Autor Wątek: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017  (Przeczytany 3936 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017
« Odpowiedź #15 dnia: 26.07.2017, 20:48 »
Lucek oglądając wszystkie Twoje filmy z nad rzeki jak i też filmy jakie wrzucił na forum Sebek wydaje mi się że wody w których wędkujecie nie mają zbyt dużego uciągu. Mylę się ? czy też Ty jak i Sebek wybieracie takie miejsca. W tym filmie o jakiej gramaturze koszyk poleciał do wody ?

 A przy okazji w tym sezonie będę chciał wyskoczyć powędkować na Wkrze gdzie jest brzana,certa i świnka. Niedługo w sklepie z Białegostoku będę robił zakupy w tym kierunku  i jak możesz to wrzuć mi link do tego ostatniego zestawu. Może te akcesoria będą  dostępne to zakupię.

W UK od wielu lat jest susza, gdyby rzeki miały wyższe stany, łowiłoby się więcej. Na filmie Trent ciągnął bardzo słabo, koszyk 2.5 oz wystarczał. Nie często się tak dzieje. Normalnie potrzeba  4 oz lub ewentualnie 3. Tamiza jest jeszcze słabsza...

A zestaw? Po kolei: stoper gumowy, koralik z agrafką, łącznik do szybkiej wymiany przyponów i przypon. Nic więcej nie trzeba. Jedna istotna rzecz - musisz tak zarzucać, aby naciągać przypon, jeżeli nie jeżeli nie robi tego nurt :)


Pytanko techniczne dotyczące kijków Koruma, które stosujesz na filmie. Łowiłeś na brzanówki 2.5 lb ?
Pytam gdyż wiem już, że na kolejny sezon te barbelki zakupię :D Muszę tylko dobrze przemyśleć gramaturę na naszą oderkę ;)

Na filmie są kije 1.75 lb. To wygodniejsza opcja na wolniejsze rzeki. Kije 2.5 lb są na naprawdę szybką wodę... Mając na myśli Odrę, musisz pomyśleć, gdzie łowisz. Jednak nie sądzę, abyś musiał kupować mocniejsze wędki niż 2 lb.

Lucjan wielkie brawa za wytrwałość,za piękne rybki, oraz za wszelkie cenne porady ,które zawsze z przyjemnością się słucha.


Do usług 8)
Lucjan

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017
« Odpowiedź #16 dnia: 26.07.2017, 20:56 »
Lucjan, pogoda nie rozpieszczała, za to rybki tak ;)
Zazdroszczę tak pięknych leszczy... o brzanach nie wspomnę :o
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017
« Odpowiedź #17 dnia: 26.07.2017, 21:25 »
Piękny film, szkoda że tak rzadko wrzucasz, ale wszystko rozumiem :) .
Krzysztof

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017
« Odpowiedź #18 dnia: 27.07.2017, 02:43 »
Na filmie są kije 1.75 lb. To wygodniejsza opcja na wolniejsze rzeki. Kije 2.5 lb są na naprawdę szybką wodę... Mając na myśli Odrę, musisz pomyśleć, gdzie łowisz. Jednak nie sądzę, abyś musiał kupować mocniejsze wędki niż 2 lb.

Mam podobne przemyślenia, uderzę zapewnie w 2 lb. :)
Dzięki Luk :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017
« Odpowiedź #19 dnia: 27.07.2017, 06:50 »
Lucjan, pogoda nie rozpieszczała, za to rybki tak ;)
Zazdroszczę tak pięknych leszczy... o brzanach nie wspomnę :o

W tym roku złowiłem już ponad 200 dużych leszczy, i mam ich już dość :)  Leszcz to ryba bardzo popularna, masowa, jak płoć, ale osiągająca o wiele większe rozmiary. Skalę spustoszenia polskich wód własnie obrazuje jego brak w Polsce, o czym my wędkarze dobrze wiemy. Niestety. Warto zauważyć, że z polskich wyników większy leszcz łowiony jest na Odrze, pojawił się tez z Mazur raz, coś z Wisły... Te sztuki ponad 50 cm są dość rzadkie. Przypuszczam, że mamy do czynienia z 10%, może nawet mniej pierwotnego stanu. Jako, że dalej jest zabierany, nie chroniony, nie sądzę aby nastąpiła poprawa >:(

Piękny film, szkoda że tak rzadko wrzucasz, ale wszystko rozumiem :) .

Powinienem teraz wrzucać częściej. Trochę zmieniły się moje plany życiowe, dodatkowo przerażało mnie (i przeraża) to co się dzieje w Polsce, to jak podzielili się Polacy na dwa obozy. Ale powinno być lepiej :)

Na filmie są kije 1.75 lb. To wygodniejsza opcja na wolniejsze rzeki. Kije 2.5 lb są na naprawdę szybką wodę... Mając na myśli Odrę, musisz pomyśleć, gdzie łowisz. Jednak nie sądzę, abyś musiał kupować mocniejsze wędki niż 2 lb.

Mam podobne przemyślenia, uderzę zapewnie w 2 lb. :)

Maciek, kije 2 lb powinny pasować jak ulał, dodatkowo będziesz miał lepszą opcje do łowienia na wodach stojących z alarmami :) Są bardziej miękkie niż karpiówki i bardziej się nadają do ryb które łowisz, dają większy komfort, na przykład podczas zarzucania z klipem.
Lucjan

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017
« Odpowiedź #20 dnia: 31.07.2017, 09:39 »
Lucjan masz zdrowie. Dwie noce pod rząd i deszcz. Film :bravo: :bravo: :bravo:

O zdrowiu Lucjana nie wspomnę, bo dla mnie jest to prawie perpetuum mobile, np. pisać potężne elaboraty w kilku wątkach równocześnie.
A co do filmu, no to cóż - niby taka nieciekawa sytuacja z tą wilgocią, z nagrywaniem - ale : co klasa, to klasa. Świetna jakość nagrania, komentarz idealnie  wpasowany w nieciekawe warunki pogodowe i czas minął niepostrzeżenie. :bravo: :thumbup:

Offline Jędrekk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 3
  • C&R
  • Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Szybki wypad na brzany i bogactwo rzeki Trent - 30.06.2017
« Odpowiedź #21 dnia: 31.07.2017, 10:00 »
'''''W tym roku złowiłem już ponad 200 dużych leszczy, i mam ich już dość :)  Leszcz to ryba bardzo popularna, masowa, jak płoć, ale osiągająca o wiele większe rozmiary. Skalę spustoszenia polskich wód własnie obrazuje jego brak w Polsce, o czym my wędkarze dobrze wiemy. Niestety. Warto zauważyć, że z polskich wyników większy leszcz łowiony jest na Odrze, pojawił się tez z Mazur raz, coś z Wisły... Te sztuki ponad 50 cm są dość rzadkie. Przypuszczam, że mamy do czynienia z 10%, może nawet mniej pierwotnego stanu. Jako, że dalej jest zabierany, nie chroniony, nie sądzę aby nastąpiła poprawa >:(''''

Lucjan, uważam że jakbyś przyjechał na Wisłę do Krakowa z kilkoma innymi gwiazdami rzecznego feedera z tego forum to leszcze 50-70 cm wyjeżdżałyby na brzeg seriami.