Autor Wątek: Hard Fishing / Rohlikove Boilies  (Przeczytany 2657 razy)

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Hard Fishing / Rohlikove Boilies
« dnia: 21.05.2015, 20:16 »
Witam.

Miał ktoś do czynienia z tymi przynętami? W poniedziałek wybieram się do Fishing-Mart-u i może się skusze :) Nadadzą się do metody?


http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/hard-fishing-rohlikove-boilies-rohlikove-boilies-g4-a147-p2061-k12931.html

Niektóre nazwy powalają:
Rohlikove Boilies - karp śmierć
Rohlikove Boilies - opium
Rohlikove Boilies - zgniły karp
Rohlikove Boilies - Krwawy Hanibal
 ??? ;D
Tomek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Hard Fishing / Rohlikove Boilies
« Odpowiedź #1 dnia: 21.05.2015, 20:31 »
Nie miałem jeszcze przyjemności ich posiadać, ale same nazwy dają do myślenia :-\
Robert

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Hard Fishing / Rohlikove Boilies
« Odpowiedź #2 dnia: 21.05.2015, 21:06 »
Ja mam tego z 10 rodzajów. Bez sukcesów akurat u mnie. Łapałem na zwykły Feeder.
Do metody moim zdaniem średnio się nadają, ale nie próbowałem, jak chcesz do 2 tygodni wypróbuję na łowisko gdzie normalnie parę rybek zawsze łapię.
Koledzy łowili na Pogorii w Dąbrowie Górniczej i połapali karpi 1,5 - 2 kg i na inny rodzaj jazi. Ale tego nie widziałem tylko słyszałem ;)
;)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Hard Fishing / Rohlikove Boilies
« Odpowiedź #3 dnia: 21.05.2015, 22:05 »
 Rohlikove Boilies to typowo Czeski wynalazek, przynęta ze specjalnie wypiekanego pszennego pieczywa , czasami doraźnie robione są nad wodą z chleba tostowego lub świeżych bułek maślanych, przy pomocy obcęgów o specjalnych wymiennych końcówkach, detreminujących wielkość rohlika. Przynęta podobna do krążków z chleba tostowego, można łowić na rohkilki dipowane i bez dipowania. Te dipowane a smaków mają bardzo dużo są najpopularniejsze. Podobnie jak chleb tostowy sprawdzają się w chłodniejszych porach roku jednak to nie jest regułą. Przynęta ciekawa, najczęściej występuje w rozmiarach 8-12 mm , lubiana przez karpie leszcze, liny, karasie , amury a nawet duże płocie i jazie. Praktycznie jest ona w ofercie każdej szanującej się firmy w Czerchach. Efekty - z tym bywa różnie , Czesi mówią że jak na nic nie bierze to wtedy rohlik najlepszy i coś w tym jest, szczerze jednak powiem, że w metodzie pomimo wielu prób pellety prawie zawsze okazywały się lepsze niż rohliki. Poniżej dwa filmy które przybliżą temat Rohlikovych Boilies.

https://youtu.be/dVYUhxdq-Tw

https://youtu.be/q3ERyUrral8

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Hard Fishing / Rohlikove Boilies
« Odpowiedź #4 dnia: 21.05.2015, 22:15 »
U mnie te przynety w tamtym sezonie mocno oblawialem bez efektow .
fish za recenzje odemnie :thumbup:
Maciek