Autor Wątek: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...  (Przeczytany 41179 razy)

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #195 dnia: 14.09.2018, 16:12 »
To ile zwija taki 4500?
Kuba

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #196 dnia: 14.09.2018, 22:00 »
Nigdy tego nie sprawdzałem.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #197 dnia: 15.09.2018, 13:02 »
Jakbyś mógł i miał okazję, to bardzo proszę o takie info.

A oprócz tego, że małe to jakieś inne odczucia po obejrzeniu? Mógłbyś coś skrobnąć więcej?
Nigdzie nie znalazłem żeby samemu obejrzeć.
Kuba

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #198 dnia: 15.09.2018, 13:05 »
Wystarczy nam średnica szpuli i wzór :) :  3.14 * <średnica w mm> * <przełożenie>
Tomek

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #199 dnia: 19.09.2018, 10:11 »
Trzeba dzwonić do sklepu, bo ja tego kołowrotka nie mam.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Huberto

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #200 dnia: 23.03.2019, 07:20 »
Może trochę odświeżę ten wątek. Szukam posiadacza wędki tubertini geodys match Light żeby podzielił się informacjami i wrażeniami z tą wędką. Mimo że wędka wyszła rok temu mam nadzieję że jest ktoś na forum kto ją ma i będzie chciał opisać ją w skrócie

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #201 dnia: 26.03.2019, 02:15 »
Czy ktoś widział w działaniu kołowrotki  Tubertini Ryobi Concept D  z podwójnym kabłąkiem? Ciekawy jestem bardzo tego wynalazku. To by całkowicie eliminowało dostawanie się żyłki pod szpulę. Interesuje mnie też, ile żyłki zwija za jednym obrotem, bo adaptował bym do odległościówki.
Trochę późno odpowiadam, ale czas jakoś strasznie szaleje i z niczym nie mogę "spiąć doby" ale do tematu:
Kołowrotki są faktycznie małe i lekkie (temat Tubertini Concept D Ryobi) był poruszony w tym wątku:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10302.msg310324#msg310324
Mam zestaw:
TUBERTINI FEEDER CONCEPT TB 11FT 3,30M 10-40G + Tubertini Concept D 5500  oraz
TUBERTINI FEEDER CONCEPT TB 12FT 3,60M 10-40G + Tubertini Concept D 6500
To będzie trzeci sezon użytkowania (skupiam się na młynkach) i jak na razie jestem zadowolony. Cicha praca, nic nie szumi, luzy praktycznie niewyczuwalne (oczywiście potraktuj ten opis jako relacje zwykłego użytkownika bez większego doświadczenia). Zarowno jeden jak i drugi kołowrotek nie miały okazji na race przy dużych rybach (max. do 7kg karpiszonach), jednak dużo pracowały przy zwijaniu i rzutach. Jeden i drugi kołowrotek stosowałem głownie do methody.
Poza czyszczeniem i delikatnym przesmarowaniem nic przy nich nie robiłem.
Producent rozpisuje się na temat przejścia tego kołowrotka do chlubnej historii innowacji jako kołowrotek z podwójnym kabłąkiem, (który to drugi kabłąk ma zabezpieczyć ponoć wkręcaniu żyłki pod szpulę), czy tak jest? z praktyki w trakcie użytkowania, mogę powiedzieć że kilka razy udało mi się wkręcić żyłkę pod szpule, ale być może ze mnie taki wędkarz, nie wiem w każdym razie obalam ten mit. Wprawdzie takie zjawisko miało miejsce chyba raz na 5500 i dwa razy na 6500 niemniej jednak chyba jest dużo prawdy w tym co Czesiu napisał:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10302.msg310324#msg310324
Rozmawiałem zresztą z Czesiem o tych kołowrotkach na śląskim spotkaniu i potwierdził ze więcej w tym "czarowania" producenta niż praktycznego zastosowania.
Co do mechanizmu kołowrotka, to się nie wypowiadam, nie znam się na tym, sam raczej nie dłubie (stare niezgrabne ręce), tutaj musisz już rozmawiać z autorytetem Naszego Forum.
Podsumowując nie widzę większej różnicy pomiędzy pracą np: Ryobi Arctici a Conceptem Tubertini D.
Starannie wykończony, dopracowane detale wizualne, czarne malowanie, dostojnie pracująca "terkotka" na szpuli. Jak na razie nie narzekam a z podanymi powyżej feederkami tworzą zgrabne zestawy.
Ponieważ wędki już czekają w pokrowcach, wrzucę zdjecia parametrów z opakowań fabrycznych, oraz instrukcji i schematu z częściami kołowrotka. Być może pozwoli Tobie na podjecie decyzji za lub przeciw.













Gdybyś potrzebował instrukcji lub schematu (lub Ktoś z kolegów), mogę przesłać w plikach PDF
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #202 dnia: 26.03.2019, 17:53 »
Dodam tylko w uzupełnieniu, że kołowrotki są znacznie mniejsze niż wskazuje numeracja do której przyzwyczaiła nas firma Ryobi.
Model 6500 jest wielkości 4000 Ryobi Arctica,  jednak planując zakup kijków Tubertini trzeba wziąć pod uwagę , ze również one są bardzo"odchudzone" i lekkie. Zdziwiłem się , kiedy na targach Krzysiek (właściciel firmy) do feedera 11ft dołożył pudełko z Conceptem 6500, w tym czasie jeszcze ani Shimano ani Daiwa nie wchodziła na rynek z modelami LT
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #203 dnia: 11.04.2019, 14:42 »
Dziękuję kolego hobby. Jakoś przegapiłem ostatnio ten wątek i dopiero dziś poczytałem.
Bardzo fajna recenzja, i pomyślę nad tymi kręciołkami pod pickera lub lekkiego feedera. Bo pod matcha, to już wróciłem do starych czarnuchów shimano.
Kuba

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #204 dnia: 13.12.2019, 07:54 »
Witam mam pytanie odnośnie kołowrotka ryobi tubertini remedy 6500.
Interesuje mnie czy ktoś miał ten cud techniki w rękach.
Gdzieś wyczytałem że produkują go w Japoni.
Jeżeli ktoś go posiada lub ma do niego dostęp to poprosił bym o parę informacji:
Średnica szpuli, waga czy faktycznie 350 g i czy za ceną idzie jakość.