Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548703 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1035 dnia: 23.01.2019, 09:49 »
Te podwyżki to pryszcz, bo uwierzcie mi ludzie pracujący w wodach polskich zarabiają bardzo mało. Płace zwykłych szeregowych pracowników są niskie.

Hm.. z polityki która powstała bardziej myślał bym o PZW - bo dzierżawy za wode na jakiej gospodarzą pójdą mocno w górę.
Wody polskie mają być rentowne i zarabiać.

Maciek, to nie powinno być problemem, jeżeli ogarnie się sprawę zarybień. Uważam, ze większe opłaty za wody są konieczne, bo nie może być tak, że państwo dotuje wędkarzy i rybaków. Oczywiście musi być też coś w zamian. Póki co opłaty za wody są niskie, odczuwalne raczej tam, gdzie są duże zbiorniki i mało wędkarzy. I dlatego trzeba ogarnąć zarybienia, tak aby na takich Mazurach nie musieć odławiać i zarybiać, miec opcję gospodarki wędkarskiej :)

Polskie Wody to może być nasz sojusznik. Co ciekawe, ci ludzie gó...o  wiedzą, są tak zieloni jak trawa w maju. To dobrze rokuje, bo nie są uwikłani w stare systemy, układy. Ważne aby to wykorzystać ;)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1036 dnia: 23.01.2019, 10:05 »
Te podwyżki to pryszcz, bo uwierzcie mi ludzie pracujący w wodach polskich zarabiają bardzo mało. Płace zwykłych szeregowych pracowników są niskie.

Hm.. z polityki która powstała bardziej myślał bym o PZW - bo dzierżawy za wode na jakiej gospodarzą pójdą mocno w górę.
Wody polskie mają być rentowne i zarabiać.

Maciek, to nie powinno być problemem, jeżeli ogarnie się sprawę zarybień. Uważam, ze większe opłaty za wody są konieczne, bo nie może być tak, że państwo dotuje wędkarzy i rybaków. Oczywiście musi być też coś w zamian. Póki co opłaty za wody są niskie, odczuwalne raczej tam, gdzie są duże zbiorniki i mało wędkarzy. I dlatego trzeba ogarnąć zarybienia, tak aby na takich Mazurach nie musieć odławiać i zarybiać, miec opcję gospodarki wędkarskiej :)

Polskie Wody to może być nasz sojusznik. Co ciekawe, ci ludzie gó...o  wiedzą, są tak zieloni jak trawa w maju. To dobrze rokuje, bo nie są uwikłani w stare systemy, układy. Ważne aby to wykorzystać ;)

Lucek pełna zgoda.
Polskie Wody - to jedyna możliwość zmian - ale tutaj jedynym miarodajnym źródłem gospodarki rybackiej dla nich są operaty - no i oczywiście kto... IŚR , i sami widzicie jak koło się pięknie zamyka..
Te jeba.. e operaty wszystko blokują , bo delegat wód polskich na zarybieniu weryfikuje ilości i gatunki na podstawie planu zarybieniowego i operatu. Nikt rozsądny z wód polskich nie będzie firmował lipy przy zarybieniach bo wyleci na pysk.

A podwyżki mają iść pięknie w góre z kilku dziesięciu tysięcy na rok nawet podobno do kilkuset... system ma zarabiać.
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1037 dnia: 23.01.2019, 11:08 »
Przeglądając najnowsze orzeczenia  Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawach polskich natrafiłem na sprawę Wrona przeciwko Polsce :) Sprawa dotyczyła PZW :P

https://bip.ms.gov.pl/pl/prawa-czlowieka/europejski-trybunal-praw-czlowieka/aktualnosci/news,10310,najnowsze-orzeczenia-europejskiego-trybunalu-praw.html

"Decyzja w sprawie Wrona przeciwko Polsce dotyczyła zarzutu naruszenia art. 10 Konwencji w związku ze skazaniem skarżącej za zniesławienie.
Skarżąca, działając pod pseudonimem, zarzucała na forum internetowym dyrektorowi Polskiego Związku Wędkarskiego, który zastąpił na tym stanowisku jej ojca, nieetyczne zachowanie, posługiwanie się komunistycznymi metodami zwalczania oponentów, a także współpracę z księgową, która została w sprawie karnej oskarżona o oszustwo finansowe na szkodę Związku.

Pokrzywdzony wystąpił w tej sprawie z prywatnym aktem oskarżenia, w rezultacie czego skarżącą uznano za winną popełnienia występku z art. 212 oraz 216 Kodeksu karnego i skazano na karę 2 miesięcy ograniczenia wolności polegającą na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne,grzywnę w wysokości 1000 zł, a także obowiązek publikacji przeprosin. W ocenie orzekających w sprawie sądów publikowane przez skarżącą treści były bądź nieprawdziwe bądź też zawierały jednoznacznie negatywne osądy i zmierzały wyłącznie do podważenia reputacji pokrzywdzonego.

W skardze do Trybunału skarżąca zrzuciła, że rozstrzygniecie w jej sprawie stanowiło sprzeczne z Konwencją naruszenie swobody wypowiedzi.
Trybunał nie podzielił tego stanowiska. Ingerencja w swobodę wypowiedzi skarżącej była bowiem przewidziana prawem i służyła prawnie uzasadnionemu celowi. Skarżąca nie występowała również w interesie publicznym, ale prywatnym, zamieszczając zniesławiające treści na dostępnym wyłącznie dla członków Związku forum internetowym. Wypowiedzi skarżącej nie stanowiły także głosu w debacie publicznej, a służyły wyłącznie próbie ochrony ojca. Tym samym brak było podstaw do stwierdzenia, iż ingerencja w swobodę wypowiedzi skarżącej nie była proporcjonalna bądź konieczna w społeczeństwie demokratycznym.

Z tych powodów skarga na podstawie art. 35 §§ 3 i 4 podlegała odrzuceniu jako w sposób oczywisty nieuzasadniona."



Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1038 dnia: 26.01.2019, 20:50 »
Chwalą się?

Na posiedzeniu Prezydium ZG PZW w piątek 25-go stycznia wszyscy byliśmy zgodni, że dłużej czekać nie możemy. Cyfryzacja Związku musi pójść pełną parą i w ekspresowym tempie musimy nadrobić zaległości z przeszłości.

https://www.facebook.com/zgpzw/posts/1236447743173890?__xts__

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1039 dnia: 26.01.2019, 20:54 »
Komisja ds. cyfryzacji :D

Nie no, w sumie fajnie, że w końcu wyjdą mentalnie z połowy XX wieku. Przynajmniej w tym zakresie :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1040 dnia: 26.01.2019, 21:35 »
Będzie nowocześnie :D :D :D Ciekawe tylko kiedy 😁
Lucjan

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1041 dnia: 26.01.2019, 22:30 »
Dobra, nie narzekajmy. Jak musiałem kupić zezwolenie 3-dniowe na wizytę u chłopaków na południu, to ten cały e-okoń się sprawdził. Aplikacja trochę ułomna, ale ja okazałem się jeszcze gorszy, wykupując zezwolenie na dzień, który jeszcze spędziłem w domu. Chciałbym, żeby wszystkie okręgi miały tam swoje pozycje.

Tak czy siak, dobrze się to dzieje. Nawet jeśli nie od razu będzie to aplikacja mobilna z mega przyjaznym interfejsem i szybkimi płatnościami, to niech ta informatyzacja postępuje. Dla wygody nas wszystkich :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1042 dnia: 27.01.2019, 00:10 »
W zeszłym roku bardzo mi się sprawdził okoń Ę, jak jechałem na Narew. Dla mnie Ę-okoń to jest krok na przód, jak Ę- administracja. Ęch. Jakoś to bĘdzie

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1043 dnia: 30.01.2019, 20:49 »
Taką sytuację zastałem na jednej z grup SSR. Okraszona byłą takim komentarzem -

Zobaczcie jakie nastawienie do nas ma kolega Wojciech, przewodniczący komisji SSR z ramienia ZG PZW. Bezpośredni link do tej dyskusji znajduje się w pierwszym komentarzy pod postem. Co o tym myślicie?




Link bezpośredni - https://www.facebook.com/teodor.rudnik/posts/2071464572940505?hc_location=ufi

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1044 dnia: 30.01.2019, 21:09 »
Taką sytuację zastałem na jednej z grup SSR. Okraszona byłą takim komentarzem -

Zobaczcie jakie nastawienie do nas ma kolega Wojciech, przewodniczący komisji SSR z ramienia ZG PZW. Bezpośredni link do tej dyskusji znajduje się w pierwszym komentarzy pod postem. Co o tym myślicie?




Link bezpośredni - https://www.facebook.com/teodor.rudnik/posts/2071464572940505?hc_location=ufi

Jedrzej wiesz że jeste dość steptyczny do działań pzw , oraz do dzialalności ssr. Ale jedno powiem chlopaki sie sami ucza na błedach i nic tego nie zmieni jak praktyka.
Chętnie cie poznam z Wojtkiem po rozmowie pewnie umocnisz sie w przekonaniu że idzie nowe...
Maciek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1045 dnia: 30.01.2019, 21:36 »
Jeszcze apropo informatyzacji - jeśli dojdzie do tego, że będzie można jechać przez Polskę z wędką w bagażniku... i jak się zobaczy fajne jezioro, to będzie można wyjąć telefon, zapłacić za zezwolenie na tym jeziorze (które zostanie zidentyfikowane przez GPS - jak się nazywa i do kogo należy), a potem w trakcie ewentualnej kontroli wystarczy wyjąć ten telefon jeszcze raz i pokazać w aplikacji, że wykupiliśmy zezwolenie... idylla normalnie :)

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1046 dnia: 30.01.2019, 21:41 »
Widzę że Maciek mnie ubiegł i bardzo dobrze  :P
Wojtek Duraj to obecny prezes okręgu Bielsko-Biała, wcześniej komendant naszej SSR.
Przytoczony fragment rozmowy jest rzeczywiście mega słaby, ale nie mam obecnie jak sprawdzić przebiegu całej konwersacji, więc nie wiem o co poszło i jak się zakończyło.
Wiem natomiast jedno-w mało którym okręgu dzieje się obecnie tyle dobrego co u nas, limity górne, wody no-kill, no i grupa specjalna SSR. Chyba mało któremu działaczowi PZW tyle się chce, i powoli widać te pozytywne zmiany i trzymam za niego kciuki!

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1047 dnia: 30.01.2019, 22:11 »
Jeszcze apropo informatyzacji - jeśli dojdzie do tego, że będzie można jechać przez Polskę z wędką w bagażniku... i jak się zobaczy fajne jezioro, to będzie można wyjąć telefon, zapłacić za zezwolenie na tym jeziorze (które zostanie zidentyfikowane przez GPS - jak się nazywa i do kogo należy), a potem w trakcie ewentualnej kontroli wystarczy wyjąć ten telefon jeszcze raz i pokazać w aplikacji, że wykupiliśmy zezwolenie... idylla normalnie :)
Rebrith Holandia Ci się marzy? :D :thumbup:
Od 4.45 min.
Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1048 dnia: 30.01.2019, 22:34 »
Zajebiste szczupaki. Ale nie zjedli ich? Jacyś dziwni Ci wędkarze w Holandii.. tyle mięsa. Chciałoby się rzec "Jak Pan nie chcesz, to ja wezmę" ;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1049 dnia: 31.01.2019, 07:04 »
Zajebiste szczupaki. Ale nie zjedli ich? Jacyś dziwni Ci wędkarze w Holandii.. tyle mięsa. Chciałoby się rzec "Jak Pan nie chcesz, to ja wezmę" ;)
Chyba że Polak się trafi Parę razy widziałem jak na parkingach w Holandii (często są przy nich jakieś jeziorka lub kanałki) kierowcy oprawiają szczupłego. Pal licho jak jednego złapią i do wódeczki skonsumują, ale 2 razy trafiło mi się tak, że chłopaki trochę tego nałapali i oczywiście w łeb, no bo gdzieżby to wypuszczać. Lodówkę trzeba zapełnić
A ogólnie to filmik fajny

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀