Autor Wątek: Kiedy i jak na lina?  (Przeczytany 279869 razy)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #375 dnia: 23.02.2017, 00:49 »
Wystarczyło tylko siąść poniżej i w płynącej zawiesinie z gówna brały głównie liny.

Podobno kiedyś w Warszawie wystarczyło tylko siąść poniżej ujścia kolektora ściekowego do Wisły - dalej było podobnie jak z tymi linami, choć gówno nie było krowie, a brały głównie krąpie i leszcze :)

Offline wenszu87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Żyrardów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #376 dnia: 24.02.2017, 12:32 »
Prosty wniosek, na dwa dni przed zasiadka na lina dieta ala mc donald i zero toalety. Resztę dopowiedzmy sobie sami :)
Niedlugo przyjezdzajac nad wode standardowym widokiem beda biale dupy odbijajace sie od tafli wody :P

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #377 dnia: 24.02.2017, 14:02 »
Polecam laxygen :D :D :D

Offline Max_NO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #378 dnia: 24.02.2017, 18:55 »
Szybkie pytanko w jaki sposób przygotować zanętę Dynamite Baits Robin Red typowo pod lina na wczesną wiosnę? Czy podać ją suchą, czy lekko zwilżoną w siatce PVA w zestawie samo zacinającym, a może jako wypełnienie podajnika metody? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #379 dnia: 24.02.2017, 18:57 »
Wszystko zależy od miejsca

Offline Max_NO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #380 dnia: 24.02.2017, 19:10 »
Małe jezioro, w najgłębszym miejscu 28 m, z jednej strony blacik z drugiej spadek metr do przodu metr w dół, podobno ładny lin występuje. :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #381 dnia: 24.02.2017, 19:52 »
Wczesna wiosna to na pewno płytko i raczej blisko trzcin. Myślę, ze metoda i rzuty wzdłuż trzcin (o ile są możliwe) powinny się sprawdzić. Nie ma chyba co kombinować z siatkami pva. Jeśli chcesz kombinować z siatką pva to może nałóż do niej białych robaków i na gumkę załóż 3 kolorowe.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #382 dnia: 24.02.2017, 20:02 »
Szybkie pytanko w jaki sposób przygotować zanętę Dynamite Baits Robin Red typowo pod lina na wczesną wiosnę? Czy podać ją suchą, czy lekko zwilżoną w siatce PVA w zestawie samo zacinającym, a może jako wypełnienie podajnika metody? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Ja będąc na Twoim miejscu przygotowałbym zanętę ochotkową, ewentualnie o smaku skorupiaków. To wg mnie "top" na poczatk sezonu. jesli zaś chodzi o Dynamita o którym wspominasz to nie rozrabiam go samego. Wg mnie jest zbyt mocny i dodaję go do zanęty niewiele, czyli 10-15% ogólnej masy towaru. Pamiętaj, że to w dużej mierze są ostre przyprawy i tak, jak w potrawie nie ma co przesadzać. To takie moje spostrzeżenie, oczywiście zrobisz jak zechcesz. Nie wykluczam też, że Dynamite się nie sprawdzi. Po prostu trzeba kombinować :thumbup:
Pozdrawiam Seba

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #383 dnia: 10.04.2017, 21:57 »
Panowie jak łowicie liny na spławik? Chodzi mi o grunt, czy kladziiecie cały przypon na dnie czy tylko kawałek? Jak to u was wygląda?

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #384 dnia: 10.04.2017, 22:05 »
Łowię metodą podnoszoną (patrz post #298 i 305). Krótki przypon: 10 cm, max 15 cm gdy jest bardzo dużo puszystego mułu. Cały przypon na/w dnie.
U mnie jeszcze za zimno na dzikiej wodzie i lin jeszcze nie ruszył. Czekam aż woda będzie mieć temperaturę powyżej 10oC.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #385 dnia: 10.04.2017, 22:16 »
Ja tez czekam na razie, chcę poznać tylko wasze sposoby. Ja łowię na bata i często prowokuję lina do brania lekkim przemieszczeniem zestawu. W zeszłym roku stosowałem przypony około 20 cm i małą śrucinkę na nim. Praktycznie cały przypon leżał na dnie.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #386 dnia: 10.04.2017, 22:47 »
Ja tez czekam na razie, chcę poznać tylko wasze sposoby. Ja łowię na bata i często prowokuję lina do brania lekkim przemieszczeniem zestawu. W zeszłym roku stosowałem przypony około 20 cm i małą śrucinkę na nim. Praktycznie cały przypon leżał na dnie.

Jeśli nie ma problemu z przemieszczaniem zestawu, dryfem powierzchniowym to przypon nie musi być umieszczony na dnie.
Łowiąc na styk z dnem czy podwodnymi roślinami też doczekasz się brania lina.
Lecz taka sytuacja jest stosunkowo rzadka, znacznie częściej konieczne będzie położenie części lub całego przyponu na dnie.
Przypony 20-30 cm będą w sam raz. Nie uważam żeby konieczne było znaczne wydłużenie  przyponu. Nie dostrzegłem wielkich korzyści z takiego rozwiązania. Dłuższy przypon pozwoli rybie na więcej i choć lina nie zacinamy w momencie pierwszego kontaktu z przynętą ( no może  za wyjątkiem lift method - gdy lina zacinamy stosunkowo szybko ) to nie ma co pozwalać mu na długie zajmowanie się przynętą bez naszej "świadomości". Lepsza według mnie jest możliwość obserwacji na spławiku faz brania ryby. To uzyskamy przy krótszych przyponach. Tak więc przypon stosowany przez Ciebie jest ok.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #387 dnia: 09.05.2017, 10:44 »
W najnowszym numerze "Angler's Mail" zamieszczono użyteczny tekst Duncana Charmana o spławikowym łowieniu linów (s. 20 - 21):

https://en.freemags.cc/anglers-mail-may-9-2017.html

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #388 dnia: 18.07.2017, 13:16 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na lina?
« Odpowiedź #389 dnia: 31.07.2017, 23:08 »
Drennan Driftbeater w linowej akcji: