Autor Wątek: Sposób montażu koszyków z uszkiem z żyłki  (Przeczytany 3203 razy)

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Sposób montażu koszyków z uszkiem z żyłki
« Odpowiedź #15 dnia: 22.01.2019, 17:40 »
0,23 Daiwa Sensor Hyper.

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób montażu koszyków z uszkiem z żyłki
« Odpowiedź #16 dnia: 22.01.2019, 18:00 »
Prawdę mówiąc nie ma potrzeby aby ona tak odstawała dla mnie na tym zdjęciu właśnie jest nie normalnie. Ale tam jest łącznik stoper i krótka skrętka  więc tak wyszło. Ja nie zwracam na to bardzo uwagi daje zwykły krętlik ,a zamiast stopera kawałek rurki termokurczliwej . A splątania zawsze jakieś będą.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób montażu koszyków z uszkiem z żyłki
« Odpowiedź #17 dnia: 22.01.2019, 20:20 »
Chodzi o to , że nie jest tak fajnie odsunięta od koszyczka jak np. tutaj
https://www.google.com/search?q=skretka+feeder&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi35dLR54HgAhXJkCwKHc3KAlwQ_AUIDigB&biw=1920&bih=944#imgrc=IjSiGsFzL2NvPM:
Zapewniam Ciebie że przy żyłkach 0,20-0,28 tak odstawać nie będzie, (chyba ze będzie to fluorocarbon, ale to bez sensu), na filmie jest instruktaż na o wiele grubszej żyłce, dlatego skrętka w miejscu gumowego stopera jest tak bardzo wygięta, (zrób sobie skrętkę na zwykłej cienkiej żyłce i na na krętliku, zobaczysz jak się zachowuje), ponadto skrętka to tez przecież żyłka główna i przez ciężar koszyczka jest ściągana w dół. Owszem, skrętka jest stosowana po to aby oddalić żyłkę od koszyczka i aby zestaw w tym miejscu nie ulegał splątaniom podczas rzutu, ale trzeba mieć na uwadze, że dzięki takiemu rozwiązaniu, zestaw jest bardziej finezyjny niż rurka antysplątaniowa.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób montażu koszyków z uszkiem z żyłki
« Odpowiedź #18 dnia: 22.01.2019, 20:55 »
Żeby trochę bardziej oddalić skrętkę zakładam dwa stopery między skrętką, a łącznikiem.