Autor Wątek: Mały kołowrotek z wolnym biegiem do Feedera / Quivera 3,30 m, c.w. 70 g  (Przeczytany 10125 razy)

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Zakupiłem wędeczkę Trabucco Precision XT Pro Quiver 3,30 70g i teraz potrzebuję kupić do niej kołowrotek.
Wedkuję głównie na łowiskach komercyjnych dlatego chciałbym aby wyposażony był hamulec z wolnym biegiem, nie był duży, ciężki i żeby z w/w wędką tworzył jedność.
Ma to być zestaw do lekkiej Methody z podajnikami 15g - 30g Prestona.

Przejrzałem sporo wątków dotyczących tematycznie kołowrotków i wiem ze polecane są Spro Passiony, Ryobi Arctica, Zauber itp... ale to wszystkie bez wolnego biegu.

Sam posiadam do spiningu Zaubera 4000 i pasuje do w/w wędki bardzo dobrze.
Na kołowrotek mogę przeznaczyć 300 zł, fajnie by było aby wielkościowo był gabarytów Zaubera 4000.

Proszę o pomoc w wyborze.
Za wszystkie porady i sugestie serdeczne dzięki.

Michał.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Chyba Daiwa Ninja spełni twoje oczekiwania, wpisy na temat tego kołowrotka często goszczą na forum ;) nie da się przeoczyć ???
Używam do swojego Quivera  Ryobi Zauber 4000 zajefajny duet, rybki do 8 kg bez problemu :narybki: powyżej zapewne też ;)
Pozdrawiam
Jacek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Jeśli masz na myśli coś małego, to wybór sprowadza się do kilku maszyn:
- Shimano Baitrunner DL (lub ST) 2500 - cena minimalnie większa, jak dobrze poszukasz to ~310zł
- Daiwa Regal Z 2500BR - już nieprodukowany, sprzedałem kilka dni temu egz. na gwarancji jeszcze, można jeszcze trafić
- Okuma Trio SRS Baitfeeder, wielkość 30 - ciężko je dostać ostatnio, najmocniejszy z kandydatów
- Penn Fierce II 2500 LL - też nieco przekracza budżet, prawdziwy maluszek
- Cresta Method Blaster 3000 - do lżejszych kijków nada się, brakuje jej nieco lepszej jakości.
- MAP Carptek ACS 4000 FS - ciut większy i lepiej wykonany Cresta Blaster, bezpieczny klip
- MAP ACS 4000 FS - droższy niż powyżej, bo ma ślimakowy posuw szpuli, bezpieczny klip
Czesiek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Jaco Daiwa Ninja nie ma wolnego biegu.
Paweł

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Daiwa Ninja

Ale ona jest bez wolnego biegu...

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Czy wolny bieg jest tak mocno konieczny ,osobiście do tak delikatnej wędki preferuje kołowrotki małe,  spinningowe.Coś nie mogę przekonać się do wolnego biegu przy quiverze ;) no ale jak się chce odejść od wędki to o kłopot nie trudno :narybki:
Wonski81 przygotował niezłą listę jest w czym wybierać :thumbup: 
Pozdrawiam
Jacek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Jaco Daiwa Ninja nie ma wolnego biegu.

Zgadza się, coś się zamotałem :facepalm:
Pozdrawiam
Jacek

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Właśnie głównie chodzi o odejście od wędki a chociażby chwilowe pogrzebanie w bambetlach.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Są dwie szkoły wolny bieg wygodniejszy jak dla mnie i bardziej uniwersalny. Na metodę są tak "delikatne" brania że bez wolnego biegu lub poluzowanego hamulca to można zwodować wędkę w kilka sekund. Zapatrzysz się na żonę swoją lub sąsiada wędkującego obok, lub przechylisz piwko do ust i weźmiesz głęboki łyk a wędka siup do wody. Chyba że wędkę w ręce będziesz trzymał cały czas. Ja osobiście łowię na luzie, czasem pójdę do kolegi który łowi obok, rozrobię zanętę czy pójdę nieopodal za potrzebą bez wyciągania wędek  i dla tego wolny bieg preferuję. Jeden ruch ręką i podejmujemy hol, nie to co przy rozkręconym hamulcu gdzie trzeba złapać za szpule przy zacięciu i gorączkowymi ruchami dokręcać hamulec.   
Paweł

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Z tej listy Wonskiego mam Crestę i w akcji się sprawdza - na karpiach do 3 kilogramów śmiga elegancko, używam do podajników 15-30g. U mnie wisi pod Robinsonem Diplomat Method 3,0 i pasuje ekstra, także kolorystycznie ;) Niestety jest tak jak mówi Wonski - trochę braków w wykonaniu, chociaż nic na co możnaby bardzo narzekać.

Jak wrócą do mnie młynki, to będę mógł powiedzieć jak wypada porównanie z DLem 2500, Daiwą Regal i większym bratem Okumy Trio (rozm. 4000) w akcji :)


Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Z tej listy Wonskiego mam Crestę i w akcji się sprawdza - na karpiach do 3 kilogramów śmiga elegancko, używam do podajników 15-30g. U mnie wisi pod Robinsonem Diplomat Method 3,0 i pasuje ekstra, także kolorystycznie ;) Niestety jest tak jak mówi Wonski - trochę braków w wykonaniu, chociaż nic na co możnaby bardzo narzekać.

Jak wrócą do mnie młynki, to będę mógł powiedzieć jak wypada porównanie z DLem 2500, Daiwą Regal i większym bratem Okumy Trio (rozm. 4000) w akcji :)
Co masz (macie) na myśli mówiąc o tych niedopracowaniach Cresty?
Bardzo mi się podoba ten kręcioł, i gdybym szukał baitka w tych rozmiarach byłby to na pewno on :)



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline s_borzyszkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Ja posiadam od dwóch sezonów Okumę Trio SRS Baitfeeder 40 i szczerze polecam.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder

Co masz (macie) na myśli mówiąc o tych niedopracowaniach Cresty?
Bardzo mi się podoba ten kręcioł, i gdybym szukał baitka w tych rozmiarach byłby to na pewno on :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Niezbyt dobre spasowanie elementów posuwu, trochę luzów, ale nie na koszu i korbie. Przycinający się wolny bieg, niezbyt płynne oddawanie żyłki na wolnym i na hamulcu. Słabe koło napędowe. Nie są to jakieś mocne wady i niekoniecznie dotyczą każdego egzemplarza, poza tym to nie jest młynek za 1500zł, więc to tylko drobne mankamenty :P 
Czesiek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder

Co masz (macie) na myśli mówiąc o tych niedopracowaniach Cresty?
Bardzo mi się podoba ten kręcioł, i gdybym szukał baitka w tych rozmiarach byłby to na pewno on :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Niezbyt dobre spasowanie elementów posuwu, trochę luzów, ale nie na koszu i korbie. Przycinający się wolny bieg, niezbyt płynne oddawanie żyłki na wolnym i na hamulcu. Słabe koło napędowe. Nie są to jakieś mocne wady i niekoniecznie dotyczą każdego egzemplarza, poza tym to nie jest młynek za 1500zł, więc to tylko drobne mankamenty
Dzięki za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
A czy Shimano Baitrunnery Dl wszystkie posiadają podwójną korbkę czy są też z jedną?