Autor Wątek: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g  (Przeczytany 4092 razy)

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« dnia: 16.06.2019, 18:56 »
Cześć koledzy!
Poszukuję jakiegoś nowego kija na rzekę. Długość jak mnie interesuje to 3,9m (chociaż nad tym też się zastanawiam, zawsze kończyłem na 3,6m) oraz wyrzut między 120, a 150, jednak bardziej skłaniam się ku dolnej granicy. Przegrzebałem trochę rynek no i bania pełna... Teraz jest tego tyle że ciężko coś wybrać.

Najpierw ruszyłem w Matrix-y no i tutaj wytypowałem  Aquos ultra-d 3,9m, 120g. Na papierze i na zdjęciach jakoś mnie nie przekonał, niestety na ten moment nie miałem możliwość wziąć go do ręki.

Przejrzałem również ofertę Flagmana i tutaj już było ciężej, zainteresowały mnie 3 wędki: Mantaray Elite Feeder 3,9 m 150 g, Sherman Pro Heavy Feeder 3,9 m 130 g oraz Cast Master Feeder 3,9 m 150 g.
Dwie pierwsze można powiedzieć że jedna półka cenowa. Na papierze wychodzą podobnie. Ostatni natomiast również zwrócił moją uwagę. Przede wszystkim ceną, stąd moje zainteresowaniem tym kijkiem.

No i ostatni kijki to VDE-R. Zainteresowanie tymi kijkami wzięło się stąd że ostatnio dla mojego syna poszedłem kupić bata. Oglądałem kilka i baty VDE-R naprawdę mnie zaskoczyły. Jakoś wykonania, waga, wyważenie, było na dużo lepszym poziomie niż batów które kosztowały nawet 4x tyle. 
Siłą rzeczy zainteresowały mnie feedery VDE-R, natomiast jeszcze nigdzie ich nie trafiłem.

Nie zamykam sobie drogi na nowych feederach, przeglądam również różne portale, jakby się coś trafiło używanego też się zainteresuje.

Budżet jaki chcę przeznaczyć na nowe wędzisko to 700zł, ale wiadomo jak coś zostanie będzie na coś innego :)

Więc koledzy proszę o opinie na temat kijków które wymieniłem, ewentualnie propozycję czegoś innego.
Z góry dzięki.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #1 dnia: 16.06.2019, 19:16 »
Ja polecę dwie pozycję.
Pierwsza do Nevis w długości 3,9m( Mam 3,6 do 120g i jest bajka )
Druga do Flagman CastMastes 3,9 cw do 150g.
Obie wędki bardzo rzutowe i z ogromnym zapasem mocy w dolniku.
Marcin

Offline Zola67

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #2 dnia: 16.06.2019, 22:05 »
Ja polecam nową daiwa powermesh feeder 3,6m cw 150 g

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Głównie feeder, nocki, czasem spining co się da

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #3 dnia: 16.06.2019, 22:24 »
Temat feeder na rzekę o długości 3,9 m i  cw 150 gr to pułapka  :)

Można coś polecać w tych parametrach ale nie wiadomo do czego go będziesz potrzebował.

Mam już 3 takie , a będzie 4-ta :)

U mnie w Krakowie na Wiśle jest wymagana inna akcja takiej wędki niż na Wiśle np w Warszawie.
150 mogą  być "subtelne" i mogą być pały ... i trzeba być tego świadomy.

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #4 dnia: 16.06.2019, 22:32 »
Heyka. Piszesz o VDE. Ja opisywałem ten kij w naszym wątku. Z pełną odpowiedzialnością mogę go polecić. Mam jeszcze drugi, ale ten drugi Method Feeder ma akcję progresywną, nie bardzo nadaje się na rzekę.

Zgodnie z wcześniejszym naszym zobowiązaniem przedstawiamy kolejny produkt Robinsona, który z czystym sumieniem możemy po okresie kilkumiesięcznej eksploatacji polecić. Przyszedł czas na kij VAN DEN EYNDE ROBINSON TEAM Nano Core Feeder TX2 (nr katalogowy 11W-XF-T39). Ja wybrałem wędkę o długości 3,90 m i c.w. 50÷120 g. W ofercie Robinsona znajdziemy ten feeder jeszcze w trzech następujących wersjach:
•   3,60 m i c.w. 40÷90 g;
•   3,60 m i c.w. 50÷120 g;
•   3,90 m i c.w. 40÷90 g.
W komplecie trzy szczytówki o różnym ugięciu - jedna twardsza węglowa i dwie szklane. Wędka wizualnie prezentuje się dobrze. Rękojeść jest dzielona z dwóch rodzajów korka, powyżej kołowrotka czarna pianka – całość cieszy oko – przynajmniej moje :). Zaletą jest cienki blank (jak na tę gramaturę kija) oraz mała masa wędziska (241 gram). Feeder przez swoją wagę i cienki blank jest bardzo poręczny i łowienie nim daje dużo satysfakcji. :thumbup:



Wybrałem najmocniejszy feeder w tej serii z uwagi na fakt, że szukałem wędziska do połowów w rzece, co prawda nizinnej, ale z odcinkami o szybkim nurcie. Od zeszłego roku po kilku latach przerwy ponownie zakochaliśmy się w naszej Odrze.



Akcja tego kija opisywana jest jako szybka, ale jest pozytywnie "dziwna". Kij wydaje się sztywny (o akcji szczytowej) i w rzeczywistości do łowienia w rzece sprawdza się idealnie, nie gnie się pod naporem nurtu. Ale co ciekawe podczas holu ryb ta sztywność jakby się traci, wędzisko szybko reaguje na zrywy holowanej ryby i pięknie amortyzuje odjazdy, wspomagając hamulec kołowrotka i wybaczając część możliwych błędów popełnianych przez wędkarza (zdarza mi się, że niezwykle dynamiczne branie brzany podnosi mi poziom adrenaliny i ciśnienie rośnie, a wtedy o błędy nie trudno).





Feeder został już przetestowany przez niejedną rzeczną siłaczkę – brzanę. Co prawda ryby nie były duże, ale nawet nieco ponad kilogramowa brzana w silnym nurcie to wyjątkowo godny przeciwnik. Mało który gatunek ryby jest w stanie dorównać jej siłą.





Po kilku wyjazdach nad rzekę postanowiłem przetestować kij na żwirowniach i małym zbiorniku komercyjnym. Połowiłem na niego ryby do około 2 kilogramów i stwierdzam, że odczuwa się przyjemność z holu nawet niewielkich zdobyczy. A gramatura wędziska wskazywałaby, że tak być nie powinno.



Wędka dobrze ładuje się podczas rzutu, dzięki czemu celne zarzucanie na większe odległości, nawet przy średniej wprawie wędkującego nie stanowi problemu.
Jest to feeder według mnie uniwersalny - nadający się zarówno do klasycznego koszyka na rzekę jak i do łowienia koszykami do methody na wodach stojących.



Przede mną jeszcze jedno wyzwanie, którego nie zdążyłem zrealizować. Feedera chcę ze sobą zabrać na komercję z dużymi rybami i przetestować podczas holu około 10 kilogramowego karpia lub ponad metrowego jesiotra. Na pewno dam znaka jak się spisał. ;) :D

Offline Miki98

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 5
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #5 dnia: 20.06.2019, 18:14 »
Ja ze swojej strony mogę polecić Shimano Aernos 3,9 m do 120 gramów. Bardzo dobrze mi się sprawdza na Wiśle w okolicach elektrowni Kozienice. Bardzo dobrze rzuca, a jednocześnie nie jest to pala. Bardzo przyjemnie pracuje podczas holu.

Offline wlod49

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew i okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #6 dnia: 20.06.2019, 22:37 »
Witam i mogę z czystym sumieniem polecić Flagmana Mantaray Elite Feeder 3,9 m 150 g.Łowię na Wiśle w Tczewie i koszyk 100g dla tego kija to żaden problem.Oczywiście z rybą! :D

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #7 dnia: 21.06.2019, 05:12 »
Black Viper lll 3.90/140 Czułość przy klasyku i moc przy metodzie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #8 dnia: 21.06.2019, 09:15 »
Obecnie na Wiśle używam Zemex Rampage River Feeder 3,9/150g.   Łowię feederem już ponad 30 lat, mam kilka dobrych kijków o takich parametrach ale czegoś takiego nigdy przedtem w rękach nie miałem.  Dynamika rzutów, akcja, sygnalizacja brań, hol ryby i wreszcie wielka moc i niska waga smukłego  blanku to jak dla mnie czysta poezja.  Pokazywałem go kilku kolegom na Zlocie.  Pisałem też o nim w dziale "Kupiliśmy".  Swoje kosztuje ale wart jest każdej złotówki.
Wiesiek

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #9 dnia: 23.06.2019, 18:49 »
Obecnie na Wiśle używam Zemex Rampage River Feeder 3,9/150g.   Łowię feederem już ponad 30 lat, mam kilka dobrych kijków o takich parametrach ale czegoś takiego nigdy przedtem w rękach nie miałem.  Dynamika rzutów, akcja, sygnalizacja brań, hol ryby i wreszcie wielka moc i niska waga smukłego  blanku to jak dla mnie czysta poezja.  Pokazywałem go kilku kolegom na Zlocie.  Pisałem też o nim w dziale "Kupiliśmy".  Swoje kosztuje ale wart jest każdej złotówki.
Jaki masz młynek podpięty do niego?

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #10 dnia: 23.06.2019, 18:55 »
Podpinam czasem super Ultegrę 5500, czasem Excellera LT 6000D (zależy jaką chcę używać żyłkę/plecionkę) , a bywa że i baitrunnera D 6000 choć ten ostatni jest trochę za cięzki do tak lekkiego kijka.
Wiesiek

Offline Igorchuk85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 36
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #11 dnia: 06.07.2019, 13:09 »
Cześć. Ja też mogę polecić Zemex Rampage 13ft do 150g - bardzo ładny kij.

Offline Igorchuk85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 36
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #12 dnia: 06.07.2019, 13:12 »
Mam dwa 13ft 150g i 14ft 180g

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #13 dnia: 06.07.2019, 13:14 »
Tutaj nie będzie jasnej odpowiedzi, bo rynek jest zawalony sprzętem.
Jak chcesz coś od Shimano to Speedcast feeder 13 ft 90gr - rzeczywista moc to 120 gr, użytkuję tego kija w zastępstwie karpiówki.
Ma olbrzymią moc, akcja paraboliczna, jest na youtube film jak rzucają nim ciężarkami 200 gr i kij się nawet nie poci.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Poszukiwany! Feeder 390 cm; 120-150 g
« Odpowiedź #14 dnia: 06.07.2019, 13:27 »
Przyjrzyj się serii feederów Sniper i Gephard od Colmica. Ja mam 360/90. Jeśli mocniejsze i dłuższe kije z tej serii są choć w połowie tak dobre, to będziesz bardzo zadowolony.

http://sklep.niwafishing.pl/p/52/3106/wedka-ghepard-3-90mt-150gr--feedery-wedki.html