Autor Wątek: Niedozwolona działalność spamersko-reklamowa. Przykład praktyczny  (Przeczytany 4310 razy)

KamKan

  • Gość
Adnotacja moderatora:
Dyskusja wydzielona z tematu Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen


Fajna grupa na Facebook. Nazywa się Reklama&Spam. Prawdziwe recenzje warzyw i owoców z Warzywniaka na rogu. Inna niż pozostałe grupy o takiej tematyce. Recenzje uzupełniane o prawdziwe zdjęcia i filmy smakoszy złowionych na wegańskie sałatki.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Fajna grupa na Facebook. Nazywa się Reklama&Spam. Prawdziwe recenzje warzyw i owoców z Warzywniaka na rogu. Inna niż pozostałe grupy o takiej tematyce. Recenzje uzupełniane o prawdziwe zdjęcia i filmy smakoszy złowionych na wegańskie sałatki.

Pierwszy post i od razu reklama? Więcej wysiłku byś chociaż w to włożył...

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Fajna grupa na Facebook. Nazywa się Reklama&Spam. Prawdziwe recenzje warzyw i owoców z Warzywniaka na rogu. Inna niż pozostałe grupy o takiej tematyce. Recenzje uzupełniane o prawdziwe zdjęcia i filmy smakoszy złowionych na wegańskie sałatki.

Pierwszy post i od razu reklama? Więcej wysiłku byś chociaż w to włożył...
Stało sie coś złego że koleś promuje swoją grupę na FB?
Koleś nie prowadzi sklepu.Nic nie sprzedaje.Nie zarabia pewnie na tym.
Bez przesady.
Fakt mógłby się przywitać . ;)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
@Daavid

Is orajt, majfrend...

@Jarekb11

Tak.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
To może tematy sklepów wędkarskich też pokasujcie , w końcu oprócz recenzji sklepów też jest tam reklama sprzętu.
Zresztą grupę Sprzęt w z Alli też ktoś zareklamował , może nawet założyciel no ale to to oki to wam jakoś nie przeszkadza.
Bez sensu.
Co do grupy to fajny pomysł .  Poczytać o skuteczności Chińskich produktów nie zaszkodzi .

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Nie. Pomiędzy tematem na naszym forum, gdzie nasi użytkownicy piszą opinie o sklepach, opisują swój kontakt i zakupy w danym sklepie, a wrzuceniem linka reklamowego do zewnętrznej grupy "na przypale" jest różnica.

Nikt nie broni opisywania skuteczności chińskich produktów w odpowiednich działach forum.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
To może tematy sklepów wędkarskich też pokasujcie , w końcu oprócz recenzji sklepów też jest tam reklama sprzętu.
Zresztą grupę Sprzęt w z Alli też ktoś zareklamował , może nawet założyciel no ale to to oki to wam jakoś nie przeszkadza.
Bez sensu.
Co do grupy to fajny pomysł .  Poczytać o skuteczności Chińskich produktów nie zaszkodzi .

Naprawdę nie widzisz różnicy między tematami zakładanymi przez "starych" forumowiczów a wpisami świeżaków, którym forum potrzebne jest wyłącznie do rozreklamowania swojej działalności (nie ma znaczenia, czy ktoś na tym zarabia, czy nie zarabia)? Przecież nikt nikomu nie broni polecania tutaj swoich blogów, stron internetowych, nawet niezwiązanych z wędkarstwem! Chodzi o tych, którzy traktują nas wszystkich jak frajerów, którzy stworzyli coś, z czego oni cynicznie skorzystają. Czy to jest aż tak trudne do zrozumienia? Jesteś forumowiczem, masz sporo wpisów, postanowisz coś tam tworzyć - nikt nie powie złego słowa, gdy założysz własny wątek. Jeśli w pierwszym wpisie zaprosisz forumowiczów na swoją stronę, np. blog wędkarski - wylecisz stąd. Już wiesz, o co chodzi?
Zapewniam Cię, że gdyby nie pewne reakcje, działania, forum byłoby zawalone wszelkiej maści linkami, w gąszczu których nikt by się nie odnalazł. Byłby zwyczajny ściek internetowy. Jakich wiele. Jeśli lubisz to miejsce, jeśli cenisz forumowiczów, to nie podważaj opisanych działań, to wszystko.
Jacek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice

Naprawdę nie widzisz różnicy między tematami zakładanymi przez "starych" forumowiczów a wpisami świeżaków, którym forum potrzebne jest wyłącznie do rozreklamowania swojej działalności (nie ma znaczenia, czy ktoś na tym zarabia, czy nie zarabia)? Przecież nikt nikomu nie broni polecania tutaj swoich blogów, stron internetowych, nawet niezwiązanych z wędkarstwem! Chodzi o tych, którzy traktują nas wszystkich jak frajerów, którzy stworzyli coś, z czego oni cynicznie skorzystają. Czy to jest aż tak trudne do zrozumienia? Jesteś forumowiczem, masz sporo wpisów, postanowisz coś tam tworzyć - nikt nie powie złego słowa, gdy założysz własny wątek. Jeśli w pierwszym wpisie zaprosisz forumowiczów na swoją stronę, np. blog wędkarski - wylecisz stąd. Już wiesz, o co chodzi?
Zapewniam Cię, że gdyby nie pewne reakcje, działania, forum byłoby zawalone wszelkiej maści linkami, w gąszczu których nikt by się nie odnalazł. Byłby zwyczajny ściek internetowy. Jakich wiele. Jeśli lubisz to miejsce, jeśli cenisz forumowiczów, to nie podważaj opisanych działań, to wszystko.
Sory Syborg ale dla mnie osobiście reklama to reklama i nie ma różnicy kto reklamuje,czy "nowy" czy "stary"
 Chcecie całkowicie wyeliminować linki reklamowe? proszę bardzo . Mi to nie przeszkadza .
Ale rożne traktowanie, jest troszkę "nie fair" . Traktujcie reklamiarzy jednakowo !
No ale co ja będę "klikał" w końcu  nie moja sprawa.
Nie ma tematu.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Rejestruje się jakiś gość, jego pierwszy wpis jest następujący: "Zapraszam do mojego nowego sklepu - link". Jak reagujesz? Bardzo ciekawi mnie odpowiedź.

Jacek

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Cytat z Regulaminu innego forum, na którym mam przyjemność być zarejestrowany:

7.1. Reklamowanie i informowanie o działalności gospodarczej jest dopuszczalne WYŁĄCZNIE po uzyskaniu zgody Administracji forum (emil@emil.pl), która każdorazowo określi sposób i zasady prezentowania reklamy/informacji.
7.2. Nie związany z działalnością gospodarczą handel i wymiana ................... są dopuszczalne WYŁĄCZNIE na subforum Giełda. W przypadku jednak, oferowania do sprzedaży większych ilości tychże, wymagana jest zgoda Administracji forum (emil@emil.pl).
7.3. Zabrania się umieszczania ofert lub linków do stron komercyjnych oraz portali aukcyjnych i społecznościowych w stopce, awatarze oraz w postach pisanych na forum z wyłączeniem przypadków określonych w pkt 7.1
7.4. Zabrania się umieszczania w podpisie (stopce) użytkownika jakiejkolwiek grafiki.


Leci taki delikwent wstawiający bez zgody reklamę w kosmos i jest jak należy.
Jeśli ktoś chce się zareklamować to bywa udzielana zgoda pod warunkami: musi towar być tematycznie związany z tematyką forum zaś reklamodawca dobrowolnie darować coś tam albo jakąś niewielką kwotę co jest przeznaczane na nagrody w konkursach.
W celu reklamowym założony jest specjalny dział.
Nikt nie sekuje usera, który sam wytworzy kilka przedmiotów i chce sprzedać czy też zbyć rzeczy niepotrzebne.
Opisując coś w jakimkolwiek temacie podaje się link i tyle ale reklamiarze cwaniacy żyją krótko.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Wchodzę zobaczyć co sprzedaje , a nóż mi się coś z oferty przyda?
Przecież odwiedziny strony mnie nic nie kosztują .Prawda?
Zresztą jak mówię .Nie ma różnicy czy ktoś reklamuje w pierwszym poście ,czy na klika 20 postów aby w 21 zareklamować swoją stronę.

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
............................Nie ma różnicy czy ktoś reklamuje w pierwszym poście ,czy na klika 20 postów aby w 21 zareklamować swoją stronę.
Elementarna racja moim zdaniem, z wyłączeniem prywatnych stron hobbystycznych z zakresu tematyki forum, które nie powinny być sekowane. :thumbup:
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Wchodzę zobaczyć co sprzedaje , a nóż mi się coś z oferty przyda?
Przecież odwiedziny strony mnie nic nie kosztują .Prawda?
Zresztą jak mówię .Nie ma różnicy czy ktoś reklamuje w pierwszym poście ,czy na klika 20 postów aby w 21 zareklamować swoją stronę.

Życzę powodzenia w takim prowadzeniu forum dyskusyjnego. Nie wierzę, że trzeba tłumaczyć tak oczywiste kwestie. Dziś mamy dzień mózgu. Świętujmy, zachęcam.

Odpuszczam, jestem zmęczony. Coraz bardziej zmęczony.
Jacek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Niektórym może przeszkadzać to, że ktoś sobie przychodzi i korzysta z renomy forum, którą wypracowali użytkownicy i administracja. Robi to nie dając nic od siebie, ot wpada sobie na chwilę mając w dupie Ciebie, mnie i wszystkich innych innych użytkowników (chociażby przez nie przeczytanie regulaminu), zostawia reklamę, która będzie generowała obroty na jego grupie/fanpejdżu. Ja należę do tych "niektórych", którym ten proceder przeszkadza. Administracja robi swoje, bez tego bylibyśmy zasypani takimi reklamami.

Może bardziej obrazowo: masz dom w ruchliwej okolicy, ktoś wiesza Ci na płocie reklamę pralni dywanów. Ignorujesz to, niech sobie wiesza. Facet handlujący jajkami widzi reklamę na Twoim płocie, dokłada swoją. Widząc, że jest to dobre miejsce na reklamę i że właściciel nie ma nic przeciwko, dokładają się jeszcze handlarz antykami, szewc, studio kosmetyczne, blacharz-lakiernik, agencja towarzyska, kwiaciarka, agencja ubezpieczeń i Świadkowie Jehowy. Wkrótce stajesz się największym panelem reklamowym na całej ulicy. No ale wiesz teraz gdzie możesz sprzedać stary zegar z kukułką, gdzie tanio opłacić OC albo zrobić sobie depilację laserową. No i masz fajny mur chroniący przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów ;)
Marcin

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Trafna metafora! :bravo:
Uzależniony od wędkarstwa