Autor Wątek: Porównanie łowienia w zimnej wodzie  (Przeczytany 1932 razy)

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« dnia: 02.01.2019, 22:00 »
Chciałbym was zapytać o takie zimowe łowienie czy macie porównanie łowienia w zbiornikach o rożnej głębokości. Załóżmy zbiornik o głębokości nie przekraczającej 2 m. I taki z miejscami 3-4 m . Nie musi być dokładnie ale w odniesieniu do różnic głębokości zbiorników. 

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 17.01.2019, 12:46 »
Mam dwa takie zbiorniki obok siebie, jeden z głębokością 2do 3m, z duża obsadą ryb, praktycznie żadnych brań z lodu.
Drugi to o głębokości 6-7m i połowy z lodu karpia na pellet, oraz wszelkiego białorybu.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 17.01.2019, 13:00 »
Mam takie miejsce na swoim jeziorze, gdzie w lato na głębokości około 4,5 metr, regularnie lowie po kilkanaście leszczy do 3kg i mase pięknych płoci. Niestety na lodzie ta miejscówka po prostu jest fatalna, próbowałem i kilkudniowego nęcenia pod leszcza, ale  nic nie dawało, na drugim jeziorze mam miescowkę o piaszczystym dnie o głębokości dochodzące do 10m. Wtedy jestem pewien że kilkudniowe nęcenie ma sens. Dlatego czekam jak dzieciak na połowy podlodowe, bo wiem ze czekają na mnie piękne łopaty. 

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 17.01.2019, 14:46 »
Chciałbym was zapytać o takie zimowe łowienie czy macie porównanie łowienia w zbiornikach o rożnej głębokości. Załóżmy zbiornik o głębokości nie przekraczającej 2 m. I taki z miejscami 3-4 m . Nie musi być dokładnie ale w odniesieniu do różnic głębokości zbiorników.
Przez lata połowów z lodu stwierdzam, że najgorzej łowi się na małych, płytkich zbiornikach - praktycznie tylko pierwszy lód daje efekty. Wyjątkiem są burdele (wanny z karpiem) gdzie karpi jest nienaturalnie dużo, ryby są nauczone "żarcia" i karpie potrafią żerować nawet w zimie.
 Ale "prawdziwe" naturalne zbiorniki - im większy i głębszy zbiornik tym większa szansa na ryby (niekoniecznie w głębokich miejscach), ale jeśli nie znasz zbiornika trudno zlokalizować ryby. Najważniejsze na lodzie - znaleźć miejsce z rybami - są obszary niekiedy bardzo duże, które są pustyniami i nic się nie złowi. 

Offline Majster88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #4 dnia: 25.01.2019, 22:59 »
W moim przypadku również zbiorniki które są głębsze ( jeziora z głębokością większą niż 5m) są zdecydowanie lepsze. Próbowałem łowić późną jesienią w płytkich zbiornikach do 2m i wyniki były bardzo słabe. Brania były bardzo delikatne i złowienie czegokolwiek było dużą sztuką mimo bardzo delikatnych zestawów i precyzyjnego nęcenia. Natomiast mam kilka głębokich miejsc w jeziorach ( są to miejsca na głębokości 6-7m)  gdzie nawet w listopadzie czy grudniu mogę całkiem nieźle połowić płotki czy leszcze. Brania czy to na feederze czy łowiąc na spławik przy odpowiednio skonstruowanym zestawie są całkiem wyraźne. Trzeba tylko pamiętać żeby łowić precyzyjnie i nie przesadzić z ilością zanęty :) 
 

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #5 dnia: 25.01.2019, 23:22 »
Dzięki za odpowiedzi ja dopiero w końcówce ubiegłego roku miałem okazje porównać łowienie na takich zbiornikach. I wasze opinie potwierdzają się z moimi. Głębszy zbiornik łowi ,natomiast na płytki po za braniami drobnicy (choć bywało i bez nich) nic więcej się nie działo. Bez względu gdzie usiadle.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #6 dnia: 26.01.2019, 10:51 »
Z moich doświadczeń dodam że w zimnej wodzie należy bardzo uważać z atraktorami. Jak przefajnujemy efekt będzie odwrotny. Lepiej wcale ich nie używać. Sam zapach zanęty, (którą podajemy w niewielkich ilościach) wystarczy. Dopiero kiedy jest marnie z braniami można próbować z atraktorami, ale ostrożnie. Ja używam ochotkowych itp. owocowe np. w bardzo zimnej wodzie kompletnie nie zdały u mnie egzaminu.
Wiesiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #7 dnia: 26.01.2019, 21:46 »
A ja jestem na nocce na Trencie. Mam 8 łopat na koncie i jadę do domu, bo spokoju nie dają. Łowię na Metodę z pakunkami  PVA i walą na białe jak wściekłe, a w pakunku pellety morwowe 2 mm. :D Do rana pewnie weszłoby z 30 sztuk. Świat oszalał. Biorą na głębszej i płytszej wodzie i nie dopuszczają niczego innego.
Lucjan

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #8 dnia: 26.01.2019, 22:02 »
PZW, IRS i inni stale troszczą się o to abyśmy w Polsce nie mieli takich problemów jak Lucjan. >:O

Edit: Co ja widzę, ??? mam 1000 postów. Pora  ograniczyć tę moją epistolografię czytaj: gadulstwo.
Wiesiek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #9 dnia: 26.01.2019, 22:13 »
Jechać do domu bo łopaty spokoju nie dają.


Problemy pierwszego świata ;D
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #10 dnia: 26.01.2019, 22:23 »
Lucek, zacznij zabierać dla kotów i sąsiadów. Problem szybko się rozwiąże, i dobierzesz się do brzan.

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #11 dnia: 26.01.2019, 22:24 »
Lucjan za takie wpisy zostaniesz zgłoszony i w konsekwencji będziesz miał zablokowane konto ;D ;D.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Porównanie łowienia w zimnej wodzie
« Odpowiedź #12 dnia: 27.01.2019, 09:38 »
Chciałbym mieć takie zmartwienia jak Lucjan ;)