Autor Wątek: Spławiki Korum Loaded Blobs  (Przeczytany 931 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Spławiki Korum Loaded Blobs
« dnia: 09.04.2023, 09:14 »
Siemka :beer:

Miał ktoś z kolegów doświadczenie z tytułowymi spławikami?

https://sklepdrapieznik.pl/przelotowe/40030-splawiki-korum-loaded-blobs-3g.html


Jak budujecie zestaw? Mam leżąca odłogiem wędkę 12 ft Carp Waggler i chciałbym ją zaadaptować pod tzw technikę "mugging" przy użyciu spławików Korum :beer:

To co mnie jedynie martwi to fakt, że w stosunku do komercji z UK mamy dużą populację dużego jesiotra w wodach i niestety przy tej technice spotkania z nimi wydają się być nie uchronne...

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :thumbup:


https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spławiki Korum Loaded Blobs
« Odpowiedź #1 dnia: 09.04.2023, 09:42 »
CO do tych spławików to musisz uważać, bo mają kilka wad. Po pierwsze ich użycie pasuje do brytyjskich komercji i niektórych łowisk klubowych, czyli tam, gdzie jest tzw. margin. W Polsce wiele wyrobisk ma powoli opadające dno. Jeśli masz taką wodę z marginem, to szafa gra. Jesli nie, to potrzebujesz zdecydowanie cięższych spławików, bo te daleko nie lecą. Dobrze jest więc mieć opcję łowienia na różnych dystansach, w dużych, pellet wagglerem. A tu 6 gramów to może być mało :) Kolejnymi minusami jest ich montaż i sposób montowania.

Dlatego polecałbym raczej wejście w pellet wagglery, bo wtedy możesz zmieniać spławiki, i wykorzystywać je do różnych celów, w tym do łowienia właśnie jako 'przystawka'.

Wyobraźmy sobie łowisko z karpiami, linami, amurami. Łowisz jednym feederem, drugim zaś pellet wagglerem, bardzo aktywnie. Wtedy możesz zanęcić miejsce na płyciźnie, i sprawdzać czy ryba tam podchodzi, jednocześnie łowiąc na dystansie w normalny sposób pellet wagglerem. Możesz więc obławiać wiele miejsc, na różnych dystansach, odpowiednio zmieniając spławiki. I przy takim kiju liczba opcji jest bardzo duża.

Oczywiście nie zniechęcam do kupowania tych Korumów, dają jednak one zdecydowanie mniej opcji :)
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki Korum Loaded Blobs
« Odpowiedź #2 dnia: 09.04.2023, 09:50 »
Dzięki Luk :beer:

Mam wody które pasują idealnie pod tą technikę jak sądzę. A jak z budową zestawu? Śrucina SSG jako zakotwiczenie zestawu wystarczy? Do tego oczko w oczko przypon i główna?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spławiki Korum Loaded Blobs
« Odpowiedź #3 dnia: 09.04.2023, 10:15 »
Tak, tutaj nie trzeba kombinować. Zwykły przypon 30 cm i jakaś śrucinka da radę. Jak jest głębiej, to wtedy dobrze dać ich kilka, prezentacja przynęty jest lepsza. Ja używam trzech na ten przykład, w pewnej odległości od siebie nad przyponem (odstępy po 5 cm około). Jak jest problem z zacięciem, to wtedy można dać śrucinę na połowę przyponu. Normalnie mogą być albo stotze nr 8 lub śruciny nr 6. Możesz też łowić jak przy przystawce, czyli dać nad przyponem śrucinę cięższą, jak 1 czy 2 gramy, która trzyma zestaw i która powoduje samozacięcie. Wtedy można przypon skrócić.

Dobrze kombinujesz jakby co, to może dać wiele ryb :)
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki Korum Loaded Blobs
« Odpowiedź #4 dnia: 09.04.2023, 12:31 »
Dzięki Luk! :thumbup:

Co do różnorodności technik to mam to szczęście i komfort że matchowki mam od 11 do 13 ft i mogę sobie pozwolić na robienie zestawów na stałe a technikami poruszam się płynnie poprzez zmianę wędziska.

11 ft dedykowana do pellet wagglera, 12 ft z zestawem do mugging ( w trakcie tworzenia) i klasyczna 13 ft do wagglera. Powyżej nie idę bo nie łowię na slidery odleglosciowka, podobnie jak batem czy tyczką :)

Mam nadzieję że te 3 techniki pozwolą mi za każdym razem dopasować się do łowiska i skutecznie połowić :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.