Autor Wątek: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?  (Przeczytany 2894 razy)

Offline Pierzol

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« dnia: 16.06.2015, 17:56 »
Witam mam pytanko zakupiłem Fibre Paste Sonubaits naturalna i mam zamiar wybrać się na ryby nad rzekę odrę,po pierwsze nie wiem jakiego rozmiaru haczyka użyć no i czy można do tej pasty dodać Melasa w płynie truskawka Momdial-f?
Piotrek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #1 dnia: 18.06.2015, 08:39 »
Zakupiłem ten produkt i miałem okazie testować mimo wyrobienia kilku konsystencji ciasto bardzo szybko spada z haczyka wydaje mi się że jest to produkt przede wszystkim do użycia na tyczkę i na zbiornikach komercyjnych w monecie gdy mamy znęconą już rybę i wstawimy tyczkę  z dużą porcją na haku okaże się zapewne bardzo skuteczną przynętą fajny zapach i konsystencja. Drugie zastosowanie to obklejenie ciężarka w metodzie karpiowej.
Niestety uważam ze ten produkt na rzece się niestety nie sprawdzi     
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #2 dnia: 18.06.2015, 08:53 »
Pierzol, Dyzma ma rację. To nie jest pasta dobra na rzeki. Ma to zapach otrębów owsianych i watpię abyś coś na to złowił. Ale nie zrażaj się! :D Użyj tego jako dodatku do pasty robionej z zanęty. Zmiel zwykłej zanęty w młynku, pelletów (carp lub halibut), i dodaj tego wynalazku z Sonubaits (10%). Dodaj wody i odpowiedniego atraktora, ewentualnie dipu lub boostera. Wyrabiasz coś podobnego do ciasta. Jeżeli łowisz na rzekach, to ma ono spadać z haka po pewnym czasie. Wtedy otaczasz nim przynętę (pellet, kulka) - pasta rozpada się w wodzie, otaczając kulkę odrobiną atrakcyjnej zanęty. Jeżeli ją zadipujesz (przynętę), to aromat zacznie się uwalniać dopiero po rozpadzie pasty zanętowej.

Złowiłem tak 4 brzany i dwa leszcze, podczas gdy mój znajomy łowiący niżej nie miał ani jednej rybki. Użył pasty i zaraz miał brania :)
Lucjan

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #3 dnia: 18.06.2015, 09:25 »
Dziękuję Luk podpowiedziałeś mi co z tym można jeszcze zrobić bo leży to od miesiąca w piwnicy i skoro nie sprawdziło się na haku to nie miałem pomysłu co z tym zrobić
Dodam do tego suszonej krwi dipu rybnego i potoczę tą pastą martwą rybkę na sandacza co o tym sądzicie   
Krzysztof

Offline Pierzol

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #4 dnia: 18.06.2015, 09:32 »
Witam i dzięki za odp,jadę nad odrę w sobotę i będę próbował to co mi doradziliście :thumbup: jak coś to zmienię na inną przynętę,i jeszcze jedno pytanko czy można tą Paste przyszykować w domu i włożyć do woreczka ?
Piotrek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #5 dnia: 18.06.2015, 09:37 »
Tak ja tak robiłem i była ok tylko max dzień przed wędkowaniem żeby nie skisła 
Krzysztof

Offline Pierzol

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #6 dnia: 18.06.2015, 09:41 »
Spoko dzięki Dyzma, jak coś się uda złapać to dam znać :-) ale najważniejsze że jadę i można odpocząć od tego zgiełku ;-)
Piotrek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #7 dnia: 18.06.2015, 09:42 »
ale najważniejsze że jadę i można odpocząć od tego zgiełku ;-)
I to jest słuszna koncepcja :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sonubaits Fibre Paste - jaki haczyk i dodatki?
« Odpowiedź #8 dnia: 18.06.2015, 09:59 »
Tutaj znowu jest pole do popisu, można robić cuda... Dobrym patentem jest dodawanie przy wyrabianiu oleju z konopi lub dipu konopnego. Fajna tłusta pasta daje sporo atrakcji, zapach jest uniwersalny i działa dobrze na wszelkie ryby, moze za wyjatkiem leszcza. Ale rybi zapach mielonych pelletów lub mączek rybnych jest dla niego...

Warto zakładać pastę tak, aby wystawał grot haka lekko. Jeżeli woda jest wolna, ryba może uderzyć wcześniej - na rzekach kleń lub brzana. Dobrze jest wtedy mieć mozliwość lepszego zacięcia. Najlepszy jest hak włosowy oczywiście, daje więcej zaciętych brań (powinno nastepowac samozacięcie).
Lucjan