Autor Wątek: Odległościówka - zbiorniki warte polecenia na Śląsku  (Przeczytany 782 razy)

Offline RadBie

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Witam

Czy ktoś mógłby polecić jakieś zbiorniki na które  warto wybrać się z odległościówką połowić fajne płocie? Interesują mnie łowiska na śląsku.

Ja zazwyczaj jeżdżę na Pławniowice, natomiast chciałbym spróbować połowić w innym miejscu.

Pozdrawiam

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 16
Odp: Odległościówka - zbiorniki warte polecenia na Śląsku
« Odpowiedź #1 dnia: 06.06.2020, 08:43 »
Od siebiec moge polecić Dziedźkowice. Byłem tam może z 6razy ale za każdym razem trafiały sie płocie ponad 30cm. Nie łówiłem na odległóściówke lecz pickera jak coś

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Odległościówka - zbiorniki warte polecenia na Śląsku
« Odpowiedź #3 dnia: 16.06.2020, 21:10 »
Czołem!
I jak, znalazłeś jakąś ciekawą wodę?
Jak tam teraz jest na Pławkach? Kiedyś to tam od nas z okolicznych kół wycieczki na te płocie robili. Rzeź miała miejsce zawsze na betonach.
Ale trzeba przyznać, że fajnie można było tam połowić odległościówką. Dawno tam nie byłem. Ostatnio w tych okolicach spinningowałem na kanale.
Na Dziećkowicach też zasadzałem się na duże płocie. Ale tam łowiłem z łódki. Parę razy z brzegu też. Piękne płocie. Też dawno tam nie byłem.
W ostatnich latach jesienią na Przeczycach gromadziły się całkiem przyzwoite płocie od Tuliszowa. Ale ta presja... :( Podobnie na Pogorii III.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Odległościówka - zbiorniki warte polecenia na Śląsku
« Odpowiedź #4 dnia: 16.06.2020, 21:14 »
Nie zapomnij o Rybniku , mimo że ryb tam coraz mniej nadal wczesną wiosna i pózna jesienią można połowić piękne płocie. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Odległościówka - zbiorniki warte polecenia na Śląsku
« Odpowiedź #5 dnia: 16.06.2020, 21:23 »
Kurde, no właśnie. Ależ tam piękne płociska się łowiło, jak na ziemi śnieg leżał.

Myślę, że na feedera czy odległościówkę jest parę zbiorników, gdzie można te duże sięgnąć.
A ja teraz mam taką fanaberię, że chciałbym takie płocie łowić, ale... blisko brzegu :) Miałem jeden zbiornik na Jurze, ale wodę upuszczono przy remoncie tamy i od tej pory ślad po dużej płoci zaginął. A łowiło się w takim dołku 10 metrów od brzegu, pod kępami zielska. Super płocie brały.
Pozdrawiam
Mateusz