Autor Wątek: Plecionka do feedera  (Przeczytany 92478 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #15 dnia: 04.01.2016, 10:43 »
Zastanawia mnie czy używając plecionki i strzałówki w klasycznym feederze z dużą ilością małych przelotek, jest możliwy swobodny zarzut bez haczenia węzłem o przelotki. Do tej pory nawet na wędce do rakiety czy spomba węzeł delikatnie haczy o przelotki a jest ich mniej i są dużo większe. Jak rozwiązujecie ten problem?

Offline kamilfeeder

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 5
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #16 dnia: 04.01.2016, 10:49 »
Dobry węzeł i cienka żyłka, 0,16-0,18.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #17 dnia: 04.01.2016, 11:07 »
Zastanawia mnie czy używając plecionki i strzałówki w klasycznym feederze z dużą ilością małych przelotek, jest możliwy swobodny zarzut bez haczenia węzłem o przelotki. Do tej pory nawet na wędce do rakiety czy spomba węzeł delikatnie haczy o przelotki a jest ich mniej i są dużo większe. Jak rozwiązujecie ten problem?

Strzałówka mając kilka metrów długości nie powinna powodować problemu przy zarzucaniu. Feedery do do łowienia odległościowego (dutch method) mają odpowiednio większe przelotki i tam nie ma chyba żadnego hamowania. Przy mniejszych przelotkach trzeba odpowiednio wkładać siłę w zarzut. Ja używam feedera brzanowego i on ma ciut większe przelotki, na normalnym nie próbowałem, bo i po co, żyłka do 50-60 metrów daje radę. Sam węzeł łączący żyłkę z plecionką nie jest duży, żyłka 0.24 - 0.28 mm plus plecionka 0.12-.14 mm nie daje grubego węzła.
Zwykłe feedery też nie za bardzo się nadają do dalekich zarzutów. Myślę, że większość producentów dobiera rozmiar przelotek do zakładanej odległości na jakiej ma pracować kij. Chyba... :)
Lucjan

Online alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #18 dnia: 04.01.2016, 15:21 »
Oczywiście łowię ze strzałówką, ale ja miałem przygodę ze ściętym klipsem gdy poznawałem strukturę dna ołowianym 70 g ciężarkiem bez strzałówki. Rosjanie łowią często bez strzałówki, za to z 7-10 cm kawałkiem feedergum. Jakie to kołowrotki?
Do Mateo - ja mam cały czas na myśli klasyczny feeder nie karpiówki :)
Daiwa TDR 3012 DA ta odświeżona wersja.
Andrzej Lisowski

Offline DIrek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górki Wielkie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #19 dnia: 04.01.2016, 17:02 »
Andrzeju, mógłbyś opisać w jaki sposób montujesz przypon strzałowy z Prestona?

Zastanawiałem się nad takim montażem, ale 0,30 przy koszyczku to wydaje mi się trochę sporo.
Irek

Online alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #20 dnia: 04.01.2016, 18:08 »
Andrzeju, mógłbyś opisać w jaki sposób montujesz przypon strzałowy z Prestona?

Zastanawiałem się nad takim montażem, ale 0,30 przy koszyczku to wydaje mi się trochę sporo.
Ta żyłka strzałowa ma postać stożka i jest długości 15 m. Odcinam więc około 5-6 m od grubszego końca i łączę z plecionką zwykłym węzłem zbijakowym. Pozdrawiam.
Andrzej Lisowski

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #21 dnia: 04.01.2016, 18:24 »
Oczywiście łowię ze strzałówką, ale ja miałem przygodę ze ściętym klipsem gdy poznawałem strukturę dna ołowianym 70 g ciężarkiem bez strzałówki. Rosjanie łowią często bez strzałówki, za to z 7-10 cm kawałkiem feedergum. Jakie to kołowrotki?
Do Mateo - ja mam cały czas na myśli klasyczny feeder nie karpiówki :)
Daiwa TDR 3012 DA ta odświeżona wersja.

Pisałeś, że zaczepiasz plecionkę od góry na klipsie, czy możesz to opisać bo nie łapię :(

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #22 dnia: 26.01.2016, 15:43 »
Witam
W tym roku chcę troszkę poważniej podejść do łowienia leszczy na większych dystansach na dużych zaporówkach. Zdecydowałem się używać do tego plecionki. Oglądałem właśnie filmik na którym wędkarz używa następującego zestawu:
Plecionka: http://crazycarp.pl/zylki-i-plecionki/6582-fox-matrix-submerge-feeder-braid-010mm.html
Przypon strzałowy: http://crazycarp.pl/materialy-przyponowe/6573-fox-matrix-carpmaster-sinking-mono-025mm.html
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi produktami?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #23 dnia: 26.01.2016, 16:06 »
Czytałem dobre oceny jeżeli chodzi o tę plecionkę. Co ciekawe, tutaj ma ona o wiele większą moc niż Drennan (dwa razy!), ponadto jest jej na szpulce 150 metrów a nie 100 - tu Drennan się nie popisał, co?ł ;D

Sam mam zamiar wejść w łowienie z lepszą plecionką - i też ostrzę zęby na Submerge'a. W tym sklepie mają dobrą cenę, niższą niż u mnie :)
Lucjan

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #24 dnia: 26.01.2016, 17:45 »
W tym sklepie mają dobrą cenę, niższą niż u mnie :)
No tego to się w ogóle nie spodziewałem :P
Właśnie 150 m na szpuli bardzo mi pasuje :) zastanawiam się tylko jak przy tej plecionce będzie wyglądało zbieranie syfu z powierzchni, czytałem, że to duży problem przy stosowaniu plecionki.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #25 dnia: 26.01.2016, 17:54 »
To zależy ile syfu na powierzchni, też w tym roku zacznę stosowanie plecionek i proszę o poradę - czy plecionki za 50 zł / 100 m nadają się do łowienia komfortowego? Czy lepiej już w taką lepszą za około 100 zainwestować?

Np. taka J-Braid Daiwa a Tournament?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #26 dnia: 26.01.2016, 18:20 »
Matrixa nie stosowałem, też się do niej przymierzam.
Z tych co przerobiłem:
Browning Syntec Feeder Braid - jak dla mnie była to zwykła tania pleciona słabej jakości, dużo gorzej się spisywała od zwykłego Power Pro.
Preston Reflo Braidcast - słabo tonęła, po 4 wypadach zaczęła się strzępić.
Sufix Feeder Braid niebieska - kupiłem w Decathlonie za niecałe 40 zł, fajna, gładka. W miarę tonęła, dość wytrzymała na urazy. Minus szpula 100 m i ciężko o jej dostępność w sklepach.
Stren Sinking Braid - najlepsza jaką miałem, ale aktualnie chyba została zastąpiona przez Sonic Braid :(
Fireline Feeder - kupiłem na Allegro szpulę 270 m za około 110 zł. Nie mam pewności czy to oryginał, w zeszłym sezonie zaliczyła z 4 wypady. Na pewno lepsza od Prestona i Browninga, jak za tą cenę jak najbardziej ok. Na pewno jak w przypadku innych plecionek, dużo ciężej ją zatopić niż żyłki. Myślę, że w tym roku też da radę. Ogólnie wszystkie te plecionki nie różnią się jakoś szczególnie od ich odpowiedników spinningowych, a nawet im ustępują - czysty chwyt marketingowy. Co do syfu, na pewno szybciej go zbierają od żyłek, szczególnie na rzekach.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Lucjan

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #28 dnia: 26.01.2016, 18:26 »
Matrixa nie stosowałem, też się do niej przymierzam.
Z tych co przerobiłem:
Browning Syntec Feeder Braid - jak dla mnie była to zwykła tania pleciona słabej jakości, dużo gorzej się spisywała od zwykłego Power Pro.
Preston Reflo Braidcast - słabo tonęła, po 4 wypadach zaczęła się strzępić.
Sufix Feeder Braid niebieska - kupiłem w Decathlonie za niecałe 40 zł, fajna, gładka. W miarę tonęła, dość wytrzymała na urazy. Minus szpula 100 m i ciężko o jej dostępność w sklepach.
Stren Sinking Braid - najlepsza jaką miałem, ale aktualnie chyba została zastąpiona przez Sonic Braid :(
Fireline Feeder - kupiłem na Allegro szpulę 270 m za około 110 zł. Nie mam pewności czy to oryginał, w zeszłym sezonie zaliczyła z 4 wypady. Na pewno lepsza od Prestona i Browninga, jak za tą cenę jak najbardziej ok. Na pewno jak w przypadku innych plecionek, dużo ciężej ją zatopić niż żyłki. Myślę, że w tym roku też da radę. Ogólnie wszystkie te plecionki nie różnią się jakoś szczególnie od ich odpowiedników spinningowych, a nawet im ustępują - czysty chwyt marketingowy. Co do syfu, na pewno szybciej go zbierają od żyłek, szczególnie na rzekach.
Czy te plecionki używałeś na wodach stojących czy płynących?
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #29 dnia: 26.01.2016, 18:41 »
Nie wiem czy jest sens oszczędzać. Tutaj naprawdę wszystko musi być tip-top, bo jedna 'broda' i po walce...
Tak, myślę tak samo. Chociaż z drugiej strony nie mam żadnych doświadczeń w wędkowaniu z plecionką. Trochę głupio wyłoby stracić połowę przy pierwszym rzucie bo mi się broda zrobi ;D Jednak i tak myślę, że tutaj nie ma co oszczędzać. Kiedyś kupiłem plecionkę na przypony która niby miała wytrzymałość 5 kg a jak ją testowałem to zawsze pękała w okolicach 1 kg... Na dodatek zostawiała ślady na rękach jakby była kredą pokryta.
Pozdrawiam
Marcin