Autor Wątek: Gdzie ta ryba?  (Przeczytany 61630 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #330 dnia: 18.04.2018, 22:51 »
Selektor; Bardzo często wygrywają ci, których lekceważą. Już Wam mówiłem. Macie duszę niewolnika. Wmówili Wam, że się nie da. Słyszeliście pewnie o takiej walce na śmierć i życie między Dawidem i Goliatem. Tam też do walki z Goliatem nikt się nie kwapił. Ja mam dość wiary żeby spróbować. Chcecie siedzieć po piwnicach - Wasza rzecz. Może dostaniecie jakiś ochłap, jak będziecie grzeczni. Na razie żegnam. muszę się zastanowić, czy nie tracę tutaj czasu.

Kiedy kilka osób zgłosi to samo powinna być większa siła przebicia. Może gdzieś zaiskrzy że warto byłoby przyjrzeć się tej sprawie. Poproś kolegę albo dwóch żeby złożyli to samo zawiadomienie. Nie macie nic do stracenia a jest szansa że za którymś razem coś drgnie.

Powodzenia :thumbup:

Selektor cóż za odwaga  SiG - Smutne i Gówniane ( gdybym ja to napisał już miałbym kolejne zawieszenie konta )  ale tak masz rację.
Krzysiek próbuj tylko z rozwagą, gdy będziesz pisał jakiekolwiek zawiadomienie np. do Prokuratury to proponuję zawsze zapisek -" Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa " to tak z przezorności :)
A co do niektórych osób z forum, jak pewnie zauważyłeś oni wolą teoretyzować lub nawet fantazjować niż cokolwiek wprowadzić w życie.


Tak sobie siedzę i myślę. Gdzie Ty widziałeś teoretyków z zapędami do fantazjowania? Na tym forum? ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #331 dnia: 18.04.2018, 23:09 »
Selektor cóż za odwaga  SiG - Smutne i Gówniane ( gdybym ja to napisał już miałbym kolejne zawieszenie konta )  ale tak masz rację.
Krzysiek próbuj tylko z rozwagą, gdy będziesz pisał jakiekolwiek zawiadomienie np. do Prokuratury to proponuję zawsze zapisek -" Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa " to tak z przezorności :)
A co do niektórych osób z forum, jak pewnie zauważyłeś oni wolą teoretyzować lub nawet fantazjować niż cokolwiek wprowadzić w życie.

Jest i nasz czołowy komentator :beer: Ciekawe żeby działacz PZW doradzał Krzyśkowi jak ten ma obalić związek :-X Wyższy level interakcji z szarymi członkami związku. To o SIG u było na żarty, ale widzę że Ci się tutaj niezbyt podoba. Nie wnikam dlaczego :thumbup:
Jednak Krzyśka może nie uchronić Twoja cenna rada, że w zawiadomieniu zamieści formułkę, iż zawiadomienie dotyczy samej możliwości, a nie popełnienia przestępstwa, gdy Krzyśkowi do d..py dobierze się pełnomocnik Auchan o naruszenie dóbr osobistych spółki :bravo: Więcej takich dobrych rad, to z teoretyków zrobią się w końcu praktycy, chyba o to co niektórym chodzi :beer:

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #332 dnia: 19.04.2018, 00:23 »
To Ci napiszę dokładnie jak to zredagowałem:

Dzisiaj byłem w sklepie Auchan na Jubilerskiej w Warszawie i na stoisku z rybami widziałem szczupaki, Które są w okresie ochronnym. Ustawa o Rybactwie Śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985r. zabrania handlować rybami w okresie ochronnym. Dwa dni wcześniej widziałem szczupaki i sandacze, tez pod ochroną. Proszę o interwencję w tej sprawie, bo rybę najłatwiej jest dopaść w czasie tarła. Niedługo w naszych wodach ryb nie będzie przy takiej gospodarce. Szacuję, że to jest grabienie Zalewu Zegrzyńskiego.

18,04 złożyłem takie zawiadomienie również w Auchan, co mi pokwitowali.
i jeszcze raz na komendzie, że przez te dwa dni nic się nie zmieniło i szczupaki dalej są na ladzie.

http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #333 dnia: 19.04.2018, 01:00 »
Sami z siebie nie usuną, nie ma konkretnego nakazu i olewają sprawę. W końcu pieniądze nie śmierdzą.
Obowiązek sprawdzenia czy sprzedaż jest legalna powinien być po stronie dostawcy. Musieli wcześniej pozyskać towar.

Można składać doniesienia przez email? Jeśli tak to kopiuj i wklej nie zajmuje wiele czasu. Trochę ludzi się przewija przez to forum.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #334 dnia: 19.04.2018, 01:23 »
To Ci napiszę dokładnie jak to zredagowałem:

Dzisiaj byłem w sklepie Auchan na Jubilerskiej w Warszawie i na stoisku z rybami widziałem szczupaki, Które są w okresie ochronnym. Ustawa o Rybactwie Śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985r. zabrania handlować rybami w okresie ochronnym. Dwa dni wcześniej widziałem szczupaki i sandacze, tez pod ochroną. Proszę o interwencję w tej sprawie, bo rybę najłatwiej jest dopaść w czasie tarła. Niedługo w naszych wodach ryb nie będzie przy takiej gospodarce. Szacuję, że to jest grabienie Zalewu Zegrzyńskiego.

18,04 złożyłem takie zawiadomienie również w Auchan, co mi pokwitowali.
i jeszcze raz na komendzie, że przez te dwa dni nic się nie zmieniło i szczupaki dalej są na ladzie.

Krzysiek, brawa za zapał, ale wg mnie nic nie uzyskasz w ten sposób. Kilka osób robiło to co Ty, i okazywało się, że wszystko jest robione na legalu. Ty składasz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jednak prawo jest tak zbudowane, aby rybak mógł robić to co robi, i tak naprawdę nie ma przestępstwa, jest interpretacja przepisów wg Ciebie. Lobby rybackie nie popełniłoby raczej takiego błędu aby wystawiać się na 'strzał'.

Niestety, w Polsce wiele przepisów jest zagmatwanych i zaprzeczają same sobie. Dlatego nie dziwię się policji, że nie działa jakbyś chciał ale robi uniki. Bo ty uważasz, że to jest przestępstwo, oni niekoniecznie. To nie jest kradzież czy pobicie, gdzie prawna sytuacja jest klarowna. Nie wiadomo przede wszystkim skąd pochodzi ryba.

Gdybyśmy mieli silna grupę na Facebooku, wędkarską, wtedy z takim Auchan możnaby porozmawiać inaczej. Zasugerować im, że sprzedaż takich ryb może zakończyć się bojkotem firmy przez członków grupy. Jestem pewien,ze zadziałałoby o wiele lepiej, gdyż szczupaki nie są żadnym istotnym towarem, wątpię aby się tego sprzedawało dużo.
Lucjan

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #335 dnia: 19.04.2018, 03:56 »
Właśnie mi o to chodzi żeby to nie było kilka osób ale kilka tysięcy osób. Na tym forum jest grupa ludzi, którzy tylko z deklaracji są oburzeni tym, co się dzieje, a tak naprawdę to grają w drugiej drużynie i chcą wszystkich przekonać, że się nie da. To taka grupa ludzi, która już się wywindowała na samą górę i nie chce żadnych zmian. Sypią tylko piasek w tryby aby nie dopuścić do zmian. Muszę Wam powiedzieć, że jestem prorokiem, i że czas takich ludzi się kończy. Dla tych, co są na samej górze, droga jest tylko jedna. Skończycie na samym dnie, a wasze grzechy Was przykryją. Ci zaś, co uwierzą, że się da, to podepczą Was swoimi stopami. Poczytajcie Apokalipsę. Tam sporo o Was jest.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #336 dnia: 19.04.2018, 04:07 »
"""Obowiązek sprawdzenia czy sprzedaż jest legalna powinien być po stronie dostawcy. Musieli wcześniej pozyskać towar."""

 To nie tak. Na każdym etapie kupujący odpowiada za to żeby sprawdzić, czy nie kradzione. Tutaj w sposób szczególny powinni sprawdzać legalność. Jeśli ja w sklepie zgłosiłem zastrzeżenia, to tym bardziej powinni to sprawdzić i odpowiedzieć, że mają gwarancję legalności. Tutaj raczej nie ma legalności ale jest tylko naginanie prawa.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #337 dnia: 19.04.2018, 08:04 »
Krzysiek, nie rozumiem do końca dlaczego się upierasz, że popełniono przestępstwo. To jest Twoja interpretacja zagmatwanych przepisów. Obecnie żaden hipermarket nie sprzeda towaru, tym bardziej mięsa, bez odpowiednich papierów. Jestem pewien, że mają tego sporo. Nikt nie będzie się bawił w śledztwa i sądy tutaj.

Już wiele razy zaznaczaliśmy tutaj, że polskie prawo jest dziurawe, w sprawie ryb już w ogóle dziwne. Jest to kombinacja rybackich przepisów, co jakiś czas zmienianych pod rybaków. Zauważ, że nie ma wiele o ochronie gatunków, w ogóle nie działa się nic prawie aby chronić jakieś gatunki, zwłaszcza zagrożone. Wszystko jakby ustalone jest wg wytycznych z Olsztyna, a te to znowu patrzenie na wody przez pryzmat wydajności z hektara.

W wielu przypadkach marszałek województwa wydaje decyzję o odłowie 'tarlaka', i wątpię aby rybacy gdziekolwiek działali na własną rękę tutaj. Nie sądzę też, aby ryba z Zalewu Zegrzyńskiego lądowała na półce Auchan, Bedyński i spółka aż tak nierozsądni nie są. Oni łakomili się na kasę z UE a nie na jakieś grosze ze sprzedaży szczupaków.




Tyle, że tutaj nie ma nic o tym, że można handlować rybami w okresie ochronnym.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #338 dnia: 19.04.2018, 10:26 »
Muszę Wam powiedzieć, że jestem prorokiem, i że czas takich ludzi się kończy. Dla tych, co są na samej górze, droga jest tylko jedna. Skończycie na samym dnie, a wasze grzechy Was przykryją. Ci zaś, co uwierzą, że się da, to podepczą Was swoimi stopami. Poczytajcie Apokalipsę. Tam sporo o Was jest.

Jako niewierny Tomasz Krzyśku powiem Ci, że poszedłbym za Tobą w ogień, biorąc pod uwagę moje dotychczasowe wpisy na forum odnośnie PZW.
Jednak praktyka handlowania niewymiarowymi rybami, rybami w okresie ochronnym  jest praktyką która trwa od lat, nie dlatego, że wszyscy łamią prawo w tym zakresie, ale dlatego że rybaccy lobbyści (tak po amerykańsku to brzmi, choć za komuny za takich pewnie się nie uważali :) )przepchnęli takie a nie inne przepisy.
Mamy więc śmieszne przepisy karne w ustawie o rybactwie śródlądowym, jak i ogólnie uregulowania mocno "mięsne", a nie ochronne jeżeli chodzi o zasoby ryb w polskich wodach.
Nie mam już argumentów aby Cię przekonać do zmiany stanowiska. Znalazłem jakiś artykuł potwierdzający moje słowa http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Zakaz-lowienia-podczas-tarla-Nie-dla-wszystkich/4055

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #339 dnia: 19.04.2018, 13:30 »
Powiem Wam tak - mam gdzieś Wasze poparcie. Nie startuje w wyborach. Musicie jedno zrozumieć. Świat sam się nie zmieni. Jeśli to, co obserwujecie, Wam pasuje, to płyńcie z prądem. Tyle, że to droga w jedną stronę - Będzie coraz gorzej. Ale jeśli uwierzycie, że się da, to przy dużym nacisku, tamci się cofną. Świat zmieniają ludzie, którzy uwierzyli, że się da zmienić ten świat. Ustawa jest napisana dobrze. Zwolnienia dotyczą tylko obszaru hodowlanego. To, że oni interpretują to inaczej, to dobry prawnik im bez trudu wytłumaczy w sądzie, że się mylą. Może popytajcie się prawników. Marszałek na pewno nie pozwolił im ekstra handlować takimi rybami w Warszawie, bo to było by w rażącej sprzeczności z ustawą, która ma chronić ryby.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #340 dnia: 19.04.2018, 15:16 »
Będąc dziś nad wodą, gdy już drobnica mnie nudziła, poczytałem sobie Rejestr Połowów, Okręgu Gorzów Wlkp. Muszę się przyznać, że było Mi wstyd. Nawet nie wiedziałem, że okręg wprowadził łowisko N/K na rzece Warcie, kilka km. od mojego domu. To znana woda, nie tylko w Lubuskiem. Bardzo często, odbywają tam się zawody. Tak zwana "Ściana" Między Świerkocinem a Pyrzanami. To teren objęty ochroną. Nie wolno wędkować nocą. Woda bardzo ciężka, z silnym uciągiem.
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #341 dnia: 19.04.2018, 15:22 »
Będąc dziś nad wodą, gdy już drobnica mnie nudziła, poczytałem sobie Rejestr Połowów, Okręgu Gorzów Wlkp. Muszę się przyznać, że było Mi wstyd. Nawet nie wiedziałem, że okręg wprowadził łowisko N/K na rzece Warcie, kilka km. od mojego domu. To znana woda, nie tylko w Lubuskiem. Bardzo często, odbywają tam się zawody. Tak zwana "Ściana" Między Świerkocinem a Pyrzanami. To teren objęty ochroną. Nie wolno wędkować nocą. Woda bardzo ciężka, z silnym uciągiem.



Arek, niepotrzebnie ;) Wstyd, to powinno być działaczom okręgu, że niedostatecznie rozpropagowali fakt utworzenia takiego łowiska.
Z drugiej strony, chwała im za to, że takie łowisko stworzyli.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #342 dnia: 19.04.2018, 15:25 »
Jędrek. Uczepiłem Się, bardziej tej chwały Im! ;D :beer: :beer: :beer:
Arek

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #343 dnia: 19.04.2018, 22:17 »
Widzę, że zostałem sam i nikt palcem nie ruszy. Ja się nie poddaję. Napisałem do Marszałka Województwa. No bo jeśli legalnie handlują, to muszą mieć pozwolenie Marszałka. Jutro zawiozę na Jagiellońską. Co do Was, to pokibicuję Wam na pustej wodzie. No może coś złowicie, co przeszło przez oczka sieci. Ja przerzucę się na łucznictwo, bo na Szwecję mnie nie stać.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #344 dnia: 19.04.2018, 22:23 »
Nakręciłeś się na Max! Chylę czoła. To jednak nie tak prosto. Ryby można łowić w wielu miejscach i pod wieloma regulaminami. Hodowlane, regulaminom i ustawie, nie podlegaja. Osobiście, nie pomogę tobie. Zwyczajnie Mi się nie chce kopać w przepisach. Teraz, szukam spokoju i miejsca, gdzie jest mało wędkarzy. Sory Krzysiu. Popieram twój zapał. Ale wiesz ;) Ja,mięsiarz jestem. :D
Arek