Autor Wątek: Kara za utrudnianie wędkowania??  (Przeczytany 4101 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #15 dnia: 20.07.2020, 11:54 »
Arek dzięki teraz już wszystko jasne. Wytłumaczone w prosty sposób. :thumbup:
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #16 dnia: 20.07.2020, 11:57 »
Selektor świetna analiza przyda się na pewno wielu osobom.

Wymyśliłem coś takiego, trochę chamówa ale może zniechęci gościa. Bierzesz najmocniejszą wędkę jaką masz, kupujesz żyłkę 0.40 sporą kotwiczkę i przelotowy ołów. Jak gościu przypłynie i pozarzuca zestawy rzucasz mu na krzyż i go zwijasz. Albu pozrywasz mu wszystko albo odetniesz przy brzegu. Jak będzie agresywny i coś będzie fikał to przygotuj sobie gaz łzawiący a potem telefon na policję że Cię zatakował.
Zdaję sobie sprawę, że dalekie to od zasad kultury ale trafiłeś na chama i nie ma co mieć jakieś skrupuły.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #17 dnia: 20.07.2020, 12:50 »
Miałem podobny problem niedawno, koleś przerzucał mi zestawy siedząc na prostopadlym brzegu do mojego. Dodam od razu, ze nie lowilem daleko, bo 22 i 35 m od brzegu, on miał do rzucenia jakieś 70-80 m. Rzucałem na płycizne, którą on tez obrał sobie za cel, mimo, że łowiłem już kiedy on przyjechał.
Najpierw była awantura ze mną, póżniej z innym wędkarzem, ale cham miał karpiówki na grubej plecionce i po pierwszym zerwanym koszyczku już sie nie siłowałem.
Kiedy już wiedziałem, ze nie połowie, to strzelałem w dziada mirablekami z procy 8) Przy pierwszym trafieniu mało nie spadł z krzesła :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #18 dnia: 20.07.2020, 12:59 »
Wszystko sprowadza się do tego, czy mamy w planach rękoczyny. Bo dla mnie osobiście to za duże nerwy, żeby się bić nad wodą z jakimś chamem. Jeszcze nóż może wyciągnąć i sytuacja zrobi się naprawdę nieciekawa...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #19 dnia: 20.07.2020, 13:14 »
Wszystko sprowadza się do tego, czy mamy w planach rękoczyny. Bo dla mnie osobiście to za duże nerwy, żeby się bić nad wodą z jakimś chamem. Jeszcze nóż może wyciągnąć i sytuacja zrobi się naprawdę nieciekawa...

Ale niestety z chamami trzeba rozmawiać w taki sposób żeby zrozumieli. Nie wyobrazam sobie sytuacji gdy ktoś przyjeżdża, podchodzi i mówi, że mam zwinąć 1 wędkę bo on tu będzie łowił. Sama próba dogadania się z takim bydłem stawia nas na przegranej pozycji

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #20 dnia: 20.07.2020, 13:31 »
Wszystko sprowadza się do tego, czy mamy w planach rękoczyny. Bo dla mnie osobiście to za duże nerwy, żeby się bić nad wodą z jakimś chamem. Jeszcze nóż może wyciągnąć i sytuacja zrobi się naprawdę nieciekawa...

Ale niestety z chamami trzeba rozmawiać w taki sposób żeby zrozumieli. Nie wyobrazam sobie sytuacji gdy ktoś przyjeżdża, podchodzi i mówi, że mam zwinąć 1 wędkę bo on tu będzie łowił. Sama próba dogadania się z takim bydłem stawia nas na przegranej pozycji

Oczywista sprawa. Tylko ten cham dokładnie tak samo myśli w swojej chamskiej głowie. Racja jest po jego stronie i nie będzie z tobą dyskutował, tylko da ci w łeb, jak będziesz oponował.
I teraz wszystko sprowadza się nie do tego, kto tu jest chamem a kto ma rację, tylko do tego, kto jest lepszym fajterem.
Trochę to bez sensu, nie uważasz? Wiem, że ćwiczysz boks, więc życzyłbym sobie (:D), żeby takie chamy właśnie na Ciebie trafiały. Ale może się też zdarzyć tak, że to taki cham właśnie coś ćwiczy. I co wtedy?

Tutaj naprawdę należałoby postąpić tak, by na miejscu pojawiła się policja.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #21 dnia: 20.07.2020, 14:41 »
Wy to chyba panowie macie dobrze ja zaś nie. U mnie gdzie obecnie mieszkam to większość ludzi się zna i wie gdzie mieszka. A ja co mogę zrobić -gówno. Musze sobie odpuścić bo jak nie to w jednym lub drugim samochodzie szyby mi wybiją, lakier porysują albo zrobią akupunkturę w ogumieniu.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #22 dnia: 20.07.2020, 17:16 »
Ale może się też zdarzyć tak, że to taki cham właśnie coś ćwiczy. I co wtedy?

I wtedy używamy gazu pieprzowego :D

Serio, chyba tak bym robił gdybym obawiał się konfrontacji. Bo cham jeśli od razu wyskoczył z tekstem do kolegi Michu83, że ma zwijać wędki bo on - pan i włada wody - będzie tu wędkował tzn że uznał iż nie stanowi dla niego zagrożenia fizycznego. Stąd taka bezpośredniość. Brutalna prawda ale tak właśnie jest.  Bezmózgi w taki sposób rozumują. Gdyby na miejscu autora wątku był 15 latek, to gość po prostu by wyrzucił mu wędki w krzaki i siłą zajął jego miejsce.

Dlatego uważam, że z takiej samej pozycji powinno się  rozmawiać z takimi troglodytami. Żaden ze mnie fajter, trenowałem dawniej sporo ale gdybym nie miał na tyle pewności siebie, żeby nie bać się dać komuś po mordzie  i zaczepiałyby mnie takie ulungi ratował bym się wspomnianym gazem czy podobnym rekwizytem. Bo w przeciwnym razie pozostaje nam pożalić się na forum a takie bydło nie zrozumie, że chamstwo nie popłaca.

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #23 dnia: 20.07.2020, 18:04 »
Wy to chyba panowie macie dobrze ja zaś nie. U mnie gdzie obecnie mieszkam to większość ludzi się zna i wie gdzie mieszka. A ja co mogę zrobić -gówno. Musze sobie odpuścić bo jak nie to w jednym lub drugim samochodzie szyby mi wybiją, lakier porysują albo zrobią akupunkturę w ogumieniu.
No właśnie u Mnie jest podobna sytuacja. Mam się z gościem szarpać i bić a potem drżeć przez resztę urlopu czy nie zniszczy  Mi samochodu na parkingu lub nie przyjdzie z jakimś towarzystwem.
I oto dochodzi się do wniosku że najlepiej byłoby go pozbawić możliwości wędkowania z łodzi. Wiadomo nie teraz, bo to zbyt świeża sprawa. Z czasem nadejdzie zima, łodzie stoją na brzegu, jezioro  świeci pustkami a noce są długie...Póki co trzeba próbować Legalnych metod: Policja, Straż Rybacka, Nagranie filmiku.

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #24 dnia: 20.07.2020, 18:09 »
Czasami wystarczy porozmawiać. Dobra argumentacja to podstawa:
https://www.facebook.com/100013626302490/posts/953089458488589/?d=null&vh=i
Bartek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #25 dnia: 20.07.2020, 18:27 »
Panowie, gaz, jakieś napierda.....nki. ;D Nie chciałbym na Was trafić nad wodą. ;D
Zamiast użerać się z idiotą wolałbym odpuścić i mieć święty spokój. Na ryby jadę posiedzieć w ciszy, a nie "lać chamów" ;)
Adam

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #26 dnia: 20.07.2020, 19:14 »
Sposobów jest dużo, walwnie kogoś w głowe moze być problemowe. Kiedyś sam to przerabiałem - chojrak w gadce dostał liścia i sam zadzwonił po Policje, kupa tłumaczenia sie tylko z tego..
Mam jeszcze jedną taką historię, kiedyś taki wredny dziad wrzucał swoje zestawy w zanętę moją i kolegi, nic do niego nie przemawiało. Widzieliśmy gdzie parkował, wiec kiedy odszedł za potrzebą kolega wpakował mu do tłumika puste opakowania po glinie i zanęcie. Mało nie posikaliśmy się za śmiechu kiedy próbował odpalić, grzebał w silniku, dzwonił po kolege magika 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #27 dnia: 20.07.2020, 19:24 »
Jak komuś przyjdzie użyć gazu wobec innej osoby to przypominam tylko, że zobowiązany jest do zawiadomienia policji o tym fakcie. A następnie niech udowodni to przed policją, że kłótnia o stanowisko wędkarskie była proporcjonalnym zagrożeniem do użytego środka przymusu bezpośredniego.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #28 dnia: 20.07.2020, 19:26 »
I zaczynamy schodzić na ziemię :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #29 dnia: 20.07.2020, 19:34 »
Ktoś kiedyś mądrze powiedział:

Nie kłóć się z idiotą, bo cię ściągnie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Tomek