Autor Wątek: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty  (Przeczytany 2694 razy)

Offline Mondi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« dnia: 16.06.2019, 23:16 »
Cześć wszystkim. Jestem zapalonym spinningistą, ale zdecydowałem się zakupić zestaw gruntowowy do metody, a żeby czasem trochę posiedzieć zamiast biegać po krzakach wokół stawu ;) tym samym proszę Was o pomoc w doborze WSZYSTKIEGO co będzie potrzebne - zakładam nowy temat, bo poprzednie tematy są z ubiegłego roku, a nowości na rynku jest od groma.
Łowiska w moim regionie to w 90% żwirownie, wody o głębokości 2-7m. Na rzekach raczej nie planuję łowić. Budżet przewidziany na kij + kołowrotek to 350zł (jeśli będzie trzeba to nagnę do 400zł, ale to już absolutne maksimum). Poza zestawem proszę o zasugerowanie ciężaru koszyczków, grubości żyłki głównej, żyłki/plecionki przyponowej, rozmiaru haków - rybki żerujące w tych wodach to płoć, leszcz, karaś, karp, czasem lin. Będę wdzięczny również za podpowiedzi czym nęcić i jakich przynęt używać - jeśli nie chcecie zdradzać swoich killer smaków to proszę chociaż po podanie typu zanęty/przynęty, średnicy pelletu/kulek itd.
I rzecz najważniejsza: człowiek całe życie się uczy, dlatego proszę o krótkie objaśnienia dlaczego akurat ten zestaw, ten ciężar wyrzutu, pojemność szpuli, ciężary koszyczków itd. To najważniejsza z próśb :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2019, 23:23 »
Mówisz, że podobne tematy są zwietrzałe, bo z ubiegłego roku...

I rzecz najważniejsza: człowiek całe życie się uczy, dlatego proszę o krótkie objaśnienia dlaczego akurat ten zestaw, ten ciężar wyrzutu, pojemność szpuli, ciężary koszyczków itd. To najważniejsza z próśb :)

Akurat w tej kwestii nic sie nie zmieniło od lat, więc zapraszamy do samodzielnego przestudiowania stosownych wątków. Koledzy zaraz podrzucą Ci linki.
Jacek

Offline DarkDonkey

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam na imię Łukasz :)
  • Lokalizacja: Gliszcz
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #2 dnia: 17.06.2019, 12:43 »
(...) tym samym proszę Was o pomoc w doborze WSZYSTKIEGO co będzie potrzebne - zakładam nowy temat, bo poprzednie tematy są z ubiegłego roku, a nowości na rynku jest od groma.
Łowiska w moim regionie to w 90% żwirownie, wody o głębokości 2-7m. (...)

Nowości może i jest od groma w tym roku ale raczej jeszcze mało przetestowane jest to wszystko.

Co do głębokości. Metoda jest dobra tak do max 3m myślę. Głębiej oczywiście można tym sposobem łowić ale jest to mało efektywne raczej. Na głębokość większą niż te 3m stawiał bym na zwykły koszyk feederowy.

Generalnie ja sam zaczynając temat z metodą przeczesywalem wszystkie wątki na forum i przeglądałem wszystkie filmiki na youtube na ten temat. Zajęło mi to wszystko dość dużo czasu. Ty prosisz aby podać Ci wszystko na tacy, a to jest trudne bo o ile metoda moim zdaniem jest bardzo prosta to temat jest dość mocno złożony.


Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #3 dnia: 17.06.2019, 12:49 »
Pół forum jest o tym, a Ty prosisz na streszczenie. Ludzie tutaj od lat ciągle kupują coś nowego, kombinują, eksperymentują. A Ty prosisz o receptę.

Kup sobie sprzęt, na jaki Cię stać. W dziale "sprzęt" masz tytuł z podanymi kwotami.
Kup sobie kilka przynęt. Masz wątki z rankingami.
... kilka zanęt. Masz wątki z rankingami.

Łów i się ucz.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #4 dnia: 17.06.2019, 12:52 »
Takie prośby powinny podlegać opłatom na rzecz rozwoju SiG :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #5 dnia: 17.06.2019, 14:30 »
Ale chyba nikomu z was korona z głowy nie spadnie ani żyłka w d....pie nie pęknie jak napiszecie parę słów co jest niezbędne w metodzie.

Podstawa -2x wędka+ 2x Kołowrotek
żyłka  0.25 na dwie szpule (600m starczy) 
Podajniki do metody+ foremka (ja używam 30 g wielkość Large "Douglas" od Mikado)
Przypony -mogę być gotowce
Ze 4 podpórki
podbierak
stołek
mata
kleszczyki do wyjmowania haków 
jakaś miska na zanętę
Zanęty,przynęty



A najlepiej obejżyj kilka poradników na YT

Offline Mondi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #6 dnia: 17.06.2019, 14:41 »
Pół forum jest o tym, a Ty prosisz na streszczenie. Ludzie tutaj od lat ciągle kupują coś nowego, kombinują, eksperymentują. A Ty prosisz o receptę.
[...]
Łów i się ucz.

@Mosteque, dokładnie tak - proszę o receptę. Pokazano mi, kiedy lata temu zaczynałem spinningować, że dobry nauczyciel to zaoszczędzone kilka lat doświadczenia nabywanego samodzielnie. Po co przechodzić przez coś samemu, skoro inni tymi ścieżkami już przeszli i mogą oznakować te, które prowadzą do celu, a nie do punktu wyjścia.

@Jarekb11, dziękuję, biorę się za te filmiki.

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #7 dnia: 17.06.2019, 14:45 »
Wrzuć sobie wszystkie filmy Lucjana o metodzie: https://splawikigrunt.pl/filmy . Poczułem wyrzuty sumienia :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #8 dnia: 17.06.2019, 15:04 »
Polecam pooglądać filmy producentów sprzętu do metody: Guru, Preston, Drennan, Korum czy nawet Daiwa. Fajnie zrobione i można podpatrzeć dużo z techniki łowienia. Bardzo dużo wiedzy znajdziesz też w filmach z Panem Stachem z filmów z kanału Wędkarstwo Lucio Łowca, facet ma gadane i dużo wiedzy, zaznaczam, że tylko filmy z Panem Stachem są ciekawe.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #9 dnia: 17.06.2019, 18:35 »
@Mosteque, dokładnie tak - proszę o receptę. Pokazano mi, kiedy lata temu zaczynałem spinningować, że dobry nauczyciel to zaoszczędzone kilka lat doświadczenia nabywanego samodzielnie. Po co przechodzić przez coś samemu, skoro inni tymi ścieżkami już przeszli i mogą oznakować te, które prowadzą do celu, a nie do punktu wyjścia.

Każdy ma prawo do postępowania według własnych zasad, jednak to, co napisałeś, przeraza mnie, bo właśnie najcenniejsze są wspomniane przez Ciebie lata samodzielnie nabytego doświadczenia. Poznawanie, poszukiwanie, odkrywanie, samodoskonalenie są najpiękniejszymi elementami wędkarstwa. Pominięcie tego wszystkiego, żeby skutecznie łowić ryby, jest kastracją, droga prowadzącą do inwalidztwa. Retorycznie pytasz, po co przechodzić samemu przez coś, co inni już przeszli, hm... Samodzielne przejście przez nieznane uczyni z Ciebie wędkarza doskonałego, być może spełnionego. Takiego, który odnajdzie się zawsze i wszędzie. Jeśli po latach trafisz do punktu wyjścia, to w żadnym razie nie będzie przegrany, bo czym jest zwycięstwo? Siatkami pełnymi ryb? To pasja, więc zwycięstwo dają przeżycia, chwile spędzone nad wodą, a nawet porażki. Najważniejsze jest jednak to, że wędkarstwo nie jest wymierne, nie ma na nie ani recepty, ani konkretnego przepisu, jest tylko Twoja droga. Chcesz jej część przejechać taksówką? Po co? Żeby zagubić się, gdy z niej wysiądziesz, bo nie wiesz, jak odczytywać mapę? Niby będziesz dalej, jednak nadal słaby.

Rób, jak chcesz, bo masz do tego niezbywalne prawo, ja jednak nie zgadzam się w Twoimi tezami. Na tym forum znajdziesz drogowskazy, od Ciebie zależy, czy trafisz tam, gdzie zmierzasz. Wybierz jednak własną drogę, bo może się okazać, że jest ona wspanialsza od tych już przebytych.
Jacek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #10 dnia: 17.06.2019, 18:41 »
Nic dodać, nic ująć, pięknie powiedziane. :thumbup:

Pomijając powyższe, na tym forum jest MASA informacji i wskazówek, wystarczy poszukać, poczytać. Po prostu szanować czas innych, bo to naprawdę zostało wielokrotnie opisane.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #11 dnia: 17.06.2019, 19:05 »
To nie tak, żeby nie odpowiadać na takie pytania, bo jeśli ktoś ma ochotę, to tylko pochwalić. Mnie raczej dziwi podejście do zagadnienia. Jak wspomniałem, każdy ma prawo do działania według własnych potrzeb, więc niczego nie neguję, bo niby jakim prawem.
Jacek

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #12 dnia: 17.06.2019, 20:29 »
Mondi po części zgodzę się z Tobą, przecież nie chodzi o to żeby wyważać otwarte drzwi. Jednak Twój pierwszy post wywołał u mnie mieszane uczucie. Pozwól, że na przykładzie postaram się pokazać o co dokładnie mi chodzi.

Dla zabawy "odwróćmy kota ogonem" i załóżmy, że to ja napisałem posta na forum spinningowym.

"Cześć wszystkim. Jestem zapalonym grunciarzem, ale zdecydowałem się zakupić zestaw spinningowy, a żeby czasem trochę pobiegać wokół stawu zamiast siedzieć cały dzień w fotelu ;) tym samym proszę Was o pomoc w doborze WSZYSTKIEGO co będzie potrzebne - zakładam nowy temat, bo poprzednie tematy są z ubiegłego roku, a nowości na rynku jest od groma.
Łowiska w moim regionie to w 90% żwirownie, wody o głębokości 2-7m. Na rzekach raczej nie planuję łowić. Budżet przewidziany na kij + kołowrotek to 350zł (jeśli będzie trzeba to nagnę do 400zł, ale to już absolutne maksimum). Poza zestawem proszę o zasugerowanie ciężaru główek jigowych, grubości żyłki głównej, żyłki/plecionki przyponowej, rozmiaru haków - rybki żerujące w tych wodach to okoń, szczupak, sandacz, boleń, czasem sum. Będę wdzięczny również za podpowiedzi  jakich przynęt używać - jeśli nie chcecie zdradzać swoich killerów to proszę chociaż po podanie typu przynęt: blach/guma/obrotówka itd.
I rzecz najważniejsza: człowiek całe życie się uczy, dlatego proszę o krótkie objaśnienia dlaczego akurat ten zestaw, ten ciężar wyrzutu, pojemność szpuli, ciężary koszyczków itd. To najważniejsza z próśb :) "

A teraz spróbuj odpowiedzieć na tak sformułowaną prośbę. Nie jest łatwo, prawda??

Po prostu łatwiej odpowiedzieć na bardziej sprecyzowane pytania. Zapewniam Cię , że każdy na tym forum postara się odpowiedzieć najlepiej jak potrafi. Jednak musisz zadać sobie odrobinę wysiłku i samemu "zgłębić" nieco temat - A to forum daje Ci taką możliwość.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #13 dnia: 17.06.2019, 20:53 »
Wejdź na jerka i zadaj takie pytanie. Dostaniesz taką samą odpowiedź jak u nas😀sprawdzone w praktyce😀😀

Offline Andpol171l

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Method feeder - zestaw, akcesoria, przynęty
« Odpowiedź #14 dnia: 03.02.2020, 11:17 »
Witam chce zacząć w tym roku wędkowanie z method feder pomóżcie bo jestem zielony A mianowicie chodzi mi o przynęty kolory smaki firma i wielkosc