Autor Wątek: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017  (Przeczytany 5986 razy)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« dnia: 08.10.2017, 19:54 »
 W sobotę 7.10 odbyło się wspólne wędkowanie kilku wędkarzy naszego forum
     Inicjatorem spotkania był kolega Damian ( daminek1) mieszkający niedaleko łowiska nad którym się spotkaliśmy – GOSIR Koszęcin
Od lewej : Karolina ( Carlla70), Bogdan ( sekra) Damian ( daminek1) , ja Druid, Paweł ( zajcu)



 Jest to łowisko specjalne PZW , niewielki zalew powstały na potoku Leśnica
    By móc tam wędkować trzeba zapłacić 17 zł za jedną wędkę a połów musi być zgodny z regulaminem PZW . Można zabrać do konsumpcji 2 wymiarowe ryby . W wodzie pływają karpie różnej wielkości, sporo dużych amurów, są też szczupaki , liny, karasie , nie dokucza drobnica






Relacja ( wersja bajkowa)

To już jesień, ubyło dnia a powietrze zrobiło się rześkie , widać że niedługo przyjdzie jesienna słota a  krasnal Damian marzył o schwytaniu wielkiego zlotołuskiego karpia ktorego nieraz podziwiał latem w jeziorku . Niestety nie udawało mu się . Postanowił więc poprosić o pomoc kilku znajomych czarnoksiężników . Widząc że to już ostatnie dni na zlowienie złotej bestii pojawili się w pierwszą sobotę miesiąca zwanego październikiem. Przybył tam jeden groźny czarownik z grodu wawelskiego smoka, jedna czarownica umiejąca hipnotyzować ryby uśmiechem, jeden mag znający najnowsze karpiowe trendy,  krasnal Damian  i ja Druid. Każdy zabrał ze sobą magiczne eliksiry pachnące przepięknie kuszącymi zapachami egzotycznych owoców, kiełbas pikantnych, raków przegniłych , czosnku piekielnego i wiele wiele innych . Rozstawili się nad jeziorkiem, zarzucili swoje różdzki zaopatrzone w runy Prestona i Drennana , szemrali zaklęciami aż prawie do zmroku bezskutecznie
Co prawda na ich haczykach zawisło kilka ryb jednak złotołuskiego nie udało się przechytrzyć ..
Na tym nie kończy się jednak ta opowieść , trzeba jedynie czekać na wiosenny czas, wtedy może i inni madzy, trole i elfy skuszą się by przyjechać do tej cudownej krainy wśród sosnowych lasów ...

Relacja ( wersja malkontencka)

Cholera co mnie podkusiło tam jechać to nie wiem. Pogoda fatalna, nie dość że zimno to jeszcze wiatr i co chwilę deszcz ! Nie dość tego – pustkowie , nie ma na czym oka wesprzeć, żadnej zgrabnej turystki-grzybiarki. W dodatku taka lipa że nawet żadnego baru z piwem tam nie było, nie wspomnę o Mc Donaldzie. Towarzystwo też – sami dziwacy usiłujący złowić ryby , nikt nie chciał tańczyć , grillować ani ogniska palić . A co najgorsze – wódki nikt nie miał i nawet nie zagadał że wypadało by gdzieś skoczyć do knajpy by twarz umoczyć. No i to łowienie – tam chyba wcale nie ma ryb ! Jeden co prawda złowił karpia ale tak mizernych rozmiarów że uśmiać się można !

Relacja ( wersja faktyczna )

Niestety pogoda nam nie dopisała , trochę za późno wpadliśmy na pomysł takiego spotkania . Taka pogoda miała jednak jeden plus – byliśmy tam prawie sami . Potok wpływający do zalewu niósł bardzo zimną wodę co zapewne było powodem marnych brań ryb. Woda jak martwa , żadnych spławów , oznak żerowania ryb. Łowiliśmy wszyscy methodą stosując różne przynęty i miksy , każdy coś innego zakładał jako przynętę więc to nie kwestia ich niewłaściwego wyboru. Jedynie kolega Bogdan wymacał jakiś mały obszar gdzie co kilka godzin wziął karp – niestety w rejonie grążeli jeszcze gęsto rosnących gdzie po wpłynięciu zdobyczy był problem z holem co zaowocowało 2 straconymi rybami które wyprostowały hak
Nasza jedyna pani – Karolina trzymała się dzielnie łowiąc cały czas aktywnie , zaliczyła obcinkę przyponu przez szczupaka podczas zwijania podajnika . Wzięliśmy więc z Pawlem spinningi i obeszli zalew – niestety bez brań , tylko jeden mały szczupaczek się skusił na gumę Pawła
Zakończyliśmy łowienie przed 17, posiedzieliśmy trochę razem, pogadaliśmy, powymienialiśmy się doświadczeniami i przynętami . W czasie takich spotkań widać magię naszego Forum – po prostu znamy się dobrze mimo że wielu widzi się pierwszy raz w życiu . Szybko tworzy się paczka przyjaciół którzy jeszcze nie raz połowią razem, pośmieją się i miło spędzą czas – niezależnie od warunków . Teraz już planujemy nieśmiało wiosenne spotkanie :). Damian ma dar pozytywnego łączenia ludzi ze sobą !
Dziękuję całej grupie za fajnie spędzony dzień !
Poniżej fotki z naszego spotkania






























Pozdrawiam - Gienek

Offline daminek1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 34
  • Lokalizacja: Lubliniec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #1 dnia: 08.10.2017, 20:06 »
W sobotę 7.10 odbyło się wspólne wędkowanie kilku wędkarzy naszego forum (...).

Ja ci dam krasnala rzeźniczku w fartuszku

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam Damian :-)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #2 dnia: 08.10.2017, 20:10 »
:D :D :D
Pozdrawiam - Gienek

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #3 dnia: 08.10.2017, 21:06 »
Czy aż tak niezbędne było cytowanie wszystkich zdjęć dla 1 zdania?  Okropnie się to przegląda....

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #4 dnia: 08.10.2017, 21:09 »
Karolina, Damian, Gieniu i Paweł dziękuję Wam, że mimo kiepskiej pogody był to wspaniale spędzony czas.
Do następnego wspólnego spotkania. :sun: :narybki: 

Pozdrawiam,
Bogdan

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #5 dnia: 08.10.2017, 21:13 »
Czy aż tak niezbędne było cytowanie wszystkich zdjęć dla 1 zdania?  Okropnie się to przegląda....
Masz rację , kolega zrobił to pisząc z telefonu. Mam nadzieję że administracja dostrzeże i usunie
Pozdrawiam - Gienek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #6 dnia: 08.10.2017, 21:21 »
:bravo: ;D
;)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #7 dnia: 08.10.2017, 21:33 »
Gieniek i spółka :bravo: :bravo:
Może i rybek nie dopisał, jednak spotkanie zapaleńców widać mega udane :thumbup:
Najważniejsze, że integracja przebiegła pomyślnie. Kolejny dowód na unikalność tego forum :)

Offline zajcu

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 44-190
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #8 dnia: 08.10.2017, 21:35 »
Geniu, fajna relacja. Ja osobiscie dziekuje wszyatkim za spotkanie i zaproszenie, napewno nastepnego razu tez nie odpuszcze i mam nadzieje ze udam nam sie posiedziec dluzej i zintegrowac bardziej :gift: 8), a przy okazji upolowic kilka wielkich :fish: .
Dzieki i pozdrawiam wszystkich magow i krasnali :P
Pozdrawiam Paweł.
„Nie oczekuj lepszych rezultatów, jeśli wciąż robisz to samo”
Albert Einstein

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #9 dnia: 08.10.2017, 23:47 »
Gienku, dzięki za relację na forum.
Bardzo się cieszę, że udało Wam się poznać, spotkać i wspólnie połowić.
Żałuję, że nie mogłem Was odwiedzić. Już drugi raz nie mogłem.
Do pogody szczęścia nie macie, ale widać, że wszyscy zadowoleni :)
Tak trzymać! :thumbup:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Carlla70

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj. śląskie
  • Ulubione metody: bat
Odp: Wspólne wędkowanie - Koszęcin 07.10.2017
« Odpowiedź #10 dnia: 09.10.2017, 00:26 »
Jestem bardzo szczęśliwa, że jest takie forum jak Spławik i Grunt. Nie dosyć, że korzystam z Waszych cennych porad. A  Gieńkowi dziękuję za cierpliwość w nauce łowienia na method feeder i za to, że mogłam poznać fajną ekipę na wspólnym wędkowaniu w Koszęcinie. Pozdrawiam wszystkich :-)