Autor Wątek: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy  (Przeczytany 26552 razy)

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #105 dnia: 18.03.2018, 00:45 »
Stworzyłem opis łowiska na portalu. W jaki sposób je oznaczyć na mapie?
Dominik

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #106 dnia: 18.03.2018, 08:29 »
Stworzyłem opis łowiska na portalu. W jaki sposób je oznaczyć na mapie?
Podczas edycji łowiska kliknij na mapie w miejsce gdzie znajduje się łowisko :)
zwykly_michal, TK myślisz że to nie są produkty ekologiczne, lub że każdy produkt jest na podobnym poziomie?

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #107 dnia: 21.03.2018, 00:12 »
@Adeptus:

Ja bym to widział tak:

Moja wersja:


To co jest na stronie:


Po prostu dodałbyś nowe pole do wpisywania nazwy przy tworzeniu łowiska 'Nazwa alternatywna' i już.
waggler + feeder + spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #108 dnia: 21.03.2018, 09:01 »
Wątek o biodegradowalnych zanętach:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=11300.0

Przepraszam, ale trochę o tym zostanie tutaj, a trochę o fishing-booku zostanie tam. Inaczej tego się zrobić nie da.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #109 dnia: 23.03.2018, 11:30 »
Dzięki :thumbup:

@Adeptus:

Ja bym to widział tak:

Moja wersja:


To co jest na stronie:


Po prostu dodałbyś nowe pole do wpisywania nazwy przy tworzeniu łowiska 'Nazwa alternatywna' i już.

Można byłoby tak zrobnić ale wydaje mi się że wprowadzałoby to dodatkowe pole wprowadzające niezrozumienie. A Ty nie widzisz swojego ukrytego łowiska? Wydaje mi się że sam powinienes widzieć a inni powinni widzieć 'łowisko ukryte'
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #110 dnia: 23.03.2018, 11:31 »
Zapraszamy do przeczytania opowiadania 'Uratowany przez kłusownikow'. Bardzo ciekawa, śmieszna(czarny humor :-) ) i trzymająca w napięciu historia wędkarska! https://www.fishing-book.com/articles/uratowany-przez-klusownikow
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #111 dnia: 23.03.2018, 11:58 »
Można byłoby tak zrobnić ale wydaje mi się że wprowadzałoby to dodatkowe pole wprowadzające niezrozumienie. A Ty nie widzisz swojego ukrytego łowiska? Wydaje mi się że sam powinienes widzieć a inni powinni widzieć 'łowisko ukryte'

Pole 'Alternatywna nazwa' mogło by się pokazywać tylko wtedy jak wybiorę opcję 'Łowisko ukryte', pozatym nie sądzę by ludzie mieli z tym problem. A według mnie lepiej wygląda na stronie 'Sadzawka w Londynie' niż 'Łowisko ukryte' :)
waggler + feeder + spinning

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #112 dnia: 23.03.2018, 12:30 »
Moim zdaniem cały sens tej aplikacji to informacje o łowiskach - w tym najważniejsze - gdzie i jakie to łowisko.
Po co komu opis łowiska "nieznanego", do czego się przyda ?
Zwolennicy nieopisywania łowisk niech sobie trzymają w tajemnicy swoje "tajne" miejsca, ale opisując łowisko "nieznane" zaśmiecają aplikacje - tak naprawdę, nic nie wnoszą do niej.
Jesli ktoś chce pomóc kolegom po kiju, podzielić się wiedzą to wpisze gdzie dane łowisko się znajduje 

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #113 dnia: 23.03.2018, 13:53 »
Można byłoby tak zrobnić ale wydaje mi się że wprowadzałoby to dodatkowe pole wprowadzające niezrozumienie. A Ty nie widzisz swojego ukrytego łowiska? Wydaje mi się że sam powinienes widzieć a inni powinni widzieć 'łowisko ukryte'

Pole 'Alternatywna nazwa' mogło by się pokazywać tylko wtedy jak wybiorę opcję 'Łowisko ukryte', pozatym nie sądzę by ludzie mieli z tym problem. A według mnie lepiej wygląda na stronie 'Sadzawka w Londynie' niż 'Łowisko ukryte' :)
Wiadomo że ładniej wygląda :D Ale Ty napiszesz 'Sadzawka w Londynie' a ktoś inny napisze coś niecenzuralnego. Problem jest w tym, że nie weryfikujemy ukrytych łowisk bo są one tylko dla danej osoby.

Moim zdaniem cały sens tej aplikacji to informacje o łowiskach - w tym najważniejsze - gdzie i jakie to łowisko.
Po co komu opis łowiska "nieznanego", do czego się przyda ?
Zwolennicy nieopisywania łowisk niech sobie trzymają w tajemnicy swoje "tajne" miejsca, ale opisując łowisko "nieznane" zaśmiecają aplikacje - tak naprawdę, nic nie wnoszą do niej.
Jesli ktoś chce pomóc kolegom po kiju, podzielić się wiedzą to wpisze gdzie dane łowisko się znajduje 


Dzięki basp28, że to napisałeś. Oczywiście masz rację. Fishing Book to lista łowisk https://www.fishing-book.com/places albo mapa łowisk https://www.fishing-book.com/places/map i jest to najczęściej odwiedzana cześć aplikacji ale Fishing Book to również dziennik wędkarski. Dzięki niemu widać co na danym łowisku można złowić, co się sprawdza przede wszystkim dla wód komercyjnych. Nie każdy z nas chce dzielić się swoją miejscówką na PZW albo dzikiej wodzie a chce prowadzić swój dziennik i generować statystyki z takiego miejsca. W tym przypadku publikuje łowisko ukryte czyli widoczne tylko dla siebie i inni nie widzą go na mapie ani na listach. Za to dany użytkownik może się pochwalić wynikami ale nie pokazywać miejsca gdzie dana wyprawa się odbyła.
W dzienniku, dodając wyprawę możesz wybrać łowisko publiczne które widzą inni ludzie(również PZW) ale zaznaczyć żeby nie pokazywać gdzie dana wyprawa się odbyła(w przyszłości również będzie można udostępnić miejsce tylko znajomym). Wtedy można komentować wyprawę, dyskutować o strategiach, patrzeć na połowy i generować statystyki ale nie wie się gdzie dany użytkownik tak połowił.
Moim zdaniem te opcje są kluczowe i mimo, że od razu mówię zainteresowanym, że można tak zrobić to i tak pada pytanie typu 'Ale co jak nie chcę pokazywać gdzie łowię' albo 'Po co mam pokazywać gdzie łowię, żeby ludzie mi zajęli miejscówkę?'. Standardowe w mentalności Polskiego wędkarza :D


Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #114 dnia: 23.03.2018, 15:00 »
Równie dobrze ktoś może stworzyć łowisko z niecenzuralną nazwą ;)
Co do ukrywania moich łowisk, to bardziej chodzi o to że zdarząją się pojedyńcze przypadki nadużyć w UK. I niestety, powoduje to bardzo negatywne opinie o Polakach w UK - zupełnie niesłusznie - bo anglicy też biorą ryby czy łamią regulamin. Czytając opisy moich wód, by się o nich dowiedzieć, dosłownie co drugi post na forum był o tym, jak to Polacy (East Europeans) zabierają szczupaki, dlatego zdecydowałem się ukrywać łowiska. Również często angielskie grupy na facebooku proszą o nie nazywanie łowisk. Natomiast nie będę tego robił jeśli będę łowił na komercjach - tam mogę bez problemu zamieścić nazwę.
waggler + feeder + spinning

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #115 dnia: 23.03.2018, 15:10 »
Równie dobrze ktoś może stworzyć łowisko z niecenzuralną nazwą ;)
Co do ukrywania moich łowisk, to bardziej chodzi o to że zdarząją się pojedyńcze przypadki nadużyć w UK. I niestety, powoduje to bardzo negatywne opinie o Polakach w UK - zupełnie niesłusznie - bo anglicy też biorą ryby czy łamią regulamin. Czytając opisy moich wód, by się o nich dowiedzieć, dosłownie co drugi post na forum był o tym, jak to Polacy (East Europeans) zabierają szczupaki, dlatego zdecydowałem się ukrywać łowiska. Również często angielskie grupy na facebooku proszą o nie nazywanie łowisk. Natomiast nie będę tego robił jeśli będę łowił na komercjach - tam mogę bez problemu zamieścić nazwę.

Z niecenzuralną nazwą nie może ponieważ są one weryfikowane przez admina :)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #116 dnia: 30.03.2018, 19:43 »
Zaczynamy sezon! Artykuł na czasie o taktyce łowienia po zejściu lodu.
Tymczasem zachęcamy do przeglądania najnowszych wypraw i do dodawania własnych!
Dzięki temu, na naszej darmowej stronie macie prowadzone statystyki - gdzie, na co, co i ile złowiliście ! 

https://www.fishing-book.com/articles/gdy-zejda-lody

Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #117 dnia: 30.03.2018, 19:58 »
Wędkarski portal służący do dzielenia się informacjami, co i gdzie złowiono, z fikcyjnymi nazwami łowisk :) Tego jeszcze nie grali.
Jacek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #118 dnia: 30.03.2018, 20:01 »
Wędkarski portal służący do dzielenia się informacjami, co i gdzie złowiono, z fikcyjnymi nazwami łowisk :) Tego jeszcze nie grali.

 :D

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #119 dnia: 30.03.2018, 21:14 »
Wędkarski portal służący do dzielenia się informacjami, co i gdzie złowiono, z fikcyjnymi nazwami łowisk :) Tego jeszcze nie grali.

Możesz podać przykład gdzie są fikcyjne nazwy łowisk?
Mariusz
Fishing Fighters Team