Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 278109 razy)

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1410 dnia: 09.05.2019, 22:41 »
Wczoraj, 8 maja, po powrocie z pracy podjąłem szybką decyzję - wykorzystuję ładną pogodę, pakuję się i atakuję karasie . Na "mojej" pobliskiej wodzie w ostatnim czasie piękne, dochodzące do 2 kg japońce zaczęły szaleńczo żerować a do tego pojawiają się sporadycznie brania linów. Ostatnia wyprawa to 10 japońców w 3 godziny, wcześniej 6 japońców w 4 godzinki i po 1-2 liny.
Po pojawieniu się nad wodą byłem dobrej myśli - moja miejscówka wolna, fala wiejąca idealnie w moją stronę i słoneczko. Już podczas rozpakowania widziałem na wodzie spławy rybek, bąbelki niedaleko brzegu. Rozwinąłem dwie wędeczki, matchówka oraz delikatny pickerek z klasycznym koszyczkiem i lokuję zestawy niedaleko brzegu, spławik w narożu zbiornika na głębokości ok. 40cm zaś picker niedaleko zwalonego drzewa ok. 15m ode mnie gdzie jest metr wody. Szybko odławiam na kukurydzę zarybieniowego karpia i 2 karasie ok. 25cm po czym następuje niepokojąca, godzinna przerwa. Ryby zmieniły miejsce, bąbelków już nie było, spławów w miejscu lokowania zestawów także. W tym czasie podjąłem decyzję, żeby spławik zamienić na metodę i ulokować zestaw na odległości ok. 40m w miejscu regularnych spławów ryb - niedaleko "betonu", ok. 3m od brzegu. Do podajnika trafia drobno zmielony Lorpio Magnetic a na haku postanowiłem dać szansę - ostatnią już chyba - pelletom meusa. Kolejno do wody trafia truskawka, kryl, rum-kokos, pomarańcza-makrela i bubble gum, ryba mimo że była w okolicy - spławy, lekkie ruchy szczytówki - nie reagowała. Na pickerku w tym czasie udało się złowić kilka ładnych płoci na kukurydzę a po założeniu pelletu Red Aggresor również ładnego lina i dwie spinki prawdopodobnie zarybieniowych karpi - szybko weszły w zaczep.
Przed 20 na hak na metodzie trafia - w ostatnim czasie chyba najbardziej niedoceniona w moim arsenale przynęta - ELLIPTICAL z Sonu. Ostatnio dał mi ładne branie zakończone niestety spinką(co skończyło się zmianą przyponu na inny hak, zbyt wiele spinek na sensas) na sam koniec a w połowie kwietnia uratował honor dając 2 zarybieniowe w ostatniej godzinie karpie po 12 godzinach siedzenia. Nawiercam na włos 2 pelleciki 8mm i do wody. Rozpocząłem powolne pakowanie i gdy zostały mi tylko dwie wędeczki oraz podbierak(karpiowy zdążyłem już spakować, został mi tylko "mniejszy" na białą rybę) zauważyłem mocne przygięcie na metodzie - była 20:05. Po zacięciu - jazda z kołowrotka która trwała dobrą chwilę. Po kilku minutach holu, gdy ryba nadal była daleko od brzegu wiedziałem, że mam życiówkę. Udało mi się ją po ok. 20 minutach podprowadzić pod brzeg, po czym nastąpił kolejny silny odjazd i zabawa zaczęła się od nowa. 20:30 telefon od taty - o której będę bo zaraz mecz a mieliśmy wspólnie obejrzeć. Szybka informacja co się dzieje i tata czeka w pogotowiu żeby przyjechać zrobić fotki. Ponowne pompowanie i gdy udało się rybę podprowadzić pod brzeg, zaczęła uciekać w kierunku zwalonego drzewa. Przytrzymywałem ręką szpulę ale ryba parła z niesamowitą wręcz siłą. Serce podeszło mi do gardła gdy zauważyłem spław mojej ryby między konarami...po czym nastąpił cud - ryba tak po prostu dała się podciągnąć kilka metrów i zrobiła - ostatni już poważny odjazd na otwartą wodę. Szybko udało się doholować ją do brzegu a tam po 5 minutach walki moim oczom ukazał się piękny sazan. Pojawił się problem - podbierak...Gdy ryba była już gotowa, od głowy zacząłem ją podbierać a to tylko ją ożywiło - i szybko z impetem wbiła się w głąb podbieraka. Była już moja a na zegarku 21:00. Szybki telefon do taty żeby wpadał a ja zajmuję się wyciągnięciem potwora. Z tych emocji zacząłem krzyczeć i się histerycznie śmiać :D Szybkie mierzenie - 90cm. Ważenie zrobiłem prowizorycznie - w zmoczonej uprzednio reklamówce termicznej - waga wskazała 15,3kg a po wyciągnięciu ryby sama reklamówka wraz z wodą ważyła 0,35kg a więc rybka miała niecałe 15kg...Z radości popłynęły łzy a w oddali widziałem już światło samochodu. Bardzo szybko zrobiliśmy sesję, jednak brak latarki zrobił swoje a aparat w moim telefonie nie jest w nocnych warunkach najlepszą opcją...Do tego tata też nie jest wybitnym fotografem - ale to tylko pamiątka i przypomnienie tych niesamowitych emocji. Rybka szybciutko wróciła do wody i po chwili bujania odpłynęła powoli w kierunku swojego królestwa a ja skończyłem pakowanie majdanu i wróciłem do domu - na niesamowity zresztą mecz LM ;)
Hol ryby na mojej księżniczce - Mikado Princess - był niesamowitym przeżyciem. Od początku sezonu testuję do metody karpiowe haki a'la Korda Krank z Aliexpress - w najmniejszym rozmiarze (10) i po raz kolejny mnie nie zawiodły - nie miałem na nie jeszcze żadnej spinki na nie, a nie zauważyłem mniejszej liczby brań niż na "cienkie" druciaki.
Pozdrawiam



Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1411 dnia: 09.05.2019, 23:29 »
Żyłka 0.225 przypon 0.17 haczyk 12ka, interesował mnie kleń lub leszcz ;)
Nurt, potwór i taki zestaw, wielki szacunek dla Twoich umiejętności. Rzeczny karp, jest co najmniej dwa razy silniejszy od jeziorowego, nie wspominając o stawowym. Wspaniała przygoda. Jaka wędka i kołowrotek? W samym nurcie branie, czy na pograniczu ?

Kolego nOcny, wspaniały karp, gratulacje życiówki.
Możesz podać link do haczyka, o którym piszesz ?

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1412 dnia: 09.05.2019, 23:38 »
Wędka Browning Argon 360 cm do 120 g, kołowrotek Browning Black Magic FD 440.

Branie na pograniczu, dwa płynne ugięcia szczytówki i po zacięciu od razu odjazd.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1413 dnia: 10.05.2019, 06:01 »
Obydwaj Panowie,  nie bierzecie jeńców! Brawo! :bravo:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1414 dnia: 10.05.2019, 06:14 »
Następny bank rozbił ;D
Piękna ryba, Nocny :bravo:

A zdjęcie niechcący wyszło zajebiste!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1415 dnia: 10.05.2019, 07:53 »
Ale złociutki. Przepiękny :bravo: :thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1416 dnia: 10.05.2019, 09:03 »
Niesamowite karpiska. Brawo!

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1417 dnia: 10.05.2019, 09:05 »
Kurde Kolega i mnie przebił swoją lokomotywą. Gratulacje

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1418 dnia: 10.05.2019, 09:12 »
Gratulacje n0cny! Przepiękny pełnołus i dramaturgia holu :fishonhook: ??? :thumbup: :beer:!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1419 dnia: 10.05.2019, 09:23 »
Panowie, gratulacje :bravo: Pozazdrościć takich przygód :thumbup:
Marcin

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1420 dnia: 10.05.2019, 09:29 »
Piękna sztuka n0cny

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1421 dnia: 10.05.2019, 09:56 »
Gratulacje n0cny, piękna ryba i fajna przygoda :bravo: :thumbup:
Bartek

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1422 dnia: 10.05.2019, 09:58 »
Gratulacje

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1423 dnia: 10.05.2019, 15:55 »
To i ja się pochwalę :-)

Korzystając z chwilowej poprawy pogody wyskoczyłem dziś do południa na pobliską rzekę PZW z nastawieniem na płocie. Łowisko zanęciłem mieszanką na bazie zanęty Lorpio Magnetic Roach + glina (rzeczna i wiążąca) + trochę mrożonej pinki. Łowiłem 6 m bolonką z bombką 5 g, na haczyk nr 16-20 na przyponie 0,10 mm zakładałem ochotkę i jedną czerwoną pinkę. W ciągu 4 godzin złowiłem około 30 ryb - głównie 20-25 cm płoci oraz krąpi. Po połowie sesji trafił się spory "bonus" w postaci pięknego, około 50 cm karpia (jakieś 2,5-3 kg wagi). Na sam koniec złowiłem jeszcze piękną, 29 cm płoć.
Wszystkie złowione ryby wróciły bezpiecznie do wody. Dobrze, że na łowisku nie było żadnego miejscowego "kormorana", bo chyba bym karetkę do zawału musiał wzywać :-)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1424 dnia: 10.05.2019, 16:19 »
Dziś jezioro PGRyb, 12 szczupaków w przedziale 30-55 cm kilka spinek, spiął się też największy na oko 70cm :P mało nie doprowadził mnie do zawału jak na wodzie 2 m wyskoczył z nenufarów przy samym kajaku :o za słabo się zapiął :facepalm: wszystko wypuszczone, pogoda fajna, delikatny deszcz i prawie bez wiatru :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match