Autor Wątek: Drennan Acolyte Distance Feeder vs Matrix Horizon XD Class Rod Feeder  (Przeczytany 9022 razy)

Chub

  • Gość
Poprosiłem najlepszy sklep w kraju ;)  o porównanie dwóch wędek : Drennan Acolyte Distance Feeder  - Matrix Horizon XD Class Rod Feeder

Muszę tutaj bardzo podziękować chłopakom z Drapieżnika za szybką i jak zwykle konkretną odpowiedź.
A, że wyrazili zgodę na podzielenie się tą wiedzą zamieszczam tutaj co może przełoży się na nie dublowanie zapytań na ten temat  ( np. będą mogli dodawać na stronę kolejne nowe produkty w tym czasie :) )
Nie ma co przedłużać po prostu zacytuję :

"Porównaliśmy obie wędki. Ich ugięcie, parabola, "szybkość" blanku wypada wręcz bliźniaczo. Porównując obie wędki miałem wrażenie że są to takie same blanki, ponieważ zachowują się prawie identycznie. Matrix ma nieznacznie głębsze ugięcie w początkowej fazie wygięcia i jest naprawdę minimalnie wolniejszy podczas wymachu, zaś podczas głębokiego ugięcia parabola wędzisk jest dosłownie identyczna. Wynika to na 100% z tego iż blank Matrixa jest na całej długości polakierowany i ma troszkę masywniejsze przelotki niż Drennan i to wypływa właśnie na jego minimalnie wolniejszą pracę. Uczucie bliźniaczych blanków potęguje również ich "faktura, rysunek" na powierzchni blanku co uwidoczniłem na zdjęciach, oraz średnica blanku mierzona na tej samej odległości od dolnika która wynosi dokładni 13,5mm w obydwóch wędkach. Różnica jest w przelotkach : Matrix posiada dosyć masywne dwustopkowe niskie przelotki na całej długości wędziska, w Drennanie zaś 3-4 pierwsze przelotki licząc od dolnika są na wysokiej stopce. Różnica jest widoczna również w średnicach przelotek : dwie pierwsze w Matrixie mają odpowiednio 25 i 16 mm średnicy, w Drennanie zaś 15 i 12mm. Reszta przelotek ma zbliżone do siebie średnice. Matrix posiada 2 szczytówki o mocy 2,5oz i 4 oz, Drennan posiada 3 szczytówki 2oz, 3oz, 4oz.
Osobiście mam wrażenie że dwie wędki są identyczne, a największą różnicą są właśnie inne przelotki co może wpływać na odległości rzutowe. "

Drennan :





Matrix:





i oba:





Jeszcze raz podziękowania dla chłopaków :thumbup: :thumbup: :beer:


Mam nadzieję, że komuś się przyda ja już wszystko wiem :)


Offline bulciu17

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Fajnie, jestem na etapie kupna xd, a nie miałem możliwości pomacania :thumbup: :beer: :beer: :beer:

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Super :thumbup: Jakbyś jeszcze wstawił większe zdjęcia byłbym wniebowzięty :D

Chub

  • Gość
Niestety dodawanie do tej galerii tutejszej i czytanie, że rozmiar nie taki mnie męczy  i odpuszczam  - widocznie nie znam się :)








Ryba1987

  • Gość
Którą, Chub, wybrałeś? :)
Ja mam slabosc do Acolytek i dlatego mam drennanke :p

Chub

  • Gość
Ja nie mam tego problemu z Acolyte więc na 2018 będzie XD :)
Ale najpierw taki jeden Preston ;)

Ryba1987

  • Gość
Witam w klubie supery :p też 10ft? :)


Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Stawiam na Matrixa, że koszyk poleci dalej :)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Świetna robota, Chub :beer: Przy okazji, jaki kręcioł planujesz do tego Matrixa?
Pozdrawiam Seba

KrzysztofS

  • Gość
Matrix w akcji:

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Oj, coś w okolicy kołowrotka za bardzo się ugina.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Szkoda, że nie wiemy czegoś na temat Preston Monster Feeder 13 FT Heavy 120 g, wg specyfikacji w sklepie D wydaje się relatywnie lekki -> 255 gramów.
Ale jakie ma przelotki, jak pracuje itp?
Tomek

Chub

  • Gość
@Sebula


Jeszcze nie wiem czasu trochę na przemyślenie jest😊

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
@Sebula


Jeszcze nie wiem czasu trochę na przemyślenie jest😊

Ok, pochwal się gdy już wybierzesz ;)
Pozdrawiam Seba