Autor Wątek: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!  (Przeczytany 17365 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #30 dnia: 02.12.2016, 11:09 »
"Żądasz zmian - nie kupuj WW"
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #31 dnia: 02.12.2016, 11:21 »
Lucjan, ja wiem jak to działa. Widzą, że pali im się koło dupy więc próbują wprowadzać dyscyplinę pod siebie. Mam te ich gadki w nosie. Nie obawiam się. Chciałem jedynie przytoczyć ten artykuł, żeby ludzie widzieli do czego posuwają się prezesiny.

Nie kupuję WW, przejrzałem w sklepie. Nie jestem zainteresowany propagandową broszurą, która na przemian albo wychwala PZW albo prezentuje przepisy kulinarne, gdzie głównym składnikiem są ryby oczywiście.
Grzegorz

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #32 dnia: 02.12.2016, 11:27 »
Ostatnio na zebraniu była akcje przeprowadzona sprzedaży krawatów z logo PZW. Cyt : "jak co roku są w sprzedaży krawaty z logo PZW, czy jak co roku nikt nie kupi?".
Odzew z sali: Gdybym wiedział to bym nie kupował papieru toaletowego.
Michał

KrzysztofS

  • Gość
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #33 dnia: 02.12.2016, 11:30 »
Artykuł o tym, jak obecnego Prezesa wybierano i kim w większości ci ludzie byli...są:

http://www.fishing.pl/artykuly/rybim-okiem/czy-byl-zjazd

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #34 dnia: 02.12.2016, 11:32 »
Ostatnio na zebraniu była akcje przeprowadzona sprzedaży krawatów z logo PZW. Cyt : "jak co roku są w sprzedaży krawaty z logo PZW, czy jak co roku nikt nie kupi?".
Odzew z sali: Gdybym wiedział to bym nie kupował papieru toaletowego.

Świetne! :D :D :D
Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #35 dnia: 02.12.2016, 11:39 »
Ja tam się nie znam nie opłacam karty już od paru lat i tak sobie myślę że jak by tak co trzeci członek PZW nie opłacił karty to związek sam by sie rozleciał. Opłata to + - 200zł to jest około 8-10 wejść na komercje, a pewnie jak by poprzeć na jakieś średnią to myślę że przeciętny wędkarz jest w roku 15 razy w nad wodą, czyli koszt troszkę większy ale nie dużo i rozłożony w dodatku na raty.

Tak wiec jak chcemy zmian nie dokładać im do żłoba poprzez opłacanie składek i tyle.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #36 dnia: 02.12.2016, 11:42 »
Zostaną tylko ci, którym ma się zwrócić karta. I o tych wędkarzy dbają, wpuszczając im zarybieniowego karpika, żeby się nażarli. I to jest 90% członków i tyle im wystarczy. Bo prawdziwą kasę to oni tłuką na układzie z IRŚ. Jak pisze Lucjan - zarybienia, wybijanie, zarybienia. A ośrodki zarybieniowe PZW. Czyli płacą sami sobie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #37 dnia: 02.12.2016, 11:47 »
Ja tam się nie znam nie opłacam karty już od paru lat i tak sobie myślę że jak by tak co trzeci członek PZW nie opłacił karty to związek sam by sie rozleciał. Opłata to + - 200zł to jest około 8-10 wejść na komercje, a pewnie jak by poprzeć na jakieś średnie to myślę że przeciętny wędkarz jest w roku 15 razy w nad wodą, czyli koszt troszkę większy ale nie dużo i rozłożony w dodatku na raty.

Tak wiec jak chcemy zmian nie dokładać im do żłoba poprzez opłacanie składek i tyle.

Masz rację, jednak problemem jest co dalej. Niestety, jak widać, większość wód branych w dzierżawę wcale nie zyskuje na wartości. Jeżeli jako wędkarze utracimy wody, to czy będzie lepiej?

Dlatego warto pomyśleć o czymś w zastępstwie jak już. System operatów da wodę tym, co zgłoszą największe zarybianie, czyli patologii ciąg będzie dalszy. Dlatego ja nawołuję do ostrożności. Rozwalić wszystko w pierony można, ale co dalej, czy będzie lepiej? Wątpię... Prosty przykład. Woda nie ma gospodarza? Nie ma wędkowania. Sam tego doświadczyłem, to zresztą normalna procedura. Lepsza drogą jest oczyszczanie związku z komunistycznych działaczy nie mających pojęcia o wędkarstwie.

Artykuł o tym, jak obecnego Prezesa wybierano i kim w większości ci ludzie byli...są:

http://www.fishing.pl/artykuly/rybim-okiem/czy-byl-zjazd


Ale piękny artykuł! Ależ pióro ma ten gość, podoba mi się ten styl! Prawie jakbym Sapkowskiego czytał ;)

Lucjan

Offline czekano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 10
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #38 dnia: 02.12.2016, 11:51 »
Cytuj
Ja tam się nie znam nie opłacam karty już od paru lat i tak sobie myślę że jak by tak co trzeci członek PZW nie opłacił karty to związek sam by sie rozleciał. Opłata to + - 200zł to jest około 8-10 wejść na komercje, a pewnie jak by poprzeć na jakieś średnią to myślę że przeciętny wędkarz jest w roku 15 razy w nad wodą, czyli koszt troszkę większy ale nie dużo i rozłożony w dodatku na raty.

Tak wiec jak chcemy zmian nie dokładać im do żłoba poprzez opłacanie składek i tyle.


O to to :) Ja nie opłaciłem w tym roku i jakoś nie jest mi z tym źle wód komercyjnych coraz więcej jakie tylko chcesz. U nas w regionie są łowiska po 3-5 zł za wędkę! A karta chyba dużo więcej niż 200 zł. Zresztą w 2015 opłaciłem PZW, a byłem może z 5 razy, reszta to komercja. A opłacisz kartę, jedziesz na wakacje z rodziną chciałbyś powędkować to i tak musisz jeszcze raz płacić bo inny okręg. Chore to.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #39 dnia: 02.12.2016, 11:53 »
Może powinny być regionalne związki a nie jeden wielki coś jak koła myśliwskie one mają swoje tereny i o nie dbają. A jak chcesz iść na dzika gdzieś do innego koła trzeba $$$. Zgodnie z zasadą że o swoje sie lepiej dba. Albo z komunikacja Kraków ma swoja, Poznań ma swoja itd każdy o nią dba i stara sie być jak najlepszy dla klientów (np fajniejsze autobusy). Ogólnie jestem za komercjalizacją wszystkiego bo u nas w kraju jak coś jest upaństwowione mniej lub więcej to zawsze jest do cos nie tak.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #40 dnia: 02.12.2016, 12:02 »
Odejście z PZW lub nieopłacenie składek to dobra rzecz, taki protest ma sens, jednak uważałbym na to, aby chcieć zlikwidować samo PZW. Pamiętajmy, że aby mieć odpowiednie warunki do wędkowania, prawa i tak dalej, musimy być jakoś zrzeszeni, ktoś nas musi reprezentować. Bez tego przyjdą jacyś nawiedzeńcy spod znaku liścia czy innej maści miłujący bobry ekopfu!lodzy, i zabronią nam łowić, będą nawoływać do ograniczania naszych praw, uważając za sadystów. Zobaczcie co się dzieje w takich Niemczech, porównajcie to do UK, gdzie Zielonych da się trzymać z dala od wędkarskich interesów...

Zobaczcie co mogą Zieloni. Pamiętacie Rospudę? Nie należy ich lekceważyć i pilnować swego. Po części myślący wędkarze to naturalni ekolodzy, i powinniśmy z Zielonymi współpracować. Ale małe nieporozumienia albo jak zwykle jakiś biznes (przecież Zielonych kupowali aby robili protesty - w celu uzyskania kasy) - i możemy mieć na ten przykład manifestację lub przykuwanie się do kamieni rzecznych w proteście przeciwko wędkarzom :)

Powinniśmy walczyć o silny i normalny związek wędkarski. Nie opłacając składki też, to świetna forma protestu. Panowie, może nawet zrobić jakąś akcję wysyłania legitymacji do Zarządu Głównego? :D

Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #41 dnia: 02.12.2016, 12:10 »
czekano: w jakim regionie mieszkasz?

ptaku_1: połączyć Twój pomysł z tym co w Anglii.
;)

Offline czekano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 10
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #42 dnia: 02.12.2016, 12:30 »
Woj.opolskie rejony K-Koźla i Raciborza

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #43 dnia: 02.12.2016, 12:40 »
Może powinny być regionalne związki a nie jeden wielki coś jak koła myśliwskie one mają swoje tereny i o nie dbają. A jak chcesz iść na dzika gdzieś do innego koła trzeba $$$. Zgodnie z zasadą że o swoje sie lepiej dba. Albo z komunikacja Kraków ma swoja, Poznań ma swoja itd każdy o nią dba i stara sie być jak najlepszy dla klientów (np fajniejsze autobusy). Ogólnie jestem za komercjalizacją wszystkiego bo u nas w kraju jak coś jest upaństwowione mniej lub więcej to zawsze jest do cos nie tak.

Dlatego wg mnie system, gdzie klub lub koło jest podstawową jednostką, sprawdzałby się najlepiej. Okręg pilnowałby wód wspólnych, zaś większość zbiorników przynależałaby do kół. Wtedy ludzie sami dbają o swoje. ZG czy centrala zaś to powinno być centrum działania, o skromnym budżecie i jawnych wydatkach. Oni powinni pilnować aby wędkarzom żyło się dobrze, powinni lobbować, organizować sport, przede wszystkim promować wędkarstwo.Bez żadnych sieci i innych bzdur. Powinni tam być ludzie nie z nadania, ale ci, co znają się na rzeczy, fachowcy.

Jak wspominałem już nie raz, jeżeli koła same miałyby osobowość prawną i mogły wody dzierżawić, to wtedy mielibyśmy wolny rynek i rywalizację kół o wędkarza. Ja sam decydowałbym gdzie łowić. A koło w zależności od funduszy, wielkości składek - oferowałoby to czego wędkarze chcą.

Do tego jednak powinien istnieć system licencji wędkarskich. Państwo musi mieć kasę od wędkarza, nie może być tak, ze dostaje ją samo PZW (bo za dzierżawę są grosze). Z licencji opłacałoby się PSR, ichtiologów - oni pilnowaliby wód. Póki co w bezsensowny sposób płacimy składki nie państwu, ale do PZW, które sobie za to zarybia i płaci pensje baronom i diukom. Oni mają ośrodki zarybieniowe i to oni sprzedają nam rybę tak naprawdę. To chory system. Koło samo musiałoby przestrzegać operatu, i kupowałoby samo narybek. Tutaj też byłoby z pewnością taniej. Bo może ktoś uważa, że ośrodki zarybieniowe PZW to tania ryba, ale w dłuższej mierze tak nie jest, na dodatek jest to świetna platforma do wszelakiego rodzaju przekrętów.
Lucjan

Offline darius88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: No i stało się - PZW już nie jest związkiem sportowym!
« Odpowiedź #44 dnia: 02.12.2016, 15:14 »
Nie wiem czy koledzy wiedzą  ale do koła ze składek trafia znikoma cząstka w postaci 19,5 zł +koszty za egzamin + dobrowolne wpłaty (przynajmniej w moim okręgu).Szału nie ma i tak jak niestety nieraz czytam to forum by oddać wody pod władanie kół włącznie ,żeby koło samo zarybiało to wydajemi sie to zdecydowanie nie realne, bo w takim kole do którego należę jest członków 130 (rachunek jest prosty) . Do dyspozycji mamy niewielkie środki ,które pochłaniają zawody (około 60% idzie na zawody dla dzieci ) to mamy nie wielkie pole manewru w kwestii zarybiania nie mówiąc już o wypełnianiu operatów rybackich.