Autor Wątek: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish  (Przeczytany 1239 razy)

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #15 dnia: 18.03.2018, 11:50 »
Warto nagłaśniać tego typu sytuacje. Niech kupujący będzie świadomy co dostaje. Sztuczki marketingowe nie muszą oznaczać niskiej jakości.

Bezglutenowa kasza gryczana to rewelacyjny przykład :) Każdy chory na celiakie jest świadomy tego co może jeść. Alergicy z przekonania pewnie kupią bo kierują się modą a nie rozumem.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #16 dnia: 19.03.2018, 11:48 »
Marchewka EKo - 5 zł za kg
Marchewka bez eko - 1 zł/kg
A rosną na tym samym polu :)

Piszesz z doświadczenia, czy gdzieś coś wyczytałeś, usłyszałeś?
Marcin

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #17 dnia: 20.03.2018, 13:39 »
Taka burza. Na początku zdecydowałem się nie odpowiadać na temat jak vanplesniak napisał dokładnie to tak jak ja bym to argumentował.

Użyłem słowa biodegradowalny bo producent tego słowa używa. Może zrobiłem to pochopnie ale nie celowo żeby wywołać dyskusję. Wydaje mi się, że jak zdobyli te certyfikaty to jednak się czymś wyróżniają. Słyszałem wiele dobrego o tych zanętach i wydaje się, że baza ich produktów jest na prawdę ok. ( jednak sam ich nie używam, mam dość testów i trzymam się zanęt z mączkami typu sonu, ringersa itp.).

Moim zdaniem nie warto dyskutować czy coś jest biodegradowalne czy nie bo nie o to tutaj chodziło. Chodzi tutaj jak coś szybko się rozkłada i o zakwaszania wody. Na wielu komercjach za granicą trzeba używać zanęt i przynęt zakupionych na łowisku a wszystko przez to żeby nie wrzucać słabej jakości zanęt i przynęt.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #18 dnia: 20.03.2018, 21:09 »
Taka burza. Na początku zdecydowałem się nie odpowiadać na temat jak vanplesniak napisał dokładnie to tak jak ja bym to argumentował.

Użyłem słowa biodegradowalny bo producent tego słowa używa. Może zrobiłem to pochopnie ale nie celowo żeby wywołać dyskusję. Wydaje mi się, że jak zdobyli te certyfikaty to jednak się czymś wyróżniają. Słyszałem wiele dobrego o tych zanętach i wydaje się, że baza ich produktów jest na prawdę ok. ( jednak sam ich nie używam, mam dość testów i trzymam się zanęt z mączkami typu sonu, ringersa itp.).

Moim zdaniem nie warto dyskutować czy coś jest biodegradowalne czy nie bo nie o to tutaj chodziło. Chodzi tutaj jak coś szybko się rozkłada i o zakwaszania wody. Na wielu komercjach za granicą trzeba używać zanęt i przynęt zakupionych na łowisku a wszystko przez to żeby nie wrzucać słabej jakości zanęt i przynęt.

Sam nie używasz ale wiele dobrego słyszałeś i polecasz innym. Dlaczego inni mieli by testować i wydawać pieniądze na produkt znany ze słyszenia, w dodatku od kogoś kto sam nie używa?

Jeśli podkreślasz że są biodegradowalne to moim zdaniem temat jest warty rozwinięcia. Zadałem pytanie żeby wywołać dyskusję o tym że klient może być wprowadzany w błąd. Piszesz że tak podaje producent a Ty po nim powtarzasz bez zastanowienia i sugerujesz że są lepsze niż inne. Są takie same jak większość zanęt w tej klasie cenowej. Sprawdzą się na jednej wodzie a innej już nie.

Wyprażone składniki rozkładają się wolniej czyli zanęta która rozkłada się szybko nie zawiera ich zbyt wiele. Zakwaszanie zależy od użytych składników i ich proporcji. Cukry fermentują i zakwaszają wodę.
Komercje zmuszają do używania swoich zanęt z obawy o jakość ale też zwyczajnie zarabiają na sprzedaży. Biznes musi się kręcić i nie w tym nic złego.


Przypomnij nam jakie certyfikaty zdobyli? Które z nich są obowiązkowe dla producentów zanęt? O czym świadczą te które zdobyli dobrowolnie

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #19 dnia: 20.03.2018, 21:23 »
Dało by się offtopic o zanętach przenieść do innego wątku? Fishing-Book może zrobić dużo dobrego dla polskiego wędkarstwa, tak jak SiG.

Ja bym bardzo chciał móc wpisać zastępczą nazwę dla łowiska które ukrywam, i mieć w wyprawie 'Małe jezioro w Londynie', zamiast 'ukryte'. Pozatym dodaje swoje wyprawy, mam nadzieje, że w tym sezonie dodam też trochę ryb ;)
waggler + feeder + spinning

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #20 dnia: 20.03.2018, 22:21 »
Taka burza. Na początku zdecydowałem się nie odpowiadać na temat jak vanplesniak napisał dokładnie to tak jak ja bym to argumentował.

Użyłem słowa biodegradowalny bo producent tego słowa używa. Może zrobiłem to pochopnie ale nie celowo żeby wywołać dyskusję. Wydaje mi się, że jak zdobyli te certyfikaty to jednak się czymś wyróżniają. Słyszałem wiele dobrego o tych zanętach i wydaje się, że baza ich produktów jest na prawdę ok. ( jednak sam ich nie używam, mam dość testów i trzymam się zanęt z mączkami typu sonu, ringersa itp.).

Moim zdaniem nie warto dyskutować czy coś jest biodegradowalne czy nie bo nie o to tutaj chodziło. Chodzi tutaj jak coś szybko się rozkłada i o zakwaszania wody. Na wielu komercjach za granicą trzeba używać zanęt i przynęt zakupionych na łowisku a wszystko przez to żeby nie wrzucać słabej jakości zanęt i przynęt.

Sam nie używasz ale wiele dobrego słyszałeś i polecasz innym. Dlaczego inni mieli by testować i wydawać pieniądze na produkt znany ze słyszenia, w dodatku od kogoś kto sam nie używa?

Jeśli podkreślasz że są biodegradowalne to moim zdaniem temat jest warty rozwinięcia. Zadałem pytanie żeby wywołać dyskusję o tym że klient może być wprowadzany w błąd. Piszesz że tak podaje producent a Ty po nim powtarzasz bez zastanowienia i sugerujesz że są lepsze niż inne. Są takie same jak większość zanęt w tej klasie cenowej. Sprawdzą się na jednej wodzie a innej już nie.

Wyprażone składniki rozkładają się wolniej czyli zanęta która rozkłada się szybko nie zawiera ich zbyt wiele. Zakwaszanie zależy od użytych składników i ich proporcji. Cukry fermentują i zakwaszają wodę.
Komercje zmuszają do używania swoich zanęt z obawy o jakość ale też zwyczajnie zarabiają na sprzedaży. Biznes musi się kręcić i nie w tym nic złego.


Przypomnij nam jakie certyfikaty zdobyli? Które z nich są obowiązkowe dla producentów zanęt? O czym świadczą te które zdobyli dobrowolnie

Michał nie napisałem, że polecam te zanęty ani nie namawiam do zakupu. Mam prawo podzielić się opinią którą słyszałem od znajomych. Nie wiem dlaczego mnie atakujesz za moją szczerość? Oferuję te produkty do wygrania za darmo. Fishing Book to darmowa aplikacja i nic z niej nie mam. Przepraszam, że użyłem słowa biodegradowalny bez wiedzy na ten temat i dzięki, że mnie uświadomiliście.

Dało by się offtopic o zanętach przenieść do innego wątku? Fishing-Book może zrobić dużo dobrego dla polskiego wędkarstwa, tak jak SiG.

Ja bym bardzo chciał móc wpisać zastępczą nazwę dla łowiska które ukrywam, i mieć w wyprawie 'Małe jezioro w Londynie', zamiast 'ukryte'. Pozatym dodaje swoje wyprawy, mam nadzieje, że w tym sezonie dodam też trochę ryb ;)

Dzięki wielkie. Bardzo motywująca i dodająca skrzydeł opinia :beer: Również proszę o wydzielenie tego tematu z wątku Fishing Booka.

niedzielnywedkarz możesz zbliżyć temat zastępczej nazwy. Jak mogłoby to wyglądać i gdzie powinno być to wypełnianie?
Mariusz
Fishing Fighters Team

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #21 dnia: 20.03.2018, 22:47 »
Pisałem już wcześniej co mnie skłoniło do rozpoczęcia tematu. Jeżeli czujesz się w ten sposób atakowany to dalsza dyskusja nie ma sensu.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Biodegradowalność zanęt - ExtruFish
« Odpowiedź #22 dnia: 20.03.2018, 22:49 »
Ta dyskusja powinna być wydzielona do odrębnego wątku z nazwą producenta i jego eko podejściem, bo tu się robi śmietnik, który dotyczy ciekawego portalu. Takie jest moje zdanie ;)