Autor Wątek: Jaki picker do 250 zł?  (Przeczytany 4085 razy)

Offline Sen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Jaki picker do 250 zł?
« dnia: 26.07.2017, 15:29 »
Poszukuje pickera do 250 zł do łowienia średnich karpi i dużych linów. Średnie odległości od rzucania. Proszę o propozycje i dlaczego właśnie ten.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Jacek

ProBono

  • Gość
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #2 dnia: 26.07.2017, 15:40 »
Picker do karpii? No sam z ciekawością będę śledził ten wątek bo lekki Feeder tak ale picker. Czekam na odpowiedzi

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #3 dnia: 26.07.2017, 16:36 »
To na rozgrzewkę:

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3304.0

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3056.0

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=519.0

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1353.0


Nawet jeśli podałeś linki z wyszukiwarki to nie uzasadniłeś jak prosił autor, a nie zawsze to w tych wątkach które wskazałeś było ;)  :P

Swoją drogą zanim zada się pytanie, należałoby najpierw poczytać forum... ot takie moje małe spostrzeżenie

(przepraszam za mały offtop)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #4 dnia: 26.07.2017, 16:47 »
Bonio, jest i nawet posiadam taki :). Robinson Diplomat  Cs - Matrix Power Picker 270 cm do 30 g u nas już niedostępny ale znalazłem tu - http://www.robinson-europe.cz/?p=productsMore&iProduct=533&sName=diplomat-power-picker

Wędka Jenzi Artini swingtip picker 300/30-75g - https://archiwum.allegro.pl/oferta/wedka-jenzi-artini-swingtip-picker-300-30-75g-i5612905835.html
Piotr

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #5 dnia: 26.07.2017, 17:16 »
Picker i karpie to tak nie bardzo się łączy. Nie zawsze wiemy co weźmie ale należy eliminować problemy. Skończy się to tylko zerwanymi przyponami, połamana wędką. Choć sam mam na "rozkładzie" karpie na lekkie zestawy ale to mordęga dla ryby nic więcej. Potem pływają zakolczykowane bo ktoś wybrał się na łowisko z karpiami 5 kg+ z takim pikerkiem.

ProBono

  • Gość
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #6 dnia: 26.07.2017, 17:20 »
Piker i karpie to tak nie bardzo się łączy. Nie zawsze wiemy co weźmie ale należy eliminować problemy. Skończy się to tylko zerwanymi przyponami, połamana wędką. Choć sam mam na "rozkładzie" karpie na lekkie zestawy ale to mordęga dla ryby nic więcej. Potem pływają zakolczykowane bo ktoś wybrał się na łowisko z karpiami 5kg+ z takim pikerkiem.
Właśnie tez miałem na myśli mówiąc, że picker i karp to troche krótkotrwała znajomość z bardzo kosztownymi skokami adrenaliny...

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #7 dnia: 26.07.2017, 17:22 »
Piker i karpie to tak nie bardzo się łączy.
Dokładnie, nie mam żadnego na koncie.

:D Sorry za offtop.
Generalnie Koledzy mają rację. Hol dużych ryb na pickerowych wędziskach jest oczywiście możliwy, daje pewnie frajdę, ale niewiele kontroli. Wędki te będą raczej miękkie i na niewiele pozwolą w starciu z karpiem i dużym linem.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #8 dnia: 26.07.2017, 17:47 »
Szkoda, że kolega nie podał, jak duże będą te "średnie" karpie, oraz jaką długość kija preferuje - 2,7 czy 3 m. Mając te dane, byłoby łatwiej coś wykombinować.
Jacek

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #9 dnia: 26.07.2017, 19:31 »
Piker i karpie to tak nie bardzo się łączy. Nie zawsze wiemy co weźmie ale należy eliminować problemy. Skończy się to tylko zerwanymi przyponami, połamana wędką. Choć sam mam na "rozkładzie" karpie na lekkie zestawy ale to mordęga dla ryby nic więcej. Potem pływają zakolczykowane bo ktoś wybrał się na łowisko z karpiami 5kg+ z takim pikerkiem.
Posiadam pikera Mistralla 2,7 m była to pierwsza wędka (prezent). Żyłka 0.23 największy karp chyba ponad 12 kg oczywiście bez nastawiania się na te większe i dało rade sprawnie. Rybki te większe nie zawsze są aż tak waleczne, 2, 3,4,5 kg ma na rozkładzie dziesiątki sztuk które czasem bardziej wariują.  Siłowy hol? Jak najbardziej ponieważ jest to tani sztywny ale mocny piker! Prędzej przypon stracę...
Paweł

Kadłubek

  • Gość
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #10 dnia: 26.07.2017, 22:25 »
Posiadam pikera Mistralla 2,7 m była to pierwsza wędka (prezent). Żyłka 0.23 największy karp chyba ponad 12 kg oczywiście bez nastawiania się na te większe i dało rade sprawnie. Rybki te większe nie zawsze są aż tak waleczne, 2, 3,4,5 kg ma na rozkładzie dziesiątki sztuk które czasem bardziej wariują.  Siłowy hol? Jak najbardziej ponieważ jest to tani sztywny ale mocny piker! Prędzej przypon stracę...

Jak Ci weźmie średni czyli od 10kg+ karp to wymaga czystego w zaczepy łowiska, spokojnego holu, DUŻYCH umiejętności i ogólnie szczęścia. Nie twierdzę, że się nie da ale to nie są ryby na taki zestaw.

Ile trwał hol tego 12 kg karpia?
Jak wyglądała ryba po takim holu?
Piker dla mnie to wyrzut do 30 gram, długość wędki do 300 cm. Może po prostu mamy inne pojęcie "piker". :)

Splot

  • Gość
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #11 dnia: 27.07.2017, 11:33 »
Może lepiej feederka do 50g Daiwa Harrier. Masz dwie sztytówki 1 i 1,5 oz. Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #12 dnia: 27.07.2017, 11:56 »
U jednego producenta picker pojawi się w nazwie wędziska o długości 3,30 m, u drugiego zaś w wędzisku o CW nawet do 60 g i większym. Dlatego kwestia tego co jest pickerem a co nim nie jest, to temat na niekończące się dysputy ;) Tu masz wędki odpowiadające temu czego szukasz  https://sklepdrapieznik.pl/sklep/browning/22215-browning-black-magic-competition-carp-picker-250m-50g.html albo http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/sumo-gt4-carp-picker-a12-p2163-k13684.html
Jak nastawiasz się na naprawdę dużą rybę to w mojej ocenie i sprzęt powinien być dużo mocniejszy od tego wyżej wskazanego.

Offline Sen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #13 dnia: 27.07.2017, 18:07 »
Jestem karpiarzem nie znam sie zbytnio na innych metodach chce spróbować z pikerem. Jeśli chodzi o te dużo karpie to miałem na myśli takie do 4kg ale po komentarzach widzę że raczej to nie idzie w parze więc po prostu szukam kijka do 3m , żeby miał to 30g mini  wyrzutu.

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki picker do 250 zł?
« Odpowiedź #14 dnia: 27.07.2017, 18:49 »
Posiadam pikera Mistralla 2,7 m była to pierwsza wędka (prezent). Żyłka 0.23 największy karp chyba ponad 12 kg oczywiście bez nastawiania się na te większe i dało rade sprawnie. Rybki te większe nie zawsze są aż tak waleczne, 2, 3,4,5 kg ma na rozkładzie dziesiątki sztuk które czasem bardziej wariują.  Siłowy hol? Jak najbardziej ponieważ jest to tani sztywny ale mocny piker! Prędzej przypon stracę...

Jak Ci weźmie średni czyli od 10kg+ karp to wymaga czystego w zaczepy łowiska, spokojnego holu, DUŻYCH umiejętności i ogólnie szczęścia. Nie twierdzę, że się nie da ale to nie są ryby na taki zestaw.

Ile trwał hol tego 12 kg karpia?
Jak wyglądała ryba po takim holu?
Piker dla mnie to wyrzut do 30 gram, długość wędki do 300 cm. Może po prostu mamy inne pojęcie "piker". :)
A co takiemu karpiowi będzie po 10 min holu? Te ryby są mocne, żyją długo i rosną duże. Będzie spokojniejszy na macie ;) Jesiotry rozumiem..  Oczywiście się zgadzam że sztuki + 10 kg  to sprzęt troszkę mocniejszy, będzie pewniejszy. Według Ciebie to ile maksymalnie może trwać hol tak +\- ? Mój pikerek ma cw 45 g.
Sorki, że odbiegamy od tematu..
Paweł