Autor Wątek: Kulki Pop Up - Genesis Carp  (Przeczytany 7165 razy)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Kulki Pop Up - Genesis Carp
« dnia: 27.03.2015, 12:47 »
 Witam zapaleńców :) Dzisiaj w zaprzyjaznionym sklepie zakupiłem za namową znajomego, ciekawe jak się wydaje pop-upki .
To pływające kulasy o zapachu czosnkowy śmierdziuch, rozm.12-15 mm. dodatkowo w fajnym jaskrawym kolorze. Jutro zapewne zrobię test nad wodą, ale póki co mam do Was pytanie czy ktoś miał już kontakt z tą przynętą bądz ze śląska firmą Genesis Carp??

Offline Sfeeder94

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Pop Up - Genesis Carp
« Odpowiedź #1 dnia: 27.03.2015, 18:06 »
Kolega karpiarz mi polecał tą firmę, on ma dość dobre wyniki. Po drugie promuje je Marcin Janic, a to moim zdaniem jeden z najlepszych karpiarzy na Śląsku i w Polsce.

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kulki Pop Up - Genesis Carp
« Odpowiedź #2 dnia: 27.03.2015, 18:39 »
Dzięki za info :thumbup: Myślę, że produkty są  warte popróbowania i tak też chyba zrobię w tym sezonie, co najlepsze mają również mickro pellety :bravo: :) A Pan Janic jest chyba właścicielem firmy i producentem jednocześnie. Dzisiaj miałem go okazję spotkać w swoim wędkarskim.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kulki Pop Up - Genesis Carp
« Odpowiedź #3 dnia: 27.03.2015, 19:01 »
Firmy Genesis Carp nie znam, ale znam Marcina Janica ;)

Nie wiem jak to napisać, żeby było dobrze... :)

Może tak. Ja okres, w którym poszukiwałem cudownych kulek, mam już za sobą.
W ostatnich latach swojego karpiowania stosowałem wszystko, do czego miałem dostęp. Wiele lat kręciłem kule samemu. Cena kręconych kul wielokrotnie przekraczała ceny kulek kupnych. Wydawało mi się, że samemu robi się najlepsze kulki.
Teraz wiem, że najważniejsze jest to, żeby być nad wodą w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie oraz odpowiednio często. Nieważne jakie kulki zastosujemy. Może być Tandem Baits.
Zobaczcie ile firm powstało na przestrzeni ostatnich lat. Firmy te pozakładali ludzie, którzy kiedyś prosili mnie o porady i podglądali na co łowię. Teraz są wielkimi łowcami. Każda z tych firm ma najlepsze kulki. Każdy z tych kolegów łowi na te kulki wielkie ryby.
W ostatnich latach mojego karpiowania wraz z moim kompanem co roku stosowaliśmy różne kulki. Odyssey - super karpie na Dębowej. W jedną noc kilka ryb powyżej 15 kg. Kolejny sezon - spróbujmy najtańszego Tandem Baitsa - brania niesamowite. Teraz kolega wciągnął się w handel SBS'em. Najlepsze kulki na Rybniku! ;D Ale zaraz, przecież kolega Warmuz złowił największego karpia ostatnio na Rybniku na kulki Warmuz-Baits! Czyli może jeszcze lepsze?! Nie, zaraz - przedwczoraj na Zrzucie padł karp 30,4 kg, a ten z kolei został złowiony przez nikomu nieznanego adepta karpiowania na jakąś inną kupną kulkę ;D
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kulki Pop Up - Genesis Carp
« Odpowiedź #4 dnia: 27.03.2015, 19:31 »
Mateo dziękuję bardzo za cenne uwagi :) myślę, że masz wiele racji w tym co piszesz. Też uważam, że cudowna przynęta nie istnieje, podobnie jak najlepszy kij czy kołowrotek ;) Nie mniej jednak ja z takim łowieniem zmierzam się od niedawna i wiele jest jeszcze przede mną ;) Tak jak mówisz grunt to być nad wodą i "czesać" wodę :narybki: a rybki też będą ;D

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kulki Pop Up - Genesis Carp
« Odpowiedź #5 dnia: 27.03.2015, 19:59 »
Tak jest.
Główną zaletą kulki proteinowej jest jej wielkość, przez co działa ona selektywnie i wyczekuje na nadejście tego największego.
Kiedyś też bawiłem się w dodawanie skorupek z jajek, bo niby karpie miażdżąc je zębami gardłowymi generują odgłos, który pobudza inne karpie do zainteresowania się miejscem z zanętą. Wydawało mi się, że podobnie jak w spławiku, diabeł tkwi w szczegółach, więc czemu nie dopracować wszystkiego jak najlepiej. Tym bardziej, że teoretyczne uzasadnienie pewnych działań wydawało się do przyjęcia.
Jednak praktyka na przekór moim zaawansowanym poczynaniom, pokazywała co innego :)
Pozdrawiam
Mateusz