Autor Wątek: Sandacz - jak go złowić?  (Przeczytany 89931 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #60 dnia: 04.11.2015, 19:29 »
Jem i będę jechał :) niestety samym żywcem nie dorzucę,spławik mam 10 gram,na świetlik,ale dziś go wymarzałem i naprawdę trzeba bardzo mało siły wręcz praktycznie nic żeby go zatopić,zobaczymy co uda się złapać ;)

Połamania, daj znać jak poszło.
Maciek

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #61 dnia: 04.11.2015, 19:41 »
  Ja na swoje sandacze  wstaję o 8 rano i piję kawę. Potem idę do sklepu po żywce i pinkę. Wsiadam do samochodu i o 10 jestem nad wodą. Brania są między  10.30 a 11.  Potem jest już spokój... Nie biorą w tym miejscu w nocy, nie biorą ranem i wieczorem. Najpewniej trafiłem na ,,ścieżkę" bo brania są w ściśle określonym  miejscu i czasie. Najlepsze sztuki biorą na 15-17 cm żywce. Nie ma problemu z niewymiarowymi sztukami. Uważam, że małe przynęty na sandacza to mit. Osobiście  złowiłem sandacza 4 kilogramowego z 31 centymetrowym karpikiem w żołądku...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #62 dnia: 04.11.2015, 20:43 »
  Ja na swoje sandacze  wstaję o 8 rano i piję kawę. Potem idę do sklepu po żywce i pinkę. Wsiadam do samochodu i o 10 jestem nad wodą. Brania są między  10.30 a 11.  Potem jest już spokój... Nie biorą w tym miejscu w nocy, nie biorą ranem i wieczorem. Najpewniej trafiłem na ,,ścieżkę" bo brania są w ściśle określonym  miejscu i czasie. Najlepsze sztuki biorą na 15-17 cm żywce. Nie ma problemu z niewymiarowymi sztukami. Uważam, że małe przynęty na sandacza to mit. Osobiście  złowiłem sandacza 4 kilogramowego z 31 centymetrowym karpikiem w żołądku...

Oj to najlepsze miejsca gratuluje uważaj na zazdrośników żeby stada nie wykosili.
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #63 dnia: 04.11.2015, 20:52 »
Zaraz wiadomo co kogo kręci :bravo: Maciek :thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #64 dnia: 04.11.2015, 21:46 »
Stachu u mnie jest słabo z sandałami w tym sezonie nie spuściłem nawet okrętu na fale -odpuściłem poprostu starzeje się i brak motywacji za uganianiem sie za ostatnimi stadami w mych wodach .
Niech odpoczną me miejscówki i może w przyszłym roku pomyśle o basiorkach ale z info po tym sezonie od moich kolegów jest straszna nędza.......
Maciek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #65 dnia: 05.11.2015, 10:13 »
No i co dostałem bat >:( Znowu żerowały w najlepsze jedno branie,zacinam i brak trupka.
Sam już nie wiem co robić,dziś chyba znowu pojadę!
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 413
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #66 dnia: 05.11.2015, 10:33 »
To musi być jakieś złe zbrojenie przynęty. Przecież jak się sandacza łowi na spina, to trzeba go zacinać na ten tychmiast. A tu nagle jakieś teorie, że trzeba czekać pół godziny, bo on obraca przynętę w pysku i pisze smsy do żony, że znalazł obiad. Jak obraca tę przynętę w pysku, to zacięcie powinno go... zaciąć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #67 dnia: 05.11.2015, 10:37 »
No tak i zacinasz szybko :D Zobaczymy pojeżdżę w tym tygodniu jeszcze i zobaczę jak coś to,może zmienię taktykę albo biorę z powrotem wobki.
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #68 dnia: 05.11.2015, 10:52 »
https://www.google.pl/search?q=jak+przeszy%C4%87+rybke+na+sandacza&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIn_3alpX5yAIVhvFyCh1ExQ-W&biw=1680&bih=917#imgrc=6cnbsVc2mJj81M%3A

Znalazłem w necie zdjęcie ja tak uzbrajam żywca tylko zamiast kotwicy stosuje haki 0/2 ale geneza jest taka sama czyli przeszycie wzdłuż.

Jeśli jest branie i ciągnie zacinasz i jest pusto obejrzyj rybkę czy są ślady ukuć zębami lub nacięć - to prawdopodobnie mały sandacz lub szczupaczek
Jeśli masz rybkę zmuloną bez łusek to okoń lub kleń

Jeżeli masz ściągniętą rybkę - moim zdaniem nie przeszywasz rybki ....
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #69 dnia: 05.11.2015, 11:04 »
Dobrym sposobem na chore brania jest zastosowanie małego trupka np. uklei do 10 cm i haka 0/1 - zaraz jakiegoś sprytnego drania wyczaisz
- zatnij jak podjedzie pod kij
- popuść ze dwa metry
- popuść na dwie jazdy jeśli nie ma zaczepów
i powinno się udać wyczaić, życzę powodzenia.
Maciek

Offline suwi

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pionki / Giżycko
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #70 dnia: 05.11.2015, 11:33 »
Pogoda nie sprzyja bo zimno wieje i pada ale rano poszedłem zasadzić się na sandacza . Na fileta pół uklei około 8 cm od strony ogona jedno nieśmiałe branie ale szło do góry więc zacięcie i pusto żadnego oporu :( Nic więcej się nie działo .
Suwi

Offline Sfeeder94

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #71 dnia: 05.11.2015, 13:16 »
Od zawsze łowię sandały z gruntu na trupka/żywca karasia 5 cm. Dobrze wprzód poobserwować wodę, znaleść potencjalne miejsce żerowania tej ryby. Mam zlokalizowany rów 25m od brzegu o wymiarach 2x5m. Na łowisku jestem od 9 rano do zmroku.Zestaw to oliwka 15-20 g, przypon z plecionki ok. 30 cm i hak węgorzowy nr 8. Kiedyś łowiłem na popularny styropian, ale przy połowie na tak małą przynętę nie miało to sensu. Teraz używam plastikowego, lekkiego swingera i tnę niemal od razu. Życzę powodzenia.

Wysłane z mojego Duosmart przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #72 dnia: 05.11.2015, 15:44 »
Ja ostatnio zauważyłem, że wszystkie sandacze jakie złowiłem w tym roku połykały fileta od głowy. Ja natomiast zawsze przekuwałem przez ogon i skuteczność zacięć byla co najwyżej mierna, następnym razem dam w pobliżu głowy, mam nadzieję, że zwiększy to liczbę skutecznych zacięć.
Pozdrawiam
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #73 dnia: 05.11.2015, 16:37 »
Ja ostatnio zauważyłem, że wszystkie sandacze jakie złowiłem w tym roku połykały fileta od głowy. Ja natomiast zawsze przekuwałem przez ogon i skuteczność zacięć byla co najwyżej mierna, następnym razem dam w pobliżu głowy, mam nadzieję, że zwiększy to liczbę skutecznych zacięć.

Proponuje przeszyć od strony ogona przez długość fileta hak wyjąć 1 cm przed końcem fileta
filet należy uciąć pod katem od grzbietu przed pletwa grzbietowa do płetwy odbytowej

Co do brania to normalne że zażeraja sie od strony głowy przecież płetwy w ofierze drapieżnika musza układać się po ciele ofiary a nie pod tzw. Włos.
Maciek

Offline skocznaryby

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkuje w sprawdzonych miejscach
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sandacz - jak go złowić?
« Odpowiedź #74 dnia: 08.06.2016, 23:03 »
Mam pytanie do wątku -jak złowić Sandacza jak dno jest Bardzo muliste? Chciałem z gruntu łowić
Rafał