Autor Wątek: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie  (Przeczytany 5112 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #45 dnia: 14.12.2018, 14:31 »
Kolega Seba ma rację ;D karpiówka ma być to karpiówka ;)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #46 dnia: 14.12.2018, 20:24 »
O kurczę, ale się dyskusja rozwinęła. :o
Przejrzałem wszystkie propozycję i waham sie pomiędzy  Daiwa D Carp  3,60 m / 2,75 lb, a Prologic C1 3.60m 2.75lbs.
Bądź tu człowieku mądry.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #47 dnia: 14.12.2018, 21:05 »
Tak jak pisałem miałem jedną i drugą :) i nadal wybrałbym Daiwe :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #48 dnia: 14.12.2018, 22:44 »
O kurczę, ale się dyskusja rozwinęła. :o
Przejrzałem wszystkie propozycję i waham sie pomiędzy  Daiwa D Carp  3,60 m / 2,75 lb, a Prologic C1 3.60m 2.75lbs.
Bądź tu człowieku mądry.

Jeśli Prologic C1, to z krzywą 3LB. Wówczas będziesz mógł swobodnie nęcić średnim Spombem, albo  posyłać na całkiem porządną odległość zestawy z PVA.
Pozdrawiam Seba

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #49 dnia: 15.12.2018, 00:43 »
Zobacz sobie jeszcze Delphin Armada Carp BlackWay 3lbs/360cm, warte swojej cenny.


https://www.carpmix.pl/wedki-karpiowe-3-sklady/1835-delphin-armada-carp-blackway-3lbs360cm3-sklady.html

https://www.carpmix.pl/wedki-karpiowe-2-sklady/1832-delphin-armada-carp-blackway-3lbs360cm2-sklady.html


                                                           

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #50 dnia: 15.12.2018, 09:27 »
Jak widać, jest w czym wybierać :). Dodam od siebie, że dobry kij karpiowy to kij co najwyżej dwuskładowy i jeżeli tylko długość transportowa nie stanowi problemu to nie ma co się bawić w trzy składy.

A dlaczego tylko dwu skład....

Kij trzyskładowy nigdy nie osiągnie tak płynnego ugięcia na całej swojej długości co kij dwuskładowy, każde łączenie składów to usztywnione miejsce oraz dodatkowy słaby punkt naszego kija. Jest to nie tylko moje zdanie ale także wielu karpiarzy z krwi i kości. Nie pisałem Maćku, że tylko dwuskład, gdyż często z racji długości transportowej nie możemy sobie na posiadanie takich kijków pozwolić, do niedawna sam miałem z tym problem. Łowiłem dokładnie tymi samymi kijami (Prologic C2 Natura) w dwu i trzyskładzie i praca tych wędek była "różna" na korzyść dwuskładowej oczywiście. Mogę się tylko domyślać, jak piękną pracą muszą się charakteryzować kije jednoskładowe, jednak w moim przypadku to raczej sfera marzeń, ale kto wie ;) :beer:
Pozdrawiam Darek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #51 dnia: 15.12.2018, 10:00 »
Ludzie jakoś dziwnie ubzdurali sobie, że feedery to słabe wędki, a karpiówki to kije od szczotki.

Nic dodać nic ująć :thumbup:


Wiele opinii karpiarzy o feederowcach jest przesadzonych, i pochodzi z przekazywanych z ust do ust historii, które zmieniają się bardzo mocno. Małe haki wcale nie kaleczą ryb jak sądzi wielu karpiarzy. Nie łowili nigdy w ten sposób, więc nie wiedzą. Ponadto pisanie, że ryba się męczy po długim holu i to źle się na nim odbija to bzdura. Karp jest najsilniejszą z ryb, nigdy nie trzeba go reanimować. Więc przesadna troska niektórych mnie bawi.

Dokładnie. Ale ja z takimi opiniami spotykam się nie tylko na forach. Często na stawie widzę uśmiech politowania "prawdziwych" karpiarzy przez duże K którzy widzą mój sprzęt chodząc na 20x tam i z powrotem po tony swoich klamotów.


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #52 dnia: 15.12.2018, 10:03 »
Jak widać, jest w czym wybierać :). Dodam od siebie, że dobry kij karpiowy to kij co najwyżej dwuskładowy i jeżeli tylko długość transportowa nie stanowi problemu to nie ma co się bawić w trzy składy.

A dlaczego tylko dwu skład....

Kij trzyskładowy nigdy nie osiągnie tak płynnego ugięcia na całej swojej długości co kij dwuskładowy, każde łączenie składów to usztywnione miejsce oraz dodatkowy słaby punkt naszego kija. Jest to nie tylko moje zdanie ale także wielu karpiarzy z krwi i kości. Nie pisałem Maćku, że tylko dwuskład, gdyż często z racji długości transportowej nie możemy sobie na posiadanie takich kijków pozwolić, do niedawna sam miałem z tym problem. Łowiłem dokładnie tymi samymi kijami (Prologic C2 Natura) w dwu i trzyskładzie i praca tych wędek była "różna" na korzyść dwuskładowej oczywiście. Mogę się tylko domyślać, jak piękną pracą muszą się charakteryzować kije jednoskładowe, jednak w moim przypadku to raczej sfera marzeń, ale kto wie ;) :beer:
Miło poczytac opinie praktyka. :beer:
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pierwsza karpiówka - pomoc w zakupie
« Odpowiedź #53 dnia: 17.12.2018, 10:49 »
Można jeszcze delikatniej - Prologic MP Detek Twin-tip 1,75 lbs. Dostępne w długości 12 ft i 10 ft, dwuskłady. Na rybki 5-6 kg w sam raz.
Marcin