Autor Wątek: 8 stopni + komercja  (Przeczytany 4064 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
8 stopni + komercja
« dnia: 14.10.2020, 17:30 »
W sobotę lecę na komere i niestety ma być nie więcej niż 8 stopni. Całe życie uczono mnie o niepisanej zasadzie, że karp nie żeruje poniżej 10 stopni (pewnie bullshit). Jaką taktyke byście proponowali ? Grubo na śmierdziucha z porządnym nęceniem, czy drobniej ? Wiem, że to trochę jak wróżenie z fusów, ale być może ktoś ma jakieś wnioski z własnych doświadczeń. Musze zrobić zakupy bo mój arsenał jest praktycznie pusty a zanim go uzupełnię jestem ciekawy jaki rodzaj przynęt/zanęt byście polecali (Nie firmy, po prostu rodzaj).
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #1 dnia: 14.10.2020, 17:35 »
Zależy od komercji.
Na moich o tej porze przy takiej temperaturze łowię drobno i na śmierdziuchy.
Jako przynęta pellety 6-10 mm. Zaneta pellety 2 mm (zmieszane 2-3 smaki) +dodatki.
Kluczem jest dobranie danego dnia zanety/przynęty no i oczywiście jak większa komercja - miejscówki.
Poluję tylko na karpie 4-15 kg, nie na mniejsze. Jak wpadnie mniejszy to tylko przy okazji.
;)

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #2 dnia: 14.10.2020, 17:53 »
Podobnie jak przedmówca, drobniej i smrodki. Ostatniej soboty jedyną skuteczną przynętą okazał się N-Butyric i aller classic mocno zaprawiony krill@squid od sonu, lekko przesypany zmielonym allerem bronze

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #3 dnia: 14.10.2020, 17:58 »
Cool, czyli muszę jakiegoś smroda kupić na federka takiego 6-8mm :) Na karpiówkę zarzucę smroda 18-20mm i zobaczymy gdzie uderzy.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #4 dnia: 14.10.2020, 18:05 »
Woda ma kilkanaście stopni więc ryba zapewne żeruje w najlepsze. Przynęty nie mają większego znaczenia tym bardziej przy metodzie. Dobry mix, lokalizacja ryb i celność tym należy się kierować.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 936
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #5 dnia: 14.10.2020, 18:16 »
Na ostatnim wypadzie (ubiegła sobota) dopóki nie dobrałem przynęty nie miałem brań.
Mimo co najmniej dobrego mixu i najlepszej miejscówki na stawie.
Woda miała ok. 13 stopni, teraz na pewno ma mniej.
Tyle z moich doświadczeń.
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #6 dnia: 14.10.2020, 19:04 »
Woda ma kilkanaście stopni więc ryba zapewne żeruje w najlepsze. Przynęty nie mają większego znaczenia tym bardziej przy metodzie. Dobry mix, lokalizacja ryb i celność tym należy się kierować.

Kozi bez urazu ale czytam te twoje posty od dłuższego czasu i są jakby z czapy....
Esencja fejsbucowego zycia siedze tydzien jeb jest jeden karp i sukces...a wzieły na to i ja to... 99% fejsowych gwiazd sponsorowanych uprawia ten styl.
Twoje posty czytają również goście chcący złowić rybę.... a nie tylko wysiadujący jajo.
Łowisz na wodach pzw ale czy to specjalna ,licencyjna , klubowa , no kiil czy bóg wie inna woda to twoja tajemnica ( mi nic do tego)
Ale wielu się napędza ... zwłaszcza gdy okrasisz to tekstem tam nikt nie lowi a ja kabanosa złowiłem.
Nie mi cie oceniać bo szanuje twoją osobę.
Ale skromnością chłopie to ty nie grzeszysz...
Rozbiły mnie zwłaszcza twoje gradacje poniżej tej wagi to są małe ryby...

No wiesz żadko ostatnio zabieram głos ale przesady to ja nie lubie.

Z życia wiem że duża ryba na wodach otwartych toloteria  - i taką zasadą się kieruje.
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #7 dnia: 14.10.2020, 19:27 »
A czy ja gdzieś napisalem, że oprócz mnie nikt nie łowi? Bo pierwszy raz słyszę a nie przypominam sobie żebym coś takiego napisał? Jak zlowię jakąś ładną rybę to czemu mam się nie pochwalić? Nikomu nic na siłę nie wciskam. A to co napisałem w tym temacie to według mnie bardzo trafne i przydatne informacje. Parę razy w sezonie jadę się pobawić na komercję z federkiem więc jakieś wnioski mogę wyciągnąć. Tak szczerze to nie wiem o co ci chodzi.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #8 dnia: 14.10.2020, 19:34 »
W sumie ja też...
Maciek

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #9 dnia: 14.10.2020, 19:36 »
Karp żeruje nawet pod lodem. Teraz się będzie obżerał przed zimną i  teraz czasami to lepiej niż latem żeruje. Bywa mniej ruchliwy i tyle.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #10 dnia: 14.10.2020, 19:47 »
Karp żeruje nawet pod lodem. Teraz się będzie obżerał przed zimną i  teraz czasami to lepiej niż latem żeruje. Bywa mniej ruchliwy i tyle.

Teraz to howie konsupcyjnym jest już w betonie... mowie o handlowkach to żre do lodu i tyle.

Większe karpie.
Poniżej 12 stopni karp przestaje trawić węglowodany -te 10% ktore strawi z ziarna zajmuje od kilku do kilkunastu dni... reszte wydala.
Dlatego siedząc tydzien nad wodą zwiększamy swoje szanse z kazdym dniem.
Białko które wciąga to głownie fitoplankton który żyje do pierwszych przymrozków.
Także wszystkie rolki poniżej 12 stopni gdy woda ma to szczęścię...
Maciek

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #11 dnia: 14.10.2020, 20:03 »


Przed grudniem czasami mi karpiki kilkukilowe na spinning siadają, normalnie zapięte itd.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #12 dnia: 14.10.2020, 20:05 »


Przed grudniem czasami mi karpiki kilkukilowe na spinning siadają, normalnie zapięte itd.

Czy to są regularne brania...czynto jest powtarzalność......
W sumie w szóstkę też mozna trafić...
Maciek

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #13 dnia: 14.10.2020, 20:19 »


Przed grudniem czasami mi karpiki kilkukilowe na spinning siadają, normalnie zapięte itd.

Czy to są regularne brania...czynto jest powtarzalność......
W sumie w szóstkę też mozna trafić...

Te na spinning? To trudno odpowiedzieć i jednoznacznie  coś uogólniać na wszystkie zbiorniki. Napisze tak - potrafiłem zrobić tak (ale to musi być miejsce czas temp itd to jest trudne) że dwa wyjmę po kolej (w kilka minut może kilkanaście minut, trudno powiedzieć bo to jest taka gra, że skupienie na pracy przynęty maksymalne). Ale teraz jak tylko mi puknie ( bo to specyficzne branie) to schodzę z miejscówki albo wiedząc, że to może się stać to miejscówkę omijam. One nie są podhaczone itd. Wędkarstwo często zaskakuje i za to je lubię. W tym roku jak spróbuję to dam znać jak poszło.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 8 stopni + komercja
« Odpowiedź #14 dnia: 14.10.2020, 20:22 »


Przed grudniem czasami mi karpiki kilkukilowe na spinning siadają, normalnie zapięte itd.

Czy to są regularne brania...czynto jest powtarzalność......
W sumie w szóstkę też mozna trafić...

Te na spinning? To trudno odpowiedzieć i jednoznacznie  coś uogólniać na wszystkie zbiorniki. Napisze tak - potrafiłem zrobić tak (ale to musi być miejsce czas temp itd to jest trudne) że dwa wyjmę po kolej (w kilka minut może kilkanaście minut). Ale teraz jak tylko mi puknie ( bo to specyficzne branie) to schodzę z miejscówki albo wiedząc, że to może się stać to miejscówkę omijam. One nie są podhaczone itd.

Życze zdrowia.
Nie dywaguje na temat historii dziwnych tresci.
Maciek