Autor Wątek: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017  (Przeczytany 9049 razy)

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« dnia: 03.07.2017, 18:45 »
Jak może wiecie spędziłem z rodziną tydzień na Batorówce, to miało być dopieszczenie mojej pasji, ale okazało się że cała rodzina złapała bakcyla i teraz wędkowanie to nie tylko ja.

Od połowy lipca zaczynam wakacje - 2 tygodnie w Ustroniu, plan był taki że korzystamy z atrakcji które oferuje przepiękna okolica, ale ... moja żona była zdziwiona, że nie zabieram wędek ??? To nie pierwszy nasz wypad w te okolice i poprzednio w żartach pojawił się tekst "tam jest łowisko, może zabiorę wędki" ... reakcja nie była "przyjazna" :D

Teraz sytuacja się zmieniła :-) W pierwszym tygodniu będziemy ze znajomymi, także nie wiem jak się będą zapatrywać na piknik nad wodą, ale w drugim na bank wygospodaruje dzień lub dwa na wędkowanie :-) Zabieram minimum sprzętu, ale to nie ma znaczenia, nowe miejsce, nowe doświadczenie i mam nadzieję że uda się spotkać z kolegami z okolic :-)

Napiszcie proszę czy jesteście czy jesteście zainteresowani i kiedy możecie wpaść, ja się dostosuję. W grę wchodzi jeszcze łowisko Pod Borem, tam mam 23 km czyli bez problemu :-)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #1 dnia: 03.07.2017, 20:09 »
Wiśnia sprawdź sobie jeszcze w okolicy Wodną Doline też całkiem miłe miejsce, polecam ;)
Paweł

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #2 dnia: 04.07.2017, 04:43 »
Jeśli miałbym wybierać to wybrał bym łowisko w Ustroniu. Wodna Dolina to typowa wanna z rybami a jeśli chodzi o rybostan to ilość jest wątła w porównaniu z Ustroniem.

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #3 dnia: 04.07.2017, 07:23 »
Karpie , liny, karasie, i leszcze to rybki jakie tam łowiliśmy. Szczupaki  też są ale w jakiej ilości to nie powiem. Widziaĺem złowionego amura i sandacza. Na Ustroniu tylko byłem zobaczyć nie łowiłem. W każdym razie ja z Wodnej Doliny jestem zadowolony. Pozatym są 3 stawy ten z dużymi okazami to  wanna fakt.
Paweł

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #4 dnia: 04.07.2017, 08:34 »
Napisz dokładnie, które dni wchodzą w rachubę. Oprócz sobót i niedziel. Ja po 19.07 mam trochę czasu.
Jak się wstrzelę - dam znać.
Ale ten rok jest bardzo trudny do łowienia większych rybek. :(
;)

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #5 dnia: 04.07.2017, 08:51 »
Napisz dokładnie, które dni wchodzą w rachubę. Oprócz sobót i niedziel. Ja po 19.07 mam trochę czasu.
Jak się wstrzelę - dam znać.
Ale ten rok jest bardzo trudny do łowienia większych rybek. :(

Obawiam się, że ciężko będzie coś zaplanować w tej chwili na pierwszy tydzień urlopu 17-21, 6 osób będzie "głosować" w sprawie rozrywek ;-), ale na pewno każdy dzień między 24 a 27 wchodzi w grę.

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #6 dnia: 04.07.2017, 09:15 »
Karpie , liny, karasie, i leszcze to rybki jakie tam łowiliśmy. Szczupaki  też są ale w jakiej ilości to nie powiem. Widziaĺem złowionego amura i sandacza. Na Ustroniu tylko byłem zobaczyć nie łowiłem. W każdym razie ja z Wodnej Doliny jestem zadowolony. Pozatym są 3 stawy ten z dużymi okazami to  wanna fakt.
Kolego który staw to ten z okazami?Ja wędkowałem w Wodnej Dolinie w zeszlym roku 2 razy(na tym największym).I 2 razy trafiłem na dzień po zawodach,ryba była najedzona i kompletnie nie chciała współpracować:-(Tych pozostałych nie znam stąd moje pytanie.Pzdr
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #7 dnia: 04.07.2017, 11:16 »
Wodna Dolina to typowe gospodarstwo rybackie z rybkami na handel. Ryby są karmione paszą dla ryb więc jak trafisz z łowieniem po karmieniu a co gorsza (raz miałem takie zdarzenie) karmienie będzie w trakcie łowienia to zapomnij o braniach. Na Mokate ryb nie karmią jeśli się nie mylę więc rybki nieźle współpracują. Jeśli chodzi o gatunki to również są poza karpiem inne gatunki (leszcz i to spory, karaś, amur, lin, szczupak, sandacz). Te gatunki sam łowiłem więc wiem to z autopsji. Poza tym Mokate to trudniejsze łowisko. Jest to wyrobisko po żwirowe. Dno jest nie jednolite (od 2 m do głębi kilkunastu metrów), dwie wyspy więc z całym szacunkiem dla Wodnej Doliny Mokate to lepsze łowisko pod względem wędkarskim.

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #8 dnia: 04.07.2017, 12:21 »
Dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi :-) Powiedzcie mi proszę czy zapis o obowiązku posiadania siatki jest w 100% pilnowany ? Wolałbym ograniczać bagaż, ale jak mus to mus.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #9 dnia: 04.07.2017, 13:31 »
Zależy od łowiska i od tego na jakie ryby chcesz zapolować.

Masz duże możliwości wyboru.
Jeśli chcesz mniejsze ryby (np. karpie handlowe i do 5 kg) to ciekawym zbiornikiem są Kiczyce.

http://www.lowiskowypoczynkowe.pl/index.php/strona-glowna/
;)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #10 dnia: 04.07.2017, 14:40 »
Dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi :-) Powiedzcie mi proszę czy zapis o obowiązku posiadania siatki jest w 100% pilnowany ? Wolałbym ograniczać bagaż, ale jak mus to mus.
Na każde z tych łowisko jeżdżę bez siatki i jak do tej pory nie było z tym żadnych problemów. Jeśli nie zamierzasz zabierać ryb to nie musisz mieć siatki.

Offline ErZet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaczyce
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #11 dnia: 04.07.2017, 14:52 »
Na wodnej dolinie byłem w tym roku już 5 razy i bardzo milo wspominam pobyt rybka tez współpracowała, na Mokate właśnie mam zamiar się wybrać ale na nockę xD jeśli chodzi o Kiczyce tak zwane h2o to tam jest lipa straszna dzwoniłem niedawno i pan Roman powiedział mi, że są tylko 3 stanowiska i na dodatek trzeba dzwonić i rezerwować na dany dzień z marszu można zapomnieć :/

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #12 dnia: 04.07.2017, 14:54 »
Zależy od łowiska i od tego na jakie ryby chcesz zapolować.

Masz duże możliwości wyboru.
Jeśli chcesz mniejsze ryby (np. karpie handlowe i do 5 kg) to ciekawym zbiornikiem są Kiczyce.

http://www.lowiskowypoczynkowe.pl/index.php/strona-glowna/
W zeszłym sezonie byłem tam kilka razy i poza jednym incydentem (karmienie ryb w czasie mojej zasiadki co skutkowało natychmiastowym brakiem brań) było OK. Ale w tym roku byłem tam na wiosnę i odniosłem wrażenie że wędkarze zostali nabici w butelkę. Chodzi oto że łowiłem tam same kroczki wpuszczone  na wiosnę. Raz ok mogło się zdarzyć ale za drugim razem to samo. Nikt nie pociągnął tam ani jednego karpia większego niż 0,5 kg. To łowisko sobie odpuściłem w tym sezonie.

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #13 dnia: 04.07.2017, 15:06 »
Dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi :-) Powiedzcie mi proszę czy zapis o obowiązku posiadania siatki jest w 100% pilnowany ? Wolałbym ograniczać bagaż, ale jak mus to mus.
Na każde z tych łowisko jeżdżę bez siatki i jak do tej pory nie było z tym żadnych problemów. Jeśli nie zamierzasz zabierać ryb to nie musisz mieć siatki.

W regulaminie łowiska w Ustroniu znalazłem taki zapis: "na łowisku obowiązkowo należy posiadać siatkę na ryby i podbierak" dlatego pytam, nie zamierzam zabierać ryb także spoko, dzięki za potwierdzenie - jeden tobołek mniej :-)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ustroń - Mokate 17-28.07.2017
« Odpowiedź #14 dnia: 04.07.2017, 17:16 »
Kiczyce, o których piasłem (http://www.lowiskowypoczynkowe.pl/index.php/strona-glowna/
a H20 (http://karpklub.pl/lowiska/lowisko-w-osrodku-h2o#.WVuwmYTygdU) to dwa różne łowiska.

To drugie jest najlepszą komercją jaką w życiu widziałem.
Oglądałem je nieraz, jak byłem w pobliżu - ale nie łowiłem.
Przyczyna? Jestem na to łowisko zbyt "cienkim bolkiem", niestety .... :'(
;)