Autor Wątek: Drennan Insert vs Giant  (Przeczytany 67028 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #120 dnia: 07.07.2015, 07:27 »
Warto takie rzeczy robić Robcio. DO tamtego wątku my z Mateo będziemy wrzucać co pewien czas znalezione rzeczy wymagajace pokazania - nie zawsze nazwa wprowadzona przez autora może być naprowadzająca. A forum rośnie i wiele tematów znika przygnecionych stertą innych, nowszych :D

Polak potrafi zakombinować i to jest ważne. Kiedys powiedział mi jeden gość z RPA, że w tym jesteśmy do nich podobni. U nich, mając farmę, trzeba wiele rzeczy zrobić, naprawić, radząc sobie samemu, bo sklep jest daleko. Dlatego potrafimy kombinować :D Ja sam zauważam wiele problemów podczas używania różnego rodzaju sprzętu, akcesoriów - i okazuje się, że odpowiedzi są tuż pod ręką!
Lucjan

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #121 dnia: 22.07.2015, 16:23 »
Może mi ktoś tak w skrócie napisać w jakich warunkach spiszą się tytulowe spławiki? Wędkuję z łódki głebokośc 1,5-2 metry nastawienie typowo na lina. Do tej pory używałem zwykłych spławików bez dociążenia. Ile to jest w gramach 1 bb oraz 2 bb? To jest wartośc obciążenia które trzeba założyć na żylkę?

Offline slawek1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #122 dnia: 22.07.2015, 20:40 »
Siema. wygląda to tak miej więcej :P

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #123 dnia: 22.07.2015, 22:15 »
Wagglery typu "loaded" nie wymagają użycia śrucin do blokowania spławika i w radykalny sposób ograniczają ilość ołowiu umieszczanego bezpośrednio na żyłce, minimalizując ryzyko jej uszkodzenia.

Drennanowskie wagglery z dociążeniem wymagają łącznie więcej obciążenia niż deklaruje producent: np. do Crystal Inserta "1 g + BB"  stosuję obciążnik 1.25 g (wzięty od Peacock Wagglera) + 7 stotzów "8", co w sumie daje około 1.7 g wobec deklarowanego 1.4 g.

Offline dante

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #124 dnia: 05.05.2017, 08:34 »
Witajcie,

wszedłem w posiadanie spławika Drennan Loaded giant insert crystal waggler z wyciąganym obciążeniem 2 g. Jako że rzadko łowię spławikiem a wagglerami tym bardziej mam jedno pytanie. Tego spławika się nie powinno dodatkowo doważać? Jedynie blokada z obu stron stoperami lub montaż na rozpinanej agrafce. Na spławiku nie ma jak przy większości spławików informacji o zastosowaniu dodatkowego dociążenia.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #125 dnia: 05.05.2017, 08:51 »
Cześć, mam loaded inserty, z tym że nie giant. Spławik 2,5 g z obciążeniem dociążam tylko 1 śrucinką 0,2 g. Niedociążonym też łowiłem (wolniejszy opad), więc obciążenie nie jest konieczne.
Marcin

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #126 dnia: 05.05.2017, 10:37 »
Cześć, mam loaded inserty, z tym że nie giant. Spławik 2,5 g z obciążeniem dociążam tylko 1 śrucinką 0,2 g. Niedociążonym też łowiłem (wolniejszy opad), więc obciążenie nie jest konieczne.
Kolega decyduje o obciążeniu. Dodatkowe obciążenie (rozmieszczenie śrucin) ma wpływ na szybkość opadania przynęty.Ma to wpływ czy chcemy łapać z opadu (dłuższe opadanie przynęty) lub jak chcemy by przynęta w miarę szybko opadła na dno. Ważne jest aby dodatkowe obciążenie nie przekraczało 80 procent głównego obciążenia. Ale pięknie jest wszystko pokazane w filmie Luka. Zagadnienia związane z tym tematem są na tym forum z akademicką analizą pokazane i dyskutowane.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #127 dnia: 05.05.2017, 11:22 »
Trochę namieszałem, małe sprostowanie: mam Loaded Crystal Waggler, a nie Insert.
Marcin

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #128 dnia: 08.05.2017, 16:39 »
Tego spławika się nie powinno dodatkowo doważać?

Powinno, bo inaczej cała antena (wraz z fragmentem korpusu) będzie wystawać, co miałoby okropny wpływ na czułość. Lokalizacja doważających śrucin/stotzów zależy od stylu łowienia: przy łowieniu z powolnego opadu większość doważającego obciążenia (np. kilka stotzów "8") umieszcza się bezpośrednio pod mocowaniem spławika - w razie potrzeby można je zsunąć w dół, tworząc bulk w dolnej części zestawu celem szybszego przebicia się przez ukleje czy małe wzdręgi.

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #129 dnia: 23.06.2019, 20:37 »
Mógłbyś ktoś potwierdzić, że maksymalna gramatura spławików z serii Drennan Loaded Giant Crystals to 4 g?
Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #130 dnia: 23.06.2019, 20:58 »

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #131 dnia: 24.06.2019, 21:30 »
W ofercie Drennana są spławiki Glow Tip Carp Insert (link np. https://glowatka.com/pl/p/Drennan-Splawik-Glow-Tip-Carp-Insert/3085), które różnią się od Drennan Loaded Giant Crystals zielonym odcieniem oraz mniejszą wysokością. Może ktoś z Was ma porównanie z użytkowania tych dwóch typów spławików i może napisać, w które lepiej się zaopatrzeć?
Marcin

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #132 dnia: 25.06.2019, 20:11 »
Ktuś cuś wi?
Marcin

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #133 dnia: 26.06.2019, 15:24 »
...w które lepiej się zaopatrzeć?

Mając na uwadze łowienie gdzie/czego mianowicie?

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #134 dnia: 26.06.2019, 17:34 »
...może napisać, w które lepiej się zaopatrzeć?

Mając na uwadze łowienie gdzie/czego mianowicie?
Łowienie ryb spokojnego żeru (karasie, karpie, liny) na stawach czy jeziorach max. 30 m od brzegu.
Marcin