Autor Wątek: Pellet 2 mm na wagę ;)  (Przeczytany 17229 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #30 dnia: 27.12.2014, 08:56 »
Wielu wędkarzy nie lubi jak po łowisku łażą 'widzowie' - a takich może być sporo. 5 funtów oznacza, że jest cisza i spokój i są sami łowiący. Nie ma też często ekip: wędkarz plus osoby towarzyszące... Wątpie aby zarabiali na tym cokolwiek, jest to raczej straszak.

Na Bury Hill na przykład nie ma takiej rzeczy i łłażą ludzie, często z psami. Zazwyczaj sa to okoliczni mieszkańcy i trzymają czworonogi blisko siebie - ale nie raz jakaś psina pogoniła ptaki do wody robiąc kupę rozgardiaszu.
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #31 dnia: 27.12.2014, 09:37 »
i bardzo madrze pomyslane! 
chociaz 5 funtow dla Angola to pol godziny pracy ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #32 dnia: 27.12.2014, 10:00 »
własnie miałem mowić, że 5 funtów to jest pryszcz żeby mógł któryś wpłacić i wejsć sobie na teren łowiska :)
Krzysztof

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #33 dnia: 27.12.2014, 10:03 »
Ja jakoś nie lobię łowisk komercyjnych :/
Z drugiej strony wody PZW to tez lipa.. No ale innych warunków u nas w PL nie mamy.. Pozostają dzikie zbiorniki ale te przeważnie są przetrzepane siatami.... Nasz kraj to straszna lipa jeśli chodzi o wędkarstwo..   

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #34 dnia: 27.12.2014, 10:07 »
osobiście tez nie łowie na komercji, ale trzeba bedzie spróbować, tak jak mowisz PZW to też żadna rewelacja, akurat w naszych stronach można jeździć nad Odre, tam można połowić, ale na metode nie bardzo, bo za duży uciąg tam jest
Krzysztof

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #35 dnia: 27.12.2014, 13:17 »
A co do tych pelletow Lorpio, to ktore najlepiej bedzie polaczyc na wiosne, na komercje? Myslalem nad Red Halibut z MEthod BAsic, lub tez Method Basic z Micro Rising i dodatkowo wzmocnic to atraktorem w plynie Waniliowym? Co o tym sadzicie?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #36 dnia: 27.12.2014, 13:29 »
Wieksze frakcje mozesz kupic zeby podnecic lowisko. Dobrym sposobem jest zrobienie dywanu z pelletu i ziaren dla przytrzymania ryb w miejscu, a drobny pellet 1,5-3mm ladujesz do koszyka.


Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #37 dnia: 27.12.2014, 21:09 »
Wieksze frakcje mozesz kupic zeby podnecic lowisko. Dobrym sposobem jest zrobienie dywanu z pelletu i ziaren dla przytrzymania ryb w miejscu, a drobny pellet 1,5-3mm ladujesz do koszyka.



Pytalem sie ktore polaczenie bedzie lepsze, wiec chyba sie niezrozumielismy ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #38 dnia: 27.12.2014, 21:14 »
Ciekawe jak naprawde na tym łowisku było co Lorenc łowił :) napewno nie brały tak hop siup jak na filmie :] ale filmy ogólnie fajny ogladany kilka krotnie
Krzysztof

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #39 dnia: 06.01.2015, 15:24 »
Odnosnie pelletu z wlasnego (mizernego) doswiadczenia moge powiedziec, ze w wodach niekomercyjnych gdzie ryby go nie znaja mi sie on nie sprawdzil kompletnie. To jest nowa rzecz w Polsce i niestety caly czas drozsza niz zwykla zaneta wiec wedkarze jak juz kupuja zanete to raczej normalna groundbait a nie pellet. Robilem testy i:  necilem pelletem 2mm (miz truskawkowego z rybnym), w koszyku pellet 2mm, na jednej wedce na haku pellet 8mm haczykowy hallibut na drugiej kukurydza i tak na oko 90% bran na kukurydze. Cos w tym musi wiec byc.
W Anglii na brzane czy klenia pellet to juz chleb powszedni - w Polsce moze za 10-15lat jak po pierwsze pellet bedzie tanszy, po drugie ludzie nim zaczna necic a po trzecie (chyba najwazniejszy punkt) jak w polskich rzekach bedzie brzana i klen w wiekszych ilosciach ;)
W anglii kg pelletu kupowalem za 2-3 funty czyli ok 10zl-15zl. Tu trzeba pamietac, ze jakis angol musi na tym jeszcze zarobic i zarobki w Anglii sa parokrotnie wyzsze niz u nas. W Polsce natiomiast kg pelletu kosztuje 16zl wiec jednym slowem w Polsce ktos ladnie na nim przycina. Nie rozgryzlem jeszcze dlaczego w Polsce ceny niemalze wszystkiego sa wyzsze niz w Anglii (i to nie tyczy sie tylko wedkarstwa bynajmniej).

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #40 dnia: 06.01.2015, 15:42 »
droższe bo muszą importować z UK :D i liczą sobie od KM :D
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #41 dnia: 06.01.2015, 17:42 »
Mi w Polsce na Kaczych Dołach miks 50/50 pelletu z zanętą działał dobrze. Same zmielone pellety to konkret i jestem pewien, że działają wyśmienicie. Inaczej jest z pelletem. Ryby nie rozpoznaja jego plusku, faktycznie nie kojarzą dobrze jeszcze zapachu i tak dalej. Ale łowiłem na niego na Mazurach i ryby brały świetnie (płoć) jak również na rzekach w UK (Kennet, Tamiza - a chodzi znów płoć), gdzie trudno o stwierdzenie, że pellety sie pojawiają bardzo często - rzeka jest zbyt duża.
Karp jest karmiony pelletem, podobnie jak wiele innych karpiowatych z zarybień - i powinny znać tę przynętę.

Myślę, że mozna spokojnie zaufać pelletom ale brac pod rozwagę warunki. Na rzeki ma byc głównie halibutowy, na wody stojące miks tych dwóch (za wyjatkiem karpiowego 2 mm którego jak najbardziej mozna dodawać). Myślę, że jak ryba na rzece dostanie pod nos miks zanety i pelletów - to szybko ich posmakuje i zacznie wciagać. Pellet 2 mm ma za zadanie na dłużej zatrzymać rybę (ma co wybierać)...

Na pewno odradzam same pellety na wody PZW. Ta taktyka jest na komercje, w UK raczej ne używa się jej  na wodach 'naturalnych'. Inna sprawa to pellety i ich rodzaje. Pellety takie jak karma dla chomików są kiepskie. Podobnie jakieś smaki typu truskawka, ananas. Do nęcenia jak dla mnie jest karp, halibut, ewentualnie kryl. Rybi zapach robi swoje. Ewentualne dodatki zapachowe lepiej konstruować samemu.

W Lubniewicach mój największy lin (bestia miała z 35 cm) wziął na pellet 12 mm Spicy Sousage pewnej firmy. Jako przynęta sie więc sprawdził!
Lucjan

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #42 dnia: 06.01.2015, 17:47 »
Luk mam pytanko czy do miksu do methody lepiej zmielić pellety np 2 mm czy dodać je bezpośrednio do zanęty która trafi do podajnika ? ;)
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #43 dnia: 06.01.2015, 18:08 »
A miało być o pellecie 2 mm na wagę :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet 2 mm na wagę ;)
« Odpowiedź #44 dnia: 06.01.2015, 18:10 »
Poniekąd jest ;) Sorki za śmietnik,niech ktoś usunie post bo ja nigdzie nie widzę opcji usuń
Pozdrawiam
Michał ;)