Autor Wątek: Poszukiwanie dobrego spinningu c.w. 10-40 g - wątpliwości  (Przeczytany 1965 razy)

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Hej,
obecnie łowię sprzętem z dolnej półki - combo daiwa sweepfire (kołowrotek + spinning), cw 5-20 g. Ogólnie sprzęt nie jest zły, czuję pracę przynęty dość dobrze, stuknięcia o dno itp. Problemem jest łowienie na duże obrotówki - rozmiar 5 - czuję opór i na dodatek wędka się wygina i czuję opór jakbym ciągnął średniej wielkości gałąź, albo kępę zielska. Łowienie na woblery do 10 cm jest w miarę ok, może trochę opór jest, ale mi to nie przeszkadza.
Jako że nastawiam się głównie na szczupaka, to zaczynam myśleć o nowej wędce, pozwalającej mi okazyjnie łowić na większe przynęty - 30, 40 gram, ale to nie będzie więcej niż 10% mojego łowienia. 20% to będą większe obrotówki, 20% woblery a 50% to gumy 7-15 cm, gdzie 10 cm będzie najczęściej wybieraną wielkością. Z główką 5-10 g przynęta będzie ważyła 15-20 gr. Pytanie, czy nie są to zbyt wygórowane wymagania dla wędki i czy nie lepiej kupić coś cw 10-30g, a większe przynęty sobie odpuścić czy po prostu pomęczyć się raz na jakiś czas?
 
I jaka wędka? Słyszałem dobre opinie o DAM Yagi, i cena jest taka ile chcę wydać. Chodzi mi o to, że nie chcę na razie kupować nic z wyższej półki, bo nie wiem, co będzie się na moich łowiskach sprawdzało i czy mi odpowiada, a dwa, że mam praktycznie zerowe doświadczenie z kijami spinningowymi - mój obecny to pierwszy kijek co ma 'spinning' w nazwie, wcześniej był to teleskop Jaxon'a kupiony w 1997 za 35 zł ;)

Pomożecie?
waggler + feeder + spinning

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Poszukiwanie dobrego spinningu c.w. 10-40 g - wątpliwości
« Odpowiedź #1 dnia: 12.01.2018, 18:49 »
10-30 będzie ok. Właśnie tak jak ty opisałeś też tak łowie tylko nie toleruje blach, obrotówek itp.
Wedką o cw 10-30 rzucam przynętami o wadze ok 50 gram. Chodź tego nie popieram i uważam że nie powinno się tak robić, a robię to z powodu braku kasy na nowy spiningowy sprzęt :(

A jaki budżet chcesz przeznaczyć na nowy sprzęt?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Mateusz "Majcher"

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukiwanie dobrego spinningu c.w. 10-40 g - wątpliwości
« Odpowiedź #2 dnia: 13.01.2018, 07:03 »
http://www.wedkarski.com/wedki/12673-wedka-regiment-seatrout-penn.html
Pomyśl o czymś takim... mariusz_s ma taki kijaszek na morskie trocie. Kij naprawdę zajefajny.
Teraz w promocji jest mocniejsza wędka....
http://www.wedkarski.com/wedki/12675-wedka-regiment-sw-spin-penn.html
Marcin

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Poszukiwanie dobrego spinningu c.w. 10-40 g - wątpliwości
« Odpowiedź #3 dnia: 13.01.2018, 07:05 »
Masa 301 gram, jak na spinn to sroga laga :P

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Poszukiwanie dobrego spinningu c.w. 10-40 g - wątpliwości
« Odpowiedź #4 dnia: 13.01.2018, 07:11 »
Ten lżejszy z CW do 28g waży 204g. Kij naprawdę fajny. Spokojnie da się rzucać przynętami po 35g a mocy ma uuuuu...
Ten mocniejszy jest sztywniejszy... Ale może warto poszukać i pomachać, a nóż podejdzie...
Marcin