Autor Wątek: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?  (Przeczytany 10438 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #30 dnia: 29.12.2016, 22:50 »
Masz swoje powody i to konkretne, ale z czasem, kto wie...
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #31 dnia: 30.12.2016, 09:35 »
Przerobiłem kilka namiotów - od małego brolly na bazie parasola, 1,5-ówkę, po "garaż" 3 osobowy, do którego wchodziły 2 łóżka, stolik, fotel i graty, lub 3 łóżka, a graty pod nimi. Obecnie mam tylko 6-letnie małe bivvy (Chub Snooper Bivvy), z odpinanym całkowicie przodem, mieszczące łóżko i trochę gratów. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czy nastawiamy się na samotne zasiadki (lub każdy osobno w swoim namiocie) i ile czasu mają one trwać? Jeśli nocujemy sami w namiocie i zasiadka trwa dość krótko (max. 2-3 dni) to brałbym pod uwagę 1-kę (krótka sesja, nawet bez nocy - tylko ochrona przed deszczem, wiatrem itp.) lub 1,5-kę (krótka zasiadka, ale mamy dla siebie większy komfort, przy trochę większej ilości sprzętu). Odwrotnie - zasiadki typu "maraton" w kilku, to kupujemy hangar i tyle. Ja swój garaż sprzedałem (Ehmanns Hot Spot XL Bivvy), bo na wspólnych zasiadkach był z 6 razy w ciągu 5 lat :'(. Cechowała go świetna jakość wykonania - gruby materiał poszycia i podłogi oraz dbałość o szczegóły.
Obecnie przymierzam się (już chyba ze 4 lata :P) do zakupu 1,5-ki z moskitierą w przedniej i tylnej ścianie, najlepiej w systemie 2-żebrowym (2 ramowy stelaż), ponieważ szybko się go rozkłada. Polecony wyżej namiot Anaconda Moon Breaker II mają moi znajomi, jest super, ale jego dł. transportowa to ok.180cm ???, coś za coś - szybkość rozkładania za wymiary trans.
Celowałem w  Anacondę Airborne:

http://www.askari.pl/index.php/produkt/anaconda-airborne



Świetna cena w Askari, ale produkt już na wyczerpaniu :(. Z tego co wiem, to Anaconda ma b.dobry stosunek cena/jakość, Ehmanns to już wyższa półka, ale w zamian jest świetna jakość.
Z czasem też trzeba wziąć pod uwagę, że impregnacja materiału zmniejszy się prawie do zera poprzez słońce i deszcz, ale do tego są środki typu Nikwax Tent itp.
Ogólnie nawet mały namiot to super sprawa, bo warunki pogodowe nie ograniczają naszych zasiadek :thumbup:. Pozdrówki!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #32 dnia: 02.01.2017, 19:51 »
Jak jesteś wysoki to zobacz na ANACONDA CUSKY DOME 170.Małe wymiary 2.7 * 250 i 170 wysoki.Mam go,kupiłem sobie jako prezent pod choinke :D na razie rozłożyłem w pokoju.Przy wzroście 181 jak stoję w środku to głowę lekko schylam.Myślę że do marca go wypróbuję, na razie za zimno :(

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #33 dnia: 02.01.2017, 22:19 »
Jak kolego jakość wykonania? Myślę o 190 cusky bo chciałbym stać prosto :)
Gdzie kupiłeś i za ile jeśli można spytać?




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #34 dnia: 02.01.2017, 22:32 »
Jak kolego jakość wykonania? Myślę o 190 cusky bo chciałbym stać prosto :)
Gdzie kupiłeś i za ile jeśli można spytać?
Rozłożyłem go tylko na chwile w pokoju.Pierwsze wrażenie pozytywne.Materiał mocny,zamki solidne.Może w środku nie jest za duży ale dzięki temu że wysoki czuć więcej przestrzeni.Cały przód odpinany,moskitiery i do przednich drzwi można dokleić folie na rzepach,okienka z tyłu tak że w lecie się nie uwędzę, ale to wszystko to teraz standard.Kupiłem w Niemieckim ascari za 260 euro
http://www.angelsport.de/angelzubehoer/campingartikel-angelboote/angelschirme-angelzelte/karpfenzelte/saenger-anaconda-1-mann-zelt-cusky-dome-170_0162358.html

Offline Hobbies

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #35 dnia: 17.04.2018, 23:12 »
Ja posiadam namiot Fjord Nansen Sierra III i sprawuje się świetnie, mam już dwa sezony, używam dosyć często (praktycznie przez 5 miesięcy w roku jak pogoda dopisze) i mogę z czystym sumieniem polecić. Polecam też xxxxxxxxxxx (reklama, link usunięty) też jest tutaj polecany, a ja obecnie planuję coś większego na co najmniej 3 osoby i dłuższe wypady, więc więcej miejsca się przyda.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #36 dnia: 17.04.2018, 23:26 »
Ja posiadam namiot Fjord Nansen Sierra III i sprawuje się świetnie, mam już dwa sezony, używam dosyć często (praktycznie przez 5 miesięcy w roku jak pogoda dopisze) i mogę z czystym sumieniem polecić. Polecam też xxxxxx też jest tutaj polecany, a ja obecnie planuję coś większego na co najmniej 3 osoby i dłuższe wypady, więc więcej miejsca się przyda.
1) reklamowym clickbaiciarzom mówimy stanowcze nie

2) namiot FN nadaje się tylko na biwak a nie jako substytut karpiowego - mam Veiga, czyli Sierrę na wypasie i absolutnie nie polecam na ryby. No chyba że ktoś jest czujny jak ważka, i zdobył złoto na olimpiadzie jednocześnie w sprincie i gimnastyce sportowej - wtedy może wyjdzie z namiotu z gracją i na czas.

3) ranking jest co najmniej bez sensu, bo obejmuje diametralnie różne namioty

4) mógłbyś chociaż wybrać inny nick, niż nazwa strony którą reklamujesz swoim pierwszym postem ;p

Offline Hobbies

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #37 dnia: 17.04.2018, 23:29 »
1. Ktoś powiedział, że chcę się ukryć?
2. Wszystko jest wyjaśnione na stronie nt. rankingu, również to, dlaczego są diametralnie różnie rodzaje ;)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #38 dnia: 17.04.2018, 23:31 »


1) reklamowym clickbaiciarzom mówimy stanowcze nie


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #39 dnia: 20.06.2018, 12:36 »
Nie wiem gdzie to napiszę tutaj. Panowie karpiarze i wszyscy obeznani w temacie namiotów. Potrzebuję fachowej pomocy. Szukam czegoś lekkiego, najlepiej coś w granicach 5-7 kilogramów na krótkie jedno lub dwudniowe zasiadki. Haczyk tylko jest taki, że potrzebuję upchnąć tam jakoś dwie osoby, mnie i narzeczoną. Dwa łóżka pewnie z miejsca odpadają, ale może jest coś co zmieści łóżko dwuosobowe (bo takie istnieją, prawda?)? Fajnie byłoby gdybytaki bivvy czy brolly miał odpinaną podłogę, moskitiery i był ciepły bo narzeczona to straszny zmarźluch.

Wymagania pewnie kosmiczne, nie? O:)
W sumie jedyną cechą w której mogę być bardziej elastyczny to waga. Nie mniej jednak chciałbym żeby była jak najniższa. Cena gra drugorzędną rolę. Potrzebuję konkretnego sprzętu na lata.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #40 dnia: 20.06.2018, 12:50 »
Pamiętaj, że im lżejszy namiot tym można sie spodziewać słabszej konstrukcji.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #41 dnia: 20.06.2018, 12:57 »
Przy takich kryteriach, to albo namiot będzie ciasny, albo będzie ciężki. Trudno to pogodzić, no chyba że wybierzesz namiot turystyczny. Mam namiot o powierzchni 300 x 280 cm (i tak waży te 10 kg) i wydawało mi się, że to dużo, ale po zagospodarowaniu miejsca do spania (dla jednej osoby) i włożeniu bagażu, nie zostało wiele miejsca. W każdym razie nie wyobrażam sobie, żeby miała w nim jeszcze nocować druga osoba.

Kolega ma namiot Moon Breaker Extension - jest to duży domek, ale można dwa żebra spiąć ze sobą, czyniąc go mniejszym (odpowiednim dla jednej osoby). Minusami są jego waga (12,5 kg) i długość transportowa (180 cm). Namiot jest stosunkowo niedrogi, jednak jeśli chcesz mieć w nim ciepło, to będzie potrzebna narzuta, którą trzeba kupić osobno.

Co do spania - ja nie dorobiłem się jeszcze łóżka, ale na dmuchanym materacu spało się całkiem nieźle. Nie wiem jak z łóżkami, ale materace na pewno występują w wersji 2-osobowej. Dla marznącej narzeczonej możesz się postarać dodatkowo o jakiś śpiwór albo ogrzać ją osobiście :P

Jeżeli chodzi o droższe namioty, to nie doradzę, bo nie miałem z nimi do czynienia.
Marcin

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #42 dnia: 20.06.2018, 13:47 »
Kurczę zależy mi bardzo na tej wadze, bo jak będę szedł na ryby sam to muszę się ze wszystkim zabrać na jeden raz. A czy do brolly zmieszczą się dwa krzesła feederowe? Jedną noc można się na krześle kimnąć. Może to będzie jakieś wyjście?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #43 dnia: 20.06.2018, 15:44 »
Zależy jaka brolka i jakie krzesła. Na szerokość się zmieszczą bo borlki są przystosowane na szerokość pod łóżko tak więc dwa fotele wejdą. Ale jeśli niska brolka i wysokie krzesła to może być różnie. Dobrym wyborem może być brolka z narzutą która znacznie przedłuży jej długość, ale wtedy to już waga się robi.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki namiot kupić (1-osobowy czy 2-osobowy)?
« Odpowiedź #44 dnia: 20.06.2018, 16:39 »
Ja bym szukał czegoś w tym stylu https://www.decathlon.pl/budka-wdkarska-xl--id_8240239.html


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka