Autor Wątek: Zawieszenie Prezesa i Prezydium Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu  (Przeczytany 5308 razy)

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
To się w końcu doigrali.Pycha ,buta i arogancja zawsze kroczą przed upadkiem...

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – lipiec 2018
Aktualności | 2018-07-18 | Publikujący: Zarząd Główny PZW  Wydrukuj

18 lipca 2018 r. w Domu Wędkarza odbyło się posiedzenie Prezydium ZG. Obradom przewodniczył Prezes ZG, Teodor Rudnik. W  posiedzeniu uczestniczyli również Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej kol. Dariusz Gacek, Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego kol. Kazimierz Białas i Rzecznik dyscyplinarny ZG PZW kol. Henryk Mach.
 
Posiedzenie miało na celu omówienie sytuacji i działań statutowych Zarządu Głównego w związku z odmową Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu na przeprowadzenie kontroli przez Główną Komisję Rewizyjną.
 
Przewodniczący GKR kol. Dariusz Gacek przedstawił informacje dotyczące okoliczności, w których odmówiono zespołowi kontrolnemu udostepnienia dokumentów, uniemożliwiając przeprowadzenie kontroli. Zapoznał członków Prezydium ZG również z wynikami działań GKR i zaleceniami pokontrolnymi dla ZO PZW we Wrocławiu w latach poprzednich.
 
Po dyskusji Prezydium Zarządu Głównego PZW podjęło uchwałę o skierowaniu wniosku do Rzecznika dyscyplinarnego ZG oraz zawieszeniu w czynnościach Prezesa oraz członków Prezydium Zarządu Okręgu we Wrocławiu do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego.
 
(MM)
 
Andrzej Lisowski

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Kooledzy, ale o co chosssi .... :)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 598
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
No to już chyba wszyscy wiedzą, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... :money:
Szczegółów nie znam, ale na 99% się nie mylę.
Tomsza

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
No to już chyba wszyscy wiedzą, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... :money:
Szczegółów nie znam, ale na 99% się nie mylę.
... Rybę co  nie chodzi... ;)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Darecki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 12
Powinni również zawiesić tą babę co sprzedaje znaczki w siedzibie okręgu. Wyjątkowo chamskie babsko, jak z komedii Barei.
"Czego? Nie widzi, że jem!" 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ciekawa sprawa! Co to oznacza? Dlaczego nie chciano udostępnić dokumentów do kontroli? Zapewne jakieś matactwa, prawdziwa cnota przecież kontroli i krytyki się nie boi :)

To co mnie przeraża to fakt, że takie mamy rzeczy w 2018 roku. Trzeba czekać na efekty kontroli. Mam nadzieję, że zawieszeni nie mieli czasu na zatarcie śladów...
Lucjan

Offline Tymalus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Wyciąg z protokołu nr 15 Prezydium ZO PZW we Wrocławiu z dnia 16 lipca 2018 r.
Aktualności | 2018-07-19 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu
Wydrukuj

 

Wyciąg z Protokołu nr 15 z Posiedzenia Prezydium ZO

we Wrocławiu w dniu 16.07.2018 r.

 

Po zapoznaniu się z przedstawionymi przez Kol. Prezesa ZO dokumentami:

- pismem GKR z dnia 03.07. br.

- pismem Prezesa ZO z dnia 05.07. br.

- pismem Dyrektora BZO z dnia 09.07. br.

- pismem Przewodniczącego GKR z dnia 09.07. br.

- notatką służbową Zespołu Kontrolnego GKR z dnia 10.07. br.

- notatkami służbowymi Dyrektora BZO z dnia 10.07.br.

trwała ożywiona dyskusja w tym temacie.

Podkreślono w niej zgodność argumentów zawartych w pismach Prezesa ZO i Dyrektora BZO.

Szczególne oburzenie zebranych wzbudziła osoba „eksperta ichtiologa” włączona w skład Zespołu Kontrolnego GKR. Osoba ta doskonale znana zebranym była poprzednio zatrudniona w Biurze ZO i nie przedłużono jej umowy o pracę ( umowa zawarta na czas określony nie została przedłużona przez poprzedni zarząd okręgu, ten w którym działał kolega Lisowski) Nie spełnia on wymogów eksperta ze względu na brak kwalifikacji (nigdy nie pracował jako ichtiolog) oraz brak obiektywizmu – wrogi stosunek do naszego Okręgu i całego PZW wielokrotnie manifestowany na forach internetowych (na co posiadamy dokumenty).

W trakcie kontroli GKR w 2016 r. tendencyjnością i brakiem obiektywizmu wykazał się także Kol. Gacek, co potwierdziła kolejna kontrola GKR w 2017 r. oraz kontrola specjalistów Biura Zarządu Głównego z 2017 r.

 

 

Uchwała nr 100

Prezydium ZO PZW we Wrocławiu z dnia 16.07.2018 r.

(przyjęta jednogłośnie)

 

1.      Znając i respektując, wynikłe ze Statutu PZW uprawnienia kontrolne GKR, Prezydium ZO:

- w pełni akceptuje stanowisko Prezesa ZO (uzgodnione wcześniej telefonicznie z członkami Prezydium) w sprawie terminu tej kontroli (wyrażone w pismach z dnia 05.07 oraz 09.07 br.) uzasadnione nieobecnością w tym terminie wielu osób niezbędnych do prawidłowego jej przeprowadzenia (Prezesa ZO, byłego Prezesa ZO, 3 członków Prezydium ZO, byłej Głównej Księgowej, Kierownika Ośrodka Zarybieniowego);

- akceptuje i potwierdza czynności dokonane przez Dyrektora BZO w dniu przyjazdu Zespołu Kontrolnego – będące realizacją postanowienia Prezesa ZO w tym przedmiocie, jak również  stanowisko zawarte w piśmie z dnia 09.07 br.

 

2.      Wyraża dezaprobatę odnośnie sugerowania przez Przewodniczącego Zespołu Kontrolnego GKR możliwości fałszowania lub niszczenia w Biurze ZO dokumentów oraz wezwania Policji celem ich zabezpieczenia (co miało miejsce dnia 10.07 br.).

 

3.      Wyraża zdecydowany sprzeciw, przeciwko włączeniu do zespołu kontrolnego jako eksperta ichtiologa osoby bez wymaganych dla tej funkcji kompetencji i obiektywizmu.

 

4.      Prosimy o przeprowadzenie planowanej kontroli po okresie urlopowym i po Spławikowych Mistrzostwach Świata Kobiet, które organizujemy w dniach 25-26.08.2018 r.

 

5.      Upoważnia się Dyrektora BZO do przekazania stanowiska Prezydium ZO PZW we Wrocławiu Prezesowi Zarządu Głównego PZW oraz Przewodniczącemu GKR, w tym do złożenia wniosków zmierzających do zapewnienia prawidłowego i obiektywnego przeprowadzenia planowanej kontroli.

 

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method

4.      Prosimy o przeprowadzenie planowanej kontroli po okresie urlopowym i po Spławikowych Mistrzostwach Świata Kobiet, które organizujemy w dniach 25-26.08.2018 r.


Ciekawe, że to podmiot podległy dyktuje warunki i sposób przeprowadzenia kontroli ;D O tym jeszcze nie dane było mi słyszeć, ale ciągle się uczę, więc jestem pełen uznania dla tupetu rządzących okręgiem.
Nie mogłem się powstrzymać i przesłałem to dwóm kolegom, którzy siedzą w komisjach rewizyjnych w dużych ogólnopolskich stowarzyszeniach i właśnie PZW staje się sławne w kręgach kontrolnych stowarzyszeń :) Zasadniczo to prześlę to na Facebooku jeszcze kumplowi z kontroli skarbowej niech się też pośmieje :P


- w pełni akceptuje stanowisko Prezesa ZO (uzgodnione wcześniej telefonicznie z członkami Prezydium) w sprawie terminu tej kontroli (wyrażone w pismach z dnia 05.07 oraz 09.07 br.) uzasadnione nieobecnością w tym terminie wielu osób niezbędnych do prawidłowego jej przeprowadzenia (Prezesa ZO, byłego Prezesa ZO, 3 członków Prezydium ZO, byłej Głównej Księgowej, Kierownika Ośrodka Zarybieniowego);


Nie wnikam w wewnętrzne animozje w okręgu wrocławskim, ale proszę mi wytłumaczyć jedną rzecz. Czy z treści uchwały wynika, że wszystkie najważniejsze osoby z okręgu są w tym samym czasie na urlopach i dlatego nie można przeprowadzić kontroli ?  To kto tam teraz rządzi jak osoby decyzyjne są na urlopach ? Podoba mi się taka organizacja :bravo: Tak na marginesie w okręgu jest 4 wiceprezesów. I oni wszyscy też są na urlopach? Raz jeszcze podoba mi się sposób zarządzania organizacją wędkarską. Szkoda tylko, że ten cały "menagment" finansowany jest ze składek wędkarzy.
Nie mój problem. Jednak co raz bardziej jestem przekonany do wizji tego, że to musi w końcu upaść, bo po prostu tak się nie da funkcjonować. Jednak to nie tylko działalność samego PZW spowoduje jego upadek, ale również i działalność Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie będzie tym kamykiem na grobie tej organizacji. Niekoniecznie musi stać się to tu i teraz.   


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ciekawe ile osób jest zatrudnionych na etatach w takim okręgu, jakie są koszta siedzib, no i oczywiście jak dla mnie hit - ile kosztuje ośrodek zarybieniowy, to znaczy ile na niego idzie kasy i ile produkuje ryby. Czyli po ile muszą wędkarze kupować takie ryby.

Wiele osób uważa, że wędkarze są mocno winni, bo się nie 'interesują'. Tylko ja jeszcze nigdy nie uzyskałem informacji, jaka kasa idzie na pracowników okręgu, ile zarabia prezes na rękę, jak liczona jest jego pensja. W pewnym okręgu podano ile prezes ma na 'umowie'. Ale bez kilometrówek i diet, a te podobno stanowią niemałą część takiego honorarium. Jeżeli tajemnicą owiane są takie kwoty, to trudno się dziwić wędkarzom, że nie reagują.

Ciekawe, że to podmiot podległy dyktuje warunki i sposób przeprowadzenia kontroli ;D O tym jeszcze nie dane było mi słyszeć, ale ciągle się uczę, więc jestem pełen uznania dla tupetu rządzących okręgiem.
Nie mogłem się powstrzymać i przesłałem to dwóm kolegom, którzy siedzą w komisjach rewizyjnych w dużych ogólnopolskich stowarzyszeniach i właśnie PZW staje się sławne w kręgach kontrolnych stowarzyszeń :) Zasadniczo to prześlę to na Facebooku jeszcze kumplowi z kontroli skarbowej niech się też pośmieje :P


Takie rzeczy tylko w PZW :)

Arek, nie wiem czy wiesz, ale we Wrocku organizowane są MŚ w spławiku kobiet. Okręgowy ichtiolog, spec nad spece, wymyślił, że w związku z tym, należy odlowić ryby z jednej części Odry i przemieścić tam, gdzie będą zawody. Latem, gdy umieralność może być bardzo wysoka (raz już taki numer zrobiono). Jaki interes w organizacji takich imprez ma wędkarz z Wrocławia pytam? Gdyby sprawa nie wypłynęła, coś takiego zrobiono by bez mrugnięcia okiem. Jak dla mnie od razu wiadomo, że coś tu nie gra, i ktoś musi zarabiać na organizacji takiej imprezy w jakiś sposób. Ogólnie takiego specjalistę ichtiologa i tego co mu pozwala na takie pomysły należy jak najszybciej wywieźć na taczkach, i to pełnych gnoju. Po takiej imprezce i braku zarybień, woda w danym rejonie może dochodzić do siebie przez długie lata, o ile dojdzie. Nie do pomyślenia w normalnym kraju, w normalnym związku wędkarskim.
Lucjan

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
To chyba sprawa powiązana?


Offline Tymalus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Sprawa Wrocławia chyba nie jest oczywista. Czyżby była to typowa walka o władzę? Ze strony forum PZW http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=4756.0
henryk_p

    Hero Member
    *****
    Wiadomości: 158

Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« dnia: Lipiec 24, 2018, 22:06:15 »
Nie działacz a jako zwykły członek PZW od 1974r.zwracam się z prośbą do Kol.Prezesa o anulowanie uchwały Prezydium ZG z dn.18.07 br.bez sprawdzenia faktycznego zajścia między Gł. Kom.Rew. a prezydium ZO we Wrocławiu.Miałem zaszczyt brać udział w dzisiejszym oficjalnym spotkaniu we Wrocławiu z komisarzami z ZG oraz Przew.Gł.Kom.Rewizyjnej i Rzecznikiem Dyscyplinarnym ZG.Jedyną osobą która wg. mnie mówiła pół prawdy to Przew.Gł.Kom.Rewizyjnej a w szczególności kiedy czytał pisma które kierowane były przez ZO we Wrocławiu do Gł.Kom.Rew.Farsa na której byłem jako obserwator może zabrać chęć do pracy społecznej na rzecz PZW i ich członków a szczególności kiedy jest się organizatorem Mistrzostw Świata uważam ze skutki dzisiejsze farsy mogą odbić się na organizacji tej imprezy i sponsorach.Kol.Prezesie anulowanie w piątek uchwały Prezydium ZG w/s Prezydium ZO Wrocław nie przyniesie nikomu ujmy a poprawi nastawienie do władz zwierzchnich,dawanie wiary kilku cwaniakom którzy doprowadzili w poprzedniej kadencji do Okręg do finansowej zapaści i migracji członków do innych okręgów co skutkowało brakiem absolutorium na Okręgowym Zjeżdzie Delegatów.Pozostawienie tego konfliktu do rozpoznania przez Rzecznika Dyscyplinarnego ZG byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem.Z wyrazami szacunku Henryk Pokrzywa.       
Zapisane
nudzio

    Newbie
    *
    Wiadomości: 3

Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2018, 17:59:36 »
nudzioData dodania: 20 godzin 14 minut temuOceń: 0 + / -
Wczorajsze zebranie które odbyło się we Wrocławiu to była farsa  . Przyjechało dwóch członków Prezydium ZG i nie potrafili odpowiedzieć na proste pytanie które padało wielokrotnie przez zebranych  JAKI  BYŁ POWÓD ZAWIESZENIA PREZYDIUM ZO WE WROCŁAWIU  . Kompromitacja tych dwóch panów . Oni nie wiedzieli jaki był powód zawieszenia a sami głosowali  w tej sprawie . Chyba ich dosięgła pomroczność  Jasna że nie wiedzieli za czym głosowali . A już przeszedł sam siebie rzecznik dyscyplinarny ZG który zmanipulował tekst wysłany do Warszawy  , przeczytał pierwszą część tego tekstu gdzie padły słowa że Wrocław nie podda się kontroli komisji rewizyjnej tylko zapomniał doczytać dalszą część tekstu że Prezes we Wrocławiu ponowił swoją prośbę o przesunięcie kontroli po mistrzostwach świata . pierwsza prośba poszła 05.07.2018 i nie otrzymali odpowiedzi . A odpowiedzią było usunięcie Kolegi Pszczoły  ze stanowiska Przewodniczącego GKR  TYLKO DLATEGO że chciał przesunąć termin kontroli i nie zgodził się aby  Psełdo Ekspertą płacić za godzine kontroli od 250--300 złotych za godzinę . Żal mi tylko Rzecznika dyscyplinarnego że dał wciągnąć w tą FARSE . Teraz ma okazje przewodniczący GKR wziąśc odwet za to że 2 lata temu buł już na kontroli e Wrocławiu i napisał takie bzdety  że  druga komisja która była na następnej kontroli nie stwierdziła tych uchybień  , można rzec że to jest zemstą w jego wykonaniu . Nasuwa mi się jedno pytanie przez  KOGO JEST TEN PAN STEROWANY ????????? . Zakończę tylko jednym słowem  KOMPROMITACJA
Zapisane
kaprys27

    Newbie
    *
    Wiadomości: 1

Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2018, 19:37:48 »
Witam serdecznie przedstawicieli ZG, wszystkie Zarządy Okręgów w całej Polsce oraz każdego zaniepokojonego wędkarza który interesuje się dobrem naszego Związku.
Pozwolicie Państwo że wyrażę swoją opinię:

Po pierwsze statut  PZW nie przewiduje kary oraz innych sankcji za prośbę zmiany terminu kontroli GKR-u. A niestety taka spotkała Prezydium ZO we Wrocławiu mimo iż GKR oraz Prezes ZG byli o tym informowani w 3 odrębnych pismach, a jak mój przedmówca pisze niestety obecny Przewodniczący GKR nie potrafił odczytać ostatniego zdania w którym była o tym mowa, oraz nie rozumiał treści pisma w którym zostały wymienione osoby z Prezydium i Byli pracownicy BZO który w obecnym czasie byli na urlopach. Po prostu czytał to co było dla niego wygodne i tak samo pewnie przedstawił sytuacje na Prezydium ZG, gdzie podjęta została uchwała o zawieszeniu Prezydium ZO Wrocław. oczywiście są to moje przypuszczenia. Bo przecież najwyższa władza PZW nie zawiesiła by Prezydium PZW we Wrocławiu za prośbę zmiany terminu kontroli.

Po drugie na podstawie w/w uchwały Prezydium ZG można jedynie stwierdzić że została zawieszona władza "Ogran" jakim jest Prezydium, a nie zostali zawieszeni członkowie Prezydium ZO we Wrocławiu. Interpretacji dokonały 3 znane kancelarie prawne i każda z nich potwierdziła że nikt z imienia i nazwiska na jej podstawie nie może być zawieszony a mimo to Prezydium ZG twierdzi inaczej. Czemu wspominam cały czas o Prezydium ZG? Bo od początku tej sprawy nie było jeszcze posiedzenia ZG.

Po trzecie po zawieszeniu Prezydium ZO we Wrocławiu, powinien zostać powołany Pełnomocnik tak jak to mówi Statut PZW, oczywiście tylko by wybrać osobę pełniącą obowiązki Prezesa z grona ZO, do zakończenia postępowania, a tak żeby było śmiesznie zostało ich powołanych trzech, kolejne sygnał że Prezydium ZG robi co chce.

Po czwarte najnowszy pomysł Prezydium ZG jest wysłanie Rzecznika Dyscyplinarnego ZG do Wrocławia który indywidualnie "przesłucha" znaczy się wysłucha każdego z członków Prezydium we Wrocławiu. No bynajmniej mamy tu do czynienia z osobą doświadczoną , po trzymiesiecznym specjalistycznym szkoleniu co pewnie uciekło uwadze ZG w Warszawie :)

Myślę że każdy z nas to zna: "Ryba psuje się od głowy", może ZG powinien zacząć porządki( ale takie prawdziwe a nie te wymyślone bądź mściwe jak w przypadku PZW we Wrocławiu) od siebie, no chyba że nikt tam nie wie że:
-Głowna Komisja Rewizyjna działa w niepełnym składzie
-Zarząd Główny PZW również działa w niepełnym składzie

Panowie zapraszam do lektury jaką jest Statu PZW, który interpretujemy tak: skład Władz i Organów należy uzupełnić kolejną osobą która miała mniejszą liczbę głosów podczas Krajowego Zjazdu Delegatów. Brak takiej osoby oznacza konieczność zwołania KZD.

Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju czy nie jest to tendencyjność działania i czysta złośliwość Przewodniczącego GKR, który informuje ZO Wrocław o kontroli na 4 dni przed jej rozpoczęciem ? Tak proszę Państwa 4 dni od momentu odebrania korespondencji. Mimo iż podczas szkolenia GKR informował Okręgowe Komisje Rewizyjne (na sali brakowało 3-4 osób z całego Kraju) że jest uchwała stara bo stara ale nadal obowiązująca która mówi jasno: że organ kontrolowany musi zostać powiadomiony z wyprzedzeniem 7 dni roboczych. Czy GKR to nie obowiązuje???
A no i chyba nie muszę wspominać że Wrocław w tym roku organizuje MŚ Kobiet w spławiku i da świadectwo PZW na cały Świat. Jak się pewnie domyślacie ZG nie dołożyło nawet złamanego grosza poza tą kłodą pod nogami ZO która znalazła się na miesiąc przed startem imprezy na najwyższym szczeblu.

Opinię oczywiście zostawiam każdemu z was, myślę że ta garstka wiadomości da wam do myślenia.

Na koniec chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie dla okręgu Wrocławskiego, udzielone przez te małe i te największe okręgi w Polsce.

Tomasz Dobra Rada
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 20:44:38 wysłana przez kaprys27 »
Zapisane
henryk_p

    Hero Member
    *****
    Wiadomości: 158

Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #3 dnia: Wczoraj o 12:43:45 »
Byłem optymistą  że Prezydium ZG zmieni zdanie co do Okręgu Wrocławskiego i zawiesi swoją uchwałę w tym temacie i zrozumie że tylko jedna strona nie zawsze może mieć zawsze rację że należałoby wysłuchać też drugą stronę i podjąć dopiero właściwą uchwałę.Zawsze mnie wydawało się że rządząca do poprzedniej kadencji warszawka i jej okolice była kiepską władzą wygląda na to że się myliłem arogancja obecnej bardzo mnie zdumiewa i rozczarowała.Zwracam się do mądrzejszych ode mnie aby zakończyli z niekompetencją obecnej władzy i ograniczyli w przyszłości aby, takie kwiatki nie miały miejsca jak obecnie.Tym bardziej że kontrola miała dotyczyć poprzedniej kadencji czyżby wygrzebywanie trupów i rozliczanie obecnego ZO, cuchnie to na dużą odległość.Wygląda na to że samodzielność samorządność okręgów będzie ograniczana.Zaznaczam że nie jestem członkiem Okręgu Wrocławskiego ale nareszcie było z kim rozmawiać a efekty tych rozmów widać po kondycji finansowej.       
Zapisane
nudzio

    Newbie
    *
    Wiadomości: 3

Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #4 dnia: Dzisiaj o 10:19:01 »
jak Koledzy widzicie to komisje GKR przepisy nie obowiązują . Poczytałem te przepisy i jak z nich wynika to jest napisane że komisja składa się z 15 członków

Rozdział III.
Główna Komisja Rewizyjna
                                       
§ 5
Zasady ogólne obowiązujące Główną Komisję Rewizyjną

1.   Główna Komisja Rewizyjna wybierana jest w składzie 15 osobowym przez Krajowy Zjazd Delegatów PZW. Najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia wyborów odbywa swoje pierwsze posiedzenie, które zwołuje i przewodniczy jego obradom członek Prezydium Zjazdu, wyznaczony przez Przewodniczącego Zjazdu.

To jeden z przepisów jest złamany drugi to że powinni z wizyty we Wrocławiu sporządzić protokół z tej wizyty a nie  notatkę.

§ 9
Zasady przeprowadzania kontroli
3.   Z przebiegu kontroli sporządza się protokół w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, podpisanych przez kontrolującego i osoby odpowiedzialne za kontrolowaną jednostkę organizacyjną PZW. Oryginał protokołu pozostawia się za pokwitowaniem w kontrolowanej jednostce.

I jeszcze jedna uwaga do przewodniczącego GKR

§ 4
Zasady wzmacniające system kontroli

1.   Członek komisji rewizyjnej wyższego szczebla nie może uczestniczyć w kontroli macierzystej jednostki, w której sprawuje funkcję jako członek zarządu.
Członek komisji rewizyjnej powinien być wyłączony lub dobrowolnie zrezygnować                 z kontroli, w której jego obiektywność byłaby ograniczona z różnych powodów.

Zacytowałem ten przepis bo on dotyczy Pana Przewodniczącego GKR , jak wspomniałem w moim pierwszym wpisie na wypisywał rzeczy które nie miały miejsca i przy drugiej kontroli ówczesny przewodniczący skorzystał z tego przepisu i odsunął tego pana . I gdyby miał choć trochę ambicji i honoru to nie pojechałby do Wrocławia ale w tym przypadku to zemsta jest najważniejsza nie dobro  Związku

Chodzi mi o drugą część tego punktu , jak widzicie staram się podać pełne brzmienie tych paragrafów i punktów a nie jak pan przewodniczący tylko wybiórczo  czyta teksty.
wnioski chyba same się nasuwają że nie tylko komisji ale również prezydium ZG i zarządu przepisy nie obowiązują i nie dziwie się że co niektórzy mówią że w POLSKIM ZWIĄZKU WĘDKARSKIM WOLNO ROBIĆ WSZYSTKO BEZ KARNIE  i to są przykłady tego .
I prośba do Pana Prezesa  może należało by zrobić szkolenie komisji GKR aby swój regulamin czytali ze zrozumieniem.



Zapisane
nudzio

    Newbie
    *
    Wiadomości: 3

Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #5 dnia: Dzisiaj o 11:49:51 »
I jeszcze kolejna rzecz niezrozumiana jaką podjął ZGw sprawie Koszalina . Po wcześniejszym wprowadzeniu pełnomocnika do ZO w Koszalinie w osobie Andrzeja K. {Uchwała 116 z dnia 26.02. 2016} i usunięcia ze stanowiska dyrektora w osobie Sławomira P. który doprowadził prawie do likwidacji okręgu w Koszalinie . Nowa Pani Dyrektor która przez 2 lata sprawowała urząd nagle zostaje odwołana ze stanowiska,bo znowu został zawieszony ZO w Koszalinie i tu następuje CUD na pełnomocnika zostaje wprowadzony Pan który w 2016 roku został odwołany ze stanowiska dyrektora za niegospodarność i Pan Sławomir P. ma teraz wszelkie możliwości aby OKRĘG w KOSZALINIE  ROZŁOŻYĆ NA ŁOPATKI . I tu nasuwa się pytanie  Komu zależy na przejęciu Okręgu w Koszalinie .
Proszę zwrócić uwagę że to samo dzieje się obecnie we Wrocławiu . Pod koniec roku 2016 wprowadzono pełnomocnika  w osobie Pana Mirosława I., który  na wprowadzał tyle usprawnień według niego i ówczesnej opozycji , żywcem przeniesionych z okręgu z którego pochodzi Pan pełnomocnik że miało to być tak wspaniałe usprawnienia tylko o jednym zapomniał że Może u niego to się sprawdza ale tylko Może.
Na zjeździe Pan pełnomocnik tak zachwalał osoby z opozycji  jak to mu się dobrze pracowało tylko zapomniał o tych którym naprawdę zależało na OKRĘGU a nie na władzy . Podczas wyborów poprzedni zarząd nie otrzymał absolutorium i BARDZO DOBRZE , I tu Pan pełnomocnik dostał po łapach że jego poplecznicy poszli na zieloną trawkę. Drugi raz dostał po łapach jak obecny Zarząd uchylił większość po wprowadzonych usprawnień . A największym sukcesem obecnego Zarządu było porozumienie trzech okręgów gdzie teraz mogą łowić wędkarze płacąc jedną składkę w macierzystym Okręgu na wodach Okręg Wałbrzyskiego i Legnickiego i tu muszę nadmienić że opozycji jest to nie na rękę która cały czas działa i przekazuje informacje do Pana M. I .
Nas€wa się wniosek że za tak błahą sprawę zostaje zawieszone Prezydium we WROCŁAWIU komu zależy aby kolejny okręg położyć na łopatki . Ile jeszcze takich dziwnych spraw będziemy widzieć w najbliższym czasie podejmowanych przez Prezydium ZG .

PANIE PREZESIE ZG może czas najwyższy przejrzeć na oczy i nie dopuszczać do tak podejmowanych kuriozalnych decyzji szkodliwych dla Związku , a może należy zmienić tych złych doradców z którymi Pan współpracuje .
Zapisane

    Drukuj

Strony: [1]   Do góry

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
A odpowiedzią było usunięcie Kolegi Pszczoły  ze stanowiska Przewodniczącego GKR  TYLKO DLATEGO że chciał przesunąć termin kontroli i nie zgodził się aby Psełdo Ekspertą płacić za godzine kontroli od 250--300 złotych za godzinę .

Nasuwa mi się jedno pytanie przez  KOGO JEST TEN PAN STEROWANY ????????? .

 ;D Ciekawa dyskusja

Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju czy nie jest to tendencyjność działania i ;D Przewodniczącego GKR, który informuje ZO Wrocław o kontroli na 4 dni przed jej rozpoczęciem ? Tak proszę Państwa 4 dni od momentu odebrania korespondencji. Mimo iż podczas szkolenia GKR informował Okręgowe Komisje Rewizyjne (na sali brakowało 3-4 osób z całego Kraju) że jest uchwała stara bo stara ale nadal obowiązująca która mówi jasno: że organ kontrolowany musi zostać powiadomiony z wyprzedzeniem 7 dni roboczych. Czy GKR to nie obowiązuje???

 ;D  Oj jakbym to ja chciał, aby zawsze wszyscy informowali mnie z wyprzedzeniem o kontrolach. Mentalność rodem z głębokiej komuny :beer:








Offline Tymalus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
A tutaj jeszcze jeden wpis, z tego samego forum, było nie było " firmowego". Co ciekawe, jak wynika z poprzednich wpisów, od bezpośredniego obserwatora spotkania, który nie jest członkiem okręgu wrocławskiego. Jeszcze jedno pytanie się nasuwa, dlaczego Rzecznik Zarządu Głównego nie odpowiada na wyrażone zarzuty. Tak przejrzałem to forum i widzę, że czasami, na błache tematy odpowiada, a tu, nic, cisza!
henryk_p

    Hero Member
    *****
    Wiadomości: 158

W obronie ZO we Wrocławiu
« dnia: Wczoraj o 16:15:39 »
Koleżanki i Koledzy Wędkarze jestem członkiem PZW ale przynależę do sąsiadującego okręgu a celem mojego wpisu jest przekazanie znanych mi faktów w obronie przed złymi decyzjami władz na szczeblu centralnym.Ponieważ obowiązuje RODO nie będę używał nazwisk.Trochę historii o Okręgu Wrocławskim kadencja 2013-2016 to zerwanie porozumień z sąsiednimi okręgami /kto na tym stracił wg.mnie to członkowie okręgu/w trakcie kadencji fundusze okręgu jakimś cudem stopniały na minus ok.500tys.zł.kończy się tym że ZG przysyła swojego namiestnika aby ratować budżet okręgu kończy się kadencja.Zjazd delegatów ZO Wrocław nie udziela absolutorium ustępującemu zarządowi i wybiera nowe władze na kadencję 2017-2021.Nowe władze okręgu zaczynają rozmawiać z sąsiadami podpisując porozumienia co skutkuje powstrzymaniem migracji członków oraz możliwością wędkowania na dużo większym obszarze w tej samej opłacie finanse ZO wg.Biuletynu ZG za 2017r. zamykają się na plusie.Od wyboru nowych władz przeprowadzono cztery kontrole dotyczące finansów i nie tylko, skarżą się ci co byli w poprzednich władzach/chyba urażone ambicje/ a obecnie chyba działają na wyższych szczeblach niewybieralnych.Kontrole nie wykazały nieprawidłowości więc dzięki "aniłkom czarliego"zarządzono kontrolę za poprzednią kadencję gdzie przed wielkiego kontrolera i super znawców/czytaj ekspertów za 250zł.za godzinę /mieli się stawić przed obliczem ci co nie działają i nie pracują już PZW.Zastanawia mnie jedna rzecz po co kopie się w przeszłości kiedy już sprawdzono to wielokrotnie,wiewiórki donoszą że niezadowoleni przy pomocy wielkiego szu mają odpowiednie poparcie tam gdzie trzeba i kopie się dołki ku zaspokojeniu swojego ego.Są tacy którzy twierdzą że wysłano do ZO trzy terminy kontroli tylko że o dwóch zainteresowani nic nie wiedzieli a kiedy się dowiedzieli prosili o zmianę terminu ze względu na urlopy i organizację Mistrzostw Świata Kobiet we Wrocławiu,no i co z tego  że są społecznikami że poświęcają swój wolny czas na rzecz PZW że miast łowić ryby w nagrodę Prezydium ZG zawiesiło Prezydium ZO we Wrocławiu.Dla niepokornych działaczy płynie informacja że za zasługi dla PZW prędzej dostaniesz kopniaka jak nagrodę.Znając fakty i opinie nasuwają się następujące wnioski;dokonać zmiany w statucie aby prezydium jakiegokolwiek Zarządu nie mogło zawieszać jakiego szczebla władz a decyzję może podjąć cały Zarząd wyższego szczebla.Ponieważ diety są dla wybrańców i nie podlegają kontroli/co do wysokości/zjazdy delegatów na danym szczeblu organizacyjnym powinny ustalać kryteria i wysokość diet na daną kadencję/to działa w  moim okręgu zadowolonych nie widziałem gratulacji też nie otrzymałem/.Ostatnia prośba do Członków Okręgu Wrocław brońcie się przed tymi którzy chcą aby zasada im gorzej tym lepiej stała się faktem.     

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Stare kocury się drapią a cierpią wszyscy.

Trochę historii o Okręgu Wrocławskim kadencja 2013-2016 to zerwanie porozumień z sąsiednimi okręgami /kto na tym stracił wg.mnie to członkowie okręgu/w trakcie kadencji fundusze okręgu jakimś cudem stopniały na minus ok.500tys.zł.kończy się tym że ZG przysyła swojego namiestnika aby ratować budżet okręgu kończy się kadencja.Zjazd delegatów ZO Wrocław nie udziela absolutorium ustępującemu zarządowi i wybiera nowe władze na kadencję 2017-2021.Nowe władze okręgu zaczynają rozmawiać z sąsiadami podpisując porozumienia co skutkuje powstrzymaniem migracji członków oraz możliwością wędkowania na dużo większym obszarze w tej samej opłacie finanse ZO wg.Biuletynu ZG za 2017r. zamykają się na plusie.Od wyboru nowych władz przeprowadzono cztery kontrole dotyczące finansów i nie tylko, skarżą się ci co byli w poprzednich władzach/chyba urażone ambicje/ a obecnie chyba działają na wyższych szczeblach niewybieralnych.     



[quote author=Tymalus link=topic=12264.msg356798#msg356798 date=1532859104



Po pierwsze statut  PZW nie przewiduje kary oraz innych sankcji za prośbę zmiany terminu kontroli GKR-u. A niestety taka spotkała Prezydium ZO we Wrocławiu mimo iż GKR oraz Prezes ZG byli o tym informowani w 3 odrębnych pismach, a jak mój przedmówca pisze niestety obecny Przewodniczący GKR nie potrafił odczytać ostatniego zdania w którym była o tym mowa, oraz nie rozumiał treści pisma w którym zostały wymienione osoby z Prezydium i Byli pracownicy BZO który w obecnym czasie byli na urlopach. Po prostu czytał to co było dla niego wygodne i tak samo pewnie przedstawił sytuacje na Prezydium ZG, gdzie podjęta została uchwała o zawieszeniu Prezydium ZO Wrocław. oczywiście są to moje przypuszczenia. Bo przecież najwyższa władza PZW nie zawiesiła by Prezydium PZW we Wrocławiu za prośbę zmiany terminu kontroli.

Po drugie na podstawie w/w uchwały Prezydium ZG można jedynie stwierdzić że została zawieszona władza "Ogran" jakim jest Prezydium, a nie zostali zawieszeni członkowie Prezydium ZO we Wrocławiu. Interpretacji dokonały 3 znane kancelarie prawne i każda z nich potwierdziła że nikt z imienia i nazwiska na jej podstawie nie może być zawieszony a mimo to Prezydium ZG twierdzi inaczej. Czemu wspominam cały czas o Prezydium ZG? Bo od początku tej sprawy nie było jeszcze posiedzenia ZG.


Myślę że każdy z nas to zna: "Ryba psuje się od głowy", może ZG powinien zacząć porządki( ale takie prawdziwe a nie te wymyślone bądź mściwe jak w przypadku PZW we Wrocławiu) od siebie, no chyba że nikt tam nie wie że:
-Głowna Komisja Rewizyjna działa w niepełnym składzie
-Zarząd Główny PZW również działa w niepełnym składzie

Panowie zapraszam do lektury jaką jest Statu PZW, który interpretujemy tak: skład Władz i Organów należy uzupełnić kolejną osobą która miała mniejszą liczbę głosów podczas Krajowego Zjazdu Delegatów. Brak takiej osoby oznacza konieczność zwołania KZD.


jak Koledzy widzicie to komisje GKR przepisy nie obowiązują . Poczytałem te przepisy i jak z nich wynika to jest napisane że komisja składa się z 15 członków

Rozdział III.
Główna Komisja Rewizyjna
                                       
§ 5
Zasady ogólne obowiązujące Główną Komisję Rewizyjną

1.   Główna Komisja Rewizyjna wybierana jest w składzie 15 osobowym przez Krajowy Zjazd Delegatów PZW. Najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia wyborów odbywa swoje pierwsze posiedzenie, które zwołuje i przewodniczy jego obradom członek Prezydium Zjazdu, wyznaczony przez Przewodniczącego Zjazdu.

To jeden z przepisów jest złamany drugi to że powinni z wizyty we Wrocławiu sporządzić protokół z tej wizyty a nie  notatkę.

§ 9
Zasady przeprowadzania kontroli
3.   Z przebiegu kontroli sporządza się protokół w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, podpisanych przez kontrolującego i osoby odpowiedzialne za kontrolowaną jednostkę organizacyjną PZW. Oryginał protokołu pozostawia się za pokwitowaniem w kontrolowanej jednostce.


Chodzi mi o drugą część tego punktu , jak widzicie staram się podać pełne brzmienie tych paragrafów i punktów a nie jak pan przewodniczący tylko wybiórczo  czyta teksty.
wnioski chyba same się nasuwają że nie tylko komisji ale również prezydium ZG i zarządu przepisy nie obowiązują i nie dziwie się że co niektórzy mówią że w POLSKIM ZWIĄZKU WĘDKARSKIM WOLNO ROBIĆ WSZYSTKO BEZ KARNIE  i to są przykłady tego .
I prośba do Pana Prezesa  może należało by zrobić szkolenie komisji GKR aby swój regulamin czytali ze zrozumieniem.

[/quote]
Totalny chaos , nie stosowanie się do przepisów i zasad PZW( we własnym gnieździe).
Powiem również ;),że to głęboka komuna i nawet Anarchia.
Czytając to jest wiadomym ,że zainteresowanie wędkarstwem jako rekracją i sportem jest na poziomie zerowym.
Tutaj wchodzi :money: i pozycja w grupie .
 :facepalm:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
- Toż to jakaś nowa puszka Pandora!

- no, no, tylko nie puszka!

(Seksmisja) :)

Widzę, ze się zaczyna ostra walka o stołki. Z tego co zrozumiałem, Wrocław nie podpisał porozumień z innymi okręgami, bo te nie dały kasy na Mietków, dużą zaporówkę w o.wrocławskim. Łowiła tam masa wędkarzy z Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej Góry, nie dając kasy na zarybienia, za to odrybiając. W takim układzie więc zerwanie porozumień to nie jest działanie na niekorzyść wędkarzy, ale bronienie własnego interesu, to znaczy wędkarzy wrocławskich. I ktoś z 'sąsiedniego' okręgu ładnie manipuluje faktami, co?

Pytanie, czy to dobrze, że okręg ma kasę na plusie, jeżeli wody są coraz słabsze? Po co jest PZW, aby mieć kasę, czy zapewnić jak najlepsze warunki do wędkowania? Jak dla mnie masa leśnych dziadków o mentalności Anioła z Alternatyw 4 powinna dostać zasłużony odpoczynek i podziękowania za 'cienszkom' pracę. Ale bajzel :facepalm:
Lucjan