Autor Wątek: Lubelskie Łowisko U Gancza, łowisko Chmielek Jeży Żemła porady sugestie  (Przeczytany 2288 razy)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Wybieram się na kilka dni z rodziną do miejscowości Zwierzyniec w lebelskim, niedaleko są dwa łowiska wędkarskie U Gancza i Chmielek, na jedno z nich planuje się wybrać. Może ktoś z forumowiczów był na tych łowiskach i potrafi podpowiedzieć na które łowisko lepiej jest się udać. Mile widziane porady co do zanety i przynęty, ewentualnie numery dobrych stanowisk itp.
Paweł

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Jak będziesz jechać na Chmielek to wiadomo kieruj się w stronę Józefówa, a jak zdecydujesz się jechać do Piotrka na Rudą Wołoską to lepiej przez Guciów, Bondyrz ( w Bondyrzu masz extra restaurację gdzie serwują pstrągi z własnej hodowli , fajne miejsce nawet żeby w inny dzień wyskoczyć tam coś zjeść ) Krasnobród i stąd na Tomaszów Lub. i na Rudę :)

Polecam Ci również odwiedzić plażę w Krasnobrodzie , jest tam wszystko co do odpoczynku potrzeba.

U Chmielka nie byłem, ale ze 2 tyg. rozmawiałem z właścicielem bo miałem się tam wybrać ale plany mi się pozmieniały. Ponoć jest dużo ryby i spory zbiornik, płaci się 4 zł/h wędkowania.

U Gancza w Rudzie, płacisz 10 zł za cały dzień wędkowania ale ma czynne tylko w weekendy. Polecam sobotę bo mniej ludzi, w niedzielę masa ludzi . Są tam 3 małe zbiorniki, typowe wanienki z fajnymi rybami. W tym roku dość nie dawno chłopaki powyciągali karpie 12-15 kg, są amury i jesiotry ale jesiotry jeszcze małe ok 50 cm. Możesz zresztą zobaczyć sobie na fb po zdjęciach co i jak. Dobra zanęta i przynęty tonące i ma brać :D

W okolicach są jeszcze fajne zbiorniki w Rudzie Różanieckiej, łowisko no kill karpiowe ! Oraz nie daleko Bełżca - Zatyle ( są tam na prawdę spore sztuki ) .

W Rudzie Wołoskiej dosłownie ok. 500 m wcześniej niż łowisko u Gancza jest łowisko u Sawiaka . Jeden duży zbiornik, 10zł za cały dzień, 2 tyg. temu napuścił trochę takich 1-1,5 kg karpików co życia nie dają :facepalm: A tak to różnoraka ryba, bardziej spokojniej i więcej miejsca niż u Gancza, dużo więcej bo można mocno pomachać sobie kijem.
Z poważaniem Marcin

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Martinus wielkie dzięki bardzo mi pomogłeś, a nie wiesz czy potrzeba podbierak karpiowy na którymś z tych łowisk? przyszedł mi właśnie dziś , ale chciałem na maxa ograniczyć bagaż jedna wędka mały podbierak 60x60cm i plecak z zanętą, przynętą i mata karpiowa . Nie wiem czy fotel elektrostatyk się zmieści. Z rodziną jadę i jak bym cały sprzęt chciał zabrać taki co zwykle zabieram to pół samochodu albo i więcej. 
Paweł

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
W Rudzie Różanieckiej na typowym łowisku karpiowym jest wymagany podbierak 1x1m i mata, ale tutaj jest stosowny regulamin do tego łowiska gdzie trzeba się dostosować .

- https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Sports---Recreation/%C5%81owisko-Karpiowe-D%C4%99bowy-Dw%C3%B3r-793571100995751/
- https://debowy-dwor.pl/gospodarstwo-rybackie-lowisko-roztocze-debowy-dwor/

Tu masz fajny filmik na yt z tego łowiska :

-
Ale zdaje się że trzeba robić rezerwacje, przedpłatę itp. o czym wszystko jest opisane w regulaminie .

U Chmielka nie mam zielonego pojęcia, ale zdaje się że nie ma tam aż takich wytycznych. Najlepiej dowiedzieć się telefonicznie co i jak.

Na Zatylu , nie koniecznie duży podbierak ale mata by się przydała i żyłka 0,30, płatne ok 30 zł w tym zdaje się 2 ryby szlachetne do 5kg możesz sobie wziąść .

W Rudzie u Gancza czy też u Sawiaka nie ma żadnych wytycznych co do podbieraka, maty itp. innych rzeczy . Wystarczy zwykły podbierak i poszanowanie do ryb, żadne tam kopanie, rzucanie rybami itp. sprawy bo Cię wyproszą z łowiska.
Z poważaniem Marcin

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Widzisz znalazłeś jeszcze dwa łowiska o których nie wiedziałem dziękuje za poświęcony czas :thumbup:
Paweł

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Zobacz jeszcze

https://m.facebook.com/pages/category/Sports---Recreation/Gospodarstwo-Rybackie-Fiske-Gard-595495467295838/?locale2=pl_PL
To też Chmielek. Są tam konkretne ryby i cały tydzień czynne- wymagana mata.
Łowisko u Żemły czynne od piątku i masz tam więcej drobnej ryby ale większy akwen i różne gatunki.
Oba łowiska z dobrym dojazdem i spokojnie można całą rodziną czas spędzić



Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Dzięki Deftones już patrzę. Podoba mi się to łowisko  Fiske Gard podpowiesz może numer stanowiska czy jakoś inaczej naprowadzisz mnie na dobre miejsca na metode
Paweł

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Miejsce nie jest zbyt istotne. Tam jest duża populacja karpia.  Jea tam łowiłem to zazwyczaj środkowe pomosty z prawej strony. Można trafić karpie grubo ponad 20kg.
Jeśli będziesz na tygodniu to zazwyczaj mało ludzi jest ,spróbuj  łowić jedną wędką jakiś metr od brzegu pod kolejnym pomostem- można tak super połowić. Łowiłem głównie metodą z 10 ringersem

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Na tygodniu będę mam MMM Sonubites i F1 Green też z sonu i peletów 2 mm coppensa i scretting na przynętę kukurydza i dumbellsy . A jaki cennik za jedną wędkę z osobą towarzyszącą bo nie widzę na necie, poszukam jeszcze
Paweł

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Nie pamiętam już ile za godzinę. Można łowić na 2 wędki. Jak Ci się nie spodoba to dosłownie kilkaset metrów obok masz to łowisko Żemły. Na stronach masz tel. kontaktowe -właściciele są ok to możesz popytać co i jak

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
W Rudzie Różanieckiej łowisko jest chyba nieczynne.
U Gancza tylko zobaczyłem jak to wygląda(niezbyt ciekawie jak dla mnie) i pojechałem do sawiaka, pierwszy i ostatni raz. Jegomac rozłożył drygawice 5 m przed zestawem.
Fiske Gard słyszałem ze 7zl za godzinę :facepalm: a żeby przebić się przez handlowe to trzeba mieć szczęście

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Fiske Gard 7 zł/h trochę sporo, udam się chyba na łowisko Jerzego  Żemły
Paweł

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Łowię "u Sawiaka" i "Gancza" jak jestem u tesciów.
Tak jak pisali koledzy powyżej Sawiak to większy staw, ale ostatnio coraz gorzej z rybami, małe, albo wcale no i te sieci :facepalm:

U Gancza mimo, że mniejsze, to można liczyć na rybę, na metodę karpie, trafi się amur, a na klasyka, czy spławik mozna liczyć na karasia.

Ja 2 tygodnie temu na największym stawie złowiłem na feedera karpia 11kg w całkiem zacnej kondycji ;) i sporo takich 2-5 kg.
Jasny skretting lub coppens z małą domieszką MMM zawsze mi tam działa plus ringers chocolate&orange- zwłaszcza biały, ostatnio tez pomarańczowe sonubaits dawały radę.
Powodzenia!
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Zobacz sobie czy u Żemły na tygodniu otwarte bo nie jestem pewien ale chyba tylko weekend

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
W piątki ma otwarte z tego co widzę zadzwonię dopytam.
Paweł