Autor Wątek: Feeder na jezioro 3,30 m  (Przeczytany 4533 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Feeder na jezioro 3,30 m
« dnia: 18.09.2018, 17:00 »
Proszę pomóżcie dokonać wyboru wędki feeder 3,30-3,35 m. Kijek  ma być lekki i szybki. Będę nim łowić na jeziorze leszcze, liny i płocie. Koszyki  20-40 gramów. Budżet ok. 500 zł (im mniejszy, tym lepiej). Przeczytałem wiele wpisów oraz opisów sklepowych. Uwagę zwróciłem na:
https://allegro.pl/wedka-shimano-aernos-feeder-3-35m-do-60g-i7459587358.html
https://allegro.pl/dragon-mega-baits-black-shadow-feeder-3-30m-60g-i7508053219.html
https://allegro.pl/wedka-daiwa-windcast-method-feeder-3-30-m-do-80-g-i6650632833.html
Oczywiście mogą być inne kije. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą dokonam odpowiedniego wyboru :)

Zbyszek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #1 dnia: 18.09.2018, 17:14 »
Zbyszku, polecam Robinson Diplomat Method Feeder. Właśnie siedzę na PZW i łowie tymi kijami podleszczak i japońce. Na forum jest recenzja. Poważnie, to bardzo dobre patyki.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #2 dnia: 18.09.2018, 17:20 »
A może warto na te winnery poczekać?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #3 dnia: 18.09.2018, 17:24 »
Z tych co zamieściłeś Zbyszku polecił bym ostatniego, czyli Daiwę. Lekki, dobrze się ładuje i fajnie wykonany O reszcie nie mogę się wypowiedzieć bo ich nie posiadam

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #4 dnia: 18.09.2018, 18:32 »
Zbyszku, polecam Robinson Diplomat Method Feeder. Właśnie siedzę na PZW i łowie tymi kijami podleszczak i japońce. Na forum jest recenzja. Poważnie, to bardzo dobre patyki.
Jędrzej, w poście nie umieściłem bardzo ważnej informacji, mianowicie, że kij ma być 3 składowy. Ten Robinson jest 2 składowy :)
Zbyszek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #5 dnia: 18.09.2018, 18:34 »
Ja ostatnio oglądałem Robinsona VDE Nano Core Method Feeder I bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiła, w sumie aż takie że kupiłem Matcha z tej serii.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #6 dnia: 18.09.2018, 18:34 »
Z tych co zamieściłeś Zbyszku polecił bym ostatniego, czyli Daiwę. Lekki, dobrze się ładuje i fajnie wykonany O reszcie nie mogę się wypowiedzieć bo ich nie posiadam

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka
Też mi się podoba. Trudno decydować, jeżeli nie ma się kija w rękach.
Zbyszek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #7 dnia: 18.09.2018, 18:39 »
Z tych co zamieściłeś Zbyszku polecił bym ostatniego, czyli Daiwę. Lekki, dobrze się ładuje i fajnie wykonany O reszcie nie mogę się wypowiedzieć bo ich nie posiadam

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka
Też mi się podoba. Trudno decydować, jeżeli nie ma się kija w rękach.
Będziesz zadowolony Też go brałem bez macania wcześniej  (bez skojarzeń) i nie pożałowałem poczytaj na forum trochę o nim to może bardziej się przekonasz

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #8 dnia: 18.09.2018, 18:46 »
Zbyszek, a Trabucco Stillwater? Macałeś go na zlocie :)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #9 dnia: 18.09.2018, 18:51 »
Zbyszek, a Trabucco Stillwater? Macałeś go na zlocie :)
Na zlocie macałem wiele wędek, ale cholera minęło już trochę czasu i nie pamiętam tego "macania" :)
Zbyszek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #10 dnia: 18.09.2018, 19:06 »
Też mam Windcasta MF 3,3m.
W sumie mam go już dość długo, to pierwszy kijek jaki kupiłem z przeznaczeniem do metody. Kolejne były Trabucco i przy 5-tym modelu odpuściłem tą markę. Pozostał mi tylko jeden, nieco wymęczony TXL, chyba podaruję go ojcu.
Wędka jest w 3- składzie, uważam że akcja wcale na tym nie ucierpiała.
Blank jest szybki, ugięcie naprawdę głębokie, nie potrafię zdefiniować czy to parabolik, czy progres.
Raczej progres, jak już wspomniałem, potrafi zapracować naprawdę głęboko, a przy ekstremalnych przeciążaniach czuć jakieś ugięcie nawet na rękojeści :)
Nie gubi ryb i doskonale amortyzuje, nieraz hamulec nawet się nie odezwie, mimo że niezbyt mocno dokręcony.
Uśmiech od ucha do ucha przy holu każdej ryby. Do połowu mniejszych i średnich ryb idealny.
Bonusy to już jednak ciężka przeprawa. O ile na komercji można ją przejść, to na bardziej dzikiej wodzie jakoś tego nie widzę ;)
Kijaszek jest lekki i doskonale wyważony. Dość długa rękojeść, raczej niezbyt częsta przy tej długości feederach.
Nawet lekki, nowoczesny kołowrotek, pięknie się skomponuje i idealnie wyważy, jednocześnie odchudzając cały zestaw, co przy wielu braniach i rybach jest odczuwalne w ręce.
Mimo niezbyt wysokiej ceny wędka jest uzbrojona w niezłe przelotki i uchwyt na kołowrotek, klasycznie skręcany pierścieniem od dołu. Rękojeść i uchwyt na kołowrotek dobrze siedzą w ręce, nie mają tak małej średnicy jak obecne "super slim", dla mnie to też atut. Pomimo blisko 3 sezonów i naprawdę wielu wypraw, wciąż jest w pokrowcu i nad wyraz często nim operuję. Nie widać śladów zużycia na rękojeści, na blanku. Szczytówki nadal całe. Nic mi się nie plątało.
Odnośnie właściwości rzutowych, to jest to największa zagwozdka ;)
Ciężko się rzuca tym kijem, jest spolegliwy i na dodatek producent przesadził chyba z CW. Tak czy inaczej po nabraniu pewnej wprawy, rzuca się już całkiem normalnie. Może tylko ja miałem ciężki początek? Jeśli jednak potrzebujesz większej odległości rzutu, to raczej nie tą wędką, niestety. Komfortowo łowi się na 30-40m. Więcej można rzucić, ale w sprzyjających warunkach. Nie sądzę by wielu użytkowników potrafiło efektywnie łowić tym kijem na większym dystansie.
Są zalety, są i wady.. jak zwykle zresztą :)
Czesiek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #11 dnia: 18.09.2018, 19:11 »
Czesław jak zwykle w formie. Napisałeś, że trochę się nim ciężko rzuca, czyli jest trochę kluskowaty?
Zbyszek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #12 dnia: 18.09.2018, 19:23 »
Czesław jak zwykle w formie. Napisałeś, że trochę się nim ciężko rzuca, czyli jest trochę kluskowaty?

Hmm... Pod pojęciem kluskowaty ja rozumiem raczej wolną akcję, czyli po wymachu wędka waha się jeszcze przez chwilkę.
Tutaj blank gaśnie momentalnie po wymachach, jest jednak mocno spolegliwy stąd dziwnie się rzuca. Przy wymachu prawdopodobnie dość głęboko się gnie, stąd też takie dziwne uczucie.
Ja wypracowałem taką technikę, by zestaw podciągnąć dość blisko szczytówki i płynnie załadować rzut.
Nie można rzutów wykonywać energicznie ani też siłowo. Po nabraniu wprawy jest jak najbardziej ok. Jednak na sporych odległościach nigdy nie udało mi się efektywnie łowić. Do tego wybieram sztywniejsze lub mocniejsze wędki.

Takie coś znalazłem:

Czesiek

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #13 dnia: 18.09.2018, 19:33 »
Cytat: Wonski81

Przy holu jesiotra na Sielskiej Wodzie :)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #14 dnia: 18.09.2018, 20:11 »
Czesław, z tymi rzutami zasiałeś mi nutkę niepewności :)
Zbyszek