Autor Wątek: Naprawa / wymiana przelotki w wędce  (Przeczytany 5835 razy)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Naprawa / wymiana przelotki w wędce
« Odpowiedź #15 dnia: 18.01.2020, 13:29 »
Ja się troszkę nie zgodzę.
Każda plecionka w jakimś stopniu chłonie lakier, a ten ma zapobiegać tylko i wyłącznie nieprzesuwaniu się zwojów.
Sam używałem cienkiej plecionki do omotek, a zamiast lakieru dawałem klej epoksydowy, który najpierw podgrzałem.
Podgrzewałem do momentu, aż z siwego robił się rzadki i przezroczysty.
Może moje omotki nie są piękne, ale swoje zadanie spełniają :P

Paweł.

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Naprawa / wymiana przelotki w wędce
« Odpowiedź #16 dnia: 18.01.2020, 13:38 »
Wielkie dzięki Panowie. Patrzyłem i mają ten typ przelotek. Jako omotke możemy użyć plecionke cieniutką?

Wyślij to do zrobienia przez kogokolwiek kto to tanio zrobi i nie spaprze wizualnie. Miejsce jest takie, że nie trzeba wyjątkowego fachowca czy umiejętności. Byle wyszło w miarę prosto i estetycznie. Samodzielnie przy jednej przelotce koszt potrzebnych materiałów, paliwo, czas i dłubanina itd przewyższy koszty fachowca. Kij straci na wartości radykalnie. A wygląd może wręcz kłuć w oczy. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie i talent manualny i już jakieś potrzebne materiały w domu i poza przelotką nic nie musisz kupować to można spróbować.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Naprawa / wymiana przelotki w wędce
« Odpowiedź #17 dnia: 18.01.2020, 13:41 »
Wielkie dzięki Panowie. Patrzyłem i mają ten typ przelotek. Jako omotke możemy użyć plecionke cieniutką?
Serio dla paru złotych chcesz szpecić sobie wędkę ? Znalezienie w okolicy kogoś kto to fachowo ogarnie nie powinno być pronlemem...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Naprawa / wymiana przelotki w wędce
« Odpowiedź #18 dnia: 05.02.2020, 17:30 »
Zgadzam się z przedmówcą, szkoda dla pozornej oszczędności brać się za coś czego nigdy nie robiłeś. Jak podczas łownia wykonanie będzie kuło Cię w oczy i tak w końcu zaniesiesz kij do fachowca.  Jeżeli już chcesz zrobić to sam, poćwicz na jakiejś starej szczytówce wymianę przelotek. W necie znajdziesz wiele cennych informacji na ten temat.