Autor Wątek: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder  (Przeczytany 86141 razy)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« dnia: 07.10.2014, 12:04 »
Witam

https://buydeeper.com/

Ktoś może używał tego lub zamierza kupić?
Na alledrogo jest za 800zl i mam ochotę kupić lecz przeczytałem tylko negatywne opinie na jej temat.
Nie łowię z łódki więc dla mnie taka mobilna byłaby sprawą pierwszorzędną :) Tylko chyba trzeba byłoby nosić trzeci kij do rzucania tym cudem :) i jakiś baterry pack.

Gdyby kosztowała 500zł to jeszcze dziś robiłbym testy a za 800zł muszę poważnie pomyśleć. Czy oni mają jakąś godną polecenia konkurencję? Nigdzie nie mogę odszukać parametrów tej niby echo są one jakieś zastrzeżone czy coś?
pozdro




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #1 dnia: 07.10.2014, 12:26 »
Hehehe... Zabawka! ;)

U mnie ludzie zaczynają się nakręcać - bo sonda ta nie jest 'głupim' wynalazkiem. Wreszcie można sondować dno bez łódki, z użyciem kija i kołowrotka!

Tu jest coś więcej o tej sondzie.

https://buydeeper.com/deeper
Lucjan

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #2 dnia: 07.10.2014, 12:32 »
Witam .  Powiem tylko raz  nie kupuj tego badziewia , szkoda  kasy . Nastepny badziew aby naciagnac ludzi . Ja osobiscie nigdy bym tego nie kupił. Dobre checi troche szczescia i ryba sama sie znajdzie . Ps. Zadaj sobie pytanie czy napewno taka zabawka jest Ci potrzebna ? Pozdrawiam
Kwiatek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #3 dnia: 07.10.2014, 13:56 »
Już odpowiedziałem sobie że na tym wynalazku ryby nie znajdę bo nie o to mi chodziło.
Chciałbym mieć możliwość tylko sprawdzania dna i głębokości.
Szukam na alledrogo i czytam różne opinie i fishfindera to już za małą kasę można kupić a zasięg co podają do 80m mi w zupełności wystarczy. Tego produktu nie kupię na pewno ze względu na hajs jak dla mnie trochę przesadzili i przede wszystkim powinni to zrobić na wifi nie na bt.

zastanawiam się nad takim cudem jak w tej aukcji z alledrogo 4673186213




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #4 dnia: 08.10.2014, 02:10 »
Też myślę, że szukanie ryb sondami to takie małe (lub i większe) oszustwo. Bardziej jednak chodzi o rozpoznanie dna i jego ukształtowanie - tutaj może to być dobra sprawa i spora oszczędność. Łowie teraz często na Tamizie - w różnych miejscach. Mam około 60-90 minut drogi samochodem - i wiąże sie to często z wyższymi kosztami i mniejszą ilością czasu. Dlatego szybkie rozpoznanie dna nowego łowiska bardzo by pomogło. Zajmuje to nawet z 30 minut takie zbadanie dna -a gdzie zanęcenie itp! Jeżeli lowiłbym tam latami - znałbym juz miejsca i wszelkie 'sposoby'. Jednak tak nie jest - a ludzie jakoś dzielić się takową wiedzą nie chcą! :)

Na mojej klubowej wodzie karpiarze mają swoje miejsca i wywożą zestawy łódkami zanetowymi zdalnie sterowanymi lub rzucają w takie punkty gdzie 'jest' ryba. Mi nie jest łatwo - bo trudno poznać jakieś łowisko szybko, potrzeba na to często wiele czasu i dłuuuugich godzin... Taka sonda może naprawdę pomóc.

No a innym zastosowaniem jest już wykorzystanie doswiadczalne. Czyli na przykład można nęcić pelletem 6 mm z ręki - po kilka ziaren i sprawdzać jak reaguje ryba. Czy nęcenie kulami jest skuteczne i jak szybko pojawiają się np. karpie, czy nęcenie mało i często działa lepiej... Taki przyrząd moża dac nam informacje o jakie normalnie bardzo trudno. Często jest tak, że ryba podchodzi w nęcony punkt ale nie odpowiada jej przynęta lub zestaw jest zmontowany nieodpowiednio... Tutaj możemy mieć świetne źródło informacji! Łatwiej można 'zrozumieć' ryby.

Samo szukanie ryb sondą jest dla mnie dziwne , nie wiem jak dla Was? Na jednym filmie wędkarze czeszą wodę sondą szukając dużej ryby (suma), znajdują i zaczyna się obrzucanie miejsca... To nie to samo już... Przynajmniej ja czuję lekki niesmak! ;)
Lucjan

Offline prabek82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Heanor UK
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #5 dnia: 08.10.2014, 04:06 »
Jak dla mnie szukanie i łowienie ryb z pomocą sondy to tak samo jak np. grać z kimś w karty i i podglądać jakie ma karty. Jednym słowem oszustwo.


Krzysiek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #6 dnia: 08.10.2014, 05:53 »
Tak jak pisalem ryb nie chce tym szukac bo lowienie traci wtedy sens no chyba ze idziesz po ryby nie na ryby 8)
Zastanawiam sie jakby moja zona zareagowala gdybym wrocil do domu z kulka za 8 paczek ;)
Z racji ze mam urlop tacierzynski podczas snu dziecka szukam takiej mobilnej echo i za niecale 300 jest na alledrogo tylko ze dziala z urzadzeniem nie z tel w sumie to nawet lepiej. Opinie na temat tej echo sa rozne jedni pisza ze do dna i glebokosci wystarcza inni ze nie widac ryb. Na wyspach troche latwiej chyba podjac decyzje o kupnie tej z tematu bo to jakies max 3 dni pracy. W pl to prawie pol miesiaca trzeba dymac zeby 800 wylozyc i szczerze to wolalbym za to dwa czarnuchy shimano kupic ;) Pytalem na jerkbaicie o taka sonde mobilna to jeszcze nikt sie nie wypowiedzial mysle ze predko nikt nic nie napisze bo tam troche czlowieka w sumie im obcego traktuja jak powietrze i kazali by kupic takie echo za 5k + ponton za 3k i silnik za 8k wtedy moglbym cos zobaczyc hehe ale to inny temat. No nic bede szukal i zobaczymy co sie urodzi.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #7 dnia: 14.10.2014, 15:39 »
Ryby mają coraz mniejsze szanse.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #8 dnia: 14.10.2014, 15:54 »
Mozliwe lecz ja lubie wiedziec jaka jest glebokosc. Wybor padl na fish findera tylko czekam na info od goscia za ile bo uzywke chce kupic. Zamiast rzucac czujnikiem buduje lodke zdalna przy okazjii bedzie tez zanetowa. Zima sie zbliza cos robic trzeba. Czujnika nie bede przerabial bo czasami tez bedzie na kiju uzywany. Zdam relacje foto z calej budowy
Pozdro




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #9 dnia: 14.10.2014, 22:18 »
No to ciekawy projekt się szykuje... :)
Lucjan

MrProper

  • Gość
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #10 dnia: 21.05.2016, 08:42 »
Odgrzeję kotleta
Czy są jakieś nowe wieści, opinie, czy ktoś już to próbował??

Poznałem nową wodę - ponoć bardzo głęboka, Ciekawe zatoczki, dopływ kanału, fajne miejsce dość rozległe.
Więc się zastanawiam nad kupnem tego cuś.
Przyśpieszy poznanie łowiska. ;D

edit:
zastanawiam się nad wersją Deeper Pro+ Fishfinder (GPS)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #11 dnia: 21.05.2016, 12:58 »
Znajomy kupił i mówi,  że jak wieje i jest fala nie da się z niej korzystać. Jak jest czysta tafla wody to jako tako .
Pozdrawiam
Mirek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #12 dnia: 21.05.2016, 14:10 »
Ja ogólnie takie nowinki uważam za sprzeczne z moja filozofią wędkowania :) Widziałem jak Lucio i Malman się tym bawili i szczególnie przy pomocy tego nie połowili :P To jest dla mnie gadżet dla lubiących nowinki elektroniczne w wędkarstwie :P

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #13 dnia: 21.05.2016, 14:36 »
Deeper pro + który chyba niedawno wyszedł  ma możliwość robienia map. Raz poświecasz 2-3 godzinki i masz mapę łowiska zapisaną na zawsze 8)

MrProper

  • Gość
Odp: Zabawka - echosonda Deeper Fishfinder
« Odpowiedź #14 dnia: 22.05.2016, 06:26 »
Ja ogólnie takie nowinki uważam za sprzeczne z moja filozofią wędkowania :) Widziałem jak Lucio i Malman się tym bawili i szczególnie przy pomocy tego nie połowili :P To jest dla mnie gadżet dla lubiących nowinki elektroniczne w wędkarstwie :P

Opos- dla mnie to też nowinka, nie ma służyć do połowu ryb, ale do sprawdzenia zbiornika. nie szukania czy jest ryba czy jej tam nie ma.
Nie będę z tym i całym majdanem latał po jeziorze, szukał ryby siadał tam gdzie ona jest,
Chcę sprawdzić dno na miejscówce która mi się spodobała.
A ryby do niej ściągnę wcześniej czy później.