Autor Wątek: Rusiec k. Nadarzyna  (Przeczytany 25371 razy)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #75 dnia: 06.02.2019, 21:23 »
Dzięki kolego. Ciekawe co na tej dwójce w takim razie zostanie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #76 dnia: 06.02.2019, 21:27 »
Jak to co, sumiki.

Ale na poważnie, z wpisów opiekuna łowiska na facebooku ja wyczuwam jakąś nienawiść do feederowców i traktowanie ich jako zło konieczne.
Nie liczyłbym zatem na jakieś fajny ryby.
Tomek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #77 dnia: 07.02.2019, 16:27 »
Dzięki nim łowisko się utrzymuje 8) patrząc na mnogość komercji z tej strony Warszawy łaski nikomu nie robi. Zawsze można gdzieś indziej połowic za tańszą wejściówkę. Za 25 PLN łowisko powinno być zadbane i regularnie zarybiane w miarę sprzedaży ryb oczywiście.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #78 dnia: 07.02.2019, 18:31 »
Nie znam komercji w okolicy Warszawy, gdzie jest mniej niż 25 zł. Tylko Rusiec miał mniej, dwa lata temu. Sam jestem ciekaw co wyjdzie z tych zmian organizacyjnych, ale jestem raczej sceptycznie nastawiony. Nie ukrywam, ze na trzecim stawie łowiło się całkiem przyjemnie i szkoda, ze zrobią z niego zbiornik karpiowy. Dwójka jako rekreacyjny to moim zdaniem średnio. Brzeg bez szału, w lecie patelnia na słońcu, a z rybami pewnie będzie tak, ze do 5 kg i tyle, na okazy nie będzie co liczyć. W jesieni spuszczali wodę ze stawów i największe ryby poszły do trójki, wiec obstawiam, ze urozmaiceń i emocji przy łowieniu feederem nie bedzie wiele.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #79 dnia: 07.02.2019, 19:14 »
20 PLN Grzegorzewice
15 PLN Szczęsne
15 albo 20 Musuły
15 PLN Radziejowice Borki
Najwięcej rybek to pierwsze miejsce ale trzeba piechotą 1 km do łowiska i w weekend sporo ludzi.
Reszta to zbiorniki niezarybiane dawno i trudniejsze ale poniżej 25 się parę łowisk się znajdzie.
No i Dawidy za 15 PLN ale tam chyba same karasie zostały więc tylko dla dzieci frajda albo początkujących z metodą.
Wiadomo jak ktoś dba zarybia i troszczy się bo i wstęp droższy i to jest ok, ale jak każe płacić a z rybą jak na wymienionych przeze mnie oprócz Grzegorzewic to słabo na biznesie się zna. Dzięki PZW okręg Mazowsze i rozmaitości wód no kill pod metodę/ karpiowanie zapewne wkrótce kilka kolejnych nie powstanie 8)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #80 dnia: 07.02.2019, 21:39 »
Na Musułach trza płacić za osobę towarzyszącą, która nie łowi więc niekoniecznie wychodzi taniej :). Co do pozostałych, nie jeżdżę tam. Dawidy myślałem, że zamknęli więc nawet nie brałem pod uwagę. Grzegorzewice właśnie z powodów, które podałeś + to że kawałek drogi. Szczęsne z rybą bywa różnie, dodatkowo pani właścicielka bywa nieprzewidywalna, na dodatek w lecie moża się naciąć na miejscową patologię nad wodą. Radziejowice z kolei już dość daleko jak Grzegorzewice więc dla 5 zł oszczędności nie warto. Już wolę na Bielawę się pchnąć, a na trochę dalszą wyprawę to już wolę Oleśnik. Łowisko może i niezbyt duże, ale rybostan urozmaicony i ładne okoliczności przyrody :)
Rozważam dołączenie do stowarzyszenia Stawy Cietrzewia, bo to chyba jedyna ciekawa alternatywa dla PZW i komercji.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #81 dnia: 07.02.2019, 21:58 »
Na Grzegorzewicach chyba nawet pełną stawkę trzeba płacić za towarzysza wyprawy:(
O jakiej patologii mówisz na Szczesnych? W 2018 byłem tylko 3 razy ale rok wcześniej często, głównie w środku tygodnia. Weekendy nie jeżdżę tam. Wolę trochę dołożyć i cały dzień na Wapnicy ale przy małym dziecku rzadko jeżdżę bo ciężko mi cały dzień wygospodarować. I dojazd 3 h w dwie strony ale łowisko fajne daleko od drogi rybne i szeroki wachlarz gatunków. Doba tylko 45 PLN dzień 30 PLN ale miejscówki mega blisko siebie.
Te stawy cietrzewia to chyba pod metodę nie bardzo z tego co gdzieś czytałem. Prawda to?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #82 dnia: 08.02.2019, 18:27 »
Patologia pod postacią miejscowych pod wpływem kilku harnasi czy innego siku pająka, którzy jak widza ze lowisz wpakują ci swoje zestawy w twoje pole łowienia i jeszcze maja pretensje, jak się wszystko popląta. Dwa razy trafiłem na takich półmózgów w weekend. Nie mam ochoty się z idiotami spierać więc wole tam nie jechać.
Co do Cietrzewiej to faktycznie pod metodę łowisko nie za bardzo z tego co słyszałem, bo stawy są dość głębokie, ale to też chyba kwestia miejscówki.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #83 dnia: 08.02.2019, 18:56 »
Dlatego nie lubię jeździć w weekendy. Ja też czasem mam problemy z celnoscia rzutu i komuś zahacze ale jak to celowe to słabo. Jakby wstęp był droższy i zarybienia z no killem to patologia skonczylaby się.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #84 dnia: 08.02.2019, 19:28 »
Ja tez nie jestem mistrzem rzutów, wiec nie mam problemu gdy się to komuś zdarzy bo i ja czasem przedobrze. W tych wypadkach to były jednak czysto celowe działania. Fajnie by było gdyby był no kill i inny klimat, ale nie zanosi się na to, wiec odpuściłem Szczęsne.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #85 dnia: 08.02.2019, 23:21 »
Za mało kasy. Już dawno właścicielka mówiła nie sprzedaje pi czym słyszę że jednak tak w tym niestety liny i ona sama się chwali. Dlatego ten zbiornik jako karasiowo linowy traktuję i tylko do czerwca bo potem ryba przezarta. Co niektórzy umiaru z zanętą i często lipnej jakości nie mają.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #86 dnia: 08.04.2019, 19:40 »
Jak sytuacja na Ruscu wygląda dla metodowca? Na którym stawie można połowic sobie i co tam w ogóle pływa oprócz karpia?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Maly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #87 dnia: 09.04.2019, 09:43 »
czesc

Byłem w miniony weekend.
Srodkowy staw otwarty i mocno oblegany wiec lepiej zadzwonić żeby mieć miejscowke. No i to tylko zestawy karpiowe obecnie na dwojce.
Może w tym tygodniu zostanie otworzony trzeci staw i to będzie typowo karpiowy to wtedy dwojka zostaje dla metodowcow
Co do ryb na dwojce to trzeba będzie podjechać i dowiedzieć się po tym jak zostanie przeprowadzony odłów z dwójki (przerzucenie karpi i amurow do trojki)

Jedynka ma zostać tez jako rekreacyjna plus wreszcie możliwość spinningowania bo zostały zakupione szczupaki i czekaja w magazynie zanim jedynka nie zostanie do końca oczyszczona i zalana wodą
Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.

Jacek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #88 dnia: 26.05.2019, 13:30 »
Jakie polecacie miejscówki na stanie nr 2 czyli teraz dla feedera?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Maly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #89 dnia: 28.05.2019, 13:17 »
Ja zawsze  preferowałem 5-7.
Teraz po przebudowie nie wiem czy maja one te same numery bo łowię tylko na stawie trzecim.
To te miejscówki od strony zabudowan czy przepuście na staw nr 3
Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.

Jacek