Autor Wątek: Pellety do Metody - jak przygotować?  (Przeczytany 25189 razy)

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #45 dnia: 10.10.2014, 12:18 »
Byłem i tak tego na którym mi zależało nie było Clasic  ale kupiłem 2 kg pływający i 2 kg tonący rybny  na testy na pewno w poniedziałek pojadę i sprawdzę dokładnie ten pływający muszę pompką potraktować zobaczę czy ma właściwości Expandera ,niestety muszę zbierać się do pracy bo muz bym coś pokombinował, może jutro się mi  uda, a i kupiłem sobie olej rybny zobaczę jak się będzie sprawował jako( dip ,atraktor)   

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #46 dnia: 10.10.2014, 13:04 »
Testował kos z was pellety z Lorpio  ?Do metody z opisu i zdjęć  wyglądają  ciekawie i cena 11 zeta za 700g też nie najgorsza za Betainę chyba 16 zeta
Używam tylko Lorpio 2mm Green Betaina i Method Basic 30/70 do metody. Na hak 10 Guru z włosem Pelet Lorpio Red Halibut 10mm. Na łowisku komercyjnym 14.09.2014 w 5 godzin 15 karpików (ok 2 kg) i 2 karasie. Oczywiście po zrobieniu fotek ryby trafiły do wody.
Robert

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #47 dnia: 10.10.2014, 19:25 »
Jak długo można przechowywać pastę pelletową własnej roboty? :)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #48 dnia: 10.10.2014, 20:42 »
Dziś wyrwałem się z domu na zakupy i akurat  przejeżdżałem obok wędkarskiego 8) Kupiłem 3 rodzaje tego 2mm peletu (morwa, truskawka-ryba, mix fruit z wanilią) Jutro chyba dostanę pozwolenie to skoczę nad jeziorko na testy. Ten morwa tak pięknie pachnie że mam ochotę go zjeść :) zalatuje lekko wiśnią. Tylko tym razem nie będę długo go moczył. Na włos poleci 10mm kulka czerwona fruit + 10mm kulka żółta curry z pieprzem + czerwona kuku pop up i taka sama kulka żółta tylko też pop up. Zobaczymy co się wykluje.


edit: no i kupa nie bylem tesciowa mamusia dzis nas odwiedzila, moze jutro uda sie




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #49 dnia: 11.10.2014, 20:56 »
Bohdan321 - jak trzymasz w lodówce to kilka dni na pewno - a jak zamrozisz to miesiące... Zawsze można po odmrożeniu doprawić lub poprawić konsystencję...

Co do wody - to pellety jak się ich nie zaleje zbyt mocno powinny sie trzymać odpowiednio, bez rozwalania się. Oczywiście wszystko zależy jak robiony jest pellet - ale ekstrudery są mocne. Mniejszą ilość wody powinny wchłonąć - i lekko napęcznieć, bez rozwalania się. Miałem do czynienia tylko z jednym produktem, gdzie pellet był 'słaby'. Trzeba było uważać mocno na ilośc wody...
Lucjan

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #50 dnia: 12.10.2014, 08:42 »
Na jednym z twoich filmów używasz pellet firmy Bait-Tech,co sądzisz o ich produktach,czy są godne polecenia? Ceny mają zbliżone do DB,tylko jak z jakością :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #51 dnia: 13.10.2014, 05:20 »
Są dobre - pellety ma sie rozumieć... Co do zanęt to juz nie mam tak dobrego zdania. Dziwne mieszanki zapachowe, w paczce dużo pociętej folii, jakby do rozdrabniarki wleciało im ileś opakowań i tak się zmieliło... Cena pokazuje zależność jakości do ceny - Sonubaits i Dynamite są lepsze. Ale też droższe.
Ale pellet jest OK!
Lucjan

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #52 dnia: 13.10.2014, 21:43 »
Byłem i tak tego na którym mi zależało nie było Clasic  ale kupiłem 2 kg pływający i 2 kg tonący rybny  na testy na pewno w poniedziałek pojadę i sprawdzę dokładnie ten pływający muszę pompką potraktować zobaczę czy ma właściwości Expandera ,niestety muszę zbierać się do pracy bo muz bym coś pokombinował, może jutro się mi  uda, a i kupiłem sobie olej rybny zobaczę jak się będzie sprawował jako( dip ,atraktor)
Dziś nad wodą po testowałem 2 rodzaje Aqua konta Tiger Fish Sonubaits 2mm .Powiem tak ten 3 mm Aqua słabo chłonie wodę i po czasie da się go rozgnieść palcami choć stawia lekki opór , jako sam do koszyka nie za bardzo się naddaje trzeba kombinować  ale za to 50/50 z mixem bez problemu .Ten 3 mm pływający podobnie jest z nim jak z expanderem ,wyssałem z niego powietrze i odsączyłem wodę  konsystencja ok ,jego tez zapodałem w koszyk i dawał radę .Tiger Fish Sonubaits wiadomo ok . Podsumowując na wszystkie połowiłem Karasie i Karpie  jakoś nie było widać specjalnie przewagi jednych nad drugimi w skuteczności dodam ze do wszystkich dodawałem Melasa . Na pewno była jedna widoczna różnica to że wszystkie były skuteczniejsze później jak do każdego dodałem mix i robiłem 50/50. Dzień uważam na udany złowiłem 9 Karpi w tym jeden 5 z groszami kg i 7 Karasi w tym tez jeden był bardzo ładny , jako przynęt używałem kulka proteinowa 8mm Kryl , 2 ziarka kukurydzy , Pellet haczykowy 8mm truskawka 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #53 dnia: 14.10.2014, 00:52 »
Konkretnie połowiłeś, gratulacje! Taka sesyjka musiała dac wiele satysfakcji! A karp pięć kilo to juz w ogóle radocha! :)

Co do pelletów tiger nuts i innych tego typu - to Sonubaits wypuścił ich dość dużo w tym roku. Jakoś żaden nie słynie ze zwiększonej skuteczności - może krylowy jest chwalony przez innych wędkarzy (ale nie przeze mnie - różnic nie stwierdziłem wielkich). Wyższa cena trochę zastanawia tutaj - jak piszesz Aqua tez 'wchodzi'... ;) Może sam skład i smak wystarcza? Reszta to juz marketingowy chwyt?
No bo dzięki małym modyfkacjom pelletów może być wiele rodzajów i  producent zarobić może więcej. Sam Dynamite Baits - ze swoja ofertą - to pół sklepu pełnego towaru! Jeszcze nie widziałem takiego co by miał ich pełnyprzekrój ofertowy.

A skoro  Aqua działa to zaopatrzę się w ładną porcję w Polsce... ;) A ten pływający to co to za rodzaj? I czy jest jakas instrukcja na tych pelletach w ogóle? Spotkałem się z informacją, że należy zalewać cos wrzątkiem, i nie wiem czy to prawda... ;)
Lucjan

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #54 dnia: 14.10.2014, 21:10 »
Co do rybek to należę do klubu co mamy fajne łowisko z rybami i wszyscy o nie dbamy dlatego idzie połowic fajnie ,tak to na Polskich wodach ogólnie jest słabo z rybostanem co przekłada się na wyniki . Co do pelletów Aqua to dają radę ale na razie w worek 25 kg nie ma co się pchać przynajmniej te co testowałem  ale chce wypróbować ten clasik on jest jaśniutki o znikomej zawartości tłuszczy ale go już nie ma dopiero na wiosnę  z powrotem je będą robić ogólnie nie cieszy się popularnością bo jak Pani mi powiedziała jest słaby bo ma mało tłuszczy ale na wiosnę przywiozą mi tylko że niestety muszę zabrać całe 25 kg i w sumie w ciemno tak na przekonanie ,najwyżej przerobie to na zanętę a może będzie taki jak powinien na wiosnę się okaże   

Offline kujaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska i Norwegia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #55 dnia: 05.11.2014, 18:17 »
Luk mam pytanko jak stosować metodę na mulistym dnie?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #56 dnia: 05.11.2014, 19:48 »
Zależy jak muliste jest dno... Najlepiej jest używać podajników 15 gram aby nie zalegały zbyt głęboko. ryby zazwyczaj odnajdują podajnik, warto mieć  żyłkę na klipie i zarzucać jak najdokładniej.

Jeżeli sa znaki żerowania ryb a nie ma brań - polecam przerzucic się na zwykły zestaw z koszykiem - i zastosować dłuższy przypon (nawet metrowy) z kukurydzą - lub dwoma kukurydzami - ale jedna sztuczna pływającą. Taka przynęta znajduje się niezbyt głęboko w mule.

Jeżeli masz łowisko o różnym dnie to warto zainwestowac w sprzęt do badania dna. Może to byc karpiowy kij do spodowania lub marker. Możesz tez użyc jakiegoś innego sztywnego kija z plecionką. Zarzucasz ciężarek powyżej 50 gram i lekko ściągasz wędką. Plecionka i sztywny kij przenoszą drgania i jezeli znajdziesz twardszy kawałek dna - to już 'jesteś w domu' (w zalezności jakie jest dno - inne są drgania). Wiele ryb woli takie dno i jeżeli tam umieścisz podajnik - masz większe szanse na rybę. Zwłaszcza leszcze wolą twarde podłoże, karp i karaś też...  Czasami jeżeli jest dywan z roślinności na dnie - to Metoda też się na nim sprawdzi. Badanie dna to podstawa...



Lucjan

Offline kujaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska i Norwegia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #57 dnia: 05.11.2014, 21:59 »
Dzięki za info woda jest ciężka do połowu jest to rozlewisko i sa tu duze karasie srebne i liny karas srebny trafi sie ponad  ponad 3kg pytam bo jest tu duzo zarosli i muliste dno ale dobra porada od mistrza na pewno na wiosne da efekty dzieki pozdrawiam.
 Piotr