Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548631 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1005 dnia: 12.01.2019, 11:12 »
Ciąg dalszy historii (3 posty wyżej wrzuciłem meritum sprawy), która powinna zainteresować wszystkich wędkarzy w Polsce zrzeszonych w PZW, szczególnie tych którzy chcą zmian

„Niedawno informowaliśmy o tym, że władze kieleckiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego zamierzają odwołać wprowadzone na wniosek wędkarzy ograniczenia w połowach ryb. Chodziło między innymi o górne wymiary ochronne kilku gatunków i zwiększony wymiar pstrąga potokowego w Mierzawie. Prezes Zarządu Okręgu PZW Marek Lesisz wyjaśniał, że podobna sytuacja jest w niemal całej Polsce, a powodem cofnięcia ograniczeń jest fakt, że nie zostały uzgodnione z państwowymi Wodami Polskimi, od których związek dzierżawi łowiska. Z tego samego powodu władze kieleckiego PZW odmówiły wprowadzenia na 2019 roku zasady „złów i wypuść” na świeżo zarybionym po remoncie zalewie w Suchedniowie.

O komentarz poprosiliśmy w warszawskim oddziale Wód Polskich, który zarządza zbiornikami i rzekami w naszym regionie.

- Jeśli operat wodnoprawny na użytkowanie zbiornika nie precyzuje kwestii takich, jak wprowadzenie na łowisku zasady „no kill”, czy zakaz połowu, leży to w gestii użytkownika, w tym wypadku okręgu PZW w Kielcach. Podobnie jest z górnymi wymiarami ochronnymi ryb. Jeśli operat nie zabrania, można takie wprowadzać – wyjaśnia Lech Goleniewski z Wód Polskich.”



https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wody-polskie-twierdza-nic-nie-mamy-do-wymiarow-ryb-ani-wprowadzania-no-kill-na-lowiskach-co-na-to-kielecki-okreg-pzw/ar/13799887#wiadomosci


Ta historia jest dobrym przykładem na to dlaczego trzeba jak najszybciej się odciąć od co niektórych naukowców z IRŚ i tej całej Rady Naukowej przy ZG PZW.

Jak widać mając chęci można dostosować obowiązujące prawo rybackie do potrzeb wędkarzy. Niech rybacy i ich naukowcy z Olsztyna sobie gospodarują na swoich wodach z pożytkiem dla obu stron. Powtarzam, że nawet przy tym debilnym systemie operatów rybackich, który już dawno powinien zostać zmieniony, da się wprowadzić plan naprawczy na wielu wędkarskich wodach. Tylko musi być chęć wśród działaczy PZW, a nie ciągłe kłamstwa i dostosowywanie rzeczywistości do własnych potrzeb :facepalm:


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1006 dnia: 12.01.2019, 11:24 »
Rozmawiałem ostatnio z wędkarzem z okręgu opolskiego, działającym aktywnie w okręgu. Na dzień dzisiejszy Opole ma 18 wód no kill i szykują się następne. Na dodatek okręg kieruje się rozsądną zasadą, że przy wodzie no kill musi być woda 'kill'. W tym roku na jednym łowisku nie wykorzystano możliwości wynikających z operatu odnośnie zarybienia, bo woda no kill jest rybna wystarczająco i dojrzała pieknie, i masa ryby weszła do wody kill, ku uciesze wędkarzy zabierających ryby. Dodatkowo odłowiono nadmiar ryby na innym łowisku no kill i zasilono nią pobliską wodę gdzie się zabiera.

Wszystko zależy od okręgu i od wędkarzy. W Opolu ludzie się zawzięli i wywalczyli swoje. Nie ma co liczyć na władze okręgu, ze będą robić wody no kill z prawdziwego zdarzenia, gdyż ludzie tam zatrudnieni zazwyczaj nie interesują się wędkarzami i nie mają wizji. Są to ludzi starej daty, nieuświadomieni, nie rozumiejący nowoczesnego wędkarstwa i potrzeb wędkarzy.

Bardzo ważne jest aby organizując wody no kill pomyśleć o tych co zabierają, a wszystko się da. Przykład kielecki pokazuje, że nie warto ufać władzom okręgu i do nich tylko kierować próśb o organizowanie wód no kill. Najlepiej jest przejść do danego koła i w kilkanaście/kilkadziesiąt osób wymóc zmiany poprzez koło (opiekujące się wodą). Bez tego władze koła powoływać się mogą na jakieś badania czy też argumenty serwowane przez IRŚ, zasłaniać obecnym kulawym prawem.

Lucjan

Ryba1987

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1007 dnia: 12.01.2019, 11:31 »
Co do wód no-kill to oczywiście jestem za, rozmawiam na bieżąco z zastępcą prezesa mojego okręgu i z tego co mówił będzie chciał jedną wodę pod no-kill wciągnąć. Tu mam pytanko - czy na zebraniu walnym które pewnie nie długo się odbędzie będzie to musiało być przegłosowane przez wędkarzy czy to odgórna nie podlegająca głosowaniu sprawa okręgu ?
Jeśli pod głosowanie to muszę młodych wędkarzy ogarnąć na to zebranie w jak największej ilości bo "dziadki" nie będą chcieli takiej wody.. "nie po to karte płace" itp :facepalm:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1008 dnia: 12.01.2019, 11:34 »
Co do wód no-kill to oczywiście jestem za, rozmawiam na bieżąco z zastępcą prezesa mojego okręgu i z tego co mówił będzie chciał jedną wodę pod no-kill wciągnąć. Tu mam pytanko - czy na zebraniu walnym które pewnie nie długo się odbędzie będzie to musiało być przegłosowane przez wędkarzy czy to odgórna nie podlegająca głosowaniu sprawa okręgu ?
Jeśli pod głosowanie to muszę młodych wędkarzy ogarnąć na to zebranie w jak największej ilości bo "dziadki" nie będą chcieli takiej wody.. "nie po to karte płace" itp :facepalm:



Na zebraniu temat NK trzeba przegłosować, potem musi taki pomysł zatwierdzić okręg.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1009 dnia: 12.01.2019, 11:43 »
Michał, jak wybuchnie dyskusja powołaj się na przykład okręgu opolskiego i ich wód. Powiedz, że operat pozwalał na zarybienie wody no kill, ale wędkarze nie chcieli już więcej ryby tam, i to trafiło do pobliskiej wody kill jako extras. W takim układzie ci co biorą wyraźnie na tym korzystają, bo mają łowisko pełne ryby, co roku uzupełniane 'do pełna' :)
Lucjan

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1010 dnia: 12.01.2019, 11:45 »
Na zebraniu Walnym koła możecie podjąć taką uchwałę, łącznie z odpowiedzią pisemną ze strony ZO,  jednak uchwała ostateczna i tak zostanie podjęta w Okręgu, na którą już wielkiego wpływu mieć nie będziecie, chyba , że kilka kół dokona tej samej decyzji a Prezesowie mają "silną siłę" i dar przekonania :P i "coś" do powiedzenia w ZO
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1011 dnia: 12.01.2019, 12:00 »
Dokładnie taka jak pisze Luk, tylko "Twardziele" w ZO mogą potraktować Was jak już podawałem w Zamościu: na jednym zbiorniku jedna grobla jest No Kill, a przeciwna "hulaj kuźwa dusza", ładujesz do siaty wszystko. I co jest No Kill? no przecież jest, i nie są Oni (czytaj ZO PZW) tacy znowu wyrywni aby zrobić cały zbiornik, bo ludzie "mięsiarze" (sory :beg: wszystkich smakoszy karasi, płotek i wszystkiego co tam jeszcze w wodzie pływa) nie zapłacą składek , lub przejdą do innych Okręgów. Życie, ŻYCIEM!!!! ale finanse muszą być Panie po naszej stronie :-X :thumbdown:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1012 dnia: 14.01.2019, 15:54 »
No właśnie dlatego mnie zdziwiła ta informacja, bo na stronie PZW nie ma jeszcze porozumień ani dla Kalisza, ani dla Sieradza.
Gdyby jednak było, to zapraszam na wiosnę do Murowańca :D
Wstępna mapa pojawiła się.
Tamta niestety lipa...

http://www.pzw.org.pl/47/mapa_porozumien
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1013 dnia: 18.01.2019, 12:41 »
Szanse i zagrożenia dla wzrostu spożycia polskich ryb.




https://www.facebook.com/events/370262790206856/


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1014 dnia: 18.01.2019, 12:49 »
Znowu, qwa, innowacje rodem z IRŚ :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1015 dnia: 18.01.2019, 14:40 »
2 dni temu widziałem dorodne szczupaki w sprzedaży Carrefour Warszawa Sadyba.

Offline Quedzik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 7
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1016 dnia: 18.01.2019, 16:09 »
W Carrfie w Arkadii w Warszawie to samo >:O

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1017 dnia: 18.01.2019, 16:21 »
One musiały oddać życie, by IRŚ mogło pobrać materiał zarybieniowy. Nie znacie się na nowoczesnej nauce ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1018 dnia: 18.01.2019, 16:49 »
To bardzo dobrze że będziemy eksportować nasze zdrowe Polskie ryby :thumbup: za kasę się zarybi i interes będzie się kręcił , może powstaną nowe miejsca pracy :bravo:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1019 dnia: 18.01.2019, 16:52 »
Na pewno, głównie przy turystyce wędkarskiej. I odżyje cały region ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters