Autor Wątek: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?  (Przeczytany 17518 razy)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: 08.08.2017, 13:06 »
Panowie a o co kaman z tym wyważeniem, rozumiem wielkość szpuli, przełożenie ale wyważenie przecież to nie batuta linoskoczka. Może mi ktoś lopatologoicznie wyjaśnić jaki ma wpływ wyważenie wędki i kołowrotka na nasze wędkowanie?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #16 dnia: 08.08.2017, 13:06 »
Zapewne masz racje.. tylko w sklepach do których bym jeździł podejrzewam, że ceny takich kołowrotków będą dużo większe... i wtedy za kołowrotek którego na internecie można wyhaczyć za 150zl zapłace 200 :(


też narzuca mi sie tutaj to pytanie, metoda którą chce łowić raczej nie jest jakoś bardzo męcząca bo wędka będzie sobie leżeć, jedynie jeśli chodzi o wyrzut to może być różnie no ale czy aż takie to ma znaczenie dla nowicjusza ? :D

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #17 dnia: 08.08.2017, 13:09 »
W sklepie mówisz po przymiarce że coś Ci nie pasuje,  a zamawiasz w internecie.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #18 dnia: 08.08.2017, 13:12 »
Panowie a o co kaman z tym wyważeniem, rozumiem wielkość szpuli, przełożenie ale wyważenie przecież to nie batuta linoskoczka. Może mi ktoś lopatologoicznie wyjaśnić jaki ma wpływ wyważenie wędki i kołowrotka na nasze wędkowanie?
Zdaję sobie sprawę że feeder to nie spining gdzie wyważenie zestawu wędka + kołowrotek to podstawa. Ale poprostu nie lubię jak mi wędka leci na "pysk " lub w drugą stronę. Wygodniej mi się rzuca i holuje rybę.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #19 dnia: 08.08.2017, 13:14 »
Panowie a o co kaman z tym wyważeniem, rozumiem wielkość szpuli, przełożenie ale wyważenie przecież to nie batuta linoskoczka. Może mi ktoś lopatologoicznie wyjaśnić jaki ma wpływ wyważenie wędki i kołowrotka na nasze wędkowanie?
Zdaję sobie sprawę że feeder to nie spining gdzie wyważenie zestawu wędka + kołowrotek to podstawa. Ale poprostu nie lubię jak mi wędka leci na "pysk " lub w drugą stronę. Wygodniej mi się rzuca i holuje rybę.

Między którymi palcami trzymasz stopkę kołowrotka? Liczmy od małego palucha.
Jacek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #20 dnia: 08.08.2017, 13:17 »
Z przyzwyczajenia między środkowym i wskazującym (3-4)
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #21 dnia: 08.08.2017, 13:32 »
Rozumiem, trzymasz stopkę między palcem środkowym i wskazującym. W takim przypadku im cięższy zakładasz kołowrotek, tym bardziej kij leci na twarz ;)

Jeśli ktoś trzyma stopkę między palcem serdecznym i środkowym, to masa kołowrotka nie ma żadnego wpływu na wyważenie kija. Nie mówię o subiektywnym odczucia wynikającym z użytkowania zestawu, jedynie o mitycznym wręcz wyważeniu. Dla ułatwienia - kołowrotki są wyważane neutralnie, czyli stopka znajduje się w miejscu środka ciężkości.

Tak, jestem wyznawcą tej "kontrowersyjnej" tezy, za głoszenie której zbiera się cięgi na forach wędkarskich :)
Jacek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #22 dnia: 08.08.2017, 13:48 »
Rozumiem, trzymasz stopkę między palcem środkowym i wskazującym. W takim przypadku im cięższy zakładasz kołowrotek, tym bardziej kij leci na twarz ;)

Jeśli ktoś trzyma stopkę między palcem serdecznym i środkowym, to masa kołowrotka nie ma żadnego wpływu na wyważenie kija. Nie mówię o subiektywnym odczucia wynikającym z użytkowania zestawu, jedynie o mitycznym wręcz wyważeniu. Dla ułatwienia - kołowrotki są wyważanie neutralnie, czyli stopka znajduje się w miejscu środka ciężkości.

Tak, jestem wyznawcą tej "kontrowersyjnej" tezy, za głoszenie której zbiera się cięgi na forach wędkarskich :)
Po prostu kwestia mojego przyzwyczajenia. Podpinając kołowrotek pod wędkę mogę sprawdzić czy leży mi całość w ręku. Po za tym widzę czy szpula jest dobrze dobrana rozmiarowo do rozmiaru i odległości pierwszej przelotki.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #23 dnia: 08.08.2017, 13:55 »
Ja pierdziele ale macie problemy, przecie wędka leży na podpórkach a podczas holu ryba i tak kij ciągnie w dół.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #24 dnia: 08.08.2017, 13:56 »
Ja wiem, że każdy chce dobrze doradzić i na pewno każdy z was ma trochę racji, zastanawiam się tylko czy ja osobiście poczuje różnice jeśli kołowrotek będzie powiedzmy ważył 300g a drugi 350g ? zależy mi na razie na nauce, a z czasem mogę dokupić do mniejszego kołowrotka mniejsze wędzisko :)

z cięższych kółowrotków jedynie chyba Shimano Catana 4000 i Okuma carbonite xp

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #25 dnia: 08.08.2017, 13:57 »
Będziesz miał o 50g cięższe manele :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #26 dnia: 08.08.2017, 14:03 »
A kołowrotek DAM Quick Camaro 640 ? do feedera ? i w całkiem niezłej kwocie

https://topfish.pl/product-pol-100023944-Kolowrotek-Spinning-DAM-Quick-Camaro-640RD-5-1BB.html

co powiecie ? nie wiem czy mogę wrzucać tutaj takie rzeczy najwyżej usune

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #27 dnia: 08.08.2017, 14:05 »
Ja man dwie matchowki. I na jednej mam założony typowo budżetowy kołowrotek za 50 zł, nawet nie wiem jaki to rozmiar ale jest mały. Na drugiej man tego drennana. Jest większy i cięższy od tego pierwszego. I jakoś nie czuje wielkiej różnicy przy machaniu tymi kijami. Ani mi nie lecą na pysk, ani do wody. Może porostu jestem dziwny, a może coś w tym jest co Syborg mowi :) Bo łapie kołowrotek między palcem wskazującym a tym środkowym.
Edit.  Źle doczytałem,  ja jestem jednak z tych co ciężar kolowrotka powinien mieć znaczenie :)
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Anty1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #28 dnia: 08.08.2017, 14:14 »
Tyle jest tego sprzętu, że osiwieje chyba. Kupie coś z tego co polecacie i sam się przekonam chyba :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kołowrotek do feedera do 150 zł - co wybrać?
« Odpowiedź #29 dnia: 08.08.2017, 14:16 »
Ja wiem, że każdy chce dobrze doradzić i na pewno każdy z was ma trochę racji, zastanawiam się tylko czy ja osobiście poczuje różnice jeśli kołowrotek będzie powiedzmy ważył 300g a drugi 350g ? zależy mi na razie na nauce, a z czasem mogę dokupić do mniejszego kołowrotka mniejsze wędzisko :)

z cięższych kółowrotków jedynie chyba Shimano Catana 4000 i Okuma carbonite xp

Do swojego kija możesz śmiało założyć kołowrotek o wadze do 400 gramów. Za 150 złotych kupisz coś w miarę sensownego, czy to od Spro lub Ryobi, czy też od Okumy. Catanę zostaw w spokoju. Gdyby się uprzeć, to i sto propozycji możesz otrzymać. Najdziwniejsze jest to, że większość z nich będzie słuszna.
Jacek