Autor Wątek: Wiosenny miks pelletowy  (Przeczytany 43060 razy)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #30 dnia: 11.12.2014, 20:57 »
 http://allegro.pl/star-baits-layerz-pop-up-fluo-yellow-bloodworm18mm-i4865042661.html

60g, za 45 zl, ciekawe czy sa az tak skuteczne? Uzywal ktos?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

elvis77

  • Gość
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #31 dnia: 11.12.2014, 21:01 »
Są tańsze firmy i nie są złe jak np.czeski zoom carp lub...zapomniałem coś na g...i są dostępne często w sklepach. Kulki,zanęty i pellety SB są do tego poprostu stworzone,a za jakość się płaci. Nie spiesz się z zakupem zbierz większą ilość unformacji i rzeczy-taniej wysyłka i później nie będzie Ci zalegał niepotrzebny sprzęt lub przynęty.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 675
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #32 dnia: 11.12.2014, 21:02 »
Powiem Wam szczerze, że jest kilka produktów, które mają długi okres przydatności. Na pewno są to kulki. Jednym ze sposobów - jest kupienie kilku pojemników z kims na spółkę. Kupując na przykład sześć różnych kulek i pelletów z Sonubaitsa - można podzielic je po połowie i pordzielic je sobie do pudełek. W ten sposób mozna miec przynęt 6 różnych a zapłacić za trzy. Bo  trudno zużyć takie pudełko z kulkami tutti-frutti na przykład. Ja mam ich wciąż od groma. Na jedną kulke mozna łowić kilka ryb...

Nash robi tez dobre kulki i u mnie paczka 200 gram to bodajże 3 funty. Pachną lepiej od Sonubaitsa i sa bardziej miękkie - co jest zaletą. Nie są natomiast przewiercone. Też mozna zrobić zrzute - tutaj w 3 lub 4 nawet - i kupić ich wiele (jest sporo kolorów i smaków). W ten sposób m ozna zaopatrzyc sie w kulki do gruntu na cały rok. A jak zostaną po sezonie - to nie wyrzucać - tylko pokruszyć (do worków PVA) lub zmielić i dodać do zanęty.
Lucjan

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #33 dnia: 11.12.2014, 21:03 »
Są tańsze firmy i nie są złe jak np.czeski zoom carp lub...zapomniałem coś na g...i są dostępne często w sklepach. Kulki,zanęty i pellety SB są do tego poprostu stworzone,a za jakość się płaci. Nie spiesz się z zakupem zbierz większą ilość unformacji i rzeczy-taniej wysyłka i później nie będzie Ci zalegał niepotrzebny sprzęt lub przynęty.

nie mam zamiaru kupowac tych kulek co wyslalem :P tak tylko z ciekawosci czy ktos uzywal i czy mial jakies efekty ;)

a co do przynet i zanet - drozsze nie zawsze znaczy lepsze;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #34 dnia: 11.12.2014, 21:13 »
Luk Mozesz napisać, np kulki 8mm hak 12, lub kulki 10 mm hak rozmiar 10... poprostu jaka wielkość kulek do wielkości haka jak to dobrac poprawnie ?
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 675
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #35 dnia: 11.12.2014, 21:28 »
Ja kulki 8 mm stosuje przy hakach włosowych nr 10-16. Do nr 8 daję zazwyczaj większe przynety lub kulkę z czyms jeszcze. Czasami kulki wieksze - 12 mm daje do haków nr 14... Tez to działa.
Wszystko zależy jak zawiążesz włosa. Normalnie po jego zawiązaniu i umieszczeniu przynety, powinno się mieć około 5 mm 'luzu' do haka. Przy gotowcach z Drennana gumka pozwala nam na lekką regulację, co jest super. Można oddalac i przybliżać przynętę. Są wędkarze co uznaja tylko ściśnięta przynętę, przy samym haku, inni robią przerwę ponad 15 mm od górnej krawędzi przynety do haka. jedni i drudzy łowią. Ja znalazłem gotowce Drennana jako idealne do większości przynęt. Ta gumka pozwal mi na 'regulację' przynęty...

Myślę, że jeżeli uzywasz haków nr 12 - możesz stosować wiekszośc przynęt - kulki 6,8,10,12 mm, 1-3 ziarna kukurydzy, pellet 8  i 12 mm, pellet 8mm z kukurydzą i inne kombinacje...

Nie wiem czy mozna jakoś w sztywnych ramach umieścić jaki rozmiar przynęty stosować z jakim hakiem... Przynajmniej ja robię to na 'wyczucie'. ;)
Lucjan

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #36 dnia: 12.12.2014, 15:39 »
Przynety na wiosne do methody juz wybralem ;) (jesli ktos jest ciekawy, to moge napisac jakie:P )

Teraz kwestia pelletu, jaki wybrac?(cos dostepne w polsce i nie zbyt drogie!)
Mam zamiar lowic na poczatku na komercji, wode bedzie raczej zimna :P

Prosze o porady bardziej doswiadczonych ode mnie kolegow, wedkarzy ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

elvis77

  • Gość
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #37 dnia: 12.12.2014, 15:45 »
Rozumiem,że pellet zanętowy do mixu. Proponuję przejrzeć ofertę Lorpio jest ogólnie dostępny i stosunkowo tani. Luk coś wspominał,że od nowego roku Traper ma coś wypuścić.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #38 dnia: 12.12.2014, 15:53 »
Rozumiem,że pellet zanętowy do mixu. Proponuję przejrzeć ofertę Lorpio jest ogólnie dostępny i stosunkowo tani. Luk coś wspominał,że od nowego roku Traper ma coś wypuścić.

Wlasnie sie chce dowiedziec czy robic miks, czy jeden rodzaj lub 50/50 ;) z tego co sprawdzalem Lorpio ma tylko 4 smaki pelletu i jeden jakis tam mikro, ktore wybrac?

Wiem tylko, ze traper ma zanety do Methody;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #39 dnia: 12.12.2014, 17:11 »
Nie mam zaufania do Trapera używałem pelletu truskawkowego do nęcenia , moim zdaniem mało wartościowa śruta zabarwiona na czerwono.Używam pelletów Lorpio fajnie pracują w wodzie, dopalam boosterem Adder lub lorpio i jestem bardzo zadowolony rybki też.
Pozdrawiam
Jacek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #40 dnia: 12.12.2014, 17:21 »
Polecam Mikro Rising 1,5 mm, Method Basic 2,0mm plus jakiś dobry booster, zapach do wyboru .Zanęta według uznania każdy ma jakąś sprawdzoną , wzorując się na radach Luka większość zanęt miele i dodaję trochę zmielonych płatków owsianych.
Pozdrawiam
Jacek

elvis77

  • Gość
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #41 dnia: 12.12.2014, 18:05 »
Tak jak koledzy piszą,mikro pellety i zanęta i też nie używsm już Trapera nawet tego do methody,lepszy Lorpio z serii Magnetic.bo drobno zmielony i bez śmieci

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #42 dnia: 12.12.2014, 18:14 »
W trace cos w temacie Trapera. Zanety do methody nawet im wyszly znaczy ludzie kupuja i wracaja po nie, dzialaja na komercjach przy czym Dynamita dzialaja duuzo lepiej ale i cena wyzsza uwazam ze lepiej miec mniej zanety ale lepsza duzo ludzi wybiera trapera bo patrzac na wyniki ekip klubowych Traper zawsze na pudle tylko ze :-P uwaga :) oni nie uzywaja zanet trapera  choc niepowiem bo sam mam 2 ich zanety ktore mi bardzo dobrze dzialaly pisze dzialaly bo rodzimi producenci potrafia mocno zepsuc cos co dziala w imie oszczednosci i chciwosci patrz TandemBaits.
Arek

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #43 dnia: 12.12.2014, 18:20 »
Co do Lorpio to jak narazie najlepsze polskie zanety robione z bardzo dobrych skladnikow podobno moze sie pojawi zaneta do methody. Zanety magnetica do feedera dzialaja rewelacyjnie szczegolnie light.
Arek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiosenny miks Pelletowy
« Odpowiedź #44 dnia: 12.12.2014, 18:41 »
Do wiosny moze sie wiele zmienic na wedkarskim rynku (pellety/zanety), wiec poczekam i zobacze ;P
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)