Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 556909 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2505 dnia: 19.02.2020, 16:05 »
Pewnie parę osób to ciekawi. Z tego co się dowiedziałem to bliższe informacje na temat protestu mają być dopiero na Rybomanii. Wczoraj na kilku profilach wędkarskich widziałem, że fundacja wysłała też pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich. Z racji tego, że to nie ja je pisałem i zobaczyłem je już gotowe dopiero po publikacji, więc nie pytajcie mnie o nie, aczkolwiek wiem kto je pisał ;)

Ogólnie to w związku z treścią ich pisma podsunęli mi pewien pomysł. Jednak najpierw zobaczę co wyjdzie z tego protestu. Jak wyjdzie jedna wielka kupa, to chyba sam napiszę pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, bo przynajmniej 3 artykuły z ustawy o rybactwie śródlądowym są dla mnie niekonstytucyjne i w mojej ocenie wymagają podjęcia natychmiastowej interwencji ustawodawczej. Jak okaże się, że rząd nie będzie chciał niczego zmieniać, to spróbujemy się dobrać do ustawy o rybactwie, poprzez biuro Rzecznika.

Mam jeszcze w planach napisanie sporego wpisu na forum o pewnej istotnej kwestii. Niby tu chcemy oddzielenia rybactwa od wędkarstwa, a zaraz sami możemy dostać po łapach jako wędkarze ;) Jednak zrobię to dopiero jak znajdę chwilę wolnego :beer:   

Aha. Mam pytanie. Czy prezes okręgu PZW z Katowic ma dyscyplinarkę, a jeżeli tak to za co ? Widzę, że wojna na górze wre i jeszcze nic tam nie jest pewne kto zostanie u władzy :) 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2507 dnia: 19.02.2020, 18:46 »
Nie udało się z wędkarzem rekreacyjnym? Ach, jakaż szkoda ;D :D ;D

Zamiast do rzecznika lepiej nie pisać więcej bubli i się konsultować szerzej. Ta petycja uderza w wędkarzy, do tego pokazuje nas jako idiotów. Jej miejsce jest w koszu lub na śmietniku wędkarskiej historii 8)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2508 dnia: 20.02.2020, 08:44 »
Pewnie parę osób to ciekawi. Z tego co się dowiedziałem to bliższe informacje na temat protestu mają być dopiero na Rybomanii. Wczoraj na kilku profilach wędkarskich widziałem, że fundacja wysłała też pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich. Z racji tego, że to nie ja je pisałem i zobaczyłem je już gotowe dopiero po publikacji, więc nie pytajcie mnie o nie, aczkolwiek wiem kto je pisał ;)

Arek, ręce opadają mi coraz bardziej. Czyli chłopaki wpierw nawołują do protestu, bez szczegółów przeciwko czemu, dogadują się po drodze z ekologami, potem zaś czekają aż będzie decyzja od władz miasta, natomiast 'nabór' będzie na Rybomanii, dwa tygodnie przed samym protestem. Na targach zaś będzie puszenie się i pokazywanie, kto tu 'naprawdę walczy'.

To żałosne i raczej pewne jest, że szykuje się porażka. Zamiast konsolidacji środowiska wędkarskiego będzie jeszcze większa polaryzacja.

Teraz o piśmie wysłanym do ministra. Niestety, tutaj trzeba działać, bo fundacja znowu uderza w PZW, do tego cały ten list jest pełen nielogicznych rzeczy. Znowu więc mamy nasilanie się podziałów, co tylko pogarsza sytuację wędkarzy. O ile petycja jest pisana 'na kolanie' i śmieszna w swojej postaci, to pismo już jest ostrzejszym atakiem. Tam się mówi o tym, że wędkarzy zmusza się do przynależności do PZW, podczas gdy ustawa czy konstytucja mówi coś innego. Czyli oni chcą dostępu do wód, aby państwo dało :facepalm: Super reforma - państwo ma wszystko wędkarzom zapewnić. Co z tego, że masa przepisów czy zapisów w konstytucji jest nie do wyegzekwowania? Nasze prawo jest kiepskie, wystarczy zerknąć na to co się dzieje wokół polskich sądów, od kilku lat trwa przepychanka, która ma tez i miejsce w parlamencie europejskim. Dziur prawnych u nas jest pełno...

Pytam więc, po tym liście, jaki będzie miał charakter ten protest? Czy Sati wie, że fundacja prowadzi podwójną grę? Bo to jest podwójna gra i mydlenie oczu, ten co podpisał się pod tym pismem jest organizatorem protestu. Kto nie wierzy niech zerknie na to pismo, zwłaszcza na jego końcówkę.

I tak ma wyglądać konsolidacja środowiska wędkarskiego? Czy też jest to solowa gra jednej fundacji, której prezesowi 'się wydaje'? :facepalm:
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2509 dnia: 23.02.2020, 14:51 »
A jednak fundacja organizuje.....
https://www.facebook.com/events/615145699280322/
Maciek


Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2511 dnia: 23.02.2020, 19:03 »
Rebrith, przed chwilą przeczytałem, zdjęcia jesiotrów robią wrażenie. Jako dziecko słuchałem babcinych opowieści o jesiotrach i łososiach z Wisły. Ona to widziała, ja nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić. Może te zdjęcia trochę pomagają. Chodzę dziś nad tą samą Wisłę i widzę pustą wodę. Gdy próbuje coś złowić, łowię tylko jakieś ochłapy od czasu do czasu. Negatywne zmiany zachodzą cały czas, widzę to po swoich doświadczeniach wędkarskich. Dwadzieścia lat temu nie było już oczywiście abstrakcyjnych jesiotrów czy łososi, ale mogłem się nałowić do bólu brzan czy pogardzanych przez wielu wędkarzy krąpi. Dziś na tym odcinku nawet regularne łowienie krąpi jest wyczynem!
Ten artykuł, przynajmniej częściowo, może być uzupełnieniem  do dyskusji o wpływie człowieka na planetę. Niech ci, którzy uważają, że człowiek nie ma żadnego wpływu na naturę obejrzą zdjęcia tych jesiotrów i zobaczą, co straciliśmy betonując i stawiając zapory na rzekach. W niespełna sto lat taki jesiotr stał się czymś równie nierealnym i trudnym do wyobrażenia jak mamuty czy dinozaury.
Artur

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 431
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2512 dnia: 23.02.2020, 19:12 »
Ten artykuł, przynajmniej częściowo, może być uzupełnieniem  do dyskusji o wpływie człowieka na planetę. Niech ci, którzy uważają, że człowiek nie ma żadnego wpływu na naturę obejrzą zdjęcia tych jesiotrów i zobaczą, co stracili. W niespełna sto lat taki jesiotr stał się czymś równie nierealnym i trudnym do wyobrażenia jak mamuty czy dinozaury.

Ba, niedługo banalny dorsz może pójść w ślady jesiotra. A przecież mówiło się kiedyś "jedzcie dorsze, bo gówno gorsze". Tania, powszechna ryba, dostępna nawet w komunie z czasów kartkowych.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2513 dnia: 01.03.2020, 19:42 »
Wędkarstwo Moje Hobby zadało w komentarzach bardzo ważne pytanie :P 

https://tiny.pl/tv4p5

Po latach prasa wędkarska w końcu zaczęła kierować swój wzrok tam gdzie powinna, czyli m.in. na Toruń i tamtejszych cichych "bohaterów" :P

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 727
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2514 dnia: 01.03.2020, 20:15 »
Panowie czy był ktoś z okręgu Toruńskiego dzisiaj na jeziorze Mlewiec ?
Dzisiaj mieli zakładać siaty na sandacza, a mam informacje od znajomego ze kilka osób się pojawilo i podobno zrobiła się niemiła atmosfera. Niby Policja interweniowała z przyczyn niezadowolenia wędkarzy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2515 dnia: 02.03.2020, 08:12 »
Wędkarstwo Moje Hobby zadało w komentarzach bardzo ważne pytanie :P 

https://tiny.pl/tv4p5

Po latach prasa wędkarska w końcu zaczęła kierować swój wzrok tam gdzie powinna, czyli m.in. na Toruń i tamtejszych cichych "bohaterów" :P.

Nie wiem czy widzicie co się wydarza, ale mamy rok 2020, i wciąż wędkarze nie rozumieją, że takie odłowy mają głównie na celu sprzedaż szczupaka, kto wie co jeszcze, bo czy rybacy będą się komuś tu tłumaczyć? Pokazuje to skalę niedoinformowania wędkarzy. Z drugiej też wiemy dlaczego władze takich okręgów nie chcą silnej SSR. Ta, będąc mocno niezależną i skuteczną, mogłaby jeszcze takich rybaków skontrolować i by się działo. Komu potrzebne są kłopoty? Na pewno nie najbardziej uczciwemu z uczciwych, prezesowi Purzyckiemu :)
Lucjan

Offline nsx

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2516 dnia: 02.03.2020, 18:35 »
Pewnie parę osób to ciekawi. Z tego co się dowiedziałem to bliższe informacje na temat protestu mają być dopiero na Rybomanii. Wczoraj na kilku profilach wędkarskich widziałem, że fundacja wysłała też pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich. Z racji tego, że to nie ja je pisałem i zobaczyłem je już gotowe dopiero po publikacji, więc nie pytajcie mnie o nie, aczkolwiek wiem kto je pisał ;)

Arek, ręce opadają mi coraz bardziej. Czyli chłopaki wpierw nawołują do protestu, bez szczegółów przeciwko czemu, dogadują się po drodze z ekologami, potem zaś czekają aż będzie decyzja od władz miasta, natomiast 'nabór' będzie na Rybomanii, dwa tygodnie przed samym protestem. Na targach zaś będzie puszenie się i pokazywanie, kto tu 'naprawdę walczy'.



To żałosne i raczej pewne jest, że szykuje się porażka. Zamiast konsolidacji środowiska wędkarskiego będzie jeszcze większa polaryzacja.

Teraz o piśmie wysłanym do ministra. Niestety, tutaj trzeba działać, bo fundacja znowu uderza w PZW, do tego cały ten list jest pełen nielogicznych rzeczy. Znowu więc mamy nasilanie się podziałów, co tylko pogarsza sytuację wędkarzy. O ile petycja jest pisana 'na kolanie' i śmieszna w swojej postaci, to pismo już jest ostrzejszym atakiem. Tam się mówi o tym, że wędkarzy zmusza się do przynależności do PZW, podczas gdy ustawa czy konstytucja mówi coś innego. Czyli oni chcą dostępu do wód, aby państwo dało :facepalm: Super reforma - państwo ma wszystko wędkarzom zapewnić. Co z tego, że masa przepisów czy zapisów w konstytucji jest nie do wyegzekwowania? Nasze prawo jest kiepskie, wystarczy zerknąć na to co się dzieje wokół polskich sądów, od kilku lat trwa przepychanka, która ma tez i miejsce w parlamencie europejskim. Dziur prawnych u nas jest pełno...

Pytam więc, po tym liście, jaki będzie miał charakter ten protest? Czy Sati wie, że fundacja prowadzi podwójną grę? Bo to jest podwójna gra i mydlenie oczu, ten co podpisał się pod tym pismem jest organizatorem protestu. Kto nie wierzy niech zerknie na to pismo, zwłaszcza na jego końcówkę.

I tak ma wyglądać konsolidacja środowiska wędkarskiego? Czy też jest to solowa gra jednej fundacji, której prezesowi 'się wydaje'? :facepalm:

@ Luk Myślę, że samo zorganizowanie protestu to jest już coś. Mam nadzieję, że sporo osób pokaże się w Warszawie i pójdziemy z konkretnymi postulatami. Bo tak jak wspomniałeś bez konkretnych postulatów nic z tego nie będzie. Ważne, żeby środowisko wędkarskie się ruszyło z domów i przestało narzekać na forach, portalach społecznościowych, że PZW to zło, PGR to jeszcze większa porażka. Bez zmiany ustawy która jest tak naprawdę pro rybacka ciężko będzie wyegzekowować jakieś zmiany w PZW. Jesteśmy potężną siłą, jak się zjednoczymy to jest szansa na dobre zmiany które muszą nastąpić dla dobra nas wędkarzy i naszych wód.

Polecam posłuchać Piotra Kozłowskiego -




Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 431
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2517 dnia: 02.03.2020, 19:23 »
Nie zachęciłeś. Musiałbym się mocno zastanowić czy iść z panem Piotrem w jednym szeregu.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2518 dnia: 02.03.2020, 20:22 »
Nie byłbym mocno zdziwiony gdyby i Ikonowicz ze sztandarami PPS chciał dołączyć do tej akcji :facepalm:
Takie eventy przyciągają różne miernoty, które koniecznie chcą błysnąć i mają parcie na szkło.
Odnoszę wrażenie, że nikt tego nie kontroluje i poszło wszystko na żywioł :(

Offline nsx

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2519 dnia: 02.03.2020, 21:10 »
Nie zachęciłeś. Musiałbym się mocno zastanowić czy iść z panem Piotrem w jednym szeregu.

Chodzi o sam przekaz likwidacja sieci i kłusowników z naszych wód.