Autor Wątek: Plecionka do feedera  (Przeczytany 94000 razy)

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #270 dnia: 24.08.2020, 07:59 »
Dla mnie to trochę przekombinowane na tym filmie. Skrętka i feeder guma. Sama feeder guma robi za skrętkę.

Feeder guma spełnia tu role amortyzatora dla plecionki, aby ograniczyć spinaniu ryb. Sama skrętkę można byłoby pominąć, ale amortyzatora lepiej nie.
-Paweł-

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #271 dnia: 24.08.2020, 09:32 »
Przecież o tym napisałem, feeder guma spełnia rolę amortyzatora oraz skrętki.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #272 dnia: 24.08.2020, 09:41 »
W sumie tak.
-Paweł-

Offline Flyboy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #273 dnia: 24.08.2020, 15:24 »
Hej,

Dzisiaj przy okazji wiązania przyponów przetestowałem rozwiązanie ze skrętką i dowiązaną feeder gumą oraz z feeder gumą przywiązaną bezpośrednio do przyponu strzałowego. Zdjęcia pokazują zestawy w pionie, powieszone na oparciu krzesła.





Pozdrawiam,
Robert

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #274 dnia: 08.09.2020, 07:22 »
I jakie masz spostrzeżenia po testach?
-Paweł-

Offline Władek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #275 dnia: 08.09.2020, 12:06 »
Może zacznę od tego że nie eksperymentowałem z plecionkami do Feedera bo było do przewidzenia że niemal wszystkie plecionki są pływające :) do czasu ! kiedy 2-tygodnie temu zakupiłem na próbę plecionkę firmy Sufix Feeder Braid w kolorze oliwkowym ! i tu po pierwszym wypadzie na ryby a może przetestowaniu plecionki :D miłe zaskoczenie nad zwyczaj plecionka szybko tonie mam wrażenie że nie gorzej od żyłki !
Średnica plecionki jakiej użyłem to 0.08mm i strzałówka z żyłki 0.22 mm Shimano Aero Match o długości około 8 m i węzeł FG knot
z plecionki jestem zadowolony do tego stopnia że zamówiłem jeszcze 2 szpule ale o średnicy 0.06mm i mocy na węźle 2.70 kg ! jak przyjdzie towar w terminie to przetestuje ja na weekend !

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #276 dnia: 08.09.2020, 12:23 »
Może zacznę od tego że nie eksperymentowałem z plecionkami do Feedera bo było do przewidzenia że niemal wszystkie plecionki są pływające :) do czasu ! kiedy 2-tygodnie temu zakupiłem na próbę plecionkę firmy Sufix Feeder Braid w kolorze oliwkowym ! i tu po pierwszym wypadzie na ryby a może przetestowaniu plecionki :D miłe zaskoczenie nad zwyczaj plecionka szybko tonie mam wrażenie że nie gorzej od żyłki !
Średnica plecionki jakiej użyłem to 0.08mm i strzałówka z żyłki 0.22 mm Shimano Aero Match o długości około 8 m i węzeł FG knot
z plecionki jestem zadowolony do tego stopnia że zamówiłem jeszcze 2 szpule ale o średnicy 0.06mm i mocy na węźle 2.70 kg ! jak przyjdzie towar w terminie to przetestuje ja na weekend !

Super, gratuluję doskonałej intuicji.
-Paweł-

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #277 dnia: 12.09.2020, 07:44 »
Ja używam plecionki DAM crosspower 0.08mm,  8 splotową od 2 lat. Poza początkową utratą barwy i głośną "pracą" nic złego nie moge powiedzieć, nie plącze się, nie strzępi. Druga to Mikado Nihonto 0,08mm, używam od roku, jak narazie jest ok. Początkowo nieco utraty barwy, jest bardzo cicha, niemal jak żyłka.Nie miałem większych problemów z zatapianiem tych plecionek. Niskie ceny i moge śmialo polecić.

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #278 dnia: 12.09.2020, 08:58 »
A ja postanowiłem sprawdzić nanofil Berkleya 0.12(bo taki był najcieńszy w sklepie jakim byłem) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, cichutki jak żyłka i całkiem szybko tonie, tylko trzeba dobrać dobry węzeł łączący nanofil z żyłką

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #279 dnia: 22.09.2020, 21:44 »
Ja osobiście stosuję taką Mikado Octa Braid Method Feeder 0,12mm. Tania działa jak należy jestem zadowolony, nawet cicha na przelotkach.

Offline Piotr Kowalski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ciechanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #280 dnia: 24.09.2020, 07:30 »
Ja stosuje pletkę cresta 0.08 szybko tonie ,może nie najtańsza ale jest ok

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #281 dnia: 23.11.2020, 11:35 »
Koledzy, w przyszłym sezonie chcę "pobawić się" plecionką na feederze. Po przeglądnięciu Forum, doszedłem do wniosku, że na początek przygody wystarczy mi 4-splotowa. Nie przeszkadza mi to, że może być głośna. Ma ktoś jakieś doświadczenia z Mikado Nihonto Fine Braid? Chcę zastosować do klasyka oraz metody, plecionkę o średnicy 0,12mm. Spodziewam się, że może być "przegrubiona", ale to jest po prostu wkalkulowane.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #282 dnia: 23.11.2020, 11:38 »
Tej plecionki nie używałem, ale z pewnością mogę polecić ci plecionkę Mikado Method Feeder bodajże. 8-splotowa bardzo cicha, trzyma kolor, ładnie tonie. Używałem 0.12 teraz używam 0.08 i różnic pomiędzy nimi nie zauważyłem. Koszt szpulki 150m ok. 60zł, więc wydaje mi się, że warto dołożyć do tej dla samej przyjemności łowienia w ciszy :)
Pozdrawiam
Edit: Podrzucam jeszcze link do ww plecionki: https://sklepdrapieznik.pl/plecionki/26046-octa-method-feeder-braid-150m-brazowa-008mm.html
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #283 dnia: 23.11.2020, 11:41 »
Koledzy, w przyszłym sezonie chcę "pobawić się" plecionką na feederze. Po przeglądnięciu Forum, doszedłem do wniosku, że na początek przygody wystarczy mi 4-splotowa. Nie przeszkadza mi to, że może być głośna. Ma ktoś jakieś doświadczenia z Mikado Nihonto Fine Braid? Chcę zastosować do klasyka oraz metody, plecionkę o średnicy 0,12mm. Spodziewam się, że może być "przegrubiona", ale to jest po prostu wkalkulowane.

Ja używam tej plecionki w wersji 8-splotowej już drugi sezon i nic złego się z nią nie dzieje. Nie wiem czemu chcesz wybrać wersję 4-splotową. Przyznam szczerze, że przy ściąganiu koszyka ten charakterystyczny wizg jest wybitnie wkurzający. 8-splotowa jest w porównaniu z 4-splotową prawie niesłyszalna na przelotkach. Różnica cenowa nie jest wielka jeżeli założysz, że przynajmniej 2 sezony na nią połowisz.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #284 dnia: 23.11.2020, 11:52 »
Obawiałem się tego strzępienia, o które stosunkowo łatwo w przypadku 8-splotowej. Takie opinie trafiły się na Forum. Jeśli jednak macie pozytywne wrażenia co do 8-splotowej, to faktycznie lepiej będzie dołożyć i kupić wspomnianą.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.