Autor Wątek: Wędka widmo - Tubertini Mighty Match  (Przeczytany 425 razy)

Offline pknr1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Wędka widmo - Tubertini Mighty Match
« dnia: 19.03.2024, 10:26 »
Cześć, interesuje mnie ten kijek (dokładnie to Mighty Match 4.2m Medium Light) jednakże nie byłem w stanie znaleźć o nim żadnych użytecznych informacji. Opis na sport-fishing.pl jest bardzo skromny. Głównie chodzi o jego akcje i wyważenie. Przyznam że interesuje mnie kij ze szczytową lub progresywną akcją, a ten Mighty Match na takiego wygląda. Z góry dzięki za informacje.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędka widmo - Tubertini Mighty Match
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2024, 12:07 »
Nie wiem, jak z ugięciem, ale deklarowana waga (255 g przy cw. do 16 g i mimo zastosowania odchudzonych przelotek) jest trochę niepokojąca. Zwykle wskazuje to na niskopółkowy materiał blanku, który nie sprzyja przyjemnemu zbalansowaniu ani "responsywności" wędziska.

Offline pknr1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka widmo - Tubertini Mighty Match
« Odpowiedź #2 dnia: 19.03.2024, 12:32 »
Nie wiem, jak z ugięciem, ale deklarowana waga (255 g przy cw. do 16 g i mimo zastosowania odchudzonych przelotek) jest trochę niepokojąca. Zwykle wskazuje to na niskopółkowy materiał blanku, który nie sprzyja przyjemnemu zbalansowaniu i "responsywności" wędziska.

A jest jakiś ciekawy szczytowy lub progresywny kijek godny polecenia w podobnej cenie? Szczerze ubolewam nad tym że nie ma Browninga Jens Koschnick w wersji 4.2 metrowej bo tak to byłby mój kij nr 1 ::).

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędka widmo - Tubertini Mighty Match
« Odpowiedź #3 dnia: 19.03.2024, 13:32 »
Browninga nie ma i nie będzie, bo marka właśnie kończy działalność. Oferta sensownych matchówek 4.2 m kategorii lekkiej lub lekko-średniej w granicach 500 zł nie jest specjalnie szeroka (oględnie mówiąc). Można zerknąć na Robinsona (MX3). Dotychczasowe modele Flagmana najwyraźniej się wyprzedały, a tegoroczna oferta matchowa jest mocno zredukowana i chyba jeszcze nie dotarła do Polski. Być może coś sensownego występuje w ofercie Sensasa. Żeby mieć większy wybór, trzeba ze 2 - 3 stówki dołożyć ;)


Offline pknr1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka widmo - Tubertini Mighty Match
« Odpowiedź #4 dnia: 19.03.2024, 13:48 »
Browninga nie ma i nie będzie, bo marka właśnie kończy działalność. Oferta sensownych matchówek 4.2 m kategorii lekkiej lub lekko-średniej w granicach 500 zł nie jest specjalnie szeroka (oględnie mówiąc). Można zerknąć na Robinsona (MX3). Dotychczasowe modele Flagmana najwyraźniej się wyprzedały, a tegoroczna oferta matchowa jest mocno zredukowana i chyba jeszcze nie dotarła do Polski. Być może coś sensownego występuje w ofercie Sensasa. Żeby mieć większy wybór, trzeba ze 2 - 3 stówki dołożyć ;)

Właśnie spojrzałem na te sensasy i Coimbra Waggler Float Medium 4.2 wygląda ciekawie.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting

Offline pknr1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędka widmo - Tubertini Mighty Match
« Odpowiedź #6 dnia: 19.03.2024, 17:39 »
Ten sensas jest jednak bardzo słabo opisany. W ostateczności wezme chyba po prostu jakiś kij 390 pokroju Hydry HSC która choć jest parabolikiem to jednak podobno dość szybkim albo tego Browninga. Dzięki za pomoc.