Autor Wątek: Nie polecam - sprzedawca Allegro  (Przeczytany 5048 razy)

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #15 dnia: 26.07.2018, 21:41 »
Łapanie okazji harpunem ma taką samą klasę co kombinatoryka niektórych sprzedawców. Nie wiem co chcecie osiągnąć ale wydawało mi się do tej pory że wstęp do transakcji jest wtedy kiedy obie strony się godzą a jej finał po wymianie dóbr. Za to bez porozumienia jednej ze stron to jedynie może być rozbój i kradzież.
słabe to Twoje porównanie Marcinie. Chłop wystawiając rzecz od złotówki zgadza się na regulamin allegro. A to, że nikt oprócz naszego kolegi tego kija nie licytowal, to chyba nie wina shmugglera.  On wylicytowal zgodnie z regulaminem,bez żadnego oszustwa i chciał za ten kij zapłacić tyle ile wylicytowal.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #16 dnia: 26.07.2018, 22:13 »
Ja w tej aukcji widzę licytację od 1zł i opcję kup teraz za 1200zł wędki w stanie idealnym w komplecie z pokrowcem która kosztowała 2000zł. Niech mnie chujem nazwą ale sam bym tego kija nie oddał za 50zł.

Może gość liczył że będzie "większy ruch" ale się przeliczył, może włączył licytację przypadkowo bo w opisie i tytule nic nie wspomina o "BCM" i innych takich chwytach do wyszukiwarki.

Rozumiem że odwracając sytuację, z uśmiechem na ustach sami wędkę byście wysłali, tak? ;>


https://allegro.pl/shimano-aspire-ultra-match-15-17ft-4-57-5-18m-c-i7469811627.html#thumb/8

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #17 dnia: 26.07.2018, 22:25 »
Ja bym wysłał. Bezdyskusyjnie. Umowa to umowa.
Jacek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #18 dnia: 26.07.2018, 22:30 »
Zaryzykował lub popełnił błąd bo nie mógł chyba określić kwotę minimalną.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #19 dnia: 26.07.2018, 22:50 »
Nieważne, bo zawsze mógł szczerze napisać: "Popełniłem błąd, przepraszam i liczę się z wszelkimi konsekwencjami z tym związanymi (czyli z ostrzeżeniem od serwisu - trzy takie ostrzeżenia i znikasz). Nie można też zakładać, że kłamie, bo wędki się łamią. Jak serca.
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #20 dnia: 26.07.2018, 23:08 »
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #21 dnia: 26.07.2018, 23:21 »
Umowa to umowa.
:bravo: :bravo: :bravo:
A pieniądz to pieniądz. Weźcie dorośnijcie żeby kija za 2 patyki oddawać za dwie flaszki.

Skoro jest opcja w allegro żeby tak zakonczyć aukcję to pretensje do gry, a nie do  gracza.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #22 dnia: 26.07.2018, 23:59 »
To wszystko jest skomplikowane ;) Tak w ogóle to punkt widzenia zależy od tego czy jesteś sprzedawcą (często osobą nie będącą przedsiębiorcą), czy też kupującym. Często jest tak, że sprzedawcy (najczęściej nietrudniący się zawodowo sprzedażą), popełniają "dziecinne" błędy sprzedając swoje rzeczy na Allegro. Ba, na rynku są np. firmy zatrudniające "wyszukiwaczy okazji" i ci wertują portale w poszukiwaniu "okazji". Łatwo jest wówczas powiedzieć, że to błąd sprzedawcy, jego wina, ale nie sądzę że kiedykolwiek chcielibyście się postawić w roli sprzedawcy który np. sprzedałby BMW x6 za 3 tysiące złotych ;)

W tym miejscu należy jednak zwrócić uwagę, iż w przypadku niektórych transakcji na Allegro celem transakcji nie jest samo zawarcie umowy ! Czynności podejmowane w ramach tych transakcji przez strony umowy mają wówczas charakter wyłącznie ogłoszeniowy. Nie wiążą stron. Tak będzie w przypadku np. samochodów, motocykli, łodzi, zwierząt itd.

3.3.

Celem Ofert dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, a także prezentowanych w kategorii "Usługi", „Wakacje”, „Motoryzacja” (w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle i quady”, „Maszyny”, „Inne pojazdy i łodzie” oraz "Przyczepy, naczepy") oraz w podkategorii "Żywe zwierzęta" nie jest zawarcie umowy pomiędzy Użytkownikami. Oferty te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy. Oferty, o których mowa w zdaniu poprzednim, nie mogą obejmować więcej niż jednej sztuki Towaru.



Z drugiej strony nikt nie jest zwolniony z podstawowego obowiązku związanego z handlem na Allegro, czyli przeczytania i zaakceptowania regulaminu. Powiem tak. Ja rozumiem obie strony takiej transakcji i obu stronom potrafię doradzić pewne dalsze działania ;) Aczkolwiek niekoniecznie muszą one być zawsze skuteczne, bowiem każda transakcja to odrębny przypadek i będzie on różnie rozpatrywany przez sąd.

Jednak zauważyć należy, że sprzedający mógł odwołać ofertę kupna w trakcie trwającej licytacji powołując się na zniszczenie przedmiotu, bo mu regulamin na to pozwalał. Trudno mu wtedy udowodnić, że tej konkretnej wędki nie zniszczył i ją nadal posiada. Procesowo niewykonalne.

6.5.

Oferty złożone przez Licytantów wiążą uczestników Licytacji, chyba że Sprzedający dokona ich odrzucenia. Odrzucenie oferty Licytanta może nastąpić wyłącznie przed zakończeniem Licytacji:

c. jeżeli w trakcie Licytacji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru,


Natomiast sytuacja się zmienia, w sytuacji wygranej licytacji. Takie "prostackie" anulowanie "złożonego zamówienia" w tym przypadku jest już niedopuszczalne. Umowa została zawarta. Tutaj możesz spokojnie powalczyć o tą wędkę przed sądem. Aczkolwiek sprzedawca nie jest na straconej pozycji i może się wybronić z tej fatalnej dla niego sprzedaży, ale o taktyce procesowej sprzedawcy nie będę się w tym temacie wypowiadał :P

Jeszcze inaczej będzie jeżeli kupicie "po okazyjnej" cenie przedmioty w sklepach internetowych ;)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #23 dnia: 27.07.2018, 10:45 »
Umowa to umowa.
:bravo: :bravo: :bravo:
A pieniądz to pieniądz.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #24 dnia: 27.07.2018, 12:00 »
To jest nagminna praktyka że sprzedający lecą w chu.. :( Ja będąc początkującym sprzedawcą na tym portalu sprzedałem nowiutka płytę główną do komputera warto 200 zł za 67 zł. Nie nie było we mnie myśli " a to se ja uszkodzę i sprzedam za wincej". Gość który to kupił dostał to co wylicytował ode mnie bez kombinacji, ładnie zapakowane bez obsuwy w wysyłce. Karma wraca :)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #25 dnia: 27.07.2018, 13:17 »
To jest nagminna praktyka że sprzedający lecą w chu.. :( Ja będąc początkującym sprzedawcą na tym portalu sprzedałem nowiutka płytę główną do komputera warto 200 zł za 67 zł. Nie nie było we mnie myśli " a to se ja uszkodzę i sprzedam za wincej". Gość który to kupił dostał to co wylicytował ode mnie bez kombinacji, ładnie zapakowane bez obsuwy w wysyłce. Karma wraca :)
Sprzedałeś tą płtyę gł. za pewne jako używaną
Ja nie bronie kolesia i takie zachowanie jest nieuczciwe ale postaw się w sytuacja kupujesz wędkę za 1000 czy 1500 zł i co sprzedał byś ją za 50 zł?? oczywiście mógł ustawić cene minimalną lub kup teraz i było by uczciwie

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #26 dnia: 27.07.2018, 13:32 »
Przecież już od dawna został zmieniony regulamin, że wystawiony przedmiot to jest tylko zaproszenie do składania ofert, a nie umowa wiążąca kupna-sprzedaży.
W tej sytuacji nawet jak wylicytujesz za 2.000 zł to sprzedawca może odmówić sprzedaży. W każdym sklepie teraz macie praktycznie informację, że złożyłeś propozycję zakupu, a sklep musi ją zweryfikować.

Ja miałem podobną sytuację, sprzedawałem towar po 199 zł w ilości 10 szt., było 6 obserwujących.
W nocy na telefonie chciałem obniżyć cenę i przez przypadek wbiło 1 zł za szt. i nagle ludzie dostali powiadomienia na telefony, że cena spadła do 1 zł.
Ktoś kupił 2 szt. i odwołałem ofertę podając jako powód brak towaru to gość pretensje, że kłamię i mam towar. No przecież to bez znaczenia co wybiorę z pre definiowanych przez allegro przyczyn.
Gość nie potrafił zrozumieć, że był to błąd, a obserwował ofertę od dłuższego czasu. Już widzę jak ktoś z własnych pieniędzy wydaje 400 zł, żeby sprawić komuś przyjemność.

Tak samo w tej sytuacji, gość wystawił towar, nie zwracał uwagi na koniec aukcji czy jest zainteresowanie i myk. Stało się to co się stało.
I teraz należy zadać pytanie czy kolega kupujący sprzedał coś w życiu za pół darmo ?

Najlepsze też jest z olx, często wystawiam towar za darmo z odbiorem, bo nie chce mi się wysyłać, a potrzebuję czegoś się pozbyć.
Czasami jest to towar warty do 100 zł i uwierzcie mi, że dzwoni masa ludzi, ale nikt się nie zjawia.
Wkurzony już i nauczony zmieniam cenę na przysłowiowe 50 zł, towar schodzi w parę godzin...

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #27 dnia: 27.07.2018, 13:43 »
Umowa to umowa - ale tylko wtedy gdy mi się to opłaca,
przepis to przepis - ale tylko gdy mi to odpowiada,
zakaz to zakaz - ale tylko gdy to dla mnie wygodne  itd, itp.....
 :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
i jest jak jest.....

I tak , sprzedałem coś za półdarmo- zamiast licytacji z ceną minimalną, dałem kup teraz. może jestem frajer, ale sprzedałem.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #28 dnia: 27.07.2018, 13:53 »
Do czasu aż ktoś w rodzinie kupi garnki za 10k :-) Nagle się okazuje ze to już nie umowa tylko lichwa.
Szkoda ze w tym wszystkim zapominamy być ludzmi.


Ja też sprzedałem coś za pół darmo, wiele rzeczy oddałem obcym ludziom. Różnica w tym ze tak chciałem  a nie ze komuś się udało.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nie polecam - sprzedawca Allegro
« Odpowiedź #29 dnia: 27.07.2018, 14:10 »
Mi chodzi o to, że to jest irytujące. Ludzie, żeby zaoszczędzić kilka zł wolą kombinować niż ustawić cenę minimalną.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka