Autor Wątek: Kara za utrudnianie wędkowania??  (Przeczytany 4099 razy)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #30 dnia: 20.07.2020, 19:37 »
Tu jest jeszcze aspekt psychologiczny, sam mam w samochodzie gaz i batona. Czesto na ryby zabieram tez maczetę, żeby ogarnąc gałęzie, czy trzciny.
Ale nie o tym, dawno temu zdażało mi się jeździć po Polsce jako windykator terenowy. Mimo, że nie odwalałem żadnych rzeczy o jakich mówią w "interwencjach", czy "sprawach dla reportera", to zdarzały się nerwowe sytuacje, pyskówki, jechanie za mną samochodem, czy próby grożenia "wpierd..em". Samo wyjęcie batona albo gazu rozluzniało atmosferę zupełnie bez zamiaru użycia go.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #31 dnia: 20.07.2020, 19:41 »

Sposobów jest dużo


https://joemonster.org/mg/show/220856


A tak na poważnie nie polecam rękoczynów z różnych powodów. Pamiętam bardzo dobrze jak w Szkocji wprowadzano przepisy dotyczące zakazu posiadania przy sobie noża o określonej długości. Wielu, szczególnie pijanym Polakom wydawało się, że załatwią sprawę po męsku, tak jak to w Polsce bywa w przypadku zaczepki ;). A tam szczególnie takie młode gnojki nosiły z sobą "kosy" i dźgały nimi bez jakiegoś głębszego zastanowienia :facepalm:. Ogólnie to był czas kiedy spotykałeś się bardzo często z zaczepkami na mieście, w trakcie chociażby biegania po parku. I mówię tu o stolicy kraju. Nigdy nie wiesz, czy gość jest tym "normalnym", nawet jak na takiego wygląda.

Kiedyś głośny był proces

https://wiadomosci.wp.pl/wedkarz-zabil-kajakarza-trzeci-proces-6031880362931329a


Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #32 dnia: 20.07.2020, 19:46 »
Dwa dni temu nocka w pracy. 23,00 zgłoszenie, przyjeżdżamy na miejsce a tu się okazuje, że facet (gruby, łysy wydziarany, recydywa) goni po osiedlu na golasa w samych majtkach innego gościa ze srutówką w ręce i grozi mu że go odstrzeli. Wiecie co było powodem? Tamen nie doszły odstrzelony przechodził ciemnym chodnikiem obok domu sprawcy i oświecał sobie przejście latarka z telefonu. Tamten miał imprezę w domu, był wypity i włączył sobie, że ktoś włamał mu się na działkę.

Bądźcie ostrożni z samodzielnym załatwianiem spraw na własną rękę bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #33 dnia: 20.07.2020, 19:58 »
Ale temat ;D na chama nie poradzisz i tyle, nie każdy umie i chce się bić z takimi gnojami. Sam miałem podobną sytuacje tu w Belgii z Polakiem i to że mógłbym go wrzucić do tej " jego" wody jak to nazywał to mu grzecznie powiedziałem by się uspokoił i zacząłem go ignorować śmiejąc się pod nosem. Z tubylcami takich problemów w ogóle nie ma, nawet się nie zbliżają jak widzą , że siedzisz na stanowisku a co dopiero mówić o wędkowaniu w twoim miejscu. Gazów , pałek itp nie można nic takiego mieć przy sobie .
Lepiej sobie odpuścić bo nie wiadomo na kogo się trafi to raz a druga sprawa jak mu strzelisz w pusty łeb to i tak nic do niego nie dotrze a jeszcze narobi Tobie problemów policją.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #34 dnia: 20.07.2020, 21:03 »
Nikt tu nikogo nie namawia do rękoczynów. ;) Pisze tylko, że brak reakcji na zachowanie delikwenta typu "przyjechałem, spadaj, teraz ja tu będę łowił" to utwierdzanie go w przekonaniu, że to normalne zachowanie.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #35 dnia: 20.07.2020, 21:54 »
 
Nikt tu nikogo nie namawia do rękoczynów. ;) Pisze tylko, że brak reakcji na zachowanie delikwenta typu "przyjechałem, spadaj, teraz ja tu będę łowił" to utwierdzanie go w przekonaniu, że to normalne zachowanie.

Z normalnym człowiekiem można porozmawiać i się dogadać a myślenia takiego chama i tak nie zmienisz choćby nie wiem co. Nie ma co się rzucać ale też spuścić głowy też nie można. Różne są sytuacje i jak się trafi na takich dwóch czy trzech to raczej żaden sprejek nie pomoże.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #36 dnia: 20.07.2020, 22:26 »
Nikt tu nikogo nie namawia do rękoczynów. ;) Pisze tylko, że brak reakcji na zachowanie delikwenta typu "przyjechałem, spadaj, teraz ja tu będę łowił" to utwierdzanie go w przekonaniu, że to normalne zachowanie.

Nie ma co się rzucać ale też spuścić głowy też nie można.


Następnym razem jak gościu koledze łodzią wpłynie w miejscówkę, to zostaje albo wjazd na łódkę ze skisłym masłem od Marosa i z procą Drennana w ręku w stylu ;)


albo z brzegu z procy w gościa ;)



Żarty żartami, ale wydaje mi się, że z każdym kolejnym rokiem jest coraz więcej chamstwa i buractwa nad polskimi wodami. Nie wiem, może tylko mi się tak wydaje.


Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #37 dnia: 20.07.2020, 22:45 »
Nic dodać nic ująć, sam spotkałem się z chamstwem ... odpuściłem sobie w myśl powiedzonka - rusz gówno, to będzie śmierdziało ;)
Gostek (widziałem go kilkukrotnie na łowisku) podsiadł stanowisko na którym nęciłem kilka dni, nie odezwałem się nawet słowem ... zająłem następne i ... miałem radochę. Ja miałem branie za braniem a on ZERO, łowił na pęczak podobnie jak i ja z tym że, ja miałem deczko pod-robiony pęczak a on nie. Nie wytrzymał, podszedł do mnie i się pyta, na co łowisz? Odpowiedziałem z uśmiechem i grzecznie, na haczyk zakładam pęczak a łowię rybki na e/w kolację, a w sadzyku było kilka dorodnych płotek i wzdręg. Dosyć szybko się zwinął i odjechał, i tu ujawnię rąbka tajemnicy - zawsze nęcę dwa, trzy stanowiska sąsiadujące ze sobą. Staram się zrobić to tak aby nikt tego nie zauważył, oraz nie zdradzam czym i z jakimi dodatkami nęcę. Zdarza się że ktoś pod patrzy, (jak to było w tym przypadku) ale jak to zawsze bywa "sukces tkwi w szczegółach" :)
pozdrawiam Benon

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #38 dnia: 21.07.2020, 08:17 »
Przykra sytuacja, pokazująca jak chamskie osobniki są w społeczeństwie :facepalm:

Ja mam inna propozycję, trochę hardcore'ową... Dawniej jak ktoś komuś chciał zniszczyć miejscówkę, to wrzucał do wody mydło, które odstraszało ryby na pewien czas. Nie wiem czy to najlepszy pomysł, bo może się odbić niekorzystnie i na łowiącym, ale można takiego typa zniechęcić. Jak nie będzie miał brań, to raczej nie będzie namolny, jak powróci to akcję można powtórzyć. Zamiast dużej kostki rzuciłbym pokruszone kawałki, aby się rozpuściły i przestały szkodzić miejscówce. Na wodok chama bym dodał kilka do koszyka i 'zanęcił' miejsce, po czym spakował i się przeniósł gdzie indziej. Może wtedy odpuści?

Odradzam siłowych rozwiązań, zgadzam się z Michałem. Wędkarstwo to odpoczynek, nie mega stres. Lepiej się w takich sytuacjach wycofać, mieć za to w zapasie drugie miejsce, właśnie jak trzeba się wyluzować a nie stresować. Patent z karpiówką silna żyłką czy plećką za to do mnie przemawia jak się nie obawiamy konfrontacji. Można typowi przeciąć zestawy i może zrozumie... No i trzecie rozwiązanie - mediacja. Niech ustawi sobie łódkę z boku stanowiska i ma do niego dostęp na zasadzie takiej, że obydwaj łowicie w tym miejscu, nie przeszkadzając sobie. Można spróbować mediacji i jakoś przeżyć, że ktoś korzysta z owoców naszej ciężkiej pracy. Warto typa zaskoczyć kulturalnym przywitaniem i zaproponowaniem aby się ustaw z boku i w dwójkę połowicie. Chamskie osobniki zazwyczaj zostają rozbrojeni jak ktoś, zamiast bojowej postawy jest miły i uprzejmy. Nie wiedzą co zrobić :)
Lucjan

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #39 dnia: 21.07.2020, 08:39 »
Mydło do wody? ???

Nie ma sensu posuwać się aż do zatruwania wody :facepalm:

Kolega rozegrał to idealnie, sprytnie, typ nic nie złowił a jeszcze na dodatek wszystko kulturalnie i z uśmiechem na twarzy :bravo: brawo! 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #40 dnia: 21.07.2020, 09:04 »
Mydło do wody? ???

Nie ma sensu posuwać się aż do zatruwania wody :facepalm:

Trucizna zależy od dawki. Większość rzeczy jest trująca w dużej dawce, zaś w mniejszej może być lekarstwem :) Nie mówię o walnięciu 10 kostek mydła do wody, ale pokruszeniu go i dodaniu do zanęty, aby wprowadzić w kilka punktów. Gość po kilku razach sobie powinien odpuścić. To ryzykowna metoda ale na chamstwo czasami trzeba zareagować. A rybom się nic nie stanie, odpłyną. 
Lucjan

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #41 dnia: 21.07.2020, 10:28 »
Szkoda, że nie można takiego typka który staje łódką naprzeciwko nas z wystawionym środkowym palcem zapiąć kotwicą po celnym rzucie na ultra wytrzymałym blanku, plecionce ściągnąć do wody. Zamknąć oczy, wyobrazić sobie , że to wcale nie człowiek tylko ryba i rozkoszować się holem życia 8)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #42 dnia: 21.07.2020, 10:31 »
Oj tam, nie można. Pokaż mi przepis, który tego zabrania :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Kara za utrudnianie wędkowania??
« Odpowiedź #43 dnia: 21.07.2020, 11:18 »
Generalnie to nie jest problem przepisów tylko zwykłego chamstwa, tutaj po prostu wychodzi jaki narodem jesteśmy. Dotyczy to zarówno zachowania tego elementu na łodce jak i niektórych wypowiedzi kolegów czego by to mu nie zrobili.