Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 277973 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1200 dnia: 27.04.2019, 08:59 »
Ładnie łowicie, aczkolwiek widzę, że świąteczny czas nie sprzyjał rybom :P

Kubator, Wiśnia, miło widzieć Was znowu, z pięknymi rybami! Te karpie to jak z karpiowego żurnala! :thumbup:
Marcin, kolejna super sesja na Batorówce! Brawo :bravo: :bravo: :bravo: Ten pellet naprawdę tak działa? :D
Bartek, piękna klucha, kolejna piękna ryba i wiesz co? Jesteś zaprzeczeniem tego, że w Polsce nie ma ryb! Współpracujesz z IRŚ i ZG PZW zapewne :P A tak na serio to :thumbup:
Shreku, masz rękę do ładnych karasi :bravo: :bravo:

I wszystkim łowcom jeszcze raz :bravo: :bravo: :bravo:

U mnie teraz cieżki okres, bo mam pracę dweastującą mnie psychicznie i fizycznie, ale będzie dobrze :) Po miesiącu tyrki wreszcie mogłem w święta wyskoczyć nad wodę. Niestety, okolice Nottingham to super rzeczne miejscówki, ale gorzej z normalnymi wodami. Ale znalazłem zbiornik w samym Nottingham, uroczo położony, bez zbyt wielkiego zgiełku jak na to 400 tysięczne miasto.
 


Po wizycie zrobiłem to co radzą doświadczeni karpiarze, zrobiłem rundę dookoła i rozmawiałem z wędkarzami, bacznie obserwując wodę. Ryb nie zauważyłem, zero spławów, ale okoliczności przyrody bardzo dobre. Woda do 2-3 metrów, dozwalająca litr zanęty na sesję. Gorzej było po dyskusji z bywalcami i bailffem, okazało się, ze ryb nie ma zbyt wiele, wędkarze opowiadali o swych połowach sprzed x lat. Podobno jest ładny leszcz, karp, troszkę lina, wpuszczono 100 karasi dwa lata temu, jest płotka i okoń. Ot, zwykły rybostan.
Usiadłem w miejscu dobrym taktycznie, jednak jak się okazało, wpadłem w sidła wiatru, który po kilku godzinach zepchał kożuch syfu w moją stronę strasznie utrudniając łowienie.

Po zanęceniu i odczekaniu przepisowych 30-40 minut, rozpocząłem łowy, w ruch poszła matchówka jako pierwsza. Trzy zarzuty i trzy okonie, 20-25 cm! Nieźle 8) Potem jakieś płotki, znów okonie, wszystko jednak 'maławe'. Jak już w ruch poszła Metoda, to dopiero na matchówce zaczęło się coś dziać. To znaczy wpierw przestało, czyli drobnica nie brała. A spławik lekko się ruszał. Wiedziałem, ze to karp lub lin buszuje, aczkolwiek banieczek nie było. Drugie branie zaciąłem i po 5 minutowej walce na macie wylądował śliczny lin, około 48-50 cm, 3 kilo wagi. Stary wojownik ze szramami.



Niestety, później znów wróciła drobnica. Ale Metoda na szczęście ożyła. Wytypowane miejsce i wprowadzone 6 koszyków sprowadziło stado leszczy, które jak się okazało są bardzo okazałe. W przeciągu dwóch godzin miałem trzy wielkie łopaty, bez miarki od 60 do 65 cm, waga wskazała przy dwóch większych 4 oraz 4.5 kilograma. Pięknie wybarwione i silne rybska, brązowy, ciemny kolor cieszy oko. O wiele większe niż na Trencie, i już wiem, że tam można szukać życiówki. Bo takie leszcze potrafią sporo urosnąć.









Powstrzymam też obrońców ryb, te śmieci to właśnie kożuch, który zaparkował w mojej miejscówce. Wyciągnięte ryby były już brudne.

Niestety, po 14-tej skończyły się dobre brania, i wraz ze zmiana kierunku wiatru ryby się wyłączyły. Kożuch doprowadzał mnie do pasji, zwłaszcza łowienie wagglerem było trudne. Ale wpadło jeszcze kilka płotek i okoni, jakaś wzdręga. Jedną z płoci zaatakował szczupak i miałem okazję kilka sekund holować konkretną rybę :) Płotka wydaje się przeżyła, bo dziarsko pomknęła w otmęty.






Po 19tej się zawinąłem, jak się okazało, byłem jedynym co 'połowił'. Trochę szkoda, bo oznacza to, że łowisko jest z serii trudnych, ale co tam, do sezonu rzecznego jeszcze niecałe dwa miesiące :) Ogólnie licznik pokazał 31 ryb, jednak ciśnienie mogło wyłączyć ryby, bo było bardzo wysokie. Nie widziałem ani jednego spławu, tylko raz wygrzbiecił się leszcz obok miejsca gdzie nęciłem. Nie zarolował żaden lin, nie zrobił świecy żaden karp. Więc trzeba dalej badać łowisko, lubię takie zadania :) Z przynęt 'metodowych' czy gruntowych zadziałał tylko... tak, pellet pikantna kiełbasa 12 mm :) Waftersy, czoklet orandże i inne wynalazki nie dały nawet wskazania. Dopiero stara, sprawdzona wielokrotnie przynęta pokazała swą moc, szkoda, że nie ma jej już w sprzedaży...

Lucjan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1201 dnia: 27.04.2019, 09:07 »
Dzięki Lucjan Na razie 20 w podbieraku. Gryzą jak szalone. Zabawa przednia
U Ciebie widzę piękne leszcze i liny

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1202 dnia: 27.04.2019, 09:42 »
Robert

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1203 dnia: 27.04.2019, 10:13 »
Ostatnio i ja po dwóch latach wróciłem z feederem na Nysę. Wynik może nie robi szału, ale ja jestem zadowolony.


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1204 dnia: 27.04.2019, 13:30 »
Niestety to co dobre szybko się kończy. Dzisiejszy wypad na rybki trwał 6,5h, a wynik był więcej niż zadowalający
Dziś postanowiły mnie odwiedzić karasie, i to od razu całym stadem... W efekcie ich amoku, w mym podbieraku zagościły 33 sztuki (30-40cm) i na sam koniec dopuściły do jadła jednego karpia (około 2,5kg) Poranek spędzony bardzo przyjemnie, ale teraz trzeba do domu pedzić. Oby więcej takich wypadów.


Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1205 dnia: 27.04.2019, 14:56 »
U mnie dziś upał +29 w cieniu , rano przyjemnie się siedziało nad wodą, ale rybka nadal słabo, dziś złowiłem tylko 3 płotki, małego jazia i klenia, i pierwszego krąpia, to już będzie zabawa jak chociaż krąp idzie :P tradycyjnie na pickerka, przynęta  kukurydza a nęciłem pszenicą z kukurydzą, woda ma z 10*.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1206 dnia: 27.04.2019, 16:54 »
Panowie, aż miło się patrzy na Wasze wyniki :bravo: :bravo: :bravo:

Lucek nad wodą. Nie wierzę :P
Patryk, cieszę się, że mogłem pomóc 8)
Elopento... to zdjęcie "kąpielowe" to z teraz? ???

Ja wybrałem się na otwarcie sezonu na Ostoi Góreckiej. Na łowisku pojawiłem się kilka minut po 6:00, a już było około 20 osób. Kiepskie prognozy nie odstraszyły maniaków wędkarstwa. Z racji wielu zajętych miejscówek, usiadłem na pierwszym stanowisku. Na początku szło wszystko dobrze, tj. złowiłem kilka karpi od 4-5 kg wzwyż. Później do głosu doszła "handlówka", co przestało mnie bawić i zacząłem się zwijać. Łowiłem na jedną wędkę, w sumie jakieś 5 godzin. Wiało dość nieprzyjemnie, do tego chwilo deszcz dość mocno zacinał, ale i tak było fajnie ;)

Do podajnika przygotowałem na moją klasyczną mieszankę, tj. Dynamite Baits Swim Stim Match Method + Amino Black + pellet Sretting 2,3 mm. Wszystko zmieszane w stosunku 1:1:1.



Wypad uważam za udany. Do tego spotkałem kolegę z Forum :)
Pozdrawiam,
Maciek

ProBono

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1207 dnia: 27.04.2019, 17:01 »

Elopento... to zdjęcie "kąpielowe" to z teraz?


Elopento donęca punktowo :P

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1208 dnia: 27.04.2019, 17:06 »
@maciek_krk tak to zdjęcie z dzisiejszego dnia :-[ trochę ''wcześniej'' bo ja tradycyjnie na rzece zaczynam pływanie od maja do listopada prawie co dzień , chyba że pogoda naprawdę kiepska jest :P a potem to spotykam się z grupą weekendowa już na jeziorze , chyba że już jest lód ,wtedy odpuszczam Morsowanie bo na lodzie wprost uwielbiam łowić i szkoda mi dnia :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1209 dnia: 27.04.2019, 17:16 »
... to zdjęcie z dzisiejszego dnia :-[
No nieźle! Dla takiego morsa, to przy 10 stopniach woda wydaje się gorąca ;) 8) :sun: Ja to zmarzluch jestem straszny... na samą myśl o takiej kąpieli mam ochotę zrobić gorącej herbaty :D


Elopento... to zdjęcie "kąpielowe" to z teraz?
Elopento donęca punktowo :P
Dobre! :D :D :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1210 dnia: 27.04.2019, 17:17 »

Elopento... to zdjęcie "kąpielowe" to z teraz?


Elopento donęca punktowo :P
Jeszcze nie można z łódki więc wywożę zestaw na własnych plecach :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1211 dnia: 27.04.2019, 17:49 »
Dzisiejszy przyłów na kukurydzę ;D
87cm i 6,70kg, dumny jak paw ;D ;D ;D
Co za jazda była Panowie, a ile przekleństw i kur...poszło hahaha
Oczywiscie wrócił do swojego królestwa

ProBono

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1212 dnia: 27.04.2019, 17:58 »
Bardzo ładna ukleja :P

Offline Marko

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1213 dnia: 27.04.2019, 19:38 »
Maciek, co za podpórki masz z przodu?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1214 dnia: 27.04.2019, 19:38 »
Piękny sandał
Maciek - ładne rybki W takie celowałem dzisiaj ale karasie ich nie dopuściły

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀