Autor Wątek: Czosnek jako przynęta  (Przeczytany 20220 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Czosnek jako przynęta
« dnia: 26.03.2015, 14:35 »
Witam wszystkim!

Ostatnio długo zastanawiałem się nad tym jaki efekt dałoby zastosowanie czosnku jako przynęty np na włosie do metody. Czosnek jako atraktor jest stosowany bardzo często i równie często dowodzi swojej skuteczności a to jako dodatek do zanęt a to jako dopalacz do robaków czy innych przynęt, ale nigdy pomimo tego wszystkiego nie widziałem żeby ktoś stosował zwykły ząbek czosnku jako przynętę, dlaczego? Czy ktoś z Was próbował?
Jedyny problem jaki przychodzi mi do głowy to jego twardość, ale z tym też można sobie przecież radzić gotując go odpowiednio, poza tym wszystko jest, intensywny kolor, atrakcyjny aromat.
Dlaczego w takim razie nikt na niego nie łowi, np. leszczy które bardzo dobrze reagują na czosnek.
A może to po prostu u mnie nikt tego nie stosuje a reszta świata dobrze zna taką przynętę?
Zachęcam do dyskusji bo chcę poznać Wasze opinie na ten temat.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnek jako przynęta
« Odpowiedź #1 dnia: 26.03.2015, 14:53 »
Całkiem niedawno w którejś wędkarskiej gazecie czytałem artykuł napisany przez znanego karpiarza ( w tej chwili nie pamiętam dokładnie ani nazwiska autora ani gazety) w której łowca podawał że zakłada całe ząbki czosnku na włos i są na to brania , zwłaszcza wtedy gdy inne przynęty zawodzą
Osobiście dodaję czosnek gdy parzę pęczak , stosowałem też ciasta z dodatkiem czosnku i coś to daje
Pozdrawiam - Gienek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnek jako przynęta
« Odpowiedź #2 dnia: 26.03.2015, 14:59 »
Czyli generalnie taka przynęta może mieć sens, o to właśnie mi chodziło. Ja do tej pory używałem tylko atraktora czosnkowego do zanęt, nawet chyba tutaj na forum ktoś pisał, że wciska dwa ząbki do zanęty i ma świetne wyniki.
Będę musiał w takim razie potestować czy daje to jakieś efekty.
Pozdrawiam
Marcin

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnek jako przynęta
« Odpowiedź #3 dnia: 26.03.2015, 18:00 »
Na sam czosnek nigdy nie lowilem ale 15-20 lat temu to byl mój podstawowy skladnik do aromatyzowania przynety.
Do sloika sypalo sie ryz preparowany, 5 ząbków czosnku lub wycisniety i do pelna oleju rzepakowego. Taki sloik musial odstac tydzien. Zapach ryżu byl niesamowity.  Lechony wchodzily w to jak zloto. Krotkie przypony jak do metody, ryz plywal obok sprężyny z zanętą. Skutecznosc niesamowita. Nie lowilem w ten sposób juz dawno ale polecam.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 162
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czosnek jako przynęta
« Odpowiedź #4 dnia: 26.03.2015, 18:23 »
Kuba ja od jesieni mocze ryz w oleju na sezon bedzie gitara oj jak wspomne sobie jakie lopaty leszkow ciaglem  ah..... zupelnie tak jak ty ryz to byla kosa
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czosnek jako przynęta
« Odpowiedź #5 dnia: 26.03.2015, 22:51 »
Ciasto z kaszy mannej z czosnkiem też był kiler,kto teraz używa ciasta ::)
Staś
Klasyczny Feeder